Zginął młody motocyklista

  • 21.06.2020, 11:42 (aktualizacja 25.06.2020, 20:26)
  • redakcja
Zginął młody motocyklista
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 20 czerwca 2020 roku około godz. 10.00 w miejscowości Wiaderno. Zginął 23-letni motocyklista.

Jak wynika z wstępnych ustaleń 29-letnia kierująca vw golfem, skręcając w lewo do posesji, zajechała drogę jadącemu na wprost z przeciwnego kierunku motocykliście. Niestety 23-letni mężczyzna mimo reanimacji zmarł na miejscu.  Kierująca autem była trzeźwa.

Policjanci apelują o więcej wyobraźni i ostrożności na drodze a także zasadzie ograniczonego zaufania 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (108)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tragedia
Tragedia 12.07.2020, 21:41
Lepiej najpierw pomyśleć niż osądzać. Jeżeli jechał zbyt szybko, to kto z nas nigdy nie jechał za szybko? Jeżeli patrzyła na otwierającą się bramę, zegary czy po prostu nie zauważyła(jakkolwiek by to nie brzmiało), to kto znas nigdy za kierownicą nie pomyślał "Boże, nie widziałem go". Tylko na całe nasze szczęście jak to mówią :"udało się".
Nie osądzajmy. To jest niewyobrażalna tragedia dla rodziny chłopaka, ale i dramat dla tej kobiety. Nie wyobrażam sobie przeżyć ani jednego, ani drugiego. Oni stracili dziecko, a to największa z możliwych strat. Na jej nieszczęście stało się to pod jej własnym domem. Nie osądzajcie cieszcie się, że nie was to spotkało. Kto wierzący i chce niech się pomodli za duszę chłopaka i spokój dziewczyny.
raku
raku 10.07.2020, 21:38
przy małej prędkości nie przepchniesz golfiny
Marcino
Marcino 10.07.2020, 16:34
Z tego co wiem to zabardzo się nie przejęła wczasuje na całego uśmiechnięta a chłopaka niema już wśród nas Masakra
Ali
Ali 05.07.2020, 18:42
No właśnie jak było można nie zobaczyć chłopaka na prostej drodze.
Rad
Rad 04.07.2020, 17:40
Witness podejrzewam że sprawczynią to była twoja żona że takie głupoty piszesz. I tak ją bronisz niestety fakty są inne była winna i tego nie zmienisz wyjechała nawet się nie spojrzała czy ktoś z przeciwka jedzie i tą są fakty i świadkowie.
Tom
Tom 04.07.2020, 17:19
Witnes nie znasz sprawy i jesteś blisko tej osoby co wyjechała i jej bronisz są nagrania chłopak jechał wolno i nie pisz głupot gdyby patrzyła przed siebje a nie jak się otwiera brama to by chłopak żył.
Witness
Witness 24.06.2020, 13:24
Kilka informacji od świadków.
Motocyklista jechał z olbrzymią prędkością, miał łyse opony i najpewniej brak uprawnień (prawa jazdy).
Przy próbie uniknięcia zderzenia próbował wymanewrować i znalazł się między motorem a samochodem (stąd brak większych uszczerbek na pojeździe czy motocyklu).
Gdyby jechał wolniej to by przeżył - taka prawda. Szkoda chłopaka, ale mógł zachować ostrożność. Jeśli ktoś zasuwa po nierównej drodze na sprzęcie w złym stanie to zwiększa prawdopodobieństwo wypadku.
Ale jak widać niektórzy ludzie nie potrafią wyciągać wniosków, tylko wolą powtarzać informacje z artykułów niewartyych psiej karmy.
Bawi mnie, że gdyby ten sam człowiek zginąłby np. rzucając się pod pociąg to część z was by go nawet nie żałowała.
Monia
Monia 14.07.2020, 23:07
A mnie irytują twoje słowa bo nie jechał szybko, a miał łyse opny bo jechał je wymienić i wiele inny podpunktów które się nie zgadza co piszesz. Prawda jest taka że przez tą panią nie ma dziecka i zawaliło się życie kilku rodzinom a ta pani w nagrodę spędza czas nad morzem uśmiechnięta. Nie wypisuj bzdur bo wszyscy wiemy jak było.
Tomaszow
Tomaszow 24.06.2020, 10:17
Ile w was wszystkich jadu...!!! Jest to tragedia dla jednej i drugiej rodziny jedna straciła członka rodziny chłopak zapłacił najwyższą cenę stracił życie !żal nie do opisania , a druga osoba będzie żyć z brzemieniem na plecach do końca swoich dni . Zamknijcie te parszywe mordy i dajcie rodziną w spokoju przejść żałobę!!!
A
A 23.06.2020, 08:57
23 lata radości a teras pustka rospacz żal
m&m
m&m 23.06.2020, 07:52
Po wyglądzie pojazdów widać, że jakieś wielkie prędkości tu raczej nie miały miejsca. Po prostu brak koncentracji na koniec podróży i wielki błąd, który stał się przyczyną wielkiej tragedii. Wyrazy współczucia dla rodziny motocyklisty. Tej Pani też trzeba współczuć, bo poza konsekwencjami będzie na pewno nosić brzemię do końca życia. To był po prostu bardzo nieszczęśliwy wypadek. Ciekawe są pełne jadu komentarze na temat domków, podjazdów i ich mieszkańców - wolnoć Tomku w swoim domku. Komuś się to podoba, to sobie mieszka. Ktoś zrobił biznes i wybudował te bloki, sprzedał, to gratulacje, że ma klientów. A takie złośliwe i pełne zgryzoty uwagi świadczą o zazdrości pełnej podłości. Tekst "głupio córko'- człowieku założę się, że do elity inteligenckiej to ty nie należysz.
Ja
Ja 23.06.2020, 00:55
A co do predkosci motoru z jaka predkoscia musial jechac by przesunac auto o 2 metry dalej zobaczcie na zdjeciu gdzie stoi golf?? 50km/h czy wiecej?? A po drugie dla nie wiedzacych nie uderzyl w nia czolowo tylko upadl i szurał?? Nie widzieliscie a piszecie eh..
!
! 23.06.2020, 08:23
Zaznaczam, że samochód i motocykl mógł poruszać się z bezpieczną prędkością na tym odcinku drogi do 90km/h (teren niezabudowany - znaki drog.)
E=mc 2
E=mc 2 23.06.2020, 20:15
Czyli, w skrajnej sytuacji 90 + 90 = 180 km/h albo 5 + 90 + 95 km/h
Ja
Ja 22.06.2020, 23:41
To jak moze kierowac motr taki majac 23lata?? Bo ja slyszalem ze musial skonczyc 24?? I co?? A po drugie jakis czasem tamu kokega stracil prawko "B" na 3 miechy za 150 km/h w miescie tomaszkw to wyciagnal wniosko co?? Super
Aga
Aga 22.06.2020, 21:29
Bardzo współczuję rodzicom chłopaka, mój syn znał tego młodego porządnego człowieka. Żal i smutek wielki dla rodziców. Nie można sobie tego wyobrazić. Ale dla tej Pani również wielkie współczucie, przez całe życie będzie o tym pamiętać. Więc nie osadzajmy, abyśmy sami nie byli osądzani w takiej sytuacji. Żal....... ogromy żal. milady, sumienny, i ok, Tak oceniał go mój syn, ale czy ta kobieta tego chciał. Nikt nie zna swojego przeznaczenia. Jestem matką i kobieta z prawem jazdy - oby nigdy mnie to nie spotkało.
Po wypadku
Po wypadku 22.06.2020, 20:31
Miałam przed laty wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Jana Pawła II . Najechał na mnie " Motorem Ścigaczem" młody człowiek, drugi dzień jeździł na swoim sprzęcie. Było to na przejściu dla pieszych, krok mi brakło abym stanęła na chodniku. Cudem uszłam z życiem, nie osądzajcie nie będziecie sądzeni. Każdy wie jak jeżdżą dawcy organów. Proszę nie osądzajcie, lepiej pomódlcie się, każdy po swojemu za każde z nich.
!
! 22.06.2020, 18:13
Ktoś tu wcześniej poruszył temat terenu zabudowanego oraz ile mógł jechać motocyklista.
Problematyka terenu zabudowanego, czyli gdzie tak naprawdę zaczyna i kończy się teren zabudowany, na którym (niestety) możemy stracić prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w odniesieniu do prędkości wyznaczonej.
Jak wskazał Ustawodawca w Ustawie Prawo o ruchu drogowym, w art. 2 pkt 15) „Obszar zabudowany – obszar oznaczony odpowiednimi znakami drogowymi”.
Obszar zabudowany jest wyznaczany znakami: D-42 – początek terenu zabudowanego, natomiast jego koniec wyznaczany jest znakiem D-43. Są to jedyne znaki, funkcjonujące w polskim porządku prawnym, które oznaczają obszar zabudowany!!!
Tam takich znaków nie ma. Czyli jednak teren niezabudowany, prędkość motocyklisty dopuszczalna do 90 km/h
Ktoś
Ktoś 22.06.2020, 11:30
I uwierzyć że był moim sąsiadem z osiedla
MS
MS 22.06.2020, 10:44
Niedawno w tym samym miejscu również jechałem motocyklem. Idiota jadący z przeciwka nagle zaczął przyprzedzać samochód jadący przed nim, który był ode mnie może ze 100 metrów. Niewiele brakowało a wylądowałbym mu na masce. Bezmózg wyprzedzał z telefonem w ręku. Musiałem zjechać na pobocze i prawie zaliczyłem glebę. Wcale nie jechałem za szybko. Prawie dojeżdżałem już do domu.
Osobny temat to lokalizacja budynków. Wiele piszę o tym, że nie ma sensownych planów, że ład przestrzenny to pojęcie obce w naszej okolicy, że niektóre decyzje wydawane są w sposób dosyć podejrzany.
Ostatnio zaczęto w pobliżu budować blokowisko. Kompletnie absurdalny pomysł i plan uchwalony przez niedouczonych radnych gminy Tomaszów, głosujących za wszystkim, co im wójt podsunie.
Temat zjazdów sprawdzę i w razie potrzeby złożę zawiadomienie do Prokuratury. Zginął młody człowiek, bo ktoś nie pomyślał.
The Veloper
The Veloper 22.06.2020, 11:53
A może wjazdy na te posesje powinny być z drugiej strony, na uliczkę osiedlową, a dopiero tamta wychodzić skrzyżowaniem z dobrą widocznością w obie strony???
sd
sd 22.06.2020, 14:38
ledwo ich stać na te domki o wyglądzie arabskich lepianek to uważasz, że na drogę by ich było stać?

U nas buduje się w szczerym polu, potem tylko wyje się do Państwa (samorządu), by podciągało gaz, wodę, kanalizcje. Ileż to ja willi nie widziałem do których przez 30 lat prowadzi klepiskowa droga. Tak się sąsiedzi dogadują.
●
22.06.2020, 17:30
To pokaż w jakim Ty mieszkasz jak jesteś taki mądry krytykować każdy potrafi ludzie się cieczą z kawalerki bo są na swoim. Ja kupiłam ten domek za gotówkę i gówno Ci do tego ale dla innych to było spełnienie marzeń także dobrze wiedzieć że mieszkam w arabskiej lepiance. Zastanów się co piszesz jak masz krytykować i zalewać świat złym słowem to wcale się nie udzielaj!!!!!!
.
. 12.08.2020, 08:21
Wczesniej nie odpowiedzialem bo uznalem, ze nie ma co podkrecac emocji, teraz rowniez nie mam takich intencji, ale przez te kilka tygodni kilka razy przypominal mi sie ten Twoj komentarz i doszedlem do wniosku, ze mozesz uznac, ze wmowisz mi jakis kompleks - no i samo to nie byloby jeszcze grozne - ale co gorsze mozesz po cos przyjsc, tak zupelnie namacalnie - a tego juz sie boje. A w ostatecznosci nie bede mial wyjscia i bede musial sie bronic. Matka z Ojcem + Państwo (na równi, a nawet i bardziej), nie po to wychowywali bym Ci prywaciarzu cos dawał, bys za 10-20 lat mamil tam kogos, ze sam do wszystkiego doszedles. Jesli bedzie na sprzedaz to bedzie, ale poki nie jest to nie jest. Poza tym, juz ktorys raz powtarzam: to nie jest, nie bedzie i nie mialobyc moje!

Zatem:

Otoz mam 41 lat i aktualnie mieszkam z Matką w mieszkaniu w bloku, ktory ona dostala zakladajac ksiazeczke mieszkaniowa w PRL, jeszcze w szkole sredniej. Nigdy nawet nie sugerowalem, ze jest inaczej, co wiecej to juz padalo. Chociaz moze nie tak wprost.

Moglbym dodawac, uzupelniac za ile to bylo wykupowane, co tam mi ojciec kupil (chociaz tez moglbym przeciez pier...ć, ze firmę założyłem i w ciągu roku zarobiiłem 230 tysiecy i se kupiłem :)) ), i w stosunku do tego od czego startowali to jednak na przyklad w stosunku do Was wyglada to na wiecej. Dynamka nie hajs. Bo hajsu macie, mieliscie i miec bedziecie wiecej. Dynamika.

Ale nie. Pozostanmy tyko przy tym, ze mieszkam z Matką mając 40 na karku.

I tak:

1. Bloku w ktorym mieszkam (przypomjnam z Matką, po 40stce), nie wybieralem, a tym bardziej nie projektowalem - wiec co to ma do rzeczy w porownaniu do tej buraczycy z golfa w ktora wjechal ten typek?

a) gdybym tam obok niej mieszkal i scigal sie na to kto ma wiecej swiatelek na plocie na swieta - mozna by bylo oceniac. Ale ja nie scigam sie z nikim. Jestem wdzieczny, ze mam gdzie mieszkac, zaluje ze nie nastapilo to wczesniej, bo pewnie mialbym babę + jedno dziecko, ale jest jak jest.

Spotykalem juz ludzi po udarze wypisywanych ze szpitala na ...przystanek autobusowy vis a vis hotelu Polonia, to co tu ja moge biadolic. Dozyc chociaz do 60-tak jak ojciec. Pozostawic po sobie porzadek, moze po rodzicach cos zostanie to przepisac to na Kosciol i to tyle. Mam sie zastanaiwac jak mnie bedziesz ocenial? Pier...lę to.

2. Nie udaje nikogo biorac kredyt na 40 lat tylko po to by udadniac komus ze "udalo mi sie" Po prostu nie traktuje zycia jako cos co sie udaje czy nie. Ciesze sie, ze zyje. Wrocilem tu z 40 litrowym plecakiem i chyba przez dwa tygodnie spalem 20 godzin na dobę. Matka sie bardzo martwila, ale kontaktowalem, jadlem, jakos wydobrzalem. Teraz kazdy dzien cieszy.

3. Zazynac sie, zapozyczac i mieszkac w klocku szeregowym na skraju wsi - nooo to w kategoriach udalo/nie udalo sie wyjatkowo rzeczywiscie komfortowa sytuacja. Przy ulicy Wojska Polskiego, Gdanskiej, Suzina mieszkaja ludzie z habilitacjami w mieszkaniach (nie zawsze duzych - 48-60 metrow - czesto takich), ktorzy w zyciu nie wzieli zlotowki kredytu. Po babkach, rodzichach ktorzy wyniesli sie do Izabelina, czy tam gdzieindziej. Znam osobiscie tych co do Izabelina, wiec nie bede wymyslal abstrakcyjnych przykladow.
Ty mi bedziesz wyjezdzal z klockiem pod Wiadernem i kremowym golfem jako szczytem marzen? Mi wystarczy by daleka rodzina nie najezdzala mnie juz nigdy. Z jak najmniejszymi komsekwencjami zerwać z klasą ludową - powiedzmy to wprost. Bo to ściąga. Takie mam marzenia.

Tych ludzi z tych klockow na zdjeciach oczywiscie nie znam, ale samą statystyke biorac - niech Ci sie zdarzy teraz jakis rozwod, a bank nie zgodzi sie zmienic umowy na kredyt... Baba juz nie jest "Twoją" babą a kredyt na klocka pod Wiadernem jednak splacac trzeba...

...radze jednak odpuscic sciganie sie, udalo nie udalo sie,, na pewno bedzie lzej przejsc przez to wszystko. Cieszyć się życiem, takie jakie jest.

PS dlugo szukalem tego tekstu. Ale musialem sie wyoutowac. Powtarzam zatem chyba po raz trzeci - mieszkam po 40stce w bloku z Matką.

Dyskomfortow nie ma wielu, tam tez bardzo rzadko zapraszalem do siebie. Bo przyjezdza nocnym, a żąda 100 złotych na taksówkę, 1/3 tego co za całą godzinę.
A porządne dziewczyny i tak mają przytukne kawalerki gdzie jest zawsze czyściej niż u mnie. Nie będę sprzątał kąta cały dzień by przelecieć jakąś lalkę przez godzinę, choć zwykle krócej.
to prawda
to prawda 22.06.2020, 21:30
Jeden znak wykrzyknienia by mnie zupełnie przekonał. Już idę.

Tam, co wcześniej napisałem to na pewno nieprawda. Dorobiłeś się na jakimś hajteku w ciagu półtora roku, właściwie gdyby nie studia, to byś miał jeszcze przed oseimnastką. Liczy się to coś, ten błysk w oku, dodatkowy płat w mózgu. I cyk! Potem tylko ta chol.erna PRLowska mentalność parobków, że nie chcieli u ciebie za darmo pracować, i już stanęło na domku. Teraz męczarnia. Ile ty się nie naprzekonujesz tej chłoty. Na ten przykład: we wszystkich miasteczkach do 100 tysi w Polsce wiadomo, że ten nowszy kościół ten... od jak mu tam? Lutra? Ten kościół jest lepszy. Taki nowocześniejszy. Taki optymalny, taki bardziej z życiem powiązany. Tam czarni jacyś jednak lepiej wygladający, wyfitnesowani, baby mający. A tylko złośliwcy mówią, że o posady żrą się bardziej niż katolscy czarni, że niby tam jeszcze taki czarny musi babę i bachory wyżywić. To są jakieś bzdury przecież. Także wiadomo, w jakim kierunku powinno się iść „w dzisiejszych czasach” a co zabobonem nazywać.

Neprawdą też jest, że są to arabskie lepianki. Płaski dach to nowoczesny dizajn i szerokość geograficzna guzik kogoś powinna obchodzić. Mam penhaus we Wiadernie, przed oknem codziennie rano przemykają mi myszy polne, na ziemi jakiegoś chłopa, któremu pokazuje całym sobą jak „w dzisiejszych czasach” się powinno żyć. Do czego dążyć. To pole to niech zostanie. Człowiek wybudował sobie lepiankę tfu! przepraszam penhaus we Wiadernie, nie po to by mieć widok na nastepny penhaus. Co mnie inni obchodzą. Kto pierwszy ten lepszy.

Co do tragedii, łaczę się w bólu przez wi-fi z bliskimi i włącze czerowne światło w oknie na dwie godziny.
👕
👕 22.06.2020, 23:28
Chce poczytac tylko jak tu sie dyskusja potoczy i juz nie bede komentowal.

Moze sonda? Mieszkania juz wisza 2(?) tydzien, a tu temat widać, że grzeje ludzi.

"
Czy uprawnienia na szybkie motocykle powinny być przyznawane dopiero powyżej 30 roku życia?

Tak
Nie

"

To taka propozycja.
!
! 23.06.2020, 07:56
Oczywiście, że nie. Może uprawnienia na motocykl dopiero po 50 albo lepiej po 60 buahhaahha. Chyba nie tędy droga.
f
f 22.06.2020, 10:51
nadal nie wyjaśniono roli ilości zjazdów w wypadku
Tu i Tam...
Tu i Tam... 22.06.2020, 10:33
Czytając komentarze o przekroczeniu prędkości przez tego młodego człowieka rozpoznaje samych znawców tematu i ekspertów którzy całe życie potrafią biadolic... prędkość zabija, wina motocyklisy ... ewidentnie winę ponosi kierująca samochodem jak to ktoś już napisał ... a co do prędkości gdyby chłopak jechał z dużą prędkością to by nie było pół samochodu a motocykl wyglądał by mniej okazale... stało się nieszczęście a chłopak zapłacił najwyższą cenę za czyjeś rozstrzygnie... współczuję
bo obydwoje płacą wysoką cenę... pozdrawim Wszystkich Januszy i Grażyny oceniający ten wypadek jako wina motocyklisty... tak samo potraficie jeździć ja ta Pani z golfa...
Podpis
Podpis 24.06.2020, 08:36
Jak cię nie pytają, to nie kłap dziobem. Osoba z mojej rodziny była świadkiem wypadku. Motocyklista jechał niesamowicie szybko. Poza tym w momencie wykonania manewru był na tyle daleko, że gdyby jechal z normalną prędkością to by sie wyrobił.
Maciek
Maciek 22.06.2020, 08:46
Ludzie dajcie spokoj, moglo sie to stac na kazdej drodze, na kazdej wsi sa domy bezposrednio przy ulicy i wjazdy co chwile. Dziewczyna popelnila błąd ale kare i tak juz bedzie mieć-codziennie. Przestanmy komentowac taką tragedie.
warto pomagać, chore dzeciaczki już się opatrzyły
warto pomagać, chore dzeciaczki już się opatrzyły 22.06.2020, 02:12
Do wyborów jest jeszcze kilka dni, a zresztą w tej sytuacji kwestować/żałobnikować można i podczas ciszy wyborczej, zatem może jakaś zbiórka na poszkodwanych? Zarówno pani z golfa jak i rodziny ułana?

Zawsze to ciepłe, taka solidarność facebookowa, tym bardziej że większości to nic nie kosztuje.

By były fotki to takieś przejście tam (biały marsz?), ułożyć znicze w kształ serca, a by świeciły się do wieczora (wtedy są klimatyczne zdjecia), to kupić z 600 zniczy w na baterie. Dino reklamuje swoje, że świecą trzy tygodnie.

Seducho na cały ten trawnik i napis „nigdy nie zapomnimy” czy coś takiego.

Władza niech widzi do jakich tragedii doprowadza.
Apacz
Apacz 22.06.2020, 10:07
Tu taka tragedia a ty o wyborach i zbiórkach i kwestowaniu. widzę że szukasz poklasku i zysku z tej zbiórki. Troszeczkę pokory i szacunku.
sds
sds 22.06.2020, 10:43
Za mało mamy czasu, Polskę trzeba ratować przed dyktaturą. Przez jedną kadencje ile napsuli, to strach pomyśleć co będzie gdy pozowli im się rządzić przez dwie. Jak to mówią? Nie szkoda róż, gdy płoną lasy?

Pozostałe