Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:23
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Remont zaplanowany ale nieprzygotowany. Za brak kompetencji urzędników zapłacą jak zwykle pacjenci

Trwa chaos związany z remontem szpitalnego budynku przy ulicy Niskiej. Okazuje się, że planowana od lat inwestycja, jest faktycznie nie do końca zaplanowana. Zarząd powiatu, który jest inwestorem nie przewidział, że szeroki zakres prac budowlanych i ich rodzaj wymagają przeniesienia 40 pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno Opiekuńczego. W normalnych warunkach nie byłoby większego problemu, chorzy trafiliby na oddział wewnętrzny i być może częściowo na neurologie. W czasie pandemii jednak łóżka na oddziałach stały się niezwykle cenne i zostały zarezerwowane dla chorych na Covid 19. Obok ZPO w remontowanym obiekcie działa także oddział rehabilitacyjny. Jego funkcjonowanie można jednak na jakiś czas zawiesić.

Jak już wcześniej informowaliśmy, budynek szpitalny przejść ma gruntowny remont termomodernizacyjny. Wcześniej powiat próbował kilkakrotnie pozyskać dofinansowanie na ten cel, jednak okazało się, że Wydział Inwestycji Starostwa Powiatowego nie potrafi solidnie przygotować stosunkowo prostego wniosku. Dwa razy został on odrzucony ze względów formalnych, co stanowi niemałą kompromitację. Tym razem wniosek nie był potrzebny, wystarczyła prosta deklaracja konieczności wykonania zadania (chociaż wiele osób w ogóle kwestionuje sensowność tej kosztownej inwestycji - i ich argumentacji trudno odmówić słuszności).

Inwestycja mimo wszystko rusza. Ma charakter kompleksowy. Wykonane zostaną nie tylko prace zewnętrzne, takie jak:  docieplenie ścian fundamentowe  i zewnętrznych oraz wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, ale także  przebudowana zostanie instalacja centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej wewnątrz budynku. Wszyscy zgadzają się, że prace trudno bezie wykonać w trakcie normalnego funkcjonowania oddziałów. Wszyscy się zgadzają, jednak nikt tego nie brał pod uwagę. Dokumentacja przetargowa mówi wprost, że o przeniesieniu pacjentów nie powinno być mowy. Jednak po jego rozstrzygnięciu wyłoniony wykonawca stwierdził że w takich warunkach prac nie jest w stanie przeprowadzić.  

Pojawił się poważny problem z 40 pacjentami Zakładu Pielęgnacyjnego. Ich ewakuacja nie jest sprawą prostą. Większość z nich, to osoby leżące. Należy dla nich stworzyć odpowiednie warunki. Ad hoc wymyślono więc, że zostaną oni przeniesieni do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Polnej. Pomysł sam w sobie może nie byłby najgorszy ze względu na duża liczbę wolnych miejsc w tomaszowskich DPS-ach. Tyle, że należało go wcześniej skonsultować z pracownikami i dyrekcją. Nikt nie zadał obie tego trudu.

Zamiast tego wysłano sygnał, że placówka zostanie zlikwidowana, a umieszczenie w niej ZPO, to jedynie preludium do jej wygaszenia. To chyba już taka przypadłość obecnych władz powiatu i partii, jaką reprezentują, że ludzie ci nie potrafią rozmawiać i prowadzić rzetelnego, uczciwego dialogu. W sposób protekcjonalny narzuca się swoje pomysły, wywołując konflikt, a w przypadku protestów z tych pomysłów się wycofuje. Podobnie jest w tym przypadku, co świadczy niestety o niskim poziomie kompetencji zarządczych. 

Pracownicy DPS zaczęli protestować. Pisali pisma do radnych, wojewody. Wywołali dyskusję, której chyba nikt się nie spodziewał. W poniedziałek do Tomaszowa ściągnięto posłankę Anitę Sowińską, która zorganizowała konferencję prasową i skierowała szereg pism do władz wojewódzkich i krajowych. Wszystko wskazuje na to, że Starosta Mariusz Węgrzynowski parlamentarzystki się wystraszył. Decyzję o przeniesieniu pacjentów ZPO do DPS na Polną jednak zmieniono.  

Teraz pojawił się nowy pomysł. Chorzy trafią do DPS ale na ulicę Jana Pawła II. W ten sposób w obiekcie wymieszani s zostaną z pensjonariuszami domu pomocy społecznej. ZPO ma być w wydzielonej części z osobnym wejściem. Przy okazji wytworzono kolejną sytuację konfliktową, bo Starosta postanowił na przenosinach dodatkowo zarobić. Od Tomaszowskiego Centrum Zdrowia zażądano opłaty w wysokości 1500 złotych za każdą przeniesiona osobę. Daje to niebagatelną kwotę 60 tysięcy złotych miesięcznie a wiec ponad pół miliona złotych za czas trwania remontu na Niskiej. 

Nikt nie wie jak tę kwotę wyliczono. To, że koszty (choćby mediów) jakieś będą jest oczywiste, ale czy aby na pewno w takiej wysokości i czy aby na pewno powinien je pokrywać szpital skoro inwestycję prowadzi powiat. Radni powiatowi twierdzą, że jest to próba pokrycia kosztów funkcjonowania DPS, które w ostatnim czasie są deficytowe. 

Warto zwrócić uwagę, że Tomaszowskie Centrum Zdrowia zakontraktowane ma obecnie 53 łóżka dla pacjentów ZPO. Ze względu na pandemię i konieczność przenosin zajętych jest 40. Aby działalność zbilansować potrzeba jest ich ok. 60. Biorąc pod uwagę poziom kosztów stałych, to każde dodatkowe stanowi zysk dla szpitala. Oddział jest więc na minusie, a stratę zwiększa jeszcze opłaty, których domaga się Starosta Węgrzynowski. Z ekonomicznego punktu widzenia sensowniejsze więc wydaje się zamknięcie całkowite oddziału na czas remontu. Co z pacjentami? Cóż... niech się o to martwi NFZ. 

Niepokoje pracowników DPS są uzasadnione. Informacja o tym, że ZPO ma zwiększyć liczbę łóżek i zyskać nowa siedzibę na Polnej są "tajemnicą poliszynela". Na Niskiej pojawiła się bowiem koncepcja rozszerzenia działalności oddziały rehabilitacyjnego. Dodatkowe łóżka dla rehabilitacji pocovidowej oraz rehabilitacja neurologiczna. Rzecz jednak w tym, że covidowskich miejsc musi być co najmniej 60 a neurologiczni pacjenci pacjenci muszą być rehabilitowani pod nadzorem neurologa. 

O wiele więc sensowniejszym byłoby stworzenie na Niskiej dużego ZPO składającego się z 60 łóżek i przywrócenie rehabilitacji do szpitala przy ul. Jana Pawła II oraz jej wydzielenie dla potrzeb chorych po udarach. 

Tymczasem zapowiadane jest zawieszenie działalności oddziału rehabilitacyjnego, który i tak działa dzisiaj w ograniczonym zakresie. Kolejka pacjentów jest gigantyczna i przez nie całkiem przemyślane decyzje i niekompetencje zarządu powiatu tomaszowskiego jeszcze się wydłuży.  Gdyby sprawnie przeprowadzono w ubiegłym roku remont na psychiatrii tego problemu by nie było. Na szczęście prace na tym oddziale niedawno ruszyły. 

Niestety wydaje się, że ochrona zdrowia nie jest priorytetem pisowskich władz powiat tomaszowskiego na czele ze Starostą Mariuszem Węgrzynowskim. Świadczy o tym fakt, że do tzw. tarczy nie złożono żadnego wniosku dotyczącego wzmocnienia systemu lecznictwa w  Tomaszowie. Wnioski z komisji zdrowia i od szpitala wrzucono do kosza. Zamiast nich postanowiono wydać 3 miliony złotych na remont zatęchłego garażu w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym, co jest chyba jednym z największych skandali obecnej kadencji samorządowej (chociaż ich lista jest naprawdę długa). Teraz władze powiatu odpowiedzialnością za własne zaniechania i brak kompetencji chcą obciążać zarząd szpitalnej spółki. Wszak winny zawsze musi się znaleźć. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jaśko 18.03.2021 21:06
A zdjęcie to odział zakaźny szpitala.....

Ajdejano 18.03.2021 20:16
Ten kompletny ignorant i nieudacznik, powiatowy katecheta i jego przyboczna świta, są niezwykle odporni na jakiekolwiek, sensowne i krytyczne uwagi pod adresem tej powiatowej sitwy. Pytanie: dlaczego mają w du...żym poważaniu tę krytykę ich dyletanctwa. Odpowiedź jest prosta, jak sznurek w kieszeni: ci kompletni ignoranci i dyletanci doskonale wiedzą, że za dwa lata (2023) odbędą się wybory samorządowe. W tych wyborach, w powiecie tomaszowskim, oczywiście wygra PiS. Ważna uwaga: nie mylić PiS-u powiatowego katechety z prawicą np. Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego!!! Powracamy do wątku zasadniczego. Więc, wygrywają mohery i katecheta (PO - to polityczny plankton - Czarku K. i porąbany, wypindrzony Witcza...) i w radzie powiatu przeważają ludzie brzuchatego katechety. i np. wchodzący każdemu w du... lewacy z zsl-u. Taka sitwa w banalny sposób, ponownie wybiera na starostę tego dotychczasowego giganta. I swojski, cwaniacki układzik pięknie się zamyka. Więc pytam naszego Admina: czy Pan się szaleju najadł ?! Kogo Pan się czepia: niezatapialnego ignoranta ?! Nie wie Pan, że w każdym, samorządowym, przestępczym układzie, nic Pan nie wskóra ?! PS. Za dwa lata: PAŻIWIOM - UWIDZIM !!! Tak mawiają Rosjanie.

KumKaplica 18.03.2021 15:57
ja nie kumam! jak to się stało że tacy ludzie zarządzają starostwem??

Marian 18.03.2021 14:36
A można było zamiast przekazywać za grosze budynek po Domu dziecka kurii, Wyremontować i tam zrobić ZPO. Ale to starosta kościołowi by się naraził

Edek 18.03.2021 21:53
osoby odpowiedzialne za oddanie Domu Dziecka za bezcen powinni być pozbawieni stanowisk pracy, własnego majątku i wywiezieni na gnoju jak Jagna

Na ratunek 24.03.2021 21:49
Jak można tak bezrozumnie zwalniać wykwalifikowaną i oddaną schorowanym ludziom kadrę opiekunów DPSu? Tomaszów nie potrzebuję ludzi mądrych i pełnych poświęceń? Mam nadzieję, że pani poseł i ludzie rozumni powstrzymają złe, niewyobrażalnie szkodliwe działania starosty

Rysiu Ohucki 18.03.2021 14:30
W Ośrodku stoi prawie pusty 3 piętrowy internat, który w latach świetności gościł ponad 200 dzieciaków ze szkoły. Łazienki przystosowane dla niepełnosprawnych. Kuchnia, stołówka, pralnia. Może decydenci szukają rozwiązania na księżycu, a nie wiedzą, że 1200 metrów od nich i 700 metrów od tego szpitala jest taki obiekt :-)

Edek 18.03.2021 21:57
Rysiu ciekaw jestem gdzie jest taki budynek,

Justyna 18.03.2021 13:36
A co robi wódz naczelny tych niekompetentnych gryzipiórków?, rozgonić takich do swych zagród!

xxx 18.03.2021 13:07
wał i burdeel

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama