Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:20
Reklama
Reklama

Temat dnia: Policjant w oku kamery

W miniony piątek otrzymaliśmy informację, mówiącą o tym, że jednemu z policjantów, pełniących służbę w komisariacie w Czerniewicach zainstalowano w służbowym samochodzie kamerę, która zarejestrowała dokonaną przez funkcjonariusza kradzież ze zbiornika kilku litrów paliwa. Kamerę zainstalować mieli policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Informację przekazaną nam przez Policjantów częściowo udało nam się potwierdzić. Szczegółów sprawy podmioty zainteresowane starają się nie ujawniać.

Tomaszowska Komenda Powiatowa Policji potwierdza, że w sprawie jednego z jej pracowników prowadzone jest w chwili obecnej śledztwo, podkreślając równocześnie, że na tę chwilę nikomu jeszcze nie postawiono żadnych zarzutów. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Radomsku, która zabłysnęła prowadząc przez kilkanaście miesięcy śledztwo w tzw. „Sprawie Wenecji”, którego wynikiem było przekazanie jej do Prokuratury Okręgowej w Piotrowie i bezterminowe zawieszenie

 

To kolejna sprawa, która bulwersuje środowisko tomaszowskich policjantów, ponieważ rzuca się cieniem na mundurach ich wszystkich. Na dzień dzisiejszy nie wiemy jeszcze, czy mamy do czynienia ze stałym procederem, czy jednorazowym wybrykiem aspiranta z Czerniewic.  Możemy się jedynie domyślać, że przypadków kradzieży paliwa czy może innych przewinień było więcej.

 

Być może dlatego prowadzone postępowanie dotyczy wielokrotnego przekroczenia uprawnień w postaci podawania nieprawdy w prowadzonej dokumentacji służbowej, potwierdzającej przebieg nieoznakowanego samochodu służbowego oraz ilość tankowanego paliwa.

 

Sprawa jest poważna, ponieważ sama kradzież mienia o wartości do 250 złotych stanowi jedynie wykroczenie, to już poświadczenie nieprawdy w dokumentach jest przestępstwem i to ściganym z urzędu. Postępowanie prokuratorskie wyjaśnić ma, czy do przestępstwa rzeczywiście doszło. W przypadku potwierdzenia podejrzeń, policjantowi (lub policjantom) może grozić nawet do 10 lat więzienia.

W tomaszowskiej komendzie panuje konsternacja. Nagranego za pomocą kamery policjanta nie można nawet zawiesić w pełnieniu obowiązków służbowych. Powód: wszelkie materiały dostępne są jedynie Prokuraturze oraz funkcjonariuszom Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Oficjalnie więc w Tomaszowie przełożeni aspiranta o niczym nie wiedzą. Sam zainteresowany, kiedy sprawa ujrzała światło dzienne zachorował i przebywa na zwolnieniu lekarskim.

 

Przy okazji przypomnimy, że kilka tygodni temu opisaliśmy historię policjanta, który został przyłapany na kradzieży dezodorantu w jednym z tomaszowskich supermarketów. Więcej o tej sprawie w artykule Niska szkodliwość społeczna oraz Bo koledze trzeba pomóc


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

abc 30.03.2013 18:34
Do Komendant wojełódzki spójrz baranie w internet to się dowiesz a nie głupie pytania zadajesz. Nawet ci się leniu nie chce poszukać a co dopiero za pracę jakąś zabrać.

AK-47 29.03.2013 23:57
Policjantów i Żołnierzy zatrudnia Państwo Polskie. Jest to służba! Z tego tytułu Państwo dało pewne ( czy to się komuś podoba czy nie ) przywileje w zamian za pełną dyspozycyjność oraz za konieczność narażania życia i zdrowia w przypadkach kiedy zwykły obywatel może to mówiąc kolokwialnie zwyczajnie olać nie ponosząc za to jakiejkolwiek odpowiedzialności.I tak ma być!!! Państwo musi mieć służby które zapewnią bezpieczeństwo zewnętrzne (wojsko) i wewnętrzne (policja)!Aby móc wybierać najlepszych stworzyło w tym celu system który w zamyśle (tak jest na całym świecie) tworzy przywileje (emerytura po latach pracy znacznie krótszych niż w cywilu, resortowa opieka zdrowotna itd.).Jest to ze wszech miar słuszna idea! Życie w Państwie bez wojska i policji byłoby niemożliwe! A dlaczego niech każdy sam to przemyśli. Demagogią jest ( być może nie zamierzoną) co pisze zyc ( w ślad za naszym słońcem Peru czyli Jaśnie Nam Panującym Donaldem z domu Tusk ) o "czterdziestoletnich dobrze opłacanych emerytach" bo jeśli policzyć to w/g starych zasad po przepracowaniu 15 lat wysokość tej bogatej emerytury wynosi 40 % wysokości ostatniego wynagrodzenia czyli np. ok.1000zł przy poborach 2500zł.Ma ktoś wiarygodne dane ilu ludzi odeszło świadomie i nie będąc przymuszonym przez okoliczności po tym okresie ze służby na tak "bogatą" emeryturę? Wypłacanie emerytur po osiągnięciu wieku 67 lat? Można i tak....tylko wtedy trzeba będzie kierować do pracy w resortach poprzez prace interwencyjne organizowane przez Urzędy Pracy czyli z tzw. łapanki. No to może praca w ogóle do 67 roku życia? No tak też można.....tylko, że wtedy na radiowóz nie czekalibyśmy godzinę ale dwa dni o ile wiekowy kierowca przypomniał by sobie w ogóle gdzie postawił radiowóz. Tak naprawdę problemem nie jest wiek w jakim odchodzą na emeryturę tzw. mundurówki ( choć dyskusja tu skupia się na policjantach) i w ogóle przywileje dla nich. Ostatnie przypadki opisywane na tym portalu (choć w skali kraju są też pewnie inne) pokazują brak nadzoru i złą organizację pracy ( i nie mam tu na myśli organizowanie patroli pieszych bo to jest anachronizm).Temu nie są winni zwykli policjanci ale ich przełożeni! Ryba psuje się od głowy. Ci wszyscy Rzecznicy Prasowi Policji pojawiający się w mediach i telewizjach śniadaniowych jak nas pięknie i ze swadą potrafią pouczać w obecności zwłaszcza dziennikarek mniej lub bardziej urodziwych za to na pewno bardzo dobrze opłacanych z naszych pieniędzy (dużo lepiej niż ci nieszczęśni policjanci) jak to powinniśmy np. jeździć itd. Tylko jakoś nie widać aby któryś z nich kierował ruchem na skrzyżowaniu w chwili awarii sygnalizacji lub pokierował objazdem.... Ale jak ma Policja nas chronić i bronić skoro Rząd ( sowicie opłacany z naszych podatków) sprowadził ją do roli poborcy podatkowego (tak samo jak jej odmianę w postaci Inspekcji Transportu Drogowego)? Każdy ma prawo próbować zostać policjantem, żołnierzem, nauczycielem czy lekarzem kierując się przy tym osobistymi przemyśleniami i przesłankami. Tylko, że nie każdy nimi zostaje. I jeszcze jedno. Jakie koszty ponosi Państwo poprzez opłacanie przywilei innych grup zawodowych niż policja i wojsko? Przecież dotyczy to zawodów najczęściej z tzw. sektora prywatnego a więc za państwowe pieniądze prywatne firmy "odmładzają" sobie kadrę..... To, że ryba psuje się od głowy jest również przyklad naszej Straży Miejskiej. Pięciu ludzi zostało skazanych za przekroczenie uprawnień ( gdzie był nadzór???) a jak wynika z jednego z komentarzy Komendanci otrzymali nagrody?

zyc 29.03.2013 21:01
do emeryt: istoty problemu to ty nie rozumiesz. Żyj sobie jako czterdziestoletni dobrze opłacany emeryt i patrz jak twoi koledzy z klasy umierają zamin emerytury doczekają. Koniec tematu!

emeryt 29.03.2013 14:15
Do zyc: Generalnie to nie chce mi się już do Ciebie gadać. I tak nie zrozumiesz istoty.

zyc 29.03.2013 12:50
Do emeryt: nigdzie nie pisałem, że uważam policjantów za złodziei i nierobów. Wracając do składki emerytalnej - tak płacą ją, ale jest ona w 100% pokrywana przez budżet, czyli wynagrodzenie policjanta z tego tytułu nie jest pomniejszane tak jak w wypadku ZUS. Piszesz, że rozpoczynając pracę godzili się na jakość pracy oraz obiecane przywileje. Ja rozpoczynając swoją pracę też się godziłem na jej jakość i warunki. Skłądki na ZUS w 100% odprowadzał za mnie zakład pracy, wiedziałem, że wiek emerytalny osiągnę mając 65 lat. I co z tych obiecanek zostało. Połowę składek muszę odprowadzać z własnej kieszeni, wiek emerytalny podnieści do 67 lat. I dalej uważasz to za sprawiedliwe? Ja nie mówię, że praca policjanta jest niebezpieczna, ale wybacz, jak zgłaszam zakłócenie porządku publicznego (bójkę) to zjawiają się po godzinie, kiedy cała awantura jest zakończona. To po co w ogóle przyjechali? A czy tę robotę dalej będziesz uważał za niebezpieczną jak zobaczysz w okolicach PKS śpiących w radiowozie policjantów? A czy to jest normalne, że policjant jedzie sobie do domu służbowym samochodem na obiad (bardzo częsty widok na ul. Dąbrowskiej)? Proszę bardzo niech policjant idzie sobie na emeryturę w odpowiedniej wysokości po 20 czy 25 latach służby. Ale niech ta emerytura będzie wypłacana dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego - 67 lat. Po odejściu ze służby, jak nie będzie mógł znaleźć pracy niech zarejestruje się jako bezrobotny.

emeryt 29.03.2013 10:08
do zyc: służby mundurowe płacą składkę na ubezpieczenie zdrowotne i podatek. Skoro płacą podatek to czy Ci się to podoba czy nie - tak jak Ty są podatnikami, więc sami też płacą podatek na siebie. Z twojego punktu widzenia zawsze będziesz uważał się za pokrzywdzonego, a policjantów postrzegał jako złodziei i nierobów. Przyjmij do wiadomości, że są też uczciwi policjanci, którzy pracując mają obowiązek narażania własnego życia za takich jak Ty. Szli do Policji godząc się na to i mając za to obiecane pewne przywileje. Czy to niesprawiedliwość społeczna? Pozdrawiam

zyc 28.03.2013 21:46
do bała pała: gdybym wtedy został policjantem dziś byłbym represjonowany bo miałem ofertę służby w SB. Dzisiaj lezałbym pod żubrem goły i wesoły. Do emeryta: służby mundurowe poza podatkiem nie płaca żadnych składek. A jeżeli mowa o podatku to płace więcej niż te 600-700 zł. Jeżeli chodzi o płacenie przez policjantów składki emerytalnej tak jak każdy normalny człowiek co powiesz na tę wypowiedź: "Pensję każdego nowego mundurowego należałoby zwiększyć o 35 proc., bo tyle wynosi składka do ZUS – mówi urzędnik resortu MSWiA." Jasno z niej wynika, że składki emerytalne i inne pokrywa budżet, czyli podatnik. Dlatego też policjanci nie chcą przejść do ZUS. Poza tym niesprawiesliwością społeczną jest sposób naliczania emerytury policjantom. A w jaki sposób jest naliczana jako emeryt chyba wiesz.

emeryt 28.03.2013 10:15
Do zyc: Po pierwsze naucz się czytać ze zrozumieniem - ja nie pisałem, że policjant zarabia 600-700 złotych, ale że tyle odprowadza podatku. A Ty ile na nich tego podatku miesięcznie płacisz? Poza tym policjanci odprowadzają składkę na ubezpieczenie zdrowotne i założę się, że też większą od Twojej. Podsumowując Twoje wypowiedzi - za wszystkim stoi zwykła zazdrość, bo też byś tak chciał. Cóż stanęło na przeszkodzie, żeby sobie dobrze życie ułożyć ?????

Biała pała 27.03.2013 22:05
zyc - trzeba było zostać policjantem, a nie kierowcą cieżarówki. Myslałeś, ż na TIRach dorobisz się dolarów? Teraz musisz jeździć do 97 roku życia. Gdybyś wtedy został policjantem, dzisiaj byś leżał nad Wolbórką i popijał Żubra.

zyc 27.03.2013 21:17
do policjanta - wiem, że myślenie sprawia ci trudność dlatego wyjaśniam. Masz brutto 3300 zł minus podatek 19% 627 zł to się równa 2673 zł. Gdybyś płacił składki emerytalne, rentowe, zdrowotne, wypadkowe w wysokości 19,52% miałbyś zdecydowanie mniej. A ty ich po prostu nie płacisz! Kiedyś był oddzielny fundusz zdrowotny dla mundurowych, ale od wielu lat go nie ma. Poza tym wymiar podstawy emerytury policjanta stanowi jego ostatnie wynagrodzenie i dostaje odpowiedni procent w zależności od wysługi Odchodząc na emeryturę po 15 latach dostaje 40% ostatniego wynagrodzenia. Za każdy kolejny rok pracy dolicza się odpowiedni procent. Też chciałbym dostać w wieku 35 lat emeryturę 40% i dodatkowo pracować gdzie indziej. A kto płaci ci a lekarza - obywatele z podatków. Bo to oni odprowadzają składki na fundusz chorobowy. A kto płaci ci za zwolnienie (dodam, że 100% wynagrodzenia, nie tak jak wszyscy 80%) - obywatele. Więc pracujcie dla tych, którzy was utrzymują dbając o ich bezpieczeństwo, a nie łapiecie kierowców na byle g...., nie chowajcie się po dziurach, nie nocujcie w miejscu niedozwolonym do parkowania przy dworcu PKS, przyjezdżajcie szybko na wezwania. Proponuję wrócić do dobrego zwyczaju patroli pieszych w okolicach zagrożonych przestępczością (jak to było za komuny). Do emeryta - nie masz racji, że nie dajemy. To my płacimy ci emeryturę i wynagrodzenie, więc mamy pełne prawo żądać profesjonalnego wykonywania obowiążków. Jeżeli najbiedniejszy policjant zarabia 600-700 zł nie zmieni pracę jak mu to nie odpowiada. I w pełni ciebie popieram, że złodzieja w policji należy potępiać i piętnować. Tym bardziej, że jest to osoba mająca pilnować praworządności. Taki policjant z hukiem powinien wylecieć nawet za najdrobniejszą kradzież (np. dezodorant), bo na jego przykładzie młody człowiek powie "on mógł, a ja nie mogę?"

Komendant wojełódzki 27.03.2013 13:04
Kto tam jest komendantem w tych Czerniewicach?

emeryt 27.03.2013 12:56
do Marcin R. i zyc: Czy Wam się podoba czy nie, policjant nie pracuje według kodeksu pracy ( niestety dla policjanta i na szczęście dla Was ). Jeżeli chodzi o policyjne zarobki to nie obniżajcie czegoś czego nie dajecie i powiedzcie Wy i pozostali ile tych podatków na policję płacicie, bo najbiedniejszy policjant średnio około 600-700 złotych miesięcznie. I rozumiem, że chciałoby się tą kasę zarabiać, ale do Policji nie ma szans na przyjęcie więc boli i trzeba policjantom dokopać. I żeby wszystko było jasne - złodzieja w policji potepiam.

policjant 27.03.2013 11:02
A przepraszam to ja składek nie płace ? To nie wiem dlaczego mam pensji 3300 brutto a do ręki dostaje 2600 ? Dziwne - widać mnie okradają :) Policjant normalnie płaci składki tyle, że nie do ZUSu bo pod niego nie podlega, policjant podlega pod inny zakład emerytalno - rentowy i musi do niego płacić składki. Swoją drogą ja bym bardzo chętnie przeszedł pod ZUS, niech mi dadzą 80% pensji za L4, mogę pracować przez 30 czy 35 lat spokojnie i tak wcześniej na emeryturę nie przejdę, ale niech mi pracodawca płaci za nadgodziny, niedziele i święta zgodnie z Kodeksem Pracy a pensję i tak będę miał większą niż mam i to o wiele - ja bym się ucieszył.

szeryf :) 27.03.2013 10:47
policja schodzi na psy !!!! :P

Marcin R. 27.03.2013 10:34
drogi Belfrze -ekonomie zastanawia mnie dlaczego POLICJA ma zarabiac 2000 netto , A może ci panowie leserzy co nic nie robią ,, nigdy ich niema tam gdzie byc powinni a jak się ich wzywa to przyjeżdzają po godzinie. JA BYM IM DAŁ 1300 netto tyle ile zarabiają ludzie w zakładach pracy gdzie muszą zasuwac 8 godzinn przy tasmie.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama