Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 09:03
Reklama Sklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama

Prawym okiem: techniczni czy polityczni

Czy w naszym mieście naprawdę nie można zorganizować czegoś, co nie będzie miało partyjno - polityczno - światopoglądowego kontekstu? Ma rację Paweł Kukiz krytykując wszechobecne partyjniactwo, chociaż wydaje się, że JOW-y wpływać będą na jego umacnianie.

W najbliższą niedzielę miasto organizuje konferencję naukową dotyczą geotermii. Zaproszono prelegentów z naukowymi tytułami oraz media do patronatu nad wydarzeniem. Zaproszono i nas. Jako, że patronatów w zasadzie nie odmawiamy, przyjęliśmy także i ten. Zapomniano nam tylko powiedzieć, że wszystkie osoby, które mają na imprezie wystąpić związane są tylko z tą jedną i słuszną partią polityczną. To już niestety zmienia obraz patronatu, bo okazuje się, że firmujemy własnym logo zjazd partyjnych dygnitarzy, co nam nie do końca musi odpowiadać.

Jako patron medialny, a dokładnie osoba zarządzająca treściami publikowanymi na łamach portalu, zabrałem się wczoraj wieczorem do przygotowywania artykułu zapowiadającego konferencję (wyjaśniam osobom zainteresowanym, że ma ona charakter zamknięty). Internetowe poszukiwania informacji rozpocząłem od próby określenia charakteru stowarzyszenia reprezentowanego przez jego prezesa dr inż. Marka Kaźmierczaka, który w czasie 30 minutowego wykładu ma przekonać nas "O konieczności sięgania po gorące wody podziemne w Mieście i Gminie Tomaszów Mazowiecki".

Po wpisaniu w Google nazwy: Stowarzyszenie Zrównoważony Rozwój - Geotermia w Polsce, dowiedziałem się, że w programie, jaki nam dostarczono uległa ona nieznacznemu skróceniu. Ktoś wyciął część mówiącą o patronce organizacji, którą jest św. Królowa Jadwiga. Przyznam, że trochę to dziwaczne i robi wrażenie, jakby ktoś za wszelką cenę chciał uniknąć skojarzeń z geotermią made in Toruń.

Wydaje się jednak, że skojarzenie takie jest jak najbardziej uzasadnione. Świadczą o tym m.in. artykuły publikowane na stronach internetowych Redemptorystów oraz Radia Maryja. Marek Kaźmierczak to osoba chyba najczęściej cytowana w artykułach krytykujących decyzję NFOŚ o cofnięciu dofinansowania dla fundacji Lux Veritatis na odwierty badawczo-poszukiwawcze. Umowę podpisano w czasach rządów PiS i opiewała na kwotę 27 milionów złotych.

Co ciekawe , w czasach rządu PiS, wiceprezesem NFOŚ był Artur Michalski, jak podają media narzeczony córki ministra Jana Szyszko a obecnie członek rady nadzorczej jednej z tomaszowskich spółek komunalnych.

Wspomniany wcześniej Marek Kaźmierczak to członek Łódzkiego Społecznego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich 2010 roku.

Z Toruniem kojarzony jest także drugi spośród zaplanowanych prelegentów. prof. zw. dr hab. inż. Ryszard Henryk Kozłowski również cytowany bywa w publikacja Radia Maryja. Według Wikipedii był on także publicystą tej rozgłośni. Kozłowski to również polityk Ligi Polskich Rodzin oraz założonego przez siebie Przymierza Narodu Polskiego. W czasie tomaszowskiej konferencji ma mówić na temat: "Odnawialne zasoby i źródła energii szansą samowystarczalności energetycznej Miasta i Gminy Tomaszów Mazowiecki".

Całość uzupełnią Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko, Starosty Powiatu Tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego oraz Prezesa Zarządu Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Maz. sp. z o.o. Błażeja Henryka Spychalskiego, a więc osób jednoznacznie kojarzonych z konkretną opcją polityczną.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

marek 16.05.2015 21:02
No tak, krytyka boli. Z czasem pan pewne rzeczy zrozumie

sea 16.05.2015 21:01
Panie Strzępek, otrząśnij się w końcu. Skąd te informacje, że na spotkaniach Komorowskiego, ludzie niezadowoleni, to marketingowcy Dudy ? To samo można powiedzieć o marketingowcach obecnego prezydenta Ludzie mają dość prezydenta, który ma w d..pie opinie ludzi (np. niechęć do referendów w ważnych sprawach). Aż nagle ocknienie, robimy referenda, zmienimy nawet konstytucję. Czego to się nie robi, żeby utrzymać stołek. Czy Pan się z tym zgadza? Wynajdujesz Pan jakieś "wpadki " PISu, a może jeśli jesteś Pan bezstronnym, obywatelskim dziennikarzem ( w co należy wątpić), to napisz o aferach PO zamiatanych pod dywan. Jeśli nie masz takiej wiedzy (w co wątpię), to się polecam.

16.05.2015 21:13
Czytać trzeba ze zrozumieniem. Gdzie ja napisałem, że "że na spotkaniach Komorowskiego, ludzie niezadowoleni, to marketingowcy Dudy"? Trzeba być totalnym szajbusem, by tak odmiennie odczytać znaczenie tego, co napisałem.

Ajdejano 16.05.2015 12:39
Najpierw: dziękuję. To duża sprawa na naszym zaściankowym tomaszówku. Zaczynam Panu wierzyć. I - proszę Pana: niech chociaż Pan będzie tu autentyczny i wiarygodny. Oczywiście: zawsze, trzeba trochę być ze "swoimi", ale przecież Pan wie - jak to robić. To wszystko. Na temat kampanii wyborczej - jednak będę milczał. W mojej sytuacji (życiowej i każdej innej) - nie muszę się specjalnie wymądrzać (nikogo się nie boję i moja rodzina - też). Ja tych wszystkich kandydatów i innych wygibusów - mam w głębokim poważaniu (no - niech będzie tak jak to napisałem ) . To - KUPA DZIADA BEZ ZELÓWEK !!!

Ajdejano 16.05.2015 12:11
Dobra, dobra. Ostatnie - te moje dwa wycięte komentarze nie wychodziły poza tę bandę, którą przekraczali inni. No - ale moje komentarze to były komentarze, związane z kampanią wyborczą. Rozumiem, doceniam lojalność wobec "swoich". Nie dyskutuję. Pan jest tu bossem. A ten - "jeden sędzia" (jeśli w ogóle - taki był) : tak jak wszyscy sędziowie w takim pipidówku - jak tomaszówek - taka sama miernota, jak w całej Polsce (no - chyba to nie jest bluźnierstwo przeciwko czwartej władzy - co ?).

16.05.2015 12:16
Ależ pan jest uparty. Poniżej wklejam pani wpis, który został usunięty. Trudno, najwyżej znowu zapłacę grzywnę. Przyjdę do pana z odpisem wyroku. "Do wpisów nr 30 i 31: Ale to wkurwiające - ta zupełna bezkarność tych PiS-iaków - co ? Tęskno za dawnymi dobrymi czasami - w tle z czerwonym sztandarem i tzw. klasą robotniczą na czele z PZPR - jedyną słuszna przewodniczką narodu oraz z oddziałami ZOMO i MO - co? Jest dla was smutna wiadomość: we Francji i w Wielkiej Brytanii lewusy dostali po jajkach. Powygrywała ta pieprzona prawica i narodowcy. A u nas - niejaka Ogórek 2,33 %. A taka "sliczna-amerykanska&quot ; ; - co ? Palikot - jeszcze gorzej. A taki "nowocesny i postympowy" - aj-waj, aj-waj !!! Chyba już się nie pozbieracie - nawet razem (do KUPY) z tymi z okrągłego stołu, typu TW Bolek oraz wielbiciel WSI - B.K. To "uż se ne wrati - tawariszczi !!! Ta wasza bezsilność jednak daje pewien komfort i dobre samopoczucie. Proletariackie pozdrowienie: proletariusze wszystkich krajów - łączcie się !!! I po czesku: holodupki - hop do kupki !!!"

16.05.2015 12:18
Naprawdę sądzi pan, że był inny powód poza użytym powyżej słowem dla usunięcia komentarza? Pamiętam naprawdę ostrzejsze Pańskie komentarze.

Ajdejano 16.05.2015 11:21
Jatka na poziomie lokalnym - niezła jest. Jedni - trochę mądrzejsi, inni - mądrzejsi inaczej. Ja nie mogę się wypowiadać, ponieważ jestem od pewnego momentu sekowany z tego forum - za - rzekome - wulgaryzmy. Te, niezgodne z linią tego medium, moje opinie w zakresie wyborów, są wulgarne i dlatego "jeden sędzia" zasądził dla MS dotkliwą karę finansową. A przecież, każdy ma prawo pilnowania swojej kasy - no, nie ? Powodzenia w tej waszej lokalnej szarpaninie. Jak małe dzieci.

16.05.2015 11:28
Panie Janku naprawdę często jeździ Pan "po bandzie" i Pańskich komentarzy jakoś nie wycinamy o ile nie wychodzą poza właściwą Panu ekspresję.

jam 16.05.2015 10:38
Tak się nie robi. To nieważne jaka to partia. To nie jest fair nie informować dokładnie kto organizuje i dla kogo. Nie zaczyna się takich projektów od niedomówień (od celowego wprowadzania w błąd), bo to brzydko pachnie i źle wróży.

are 16.05.2015 10:20
Niech się wezmą za studnie głębinowe.Po pierwsze będziemy mieli czystą wodę,a nie ten syf z zalewu.Po drugie przestaniemy Łodzi płacić zawyżone stawki za słabej jakości wodę.W Łodzi woda miejska jest tylko ze studni głębinowych i do tego jest tańsza,a zarazem zdecydowanie lepszej jakości niż w Tomaszowie M.

16.05.2015 10:16
No szkoda jedynie, że będzie to spotkanie zamknięte. Jeśli mamy szansę na drugi Uniejów, to kto to zrobi jest mi obojętne, a ci ludzie mają jakieś doświadczenie w tej kwestii.

młoda 16.05.2015 10:10
komuno wróć! i przywróć prace w Tomaszowie, tak jak niegdyś pracowali nasi rodzice i dziadkowie tutaj i nie szukali pracy na wygnaniu u niemca który nie szanuje nas i ma w pogardzie

olo 16.05.2015 10:07
Jezeli Pan uwaza , ze taka inwestycja nie ma sensu to niech Pan sie. Postara o jakiegos nie partyjnego eksperta . Jakiegos profesora, utytuowanego inzyniera.Mysle , Pan Prezydent chetnie zapozna sie z argumentami popartymi wiefza i doswiadczeniem.

16.05.2015 09:23
Pytanie brzmiało: ile zawetował własnemu bratu?

observer 16.05.2015 08:39
http://lowicz24.eu/co-gdzie-ki...encja-w-um

zdzih 16.05.2015 00:26
Już na początku lat 90 pamiętam artykuł chyba w Dzienniku Łódzkim, że Tomaszów będzie korzystał ze źródeł geotermalnych do ogrzewania mieszkań. Była nawet taka mapka i przekrój, gdzie one się niby znajdują - jakoś okolice Niebieskich Źródeł. @24 Olechowski - jedynie dobrze się prezentował w mediach, to straszny leń.

KrM 16.05.2015 00:09
Mariusz a może warto mimo wszystko mówić i pisać o wszystkich złych sprawach .

16.05.2015 00:26
Przecież cały czas to robię. Szpitalem się zajmuję. Odsyłam na mój profil FB, gdzie proszę o przekazywanie uwag i skarg. Wkrótce temat się pojawi. Obiecuję. Wkurza mnie natomiast, kiedy ktoś mówi mi co i jak powinienem robić. 25 lat działam jako przedsiębiorca i sam sobie tworzę formy aktywności twórczej i zawodowej. Właśnie po to, by nikt mi ich nie narzucał. Do własnego poczucia wolności jestem mocno przywiązany.

tyż prowda 16.05.2015 00:06
Geotermia to duże pieniądze, które różne cwaniaki próbują pompować do własnych kieszeni. Opracowania, ekspertyzy, próbne odwierty i nie ma żadnych gwarancji na ekonomiczny sukces przedsięwzięcia. Z drugiej strony miejskie ciepłownie, którym zabiera się klientów i oczywiście górnicy, bo węgiel to podstawowe źródło energii u nas. Jeśli więc działacze pisowscy chcą realizować inwestycje geotermalne i równocześnie walczą o "szczęście" górników, to coś tu najzwyczajniej śmierdzi.

Opinie

Reklama

Dziś w kraju i na świecie (czwartek, 4 grudnia)

Dziś jest czwartek, trzysta trzydziesty ósmy dzień roku. Wschód słońca o godz. 7.24, zachód słońca 15.26. Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Chrystian, Filip, Hieronim, Jan, Klemens i Krystian.Data dodania artykułu: 04.12.2025 11:01
Dziś w kraju i na świecie (czwartek, 4 grudnia)

Dziś w kraju i na świecie (środa, 3 grudnia)

Dziś jest środa, trzysta trzydziesty siódmy dzień roku. Wschód słońca o godz. 7.23, zachód słońca 15.26. Imieniny obchodzą: Emma, Franciszek, Kasjan, Kryspin, Ksawery i Łucjusz.Data dodania artykułu: 03.12.2025 08:45
Dziś w kraju i na świecie (środa, 3 grudnia)

Janusz Mieloszyk, pierwszy wiceprezes Nest Banku, z tytułem Digital Banker of the Year

Podczas Global Retail Banking Innovation Awards 2025 magazynu The Digital Banker Janusz Mieloszyk, pierwszy wiceprezes zarządu Nest Banku, otrzymał tytuł Digital Banker of the Year (Central Europe). W tym samym konkursie Nest Bank zdobył jeszcze dwa wyróżnienia za projekt N!Asystenta: Excellence in Digital Innovation - Poland oraz Best Technology Implementation by a Retail Bank - Europe.Data dodania artykułu: 02.12.2025 17:58
Janusz Mieloszyk, pierwszy wiceprezes Nest Banku, z tytułem Digital Banker of the Year

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło propozycje oszczędności. Kolejne zmniejszenia limitów

Blisko 10,4 mld zł w 2026 r. oszczędności w NFZ miałyby przynieść zmiany przedstawione przez resort zdrowia Ministerstwu Finansów. Zakładają one m.in reformę wynagrodzeń, limity w poradniach specjalistycznych i korekty na listach darmowych leków dla dzieci i seniorów; plan krytykuje opozycja z PiS.Data dodania artykułu: 01.12.2025 19:38
Ministerstwo Zdrowia przedstawiło propozycje oszczędności. Kolejne zmniejszenia limitów

Prawie 105 mln zł kary dla Jeronimo Martins Polska za wprowadzanie klientów w błąd ws. promocji

Prezes UOKiK nałożył na spółkę Jeronimo Martins Polska, właściciela Biedronki, karę blisko 105 mln zł za wprowadzenie klientów w błąd podczas ubiegłorocznych akcji promocyjnych - poinformował w poniedziałek urząd. Biuro prasowe sieci Biedronka podkreśliło, że nie zgadza się z decyzją i zaskarży ją do sądu.Data dodania artykułu: 01.12.2025 12:04
Prawie 105 mln zł kary dla Jeronimo Martins Polska za wprowadzanie klientów w błąd ws. promocji

Badanie: 71 proc. Polaków nie chce podawać PESEL-u m.in. w internecie

71 proc. Polaków nie chce podawać PESEL-u w sklepach internetowych, hotelach, biurach podróży i wypożyczalniach - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów.Data dodania artykułu: 01.12.2025 11:42
Badanie: 71 proc. Polaków nie chce podawać PESEL-u m.in. w internecie

Dziś w kraju i na świecie (poniedziałek, 1 grudnia)

Dziś jest poniedziałek, trzysta trzydziesty piąty dzień roku. Wschód słońca 07.20, zachód słońca 15.28. Imieniny obchodzą: Aleksander, Ananiasz, Antoni, Blanka, Edmund, Florencja, Jan, Natalia i Rudolf.Data dodania artykułu: 01.12.2025 06:55
Dziś w kraju i na świecie (poniedziałek, 1 grudnia)

Himmler uznał, że podbite ziemie, także te polskie mogą być rezerwuarem rekrutów dla Waffen-SS

Himmler uznał, że rezerwuarem dla jego prywatnej armii - bo tak w gruncie rzeczy traktował Waffen-SS – mogą być ziemie podbite przez III Rzeszę. Także te polskie – mówi w rozmowie z PAP dr Tomasz E. Bielecki, autor książki „Polacy w Waffen-SS. Polskie Pomorze”.Data dodania artykułu: 30.11.2025 19:30
Himmler uznał, że podbite ziemie, także te polskie mogą być rezerwuarem rekrutów dla Waffen-SS
Reklama
Koncert Czesława Mozila „Solo” w Niebowie

Koncert Czesława Mozila „Solo” w Niebowie

Koncert Czesława Mozila „Solo” w Niebowie (Wincentynów) – wyjątkowy wieczór w domowym salonieJuż 18 stycznia 2026 roku (niedziela) o godz. 17:00 Czesław Mozil zaprasza na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie muzyczne — koncert "Czesław Mozil Solo – w mieszkaniu". Miejsce: niewielka wieś Wincentynów (gmina Sławno, powiat opoczyński), blisko Opoczna, w malowniczym zakątku województwa łódzkiego. Prywatna przestrzeń – salon domu – stanie się areną bliskiego spotkania artysty z publicznością.Miejsce pełne folklorystycznego klimatuWincentynów to kameralna miejscowość — według danych z 2021 r. liczy zaledwie 179 mieszkańców W sąsiedztwie znajduje się prywatny miniskansen "Niebowo", prezentujący tradycyjną wiejską architekturę regionu opoczyńskiego: chatę ze strzechą, ziemiankę, stodółkę i autentyczne wnętrza izby białej, kuchni i sieni.  Ta nieoczywista, serdeczna sceneria doskonale komponuje się z domowym klimatem koncertów Mozila.Co czyni ten wieczór wyjątkowymBliskość artysty: Czesław zagra niemal jak "u sąsiada" — w salonie, na kanapie, czasem na podłodze, a może ktoś usłyszy go z kuchni. Ta forma koncertu wyczarowuje atmosferę kameralności i autentycznego kontaktu.Unikalna formuła: To połączenie solowego show muzycznego i błyskotliwego stand-upu — pełne inteligentnych obserwacji, humoru i muzycznych emocji.Repertuar: Poza znanymi piosenkami, usłyszymy utwory z ostatnich albumów oraz premiery nowych nagrań, które trafią na kolejną płytę.Aktualny czas twórczy: Mozil zdobył tegoroczną Festiwalową Nagrodę Opola za piosenkę „Ławeczka”, singiel „Leń” z „Akademii Pana Kleksa 2” stał się hitem, a jego album „Inwazja Nerdów vol. 1” zdobył Fryderyka w 2025 roku.Kilka faktów o artyścieUrodzony w 1979 r. w Zabrzu, wykształcony akordeonista (Król. Duńska Akademia Muzyczna w Kopenhadze) Twórca złożonych dzieł: muzyka, teksty, aktorstwo dubbingowe (np. Olaf z "Krainy Lodu"), osobowość TVLaureat licznych nagród: Fryderyków, nagrody opolskiego festiwalu, platynowych płytStyl znany z połączenia kabaretu, folku, punka i inteligentnego humoru — trudno zamknąć go w jednym słowie Szczegóły wydarzeniaData: 18 stycznia 2026 (niedziela), godz. 17:00Miejsce: dom mieszkalny w Wincentynowie k. Opoczna („Niebowo”)Bilety: tylko 40 sztuk, cena 130 zł — dostępne na stronie: [biletomat.pl]Więcej informacji na: wydarzenie na FacebookuTaki koncert to znakomita okazja, by przeżyć muzykę i humor Mozila w najbardziej osobistej formie. To więcej niż performance — to spotkanie, które zostaje w pamięci na długo.Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.01.2026

Polecane

W powiatowym Matrixie wszystko bez zmian

W powiatowym Matrixie wszystko bez zmian

Nie udało się dzisiaj powołać nowego Starosty oraz Zarządu Powiatu Tomaszowskiego. Nie udało się nawet zebrać 12 osobowego kworum, by móc prawomocnie przeprowadzić zwołaną na wniosek radnych sesję. Nie stawili na obradach radni Prawa i Sprawiedliwości oraz klubu Powiat Tomaszowski Od Nowa. Przy czym ci pierwsi w budynku starostwa byli. Dlaczego nie weszli na sesję? Mogli przecież przyjść i głosować. Nic nie stało na przeszkodzie. Mogli odrzucić proponowaną na Starostę przez KO, panią Alicję Zwolak Plichtę lub ją poprzeć. Tymczasem stworzono wrażenie, że dzieje się coś o czym osoby postronne nie powinny wiedzieć. Czy aby na pewno? Tekst na temat dzisiejszej sesji będzie miał charakter felietonowy, a więc całkiem subiektywny. Napisany z punktu widzenia radnego niezależnego, nie związanego z żadnymi partiami i nie będącego członkiem żadnego klubu. Nie znaczy to oczywiście, że znajdziecie w nim jakieś nieprawdziwe i niesprawdzone informacje.Data dodania artykułu: 03.12.2025 21:23 Liczba komentarzy: 16 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 5
„Anioły są wśród nas” – Gala tomaszowskich wolontariuszyOperacja „TOR”: tomaszowska policja i Straż Ochrony Kolei wzmacniają patrolowanie szlaków kolejowychŚmigłowce nad skałami Jury. 7. Batalion Kawalerii Powietrznej na poligonie marzeńHejt czy nadzór? Kulisy odejścia dyrektorki i nowy start domu dziecka „Słoneczko”KRUS i NFZ we wspólnej akcji „Weź się zbadaj”W powiatowym Matrixie wszystko bez zmianWystawa „Ukraine in Focus” pokazuje prawdę o wojnieŚwięto Patrona w „Wyspiańskim” – ślubowanie pierwszoklasistów i spotkanie z MistrzemBestialski napad bandycki dokonany w pierwszym dniu świąt na ulicy Wesołej w Łodzi3 grudnia – dzień, w którym naprawdę warto się zatrzymaćKonkurs na dyrektora PCPR. Jedna kandydatura, zmiana władzy i sporo znaków zapytaniaS12 coraz bliżej Radomia. Rusza przetarg na odcinek Wieniawa – Radom Południe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: EwaTreść komentarza: Asystent prezesa czy sam prezes komentuje wysysanie szpitalnych pieniędzy.Źródło komentarza: Telefon za tysiąc, mieszkanie na koszt spółki. Złoty kontrakt prezesa TCZAutor komentarza: 325Treść komentarza: Kują, nie kłują. Telefon wstawia inaczej.Źródło komentarza: Czy uda się wybrać nowy Zarząd Powiatu?Autor komentarza: MacherTreść komentarza: Tylko do tej pory to między innymi Witczak pozwalał staroście trwać na stanowisku. To nie jego ludzie z KO dążyli najbardziej do odwołania Węgrzynowskiego. Ja też nie przepadam za Witko, ale on jeszcze czasem potrafi dogadać się z innymi dla dobra sprawy. Witczak tego nie potrafi i przejawem tego jest forsowanie Zwolak-Plichty na starostę, chociaż radni Witko nigdy jej nie zaakceptują.Źródło komentarza: W powiatowym Matrixie wszystko bez zmianAutor komentarza: JaTreść komentarza: To wybór starosty dopiero po 17.12 ? Jak będzie przyjęty budżet miasta wtedy będzie można się domyślać kto zostanie starostą.Źródło komentarza: W powiatowym Matrixie wszystko bez zmianAutor komentarza: EllaTreść komentarza: Chce kontroli i nadzoru, bo tam, gdzie pieniadze, tam trzeba patrzec na rece. Po prostu tak mamy. A nowy zawod w tym obrebie to hejter albo bardziej po polsku hejtownik. I tak trzeba mowc, jestem hejtownikiem, bo chce dozoru, kontroli i patrzenia na rece antyhejtownikom.Źródło komentarza: Hejt czy nadzór? Kulisy odejścia dyrektorki i nowy start domu dziecka „Słoneczko”Autor komentarza: zbychTreść komentarza: Wolę Witczaka od macierewicza. A o Witko świadczy Arena Lodowa (sprawdz dlaczego powstała) i kolejny "genialny" dla dobra mieszkańców pomysł z filharmoniąŹródło komentarza: W powiatowym Matrixie wszystko bez zmian
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama