Legionów przed odbiorem

  • 15.12.2018, 10:15 (aktualizacja 15.12.2018, 23:54)
  • Mariusz Strzepek
Legionów przed odbiorem
Dobiega już końca przebudowa chodnika przy ulicy Legionów pomiędzy rondem Legionistów a ulicą Dąbrowską. Chodnik przez wiele lat wyłaczony był z użytkowania, co było powodem, że Tomaszów trafił na telewizyjne ekrany w programie TVN Turbo "Absurdy drogowe". Teraz mamy już praktycznie gotowy ciąg pieszowo rowerowy. Nasi czytelnicy, jak zwykle pozostają czujni i zwracają uwagę na kilka ważnych elementów

1. Znak oznaczający ciąg pieszo rowerowy jest niewidoczny dla pieszych i kierujących

 

 

2. Znak tzw. "Agatka" umiejscowiony jest na zbyt niskiej wysokości może stanowić zagrożenie dla osób niewidomych.

 

 

3. Brak oznakowania na słupie. Zaskakujące obniżenie krawężnika na tym udocinku ulicy (wzdłuż szarej kostki) - oznakowanie jest już uzupełnione o znak B-36, który w tym miejscu nie jest potrzebny

 

4. Pragnę zwrócić uwagę na małą estetykę tzw. łamanych znaków. Na rynku dostępne są słupki o wiele bardziej estetyczne

 

 

5. Mamy do czynienia z ciągiem pieszo rowerowym. W tym miejscu jest on notorycznie zajmowany przez samochody. O ile przy wyłączonym dotychczas ruchu chodniku nie robiło to większej różnicy obecnie stanowi duże utrudnienie. Przyp. poza pieszymi jest to droga także dla rowerzystów. Proszę więc o skierowanie odpowiedniego pisma do Straży Miejskiej i KPP Tomaszów w celu objęcia tego miejsca nadzorem

 

 

6. Nie ma potrzeby jednoczesnego stosowania obu tych znaków. Znak niebieski stanowi równocześnie zakaz zatrzymywania się. Zbędny wydatek.

 

 

7. Znak "przejście dla pieszych znajduje się przy skrzyżowaniu zbyt blisko krawędzi jezdni. Skręcające w tym miejscu ciężarówki prędzej czy później go uszkodzą. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie by dwa znaki widoczne na zdjęciu umieścić na jednym słupku

 

 

Powyższe uwagi trafiły także w formie interpelacji radnego Mariusza Strzępka do Zarządu Dróg Powiatowych. 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

varan
varan 15.12.2018, 18:54
A gdzie przejazd dla rowerów na skrzyżowaniu ?!
Adar
Adar 15.12.2018, 17:12
Niewidomi widza znaki ?????
Veritas
Veritas 19.12.2018, 05:28
Niewidomi walą głową w znaki... Ale widzę, że połączenie faktów i wyobrażenie sobie pewnych rzeczy was ameby przerasta
.
. 15.12.2018, 12:44
Kapitalny materiał! Uznanie dla Autora/ki.

Ale miło popatrzeć jak zaniedbana ulica się zmienila.
marek
marek 15.12.2018, 11:08
Na zalanej swieżo nawierzchni porobiono wykopy a nastepnie niechlujnie zalano, są nierownosci. Wygląda to paskudnie!!!!
varan
varan 15.12.2018, 18:52
Dokładnie tak. Na tej ulicy nie robiono nic (poza łataniem) pewnie z 20 lat, a gdy wreszcie położono nową nawierzchnię, to po bodaj roku postanowiono ją rozkopać. Co za "mądrale" decydują w tym ciemnogrodzie o prowadzeniu prac od "tyłu strony" ? Czyżby wzorowali się na bohaterach czeskiego filmiku "Sąsiedzi" ? Podobnie na Smugowej, ulica ledwo oddana a już wykop, bo ktoś postanowił nowy budynek podłączyć do instalacji. Dlaczego z instalacji pod drogą nie wyprowadza się kawałka rury choćby w chodnik, aby nie trzeba było rozpruwać nowego asfaltu ? Identyczne sytuacje miały miejsce na remontowanych niedawno, po 30 lub wiecej latach, Polnej, Szkolnej czy Żwirki i Wigury.
Garbaty
Garbaty 04.01.2019, 15:28
Wszyscy mądrość posiadają wrodzona proponuje panu radnemu najpierw zapoznać się szczegółowo z Kodeksem Ruchu Drogowego i Rozporządzeniem ws sygnałów i znaków a nie pisać głupoty byle tylko złapać kilku słuchaczy głupszych od siebie. Po pierwsze kolor tarczy znaku nie mówią zakazie zatrzymywania bądź nie a reguluje to art od 46 i 50 KRD i wynika z nich tyle że nie wolno zatrzymać się na drodze rowerowej co jest zdefiniowane w słowniczku stawy a kolejny art tej samej ustawy zezwala na zatrzymanie i postój na uwaga chodniku. Mądry panie powiedz mi gdzie wydzielony jest chodnik a gdzie droga rowerowa. Jeżeli tego nie umiesz zrobić to po co te głupie komentarze ujawniające Pańską indolencje.
MS
MS 04.01.2019, 16:40
Wskazanie koloru tarczy znaku ma na celu zwrócenie uwagi czytelników na ten właśnie znak na zdjęciu. Nie każdy jest projektantem, a nawet nie każdy posiada u nas prawo jazdy. Wiem, że umiejętność kojarzenia tak prostych spraw jest dla wielu osób niedostępna. Co do pozostałej części komentarza, to "o co kaman"? Problem ze zrozumieniem tekstu pisanego?
Garbaty
Garbaty 15.01.2019, 11:34