O Konstytucji i wyborach na Placu Kościuszki
Wczorajszy dzień w Tomaszowie Mazowieckim upłynął pod znakiem Konstytucji RP. Wszystko za sprawą spotkania w ramach akcji Tour De Konstytucja organizowanej przez Fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. Organizatorzy w komunikatach podkreślają apolityczność akcji, tymczasem na swojej stronie internetowej piszą: Obecna sytuacja polityczna oraz znaczące osłabienie demokracji w Polsce, wymusza zdecydowane działania obywatelskie. W nadchodzących wyborach każdy obywatel Polski powinien być świadomy swoich praw wyborczych, a co za tym idzie, możliwości kontroli wyborów z jego udziałem. Trudno uwierzyć w przypadkowość zbieżności narracji z tą jaką prowadzi Platforma Obywatelska strasząc Polaków domniemanymi fałszerstwami wyborczymi. Tymczasem każdy, kto chociaż raz zasiadał w komisji wyborczej wie, że fałszowanie wyborów na tym poziomie jest nie tylko trudne, ale wręcz niemożliwe. Co innego z manipulacjami o charakterze systemowym, Z tymi mamy do czynienia przy okazji każdych wyborów, ale nie o nich przecież mówi Donald Tusk prowadząc nabór społecznych kontrolerów wyborów w poszczególnych komisjach wyborczych.
30.07.2023 11:00
7
12
Komentarze