Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 12:49
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wyrok kolejny raz zmieniony

Sytuacja w tomaszowskim szpitalu zmienia się jak w kalejdoskopie. Kolejne wiadomości jakie do nas docierały nie były zbyt optymistyczne. Zarząd Powiatu i Starosta Kagankiewicz straszyli, że zobowiązania Tomaszowskiego Centrum Zdrowia wobec lekarzy osiągnąć mogą nawet 20 milionów złotych. W tej sytuacji prezes spółki złożyła we wtorek w piotrkowskim Sądzie Gospodarczym wniosek o ogłoszenie upadłości. Tymczasem wczoraj Sąd Najwyższych ogłosił wyrok, w którym stwierdza niezgodność z prawem wyroków zasądzających odszkodowania dla grupy lekarzy, których żądania odszkodowawcze zostały uznane w pierwszej kolejności.

Ze względu na wysokość roszczenia Starostwu nie przysługiwało prawo do złożenia kasacji od wyroku Sądu drugiej instancji. Dlatego skorzystano z możliwości złożenia skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego wyroku. W tym konkretnym przypadku chodziło o wyrok Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 6 września 2010 roku, który zmienił niekorzystne dla lekarzy orzeczenie Sądu pierwszej instancji.

 

Mecenas Laura Gabrych - Świderska reprezentująca, Starostwo Powiatowe skargę taką złożyła w lipcu ubiegłego roku. Podnosiła między innymi, że piotrkowski sąd w nieuzasadniony sposób oddalił wniosek dowodowy dotyczący przesłuchania świadka, co miało skutkować naruszeniem zasad  równości stron w procesie; nieprawidłowe wskazanie podstawy prawnej w uzasadnieniu wydanego wyroku; naruszenie prawa materialnego, poprzez przyjęcie błędnej wykładni art. 87 Kodeksu Cywilnego, stwierdzając że działanie zgodne z prawem ale mające na celu osiągnięcie innego celu nie jest działaniem sprzecznym z zasadami współżycia społecznego i nie wypełnia znamion groźby.

 

Najważniejszy zarzut, jaki został podniesiony był to fakt, że Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim uznał, że działaniom lekarzy, które poprzedzały podpisanie aneksów do umów o pracę nie można przypisać cechy groźby bezprawnej.

 

Istotne dla sądu okręgowego było ustalenie czy przed wyjściem w życie zmian przepisów ustawy o zakładach opieki zdrowotnej wprowadzającej ograniczenia dopuszczalnej tygodniowej normy czasu pracy do 48 godzin, pracodawca podejmował działania, których celem było zabezpieczenie całodobowej opieki lekarskiej po zmianie przepisów. Pełnomocnik Powiatu wskazywał, że Sąd swój wyrok oparł na zeznaniach Jacka Chylińśkiego, który funkcję dyrektora sprawował od początku stycznia 2008 roku. Tymczasem odmówiono przesłuchania uzupełniającego Artura Flejterskiego, który dyrektorem był w roku 2007. Odrzucenie wniosku dowodowego stanowić więc miało rażące naruszenie prawa procesowego wnikającego z 227 art. Kodeksu Postępowanie Cywilnego, ponieważ przesłuchanie miało wyjaśnić okoliczności istotne dla sprawy. Rzeczywiście trudno zrozumieć dlaczego wzięto pod uwagę zeznania osoby, która w kluczowym dla rozstrzygnięcia okresie nie była zatrudniona w szpitalu, zamiast zeznań ówczesnego dyrektora placówki.

 

W tych okolicznościach musiał więc pojawić się zarzut, że sąd nie miał dostatecznych podstaw, by uznać, że szpital nie podejmował w 2007 roku żadnych działań, które mogłyby zabezpieczyć pracę szpitala w sposób niezakłócony i że stan zagrożenia nie był wynikiem zaniechania pracodawcy.

Odrębną kwestią, jaką podniesiono w skardze był fakt, że lekarze (działając zgodnie z prawem) odmawiając pracy ponad ustawowe 48 godzin działali w celu osiągnięcia innego celu niż przewidziany w ustawie. Celem w tym przypadku jest zapewnienie odpowiedniej ilości wolnego czasu i odpoczynku, ze względu na dużą uciążliwość wykonywanego zawodu. Tymczasem, jak wskazuje mecenas Laura Gabrych Świderska, pracujący w szpitalu medycy, odmawiali podpisania klauzuli opt-out, nie w celu obrony przysługującego im prawa do wypoczynku ale z zamiarem wywarcia na pracodawcy presji, zmierzającej do uzyskania podwyżek wynagrodzeń, znacznie przekraczających możliwości finansowe pracodawcy.

 

Dodatkowo pani mecenas podnosi, że zawarte z lekarzami porozumienie miało charakter jedynie intencyjny a z materiału dowodowego wynika, iż wyłoniony zespół negocjacyjny lekarzy, był grupą powołaną do prowadzenia negocjacji ale nie był organem związku zawodowego uprawnionym do zawierania prawnie skutecznych aktów.

 

Na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze szczegółów rozstrzygnięcia wydanego przez Sąd Najwyższy. Ponieważ starosta Piotr Kagankiewicz odmówił nam udzielenia jakichkolwiek wyjaśnień nie wiemy, który z podnoszonych zarzutów został uznany za zasadny. Wiemy jednak, że wyrok sądu w Piotrkowie Trybunalskim okazał się niezgodny z prawem. Sąd Najwyższy zasądził też na rzecz Powiatu zwrot kosztów postępowania, w tym zastępstwa procesowego od dwóch lekarzy, których wyrok dotyczył. Orzeczenie stanowi też podstawę do wystąpienia z roszczeniem odszkodowawczym wobec Skarbu Państwa, od którego można domagać się zadośćuczynienia strat powstałych w wyniku błędnego orzeczenia sądowego.

 

Wyrok Sądu Najwyższego nie skutkuje automatycznym unieważnieniem wyroków wydanych w ubiegłym tygodniu w stosunku do 24 lekarzy. Także i w tym przypadku jednak zapowiedziana została skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem orzeczonego prawomocnie wyroku.

 

Interesująca może być także decyzja Sądu w sprawie wniosku o ogłoszenie upadłości Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, ponieważ w tej sytuacji wydaje się on być całkowicie bezpodstawny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ort-graf 26.06.2012 22:10
Do nr 20 : czy w ogóle - dobrze napisałaś Zuziu? POzdrawiam.

Asocial 26.06.2012 13:48
Będzie ta lista lekarzy ? Chcę wiedzieć których omijać szerokim łukiem :)

kiki 25.06.2012 18:56
@19...tchórzem tępaku.

Zuzia 25.06.2012 18:09
do19: enigmę rozszyfrowano parę lat temu. Jeżeli więc chcesz się wypowiedzieć na forum to śmiało. Bez takich tajemniczych pierdoletów. A wogóle to popracuj nad ortografią, chyba, że nieuk będziemy pisać nieók.

.... 25.06.2012 13:59
co za EW. czy okaże się zwykym tchurzem czy przeprosi żonę panaa X. wtajemniczeni wiedzą o co chodzi

osa 25.06.2012 11:51
Gratuluję Pani Mecenas Laurze Gabrych- Świderskiej. Prawnicy starostwa z szefem na czele ( w. ciotuchą ) powinni sie od Niej uczyć - mniej polityki więcej wiedzy merytorycznej.

Tomaszowianka 25.06.2012 09:00
Panie Pośle! zachowując odrobinę jeszcze honoru i godności najlepiej byłoby żeby podał się Pan do dymisji.

to ze prezes na sesjach 25.06.2012 06:49
rady przedstawia sprawozdanie z funkcjonowania szpitala nie jest obowiazkiem tylko zostalo najzwyczajniej przyjete jako dobry zwyczaj to po pierwsze przypomne ze tcz jest spolka prawa handlowego - to po drugie skoro starosta i jego sluzby mialyby czuwac nad strona ksiegowa i placowa szpitala to po co taka ekipa w tcz? - to po trzecie kwota padla owszem bo nie trudno jest sobie policzyc - 24 lekarzy za jeden kwartal blisko 400 tys zl - mnozenia ucza w podstawowce i wlasnie z tych wyliczen wynika ta przyblizona kwota o ktorej mowi zapewne starosta i do takich szacunkow zapewniam cie ze nie potrzebny jest zespol ludzi

observer 24.06.2012 22:43
sorry. Myślałem o kwocie głównej, tj. bez odsetek, a napisałem netto. Informacja o tej kwocie faktycznie wyszła ze służb starosty. Ponadto wydaje mi się że również starosta taką kwotę, albo 20 podawał do mediów.

Tom 24.06.2012 20:33
12@ Mylisz się, Prezes TCZ jest obowiązany składać okresowe sprawozdania Starostwu, także na Radzie Powiatu, na pewno dotyczy to także wszelkich spraw pracowniczych, w tym zatrudniania i zobowiązań. Poza tym Rada Nadzorcza TCZ to ludzie polityki związani w taki czy inny sposób ze Starostwem.

beścik 24.06.2012 20:30
I co na to Barański z Trzonkiem. Już na szpitalu chcieli posady dla Trzonka. Marzy mu sie stołek dyrektora w szkole na Majowej. Cóz panowie Kagankiewicz nie zgodzi się na Trzonka i Las vegas. Niech Barański zrobi go następnym dyrektorem w spółce.

observer - powiat i starostwo nie jest platnikiem 24.06.2012 19:13
vatu - wiec nie ma mowy o kwocie netto po drugie to w tcz jest caa dokumentacja pracownicza i to jej sluzby kadrowo/ksiegowe powinny wyliczyc ta kwote starostwo, starosta nie ma nic do wynagrodzen pracownikow tcz wiec skad mialby ta kwote wziasc?

observer 24.06.2012 16:16
Niestety, Kama77@10, muszę Cię zmartwić , kwota 17 mln netto wyszła właśnie ze starostwa. Wmówiono Tobie nieprawdę, i to jest cała prawda.

kama77 24.06.2012 12:20
No i co teraz? wystarczy napisać taką rzetelną informację i już? Aż się prosi, żeby dodać jednak maleńkie sprostowanie: otóż to nie Zarząd Powiatu i Starosta Kagankiewicz STRASZYLI 20-sto milionowymi zobowiązaniami w stosunku do lekarzy, ale wszelkiego rodzaju i autoramentu dziennikarze i "pollitycy", jedni wietrząc sensację, a drudzy mając nadzieję ugrać coś dla siebiez tego "kawałka czerwonego sukna" podgrzewali atmosferę, nie zważając na uspakajające argumentowanie starostwa. Tak więc myślę sobie, że niektórzy z nich, na przykład najgłośniej krzyczący nowoupieczony poseł powinien pokazać charakter i podać się do dymisjii. Wiecie co, drodzy internauci? Zabawię się we wróżkę i powróżę Wam: nie poda się. Ale chociaż przyjemnie było pomarzyć...

Robert 24.06.2012 11:00
Ja nie rozumiem co tu ma kto do lekarzy ? Ja na ich miejscu też bym wykorzystywał to co mi się należy maksymalnie tj. w tym wypadku pieniądze, każdy by normalny tak robił :) Pewnie zazdrość wychodzi wam bokiem, że inni mogą mieć lepiej od Was. Tu nie chodzi o pazerność tylko o wywiązywanie się ze swoich umów - tego co się podpisuje. A szpital będzie nie w tej to innej formie/

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama