Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:50
Reklama
Reklama

Czy szpital zredukuje oddział położniczo - ginekologiczny?

Planowane unieważnienie przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej nowego bloku operacyjnego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia, to jak zapowiadaliśmy nie jedyny problem, z jakim przychodzi się borykać naszemu szpitalowi. Jak się dowiadujemy aktualnie rozważana jest możliwość redukcji części łóżek na oddziale położniczo ginekologicznym. Oficjalnie powodem likwidacji łóżek jest niskie obłożenie, będące na poziomie 30%. Prawdziwe powody są dwa: tomaszowianki w Tomaszowie nie chcą rodzić a oddział generuje gigantyczne straty finansowe, które do końca roku mogą sięgnąć nawet 3 milionów złotych. Za to w Opocznie wydaje się, że położnictwo złapało drugi oddech, po sporych kłopotach poszło mocno do przodu. Niestety, złe wyniki finansowe pogłębiły jeszcze ustawowe podwyżki dla pielęgniarek. Koszt jednego porodu szacuje się obecnie na poziomie 4,5 tysiąca złotych. Tymczasem opieka nad kobietą ciężarną przez cały okres ciąży w ramach tzw. KOC to ok. 8 tysięcy złotych. Pieniądze jednak szpital dostaje pod warunkiem, że w placówce odbędzie się poród. Ale zacznijmy od początku

To jednak XXI wiek 

Niedawno oglądałem w telewizji film pt. Wałęsa, w którym główną rolę gra Robert Więckiewicz. Pomijając genialne aktorskie odwzorowanie postaci, mamy tam między innymi scenę, kiedy we wczesnych latach 70-tcyh wypuszczony z aresztu Wałęsa biegnie do szpitala, gdzie Danuta rodziła któreś z dzieci. Lech wchodzi na salę, gdzie jest kilka świeżo upieczonych matek i.... mam wrażenie, że znalazł się w tomaszowskim szpitalu. Czas jakby się u nas zatrzymał. mamy oczywiście nowocześniejszy sprzęt na salach porodowych, ale warunki sprzed 50 lat. 

Kto nie idzie do przodu, ten się jednak cofa. O zmiany na tomaszowskim oddziale położniczo ginekologicznym zabiegam od kilku lat. Niemal całą poprzednią kadencję namawiałem do inwestycji w tę część szpitala. Dlaczego? Najprościej byłoby powiedzieć, że po prostu potrafię patrzeć i przewidywać. Mniej więcej w tym czasie zaczęto w Polsce inwestować w oddziały położnicze. Nie tylko w publiczne placówki ale też prywatne porodówki. Tworzono przyjemne, schludne i nowoczesne oddziały, które nie tylko cieszyły oko ale też budziły zaufanie pacjentek. 

Warunki pozwalały rodzić z godnością. Umożliwiano porody rodzinne. Wyposażane we wszystko co niezbędne sale, w tym oczywiście dedykowane łazienki. 

Tymczasem tomaszowski szpital miał od zawsze opinię "umieralni". Tak też był określany często w internetowych dyskusjach i prywatnych rozmowach. Czy będąc kobietą chciałbym rodzić w miejscu z taką opinią? Z całą pewnością nie. Jedna z moich znajomych napisała do mnie "wybrałam stolicę województwa, bo po remoncie naprawdę przyjemnie się tam rodzi. A do tego mam pewność, ze w razie komplikacji otrzymam szybką i odpowiednią pomoc. Jest znieczulenie i doradczyni laktacyjna".

Z drugiej strony to właśnie porodówka i położnictwo mogą  dać nam możliwość odbicia się o dna. Nikt nie zrobiłby szpitalowi tak dobrej reklamy jak zadowolone z porodu i opieki matki. Nikt tego prostego faktu nie był w stanie pojąć. Może gdyby Starostą i Prezesem szpitala byłyby kobiety byłoby prościej. Niestety  Mariusz Węgrzynowski zdecydował, że zamiast inwestować w oddziały na ulicy Jan Pawła II, wyremontuje budynek na ulicy Niskiej, który de facto należałoby zamknąć i sprzedać (albo oddać księdzu Chirkowi na hospicjum), ponieważ będzie generował jedynie zbędne dla spółki koszty. Co gorsza pochłonął on już kilka milionów złotych, za które można było kompleksowo wyremontować i doposażyć nie tylko oddział położniczy ale i internę, która w dużej mierze zapracowała na szpitalne "umieralne" miano. 

Faktem jest, że obecnie personel porodówki stara się zmienić zły wizerunek i opinie na temat oddziału powoli ale się zmieniają. Uruchomiono też szkołę rodzenia. 

Straty, straty, straty

Kiedy kilka tygodni temu pisałem z niepokojem o możliwych skutkach populistycznych pomysłach polityków, w kontekście wynagrodzeń pielęgniarek, które uregulowano ustawowo na kosmicznym jak na polskie warunki poziomie, oburzona przewodnicząca związków zawodowych przysłała mi pismo, w którym w sposób zdecydowany "pogroziła mi palcem". Tymczasem ostrzegałem przed skutkami finansowymi i przed tym, że uderzą one (te podwyżki) w nie same. Związkowcy (bo rozumiem, że pismo było w ich imieniu) nie mogli pojąć, że niestety ważny jest też rachunek ekonomiczny i że efektem będzie likwidacja w pierwszej kolejności łóżek a następnie całych szpitalnych oddziałów. 

Idealnym przykładem jest szpital w Piotrowie, zadłużony na 36 milionów złotych, właśnie likwiduje położnictwo, pediatrię i neonatologię. Oddziały mają zostać przejęte przez samorząd województwa. Jednak niewiele to zmieni. W dzisiejszej debacie w Radio Łódź stwierdzono, że problemy szpitala biorą się z tym, że "położono" tam POZ. Uwaga! Z informacji wynika, że miał on 50 tys. zarejestrowanych pacjentów. Pieniądze z podstawowej opieki medycznej miały zasilać finansowanie nierentownych oddziałów szpitalnych? Naprawdę? W Tomaszowskim Centrum Zdrowia mamy POZ z 2,5 tysiącami zarejestrowanych osób. 

Położnictwo z ginekologią w Tomaszowskim Centrum Zdrowia wygenerowało stratę za pierwsze 6 miesięcy na poziomie 1,5 miliona złotych. Obecnie są to już ponad dwa miliony złotych a szacuje się, że do końca roku będą to co najmniej 3 miliony złotych. Ograniczyć straty ma likwidacja części istniejących łóżek. Obecnie jest ich 45 ale poziom obłożenia sięga jedynie ok 30%. Z utrzymywaniem tej ilości łóżek wiąże się też odpowiednia ilość personelu. Są tu specjalne przeliczniki 0,7 etatu pielęgniarskiego na łóżko plus pielęgniarki na bloku.  W sumie 36 pielęgniarek. W przypadku neonatologii wskaźnik jest jeszcze wyższy. 

Likwidacja łóżek nie oznacza oczywiście, że zostaną one z oddziału fizycznie wyniesione. Likwidacja nastąpi najpewniej w danych zgłaszanych do Narodowego Funduszu Zdrowia. Pozwoli to na redukcję personelu. Ile osób będzie mniej do obsługi pacjentek? Łatwo to policzyć. Likwidując 20 łóżek będzie można zwolnić 14 osób. Czy teraz związki zawodowe będą rozumieć o czym pisałem w felietonie (pozdrawiam panią, która pisała do mnie, że był to ostatni  mój felieton, jaki przeczytała). 

Wynika z tego, że polski Rząd znalazł znakomity sposób na rozwiązanie problemy braków kadrowych wśród pielęgniarek. Podniósł im pensje do poziomu, na który szpitali nie stać, więc będą one redukować liczbę łóżek, by obniżyć koszty. Genialne to i przebiegłe zarazem 

Oczywiście z tą genialnością przesadziłem, ale chyba warto zadawać pytania: co robi Starosta Węgrzynowski, członkowie Zarządu Powiatu i dlaczego szpitalem w Radzie Powiatu interesuje się tylko dwóch radnych. Przecież wyniki finansowe za pierwsze półrocze są znane od dawna. Niemal wszystkie oddziały przynoszą finansowe straty. Łatane dochodami z ratownictwa medycznego. Równocześnie nie można już spodziewać się "wpompowywania" do systemu, często w sposób absurdalny pieniędzy na walkę z covidem. Quo Vadis Powiecie Tomaszowski. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Libra 20.11.2022 16:02
Odniosę się do oddz. chirurgii w tomaszowskim szpitalu. Odradzam każdemu potencjalnemu pacjentowi tegoż oddziału szukanie tam fachowej pomocy. Po raz drugi lekarz internista z Łodzi ratował życie i zdrowie męża po ingerencji tomaszowskich chirurgów! I po raz drugi z ogromnym sukcesem. W Tomaszowie chciano stopę ( a później dalej ) amputować, a lekarzowi w Łodzi wystarczyły 4 dni , by rana zaczęła się goić. Odnoszę wrażenie , że tomaszowscy "chirurdzy" potrafią tylko ( i to niezbyt umiejętnie, bo zostawiają fragmenty kości po amputacji, które później ranę infekują ) amputować ! Sterylność w tym oddziale również pozostawia wiele do życzenia. Kiedy poprosiłam panią od sprzątania , aby w końcu umyła podłogę z dużej kałuży krwi - poczuła się urażona. To jest dramat - ilu pacjentom można byłoby uratować kończyny, gdyby wdrożono prawidłowe leczenie . A tego się nie robi , bo najprawdopodobniej tego nie potrafią ! Nigdy więcej "fachowców" z tomaszowskiej chirurgii !

Libra 20.11.2022 15:46
Odniosę się do oddz. chirurgii w Tomaszowie. Odradzam każdemu potrzebującemu pomocy chirurgicznej oczekiwania na fachową pomoc.

Pacjentka TCZ 27.10.2022 20:33
Personel tomaszowskiego oddziału ginekologiczno-położniczego począwszy od pielęgniarek, przez położne do lekarzy świadczy usługi na bardzo wysokim poziomie. Empatia, pomoc, wsparcie to to czego można tam doświadczyć. Warunki jednak bardzo kiepskie. Ściany oskrobane, łóżka stare, a łazienka w części ginekologicznej nie dość, że na korytarzu to jej wygląd daje dużo do życzenia. Powinna zostać nie dopuszczona do użytku! A wspomniany w komentarzach dr Nowak poprostu niezastąpiony ! Uważam, że gdyby zrobiono tam remont byłby to oddział na miarę ,,Leśnej góry".

Tomaszowianka 27.10.2022 18:16
Tak się dzieje na każdych oddziałach, wszędzie prywata. Nikt się nie sprzeciwi grupie zawodowej jaka są lekarze, to jest następna grupa trzymająca władze po księżach. Nic się nie zmieni to są tylko układy a człowiek jest na samiutkim koncu

Kasica 27.10.2022 17:23
Ja niedawno leżałam na ginekologi i na położnictwie po porodzie , nie tylko ze względu na dr Nowaka tam sie rodzi, dr Wielgosz oraz sam ordynator są bardzo zaangażowani w pomoc nie tylko swoim prywatnym pacjentkom. Problem jest tylko w przestarzałych urządzeniach do ktg , które przekłamują wyniki oraz w kilku starszych poloznych które już nie powinny mieć kontaktu z ciężarnymi bo mają przestarzałe metody i szkodzą bardziej niż pomagają. Reszta to sympatyczny i pomocny personel.

Lena 27.10.2022 11:37
Nie oszukujmy się - gdyby nie Doktor Nowak nie byłoby żadnego porodu w Tomaszowie, osobiście wybrałam Piotrków ;)

Beata 27.10.2022 09:38
Jestem z Tomaszowa i potwierdzam nie chce rodzic w Tomaszowie. Nie czułabym się tutaj bezpiecznie i komfortowo. Wybieram Matkę Polkę

Ciężarówka z Tomaszowa 27.10.2022 09:25
Ja tam się boję rodzic w tomaszowskim szpitalu, wybrałam lodz. Trzymajcie kciuki, termin na grudzień :)

M 27.10.2022 08:25
Moze ginekologia nie generowalaby takich strat,gdyby lekarze tego oddzialu nie traktowali go jak swojego prywatnego. Pacjentki zostawiaja pieniadze w prywatnych gabinetach a badania maja na nfz. Wszyscy o tym wiedza a nikt nic z tym nie robi.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama