Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 23:09

Cztery bramki na początek. Lechia liderem

W dniu dzisiejszym piłkarze Lechii zainaugurowali sezon 2013/2014 w piłkarskiej trzeciej lidze. Podopieczni Aleksandara Majica na obiekcie przy ulicy Nowowiejskiej podejmowali beniaminka Żyrardowiankę Żyrardów.

Kibice nie zawiedli. Dobre występy Lechii w Pucharze Polski zachęciły kibiców do przyjścia na stadion i ci w dość licznym gronie pojawili się na obiekcie przy ulicy Nowowiejskiej.

W pierwszym meczu nowego sezonu trener Majic nie mógł skorzystać z Kacpra Rakowskiego, któremu dokucza lekka kontuzja.  W bramce obejrzeliśmy Artura Holewińskiego. Blok defensywny to czwórka: Milczarek, Matysiak, Dolot, Cyran. W pomocy zagrali: Mirecki, Witczak, Szymczak, Potakowski, Król. Na szpicy wystąpił Grzegorz Piechna.

Pierwsze minuty zaskoczyły publiczność, bowiem okazało się, iż Żyrardowianka nie przyjechała bronić wyniku i już od pierwszej minuty starała się narzucić własny styl gry.

W 15 minucie meczu na trybunach kibice na murawę patrzyli już z niedowierzaniem, bowiem Łukasz Pakos, odpuszczony przez naszych graczy wypuścił sobie piłkę na około 30 metrze, znakomicie przymierzył i silnym strzałem, przy lewym słupku bramki Lechii, zdołał pokonać Holewińskiego. Wspaniałe uderzenie.

Stracony gol obudził Lechistów. W 20 minucie Dolot wyrzucił piłkę z autu w pole karne rywala. Podanie Andrzeja dobrze odczytał ustawiony na krótkim słupku Grzegorz Piechna, który skierował futbolówkę wzdłuż linii bramkowej. Całość na drugim metrze przytomnie zamknął Król i gospodarze doprowadzili do wyrównania.

Niespełna dwie minuty później, jeden z graczy Lechii popisał się świetnym dośrodkowanie do Milczarka. Nasz defensor dobrze uwolnił się spod opieki obrońców i bramkarz beniaminka po raz kolejny wyciągał piłkę z siatki.

Żyrardowianka wbrew pozorom, zaprezentowała się dobrze. Holewiński kilka razy musiał wykazać się mocną czujnością i dobrym refleksem.

W 39 minucie to jednak Lechiści po raz kolejny dali znać o sobie. Dobrym rajdem lewą stroną popisał się Marcin Mirecki, który pociągnął do linii końcowej pola karnego gości, ładnie posłał piłkę na szósty metr, a tam pięknie całość wykończył Piechna. Lechiści wychodzą na dwu bramkowe prowadzenie.

Druga połową od ostrej ofensywy rozpoczyna Żyrardowianka, która już niespełna trzydzieści sekund po wznowieniu gry sprawdza umiejętności Holewińskiego. Strzał z ok. 7-8 kończy się na rękawicach naszego bramkarza.

Mecz nabiera tempa, a rywale nie odpuszczają. Lechiści jednak spokojnie kontrolują wydarzenia na boisku. Majic powoli decyduje się na zmiany. Pomaga mu w tym kontuzja Grzegorza Piechny, który zderzył się z rywalem i na noszach opuścił plac gry. „Kiełbasę” zastąpił Marcin Pogorzała.

W 68 minucie oglądamy zmianę numer dwa w naszym zespole. Potakowskiego zastępuje Morgaś.

Dwie minuty później plac gry opuszcza Mirecki. Jest to sygnał, iż trener zaczyna oszczędzać graczy na trudny, wyjazdowy mecz z Sokołem Aleksandrów. Miejsce Marcina zajmuje Stańdo.

W 71 minucie Lechiści stawiają „kropkę nad i”. Ładna kombinacyjna akcja zespołowa, kończy się celnym, a przed wszystkim skutecznym uderzeniem Kamila Szymczaka.

W 81 naszego kapitana na boisku zastępuje Michał Tonowicz.

Zmiany wyniku jednak już nie oglądamy i Lechia odnosi zasłużone, aczkolwiek ciut za wysokie zwycięstwo. Rywale dostosowali się do poziomu gry naszych piłkarzy i także pokazali kilka interesujących akcji ofensywnych.

Mimo, iż to pierwszy mecz sezonu to jednak Majic musi jeszcze popracować z defensywą, bowiem ta w dniu dzisiejszym wyglądała jak ser szwajcarski i jedna stracona bramka to w dużej mierze zasługa Artura Holewińskiego.

Co najważniejsze, nasi gracze sezon rozpoczęli z wysokiego progu, bowiem nasz zespół został pierwszym liderem sezonu 2013/2014.

Już w środę piłkarze pojadą do Aleksandrowa Łódzkiego. Przeciwnikiem drużyny z Nowowiejskiej będzie wicemistrz poprzedniego sezonu, oraz jeden z faworytów do występu w barażach o drugą ligę miejscowy Sokół. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 17.

RKS Lechia - Żyrardowianka Żyrardów 4:1 (3:1)