Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 17:52
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Felietony

W tej katolickiej szkole stawiają na jakość

W tej katolickiej szkole stawiają na jakość

Publiczna Szkoła Katolicka prowadzona przez Archidiecezję Łódzką funkcjonuje od kilku lat w budynku po dawnym Domu Dziecka przy ulicy Bartosza Głowackiego. Opustoszały obiekt przekazał w formie "darowizny" Powiat Tomaszowski. Kilka lat trwała jego przebudowa, która pochłonęła kilka milionów złotych. Na klasy zaadaptowano pomieszczenia, które wcześniej służyły za sypialnie. Po przekroczeniu progu szkoły, pierwsze co rzuca się w oczy to wyjątkowa schludność i… uśmiechnięte dzieciaki. Jest ich w szkole 106. Uczą się w małych, kameralnych oddziałach. Ktoś nieznajomy idący szkolnym korytarzem zawsze usłyszy słowa: Dzień Dobry. 10.09.2022 23:59    4    14
Zdalne czy niemoralne.... w swym trybie nadzwyczajne

Zdalne czy niemoralne.... w swym trybie nadzwyczajne

Chodzi oczywiście o zdalne posiedzenia Rady Powiatu Tomaszowskiego. Pandemia dała o sobie póki co zapomnieć, a radni wciąż obradują w systemie "wycieczkowo - podróżnicznym". Wakacje dawno się skończyły ale by się wziąć za solidną pracę, jest problem. I nie jest to wina samych radnych ale Starosty, który najwyraźniej boi się wnosić o zwoływanie sesji w trybie zwyczajnym, zamiast nadzwyczajnego. Jak sama nazwa wskazuje powinien być on stosowany jedynie w przypadkach szczególnych. W Powiecie Tomaszowskim patologia stała się normą. I co gorsza nikomu to nie przeszkadza. "Jaki Pan, taki kram". Po raz kolejny przysłowia okazują się mądrością naszego narodu i szkoda tylko, że nie potrafimy z tych mądrości skorzystać. 10.09.2022 23:40    17    12
Komuś zależało by pogrążyć Żegotę?

Komuś zależało by pogrążyć Żegotę?

Wszystko na to wskazuje. Z pozoru proste postępowanie dyscyplinarne trwało 5 lat. Mimo, że Sławomir Żegota starał się o to, by rozstrzygnięcie w możliwie krótkim terminie, czekał na nie kilkadziesiąt miesięcy. Były dyrektor Szkoły Podstawowej numer 14 twierdzi, że o interwencję w jego sprawie prosił wszystkich, od starosty po posłów. Nie tylko wydaje się, że bezskutecznie ale jego działania przynosiły wręcz odwrotny skutek. Teczka Żegoty nadal spoczywała w głębokich czeluściach czyjejś szuflady. Rzekome przewinienie miało się wkrótce przedawnić, nie zdążyło, ktoś jednak postanowił, że wyda orzeczenie. Dla samego zainteresowanego to dobrze, bo został całkowicie oczyszczony ze stawianych zarzutów. Niestety prowadzone postępowanie uniemożliwiło mu udział w nowym konkursie na dyrektora szkoły. Co boli najbardziej? - Dyrektorem się bywa, a najbardziej dokucza mi brak lojalności ludzi, z którymi pracowałem przez ostatnie kilkadziesiąt lat. To rozczarowuje najbardziej - mówi Sławomir Żegota 01.09.2022 16:59    10    4
3 warianty dla mieszkańców. Lokatorzy zapłacą mniej

3 warianty dla mieszkańców. Lokatorzy zapłacą mniej

Rada Nadzorcza Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego pozytywnie zaopiniowała w tym tygodniu nowe warunki najmu lokali mieszkalnych budynków realizowanych w ramach programu "Mieszkanie TM Plus" między ulicami Barlickiego i Borek. Przygotowano trzy możliwe warianty, z których skorzysta niemal 1/3 lokatorów. Pozostali (aż 57 osób) zdecydowali się pozostać przy pierwotnych warunkach umowy. 01.09.2022 12:48    11    8
Sami dla siebie? Tak się nie da

Sami dla siebie? Tak się nie da

Nasze publikacje, w których opisujemy sytuację finansową tomaszowskiego szpitala, po to tym, jak Rząd oraz posłowie przyjęli nowe stawki wynagrodzeń dla pracowników medycznych zatrudnianych na umowę o pracę wzbudziły wiele emocji. Najpierw napisały do nas zbulwersowane pielęgniarki, teraz otrzymaliśmy pismo od Przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych, Piotra Dymona. Trudno niestety zgodzić się z którąkolwiek z tez w nim stawianych. Tak samo jak nie można zgodzić się z opiniami związku zawodowego pielęgniarek. Wniosek jaki daje się wysnuć jest tylko jeden: punkt widzenia każdej z grup zawodowych kończy się na czubku własnego nosa. Złośliwie można byłoby napisać, że długotrwałe i uporczywe wpatrywanie się w tę część swojej twarzy powoduje długotrwałą wadę wzroku, deformującą widziany obraz w stopniu karykaturalnym. 28.08.2022 13:08    1    2
Nieme kino. Dostęp do informacji czysto teoretyczny

Nieme kino. Dostęp do informacji czysto teoretyczny

Dostęp do informacji publicznej, to element kontroli społecznej, jakiej poddawane są władze zarówno na szczeblu krajowym, jak i samorządowym. Jej szczególny formy to zapytania i interpelacje radnych, oraz zapytania, wysyłane przez dziennikarzy na podstawie Prawa Prasowego. Każda z form ma określone terminy w czasie których organa władzy zobowiązane są udzielić odpowiedzi. Okazuje się jednak, że są one notorycznie lekceważone. Politycy i urzędnicy nie zadają sobie nawet trudu, by zgodnie z prawem poinformować o konieczności wydłużenia terminu. Czy za każdym razem mamy do czynienia z chęcią ukrycia jakiś niewygodnych faktów lub działań? Niekoniecznie. Często chodzi o pychę i tzw. arogancję władzy. "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?" Ten cytat z "Misia" jest jak najbardziej adekwatny, ponieważ rzeczywiście nie ma żadnych prawnych sankcji za opieszałość polityczno - urzędniczą. Oczywiście można wystąpić do SKO lub WSA, ale zajmuje to dużo czasu, tematy się dezaktualizują, a konsekwencje są żadne, 21.08.2022 14:00    5    3
Krzyczymy głośno: czu-czu-czu. Kabaretowe występy tomaszowskich samorządowców

Krzyczymy głośno: czu-czu-czu. Kabaretowe występy tomaszowskich samorządowców

Nie da się ukryć, że wszyscy mamy jakieś swoje drobne słabostki. Niektóre są dokuczliwe dla innych a bywają też śmieszne albo żenujące. Chcemy się pokazywać, jako piękni, mądrzy i atrakcyjni dla płci najczęściej odmiennej. Starosta Mariusz Węgrzynowski przyzwyczaił nas do: symbolicznych otwarć i cięcia kolorowych (choć nie tęczowych) wstążek; otwarć uroczystych (koniecznie w towarzystwie Antoniego Macierewcza); codziennych konferencji prasowych o niczym (chyba sam organizator nie do końca wie czego dotyczą, bo za każdym razem mówi to samo, że bardzo się cieszy i pragnie to zakomunikować); publicznego zakupu papieru toaletowego i służbowego wyjazdu na Jasną Górę. Jest to mało poważne i stanowi jakiś dysonans w stosunku do wykonywanej funkcji i zajmowanego stanowiska. To jednak jest mały "pikuś" w porównaniu z tym, co wyrabiają partyjni działacze opozycji. 18.08.2022 20:23    1    14
TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumenty

TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumenty

Tomasz Zdonek to niespecjalnie wyróżniający się powiatowy radny. Na stronie internetowej Starostwa nie znajdziemy żadnych jego wniosków czy interpelacji w sprawach ważnych dla mieszkańców. Na sesjach niezbyt często zabiera głos. Znany jest bardziej jako konferansjer na różnych imprezach, niż solidny samorządowiec z bogatą wiedzą i zaangażowaniem. Na początku tego tygodnia jednak usłyszeliśmy o nim, jako osobie wykluczonej z szeregów Platformy Obywatelskiej. Powodem według przekazywanych oficjalnie informacji było złamanie dyscypliny przy głosowaniu nad udzieleniem absolutorium Staroście Mariuszowi Węgrzynowskiemu, który równocześnie jest szefem powiatowych struktur PiS. 05.08.2022 12:03    22    27
Moje spotkania z ojcem chrzestnym polskiego Rock’n’Rolla

Moje spotkania z ojcem chrzestnym polskiego Rock’n’Rolla

W minioną sobotę 23 lipca 2022r. miałem zaszczyt być zaproszonym na koncert zorganizowany przez Fundację im. Franciszka Walickiego z okazji rocznicy - 100 lat – urodzin ojca chrzestnego polskiego rock’n’rolla. Impreza odbyła się w Sali Koncertowej Portu Gdynia przy ul. Rotterdamska 9. Wykonawcami były zespoły – „Andrzej Nebeski i przyjaciele” z udziałem Marka Piekarczyka i „Breakout Night” z udziałem Moniki Wysokińskiej. Dla uczczenia i upamiętnienia tego wydarzenia sięgnąłem do swojej, wcześniej napisanej publikacji pt „Subiektywna Historia Rock’n’Rolla w Tomaszowie Maz” zamieszczając poniżej rozdział „94” poświęcony panu Franciszkowi „Moje spotkania z ojcem chrzestnym polskiego Rock’n’Rolla” 02.08.2022 08:01    2
Szpital z zyskiem za 6 miesięcy. Tego wyniku nie uda się utrzymać

Szpital z zyskiem za 6 miesięcy. Tego wyniku nie uda się utrzymać

Tomaszowskie Centrum Zdrowia zamknęło pierwsze półroczne z zyskiem na poziomie 2,5 miliona złotych. Wynik taki uzyskano, mimo iż większość oddziałów i poradni specjalistycznych przynosi duże straty, Zrekompensowały je dopłaty covidowe, darowizny oraz prawie milion zysku na ratownictwie medycznym. Czy mamy powody do zadowolenia? Raczej nie. Rząd od 1 czerwca wprowadził wysokie podwyżki wynagrodzeń dla większości personelu medycznego. Do piątku jednak nie było wciąż wiadomo o ile wzrośnie kontrakt z NFZ oraz czy uda się pokryć z niego większe koszty pracownicze. 01.08.2022 13:25    1    4
Zbyszek Cybulski w Sławie Śląskiej. Muzyczne wakacje

Zbyszek Cybulski w Sławie Śląskiej. Muzyczne wakacje

Wielkim wydarzeniem i osobistym, niezapomnianym, przeżyciem (1963r) na obozie żeglarskim w Sławie Śląskiej, w którym uczestniczyłem było spotkanie młodzieży województwa łódzkiego z najwybitniejszą postacią polskiego kina i filmu, Zbyszkiem Cybulskim. Spotkanie miało się odbyć na powietrzu, do południa, przed obiadem. Zebraliśmy się wszyscy w zagłębieniu, tak zwanym „leśnym dołku”. Przybyły tłumy młodzieży, również z okolicznych obozów. Wybiła godzina spotkania a… a Zbyszka nie ma. Czekaliśmy około 15/20 minut, co niektórzy zwątpili czy wiadomość o przyjeździe aktora nie była zwykłą „kaczką informacyjną”. Nagle na widnokręgu od strony miasta, ukazała się sylwetka pędząca na rowerze w naszym kierunku. Konsternacja, milczenie, by po chwili ciszę przerwał okrzyk, CYBULSKI!!!!. 30.07.2022 09:53    2
Wszyscy tacy oni... jednacy. Polityka równości nie zawsze jest tęczowa

Wszyscy tacy oni... jednacy. Polityka równości nie zawsze jest tęczowa

Mój wczorajszy poranny felieton wywołał prawdziwą burzę. Maile, telefony i smsy. Okazuje się, że Starosta Mariusz Węgrzynowski jest bardziej popularny niż myślałem, chociaż nie jestem pewien tego, czy tej popularności powinienem mu zazdrościć. W każdym razie większość reakcji wyrażała oburzenie. Wcale się temu nie dziwię, bo faktycznie są granice, których przekraczać się nie powinno. Trzeba jednak przyznać, że przynajmniej część osób krytykujących moje pismactwo ma w pewnym sensie rację. Bo krytykując jednych często zdarza nam się zapomnieć, że wszyscy oni jacyś tacy jednak... jednacy 29.07.2022 08:01    1    6
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka

Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietaną 28.07.2022 08:30    30    29
Jej Wysokość Śmierć sama decyduje, po kogo i kiedy przyjdzie.

Jej Wysokość Śmierć sama decyduje, po kogo i kiedy przyjdzie.

Trafienie do hospicjum często kojarzy się z przegraną bitwą, z brakiem nadziei na powrót do zdrowia. Gdy medycyna nie potrafi wyleczyć, pozostaje zadbać o jakość życia. Do samego końca. 27.07.2022 23:59    2
Pierwsze w mieście. Tomaszów w rock'n'rollowym szaleństwie. Gorące parkiet w klubach ZMS

Pierwsze w mieście. Tomaszów w rock'n'rollowym szaleństwie. Gorące parkiet w klubach ZMS

Dzisiaj postanowiłem przybliżyć nasze lokalne zespoły, które za mojego dorastania miały większy czy mniejszy wpływ na moją, muzyczne UDUCHOWIENIE o czym wspominam poniżej.   23.07.2022 17:23    2
Reagujmy na przemoc! Mamy z tym duży problem w Tomaszowie

Reagujmy na przemoc! Mamy z tym duży problem w Tomaszowie

- Cierpiałem w milczeniu. Często wstydziłem się rozebrać w szkole na zajęciach z wychowania fizycznego. Bałem się, że koledzy będą wyśmiewać siniaki na moim ciele a miałem je niemal wszędzie. Na nogach, plecach i rękach, którymi zasłaniałem się przed uderzeniami pasem. Nikomu się nie skarżyłem. Nikogo nie interesowałem. Po 30 latach wciąż przeżywam traumę i płaczę za każdym razem kiedy słyszę, że ktoś podnosi głos na dziecko. Dla mnie zawsze kojarzy się to z biciem - opowiada jeden z naszych rozmówców. 22.07.2022 12:35    2    5
Jak wystartowali Herosi

Jak wystartowali Herosi

 W załączonym artykule opowiadam o początkach mojej amatorskiej działalności związanej z muzyką, stylem rock'n'roll, będącej cyklem spotkań pt. "Herosi Rock'n'Rolla".   20.07.2022 11:42    2    1
Służba zdrowia nie dla pacjentów

Służba zdrowia nie dla pacjentów

Przyznam, że nico zaskoczyła mnie reakcja na mój felieton poświęcony partyjniackiemu populizmowi. Chodzi mi oczywiście o prześciganie się w różnego rodzaju przedwyborczych ofertach, jakie politycy składają, by przypodobać się wyborcom. W tym konkretnym przypadku chodziło o wynagrodzenia pracowników szpitali, w tym oczywiście pielęgniarek. Dawno nie spotkałem się z tego rodzaju przykładem absolutnego niezrozumienia. Co ciekawe przedstawicielka związków zawodowych zarzucając mi opis stanu faktycznego (bo temu nie zaprzecza) brak należytej refleksji i właściwego rozeznania sama postrzega rzeczywistości jedynie z własnej, stosunkowo wąskiej perspektywy. Nie mam innego wyjścia i muszę większości stwierdzeń się odnieść, ponieważ z mojego z kolei punktu widzenia są one mocno bulwersujące. 14.07.2022 21:13    14    10
Gdy szumi, szumi woda... i płynie sobie w dal

Gdy szumi, szumi woda... i płynie sobie w dal

W mojej drugiej książce  “A jednak Rock’n’Roll” znalazł się równieź rozdział, KAJAKI. Jest to reportaż z kajakowego spływu rzeką Pilica na trasie Tomaszów (przystań OSiR-u – Zakościele,  w jakim mieli możliwość uczestniczyć członkowie z Abstynenckich Stowarzyszeń Klubów Wzajemnej Pomocy “ALA” i "AZYL".   12.07.2022 12:30    4    4
Elvis Is King

Elvis Is King

Dziś na ekranie kina HELIOS jest w repertuarze film fabularny "ELVIS". Efektem moich spotkań z cyklu  „Herosi Rock’n’Rolla” - powstało wiele publikacji.  Zamieściłem je wszystkie, w trzech wydanych książkach („Moje miasto w rock’n’rollowym widzie”, „A  jednak Rock’n’Roll”, „Rodzina LITERACKA ‘62”). Ale chcę też znajomych i inne osoby zaglądające na portal Nasz Tomaszów powiadomić, że powstała kolejna publikacja książkowa w formie kolorowego albumu "Herosi Rock’n’Rolla w Tomaszowie Mazowieckim”, której z przyczyn, nie tylko ekonomicznych, nigdy nie wydałem. Ciągle jeszcze jej cyfrowy zapis znajduje się w mojej szufladzie. ALBUM jest zapisem wszystkich moich spotkań (w liczbie 100) jakie miały miejsce w  Galerii ARKADY, SCh TOMY, Barze ALIBI, Restauracji ALABASTRO, kinie „Włókniarz”, OK TKACZ czy w SCh PROEM w Zakościelu. Zakończyłem tę publikację 100 spotkaniem w cyklu „Herosi Rock’n’Rolla”, które połączyłem z 75 urodzinami MARKA KAREWICZA w pomieszczeniach tomaszowskiego Ośrodka Kultury TKACZ a …. a rozpocząłem  pt „Długim weekendem z Elvisem Presleyem”.   07.07.2022 14:53    1    1
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533

Cena: Do negocjacji Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego punktu zaopatrzenia medycznego Tomaszów Maz. ul. Słowackiego 4Na zdjęciu: Obudowa PB 533 w kolorze nabucco z wkładem PB 521 z okrągłymi podstawami łóżka oraz frontami z nakładką tapicerowaną. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa.Wysokiej jakości obudowa drewniana PB 533 dostępna w kilku kolorach w połączeniu z wkładem regulowanym PB 521 tworzy spójną całość i oddaje domowy charakter łóżka przy zachowania jego podstawowych funkcji. Możliwość konfiguracji wyposażenia dodatkowego w postaci np. składanych barierek bocznych sprawia, iż model ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych oraz placówek opiekuńczych.  Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Tapicerowana nakładka (opcja)3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżka (opcja)OPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kół • tapicerowana nakładka frontuPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 96 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:106,8 kgStopki regulowanemax 100 mm FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-533 [PDF]
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 340

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 340

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 340 w rozmiarze 120×200 cm w kolorze buk z płytą osłaniającą napęd łóżka. Akcesoria: stolik Rubens 9 w kolorze buk.Wyjątkowa propozycja wśród łóżek, zaprojektowana z myślą o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników o zwiększonej masie ciała. Wzmocniona konstrukcja, szersze leże oraz dostosowane do dużych obciążeń napędy, pozwalają na korzystanie z tego łóżka przez użytkowników o maksymalnej wadze do 215 kg. Z uwagi na ponadprzeciętne parametry techniczne, łóżko PB 340 przeznaczone jest szczególnie dla pacjentów bariatrycznych.DETALE PRODUKTU:1. Szerokość leża 100 i 120 cm4. Wytrzymałe, higieniczne leże2. Dopuszczalne obciążenie 250kg5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Nowoczesny napęd podnoszenia łóżka6. Osłona frontu (opcja)OPCJE:osłona frontu • zmiana długości i szerokości leżaPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze250 kgMaksymalna waga użytkownika215 kgRegulacja wysokości leża:od 30 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:218 × 112 (132) cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:109,8 (123,5) kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama