Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 06:27
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

/AKTUALIZACJA/ Komunikacyjna rewolucja w Tomaszowie (mapa linii)

Prezentujemy trasy przejazdów autobusów MZK przygotowane przez jednego z naszych czytelników. Warto się z nim zapoznać. Mapka zostałą zaktualizowana po uwagach naszych czytelników

 Od 15 stycznia oprócz tego, że zaczną nas wozić nowe hybrydowe autobusy czeka nasze miasto prawdziwa komunikacyjna rewolucja. Powstanie nowa numeracja linii, a do tego przebieg ich poszczególnych tras poza paroma wyjątkami został zaplanowany od nowa.

 

 Dla większości mieszkańców zwłaszcza na samym początku może oznaczać to spory chaos. Jednakże po tym, jak już wszyscy się przyzwyczaimy do nowego rozkładu powinniśmy w większości być z niego zadowoleni.

 

Częstotliwość jazdy poszczególnych linii, zwłaszcza tych miejskich, również została znacznie zwiększona, co ma być zachętą do korzystania z nowej siatki połączeń zwłaszcza przez te osoby, które  do tej pory wolały poruszać się samochodami.

 

Kolejną zachętą jest fakt, że komunikacja miejska jest darmowa. Z tego względu koszty paliwa jakie do tej pory ponosiliśmy na poruszanie się po naszym mieście na własnych czterech kółkach możemy wydać na coś zupełnie innego lub po prostu odłożyć. A tak zaoszczędzone pieniądze mogą być dodatkowym zastrzykiem gotówki dla naszego domowego  budżetu. 

 

Został również stworzony tzw. węzeł przesiadkowy gdzie dojedzie większość linii i gdzie będziemy  mogli się przesiąść  aby kontynuować dalej podróż w wybranym przez siebie kierunku. Mowa tu oczywiście o pl. Kościuszki. To tutaj już wkrótce będzie wręcz gęsto od nowych niskopodłogowych aut o napędzie hybrydowym.

 

Większość mieszkańców nie wie jednak jakie linie powstaną, dokąd poprowadzą i gdzie najlepiej będzie można dokonywać ewentualnych przesiadek, aby dostać się z punktu A do punktu B. Na stronie MZK jest już wprowadzony nowy rozkład jazdy, jednak do tej pory nikt tak naprawdę nie stworzył dokładniejszej mapy która przybliżyłaby zakres zmian, jakie od 15 stycznia dotkną wszystkich tych którzy skorzystają z miejskiej komunikacji.

 

Postanowiłem wyrysować mniej więcej przebieg poszczególnych linii nanosząc to na mapę ulic naszego miasta. Z samego rozkładu MZK trudno dokładnie określić jak poszczególna linia będzie przebiegała. Wydaje mi się, że w niedługim czasie nastąpią jednak pewne zmiany i korekty, bo według mnie nie wszystko zostało zaplanowane idealnie.  

 

Starałem się jednak przenieść każdą linię, ulica po ulicy na stworzoną przeze mnie mapę tylko na bazie tego, co było zamieszczone w nowym rozkładzie. Nie znaczy że w 100% będzie to wszystko idealnie tak wyglądało, gdyż jest kilka niejasności które mam nadzieje w niedługim czasie zostaną wyjaśnione.

 

Jednakże w większości przypadków mapa przedstawia rzeczywisty obraz tego co nas czeka już od najbliższego poniedziałku. Gdyby jednak ktoś zauważył jakieś błędy proszę od razu o tym pisać w komentarzach, żeby dokonać ewentualnej korekty, aby w przyszłości każdy mógł z niej dogodnie korzystać.

 

                                                                                                                         Mieszkaniec  z Tomaszowa

 

 

 

 

 Trasy poszczególnych linii miejskich będą następujące :

Linia 1: ZAWADZKA – Dz. Polskich – Chopina - DWORZEC PKS – Dworcowa – Spalska – Szczęśliwa – Mireckiego – Zacisze – Mazowiecka – św. Antoniego – pl. Kościuszki – Berka Joselewicza (z powrotem: Słowackiego – Grunwaldzka) – Jana Pawła II – Podleśna – Legionów – Zielona – Dąbrowska – DĄBROWA,

 

Linia 2: DWORZEC PKP – Dworcowa – Popiełuszki – Konstytucji 3 Maja – Warszawska – pl. Kościuszki – Piłsudskiego – Berka Joselewicza (z powrotem: Słowackiego – Grunwaldzka) – Jana Pawła II – Pod Grotami – Nagórzycka – SWOLSZEWICE BORKI – Borki OSW – Trzciniec – Iłki– Leonów – Dębsko – Golesze – Młoszów,

 

Linia 3: NIEBRÓW - MOSTOWA – Hallera – Legionów – Piłsudskiego – plac Kościuszki – św. Antoniego – Mazowiecka – Zacisze – Mireckiego – Białobrzeska – Ludwikowska – LUDWIKÓW JANA,

 

Linia 4: ZAWADZKA – Dzieci Polskich – Warszawska – pl. Kościuszki – Piłsudskiego – Berka Joselewicza (z powrotem: Słowackiego – Grunwaldzka) – Jana Pawła II – Wandy Panfil – św. Antoniego – Brzustówka,

 

Linia 5:  NIEWIADÓW – Ujazd – Sangrodz – ZABORÓW – Komorów –  UJEZDZKA SZKOŁA – Ujezdzka – Warszawska – pl. Kościuszki – Piłsudskiego – Legionów – Dąbrowska – DĄBROWA – Wiaderno – JADWIGÓW,

 

Linia 6: KOPLINA – E. Orzeszkowej – Zawadzka – Dzieci Polskich – Warszawska   – Mościckiego – Głowackiego – Niska – Zacisze – Jałowcowa – Niska – NOWY PORT,

 

Linia 7: WISTOM –  Dworcowa – Główna – Warszawska – pl. Kościuszki – Piłsudskiego – Legionów – Zielona – Wandy Panfil – Graniczna – SMUGOWA,

 

Linia 8: ZBIEDIM – Piaskowa – WISTOM – Wysoka – WARSZAWSKA ZAJEZDNIA MZK – Warszawska – PL. KOŚCIUSZKI – Mościckiego – B. Głowackiego – św. Antoniego – A.F.MODRZEWSKIEGO – Robotnicza – Ludwikowska – Białobrzeska – Opoczyńska – BIAŁOBRZEGI PĘTLA,

 

Linia 9 : DWORZEC PKP – Chopina – M.C. Składowskiej – Popiełuszki – Grota Roweckiego – Szeroka – Koplina (z powrotem: Szeroka) – Barlickiego – Warszawska  – Mościckiego – Głowackiego – św. Antoniego – Modrzewskiego – Robotnicza – Ludwikowska – Białobrzeska – OPOCZYŃSKA;

 

Linia 12: FM LOGISTIC – Ujezdzka – Milenijna – Dzieci Polskich – Warszawska –  św. Antoniego – Mazowiecka – Zacisze – Mireckiego – Białobrzeska – Ludwikowska – LUDWIKÓW JANA.

 

 Trasy poszczególnych linii podmiejskich:

Linia 31: (obecna linia 11S): – WIADERNO SZKOŁA – Wiaderno – Jadwigów  – Swolszewice – Nagórzyce – Wiaderno – Iłki – Swolszewice – WIADERNO SZKOŁA;

 

Linia 32: (obecna linia 3S): – CHORZĘCIN – Godaszewice – Zawada – Kwiatkówka  – Świńsko – Łagiewniki – Łazisko – Zawada – Niebrów – Zawada – Jadwigów – Zawada – CHORZĘCIN,

 

Linia 33: PLAC KOŚCIUSZKI – Piłsudskiego – Legionów – Hallera – Niebrów – Zawada – CHORZĘCIN,

 

Linia 34: PLAC KOŚCIUSZKI – Warszawska – Ujezdzka – CEKANÓW,

 

Linia 35: (trasa uzgodniona z gminą Lubochnia):  Glinnik pętla – Dąbrowa – Nowy Glinnik – Glinnik JW – Luboszewy – Piaskowa – Wysoka – Warszawska – PLAC KOŚCIUSZKI lub PLAC KOŚCIUSZKI – Warszawska – Jakubów – LUBOCHNIA,

 

Linia 36: PLAC KOŚCIUSZKI – Mościckiego – Mireckiego – Białobrzeska – Opoczyńska – Sługocice – Brzustów szkoła  - Brzustów II,

 

Linia 37: PLAC KOŚCIUSZKI – Mościckiego – Mireckiego – Białobrzeska – Gminna – Hubala – CIEBŁOWICE lub WĄWAŁ,

 

Linia 38: PLAC KOŚCIUSZKI – Mościckiego – Głowackiego – św. Antoniego – Modrzewskiego – Szymanówek – WĄWAŁ – Wąwalska – Opoczyńska – Jeleń – Sługocice – Brzustów szkoła – Brzustów II

 

Linia 39: (obecna linia 19): PLAC KOŚCIUSZKI – Legionów – Orzeszkowej – Zawadzka – Łazisko – Łagiewniki– Świńsko  (wybrane kursy: Łazisko – Dębniak – Bielina – Wygoda  – Wólka Krzykowska – Komorniki – CHORZĘCIN)

 

Linia 40: (obecna trasa linii 10): DWORZEC PKP – Dworcowa – Spalska – Grota Roweckiego – Warszawska – PL. KOŚĆIUSZKI – św. Antoniego – Smardzewice – Twarda – Tresta – KAROLINÓW

 

Linia 45: PLAC KOŚCIUSZKI – Piłsudskiego – Legionów – Dąbrowska – DĄBROWA – Wiaderno – WIADERNO SZKOŁA – Wiaderno pętla - JADWIGÓW


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reforma z marnym skutkiem 03.08.2018 19:59
Generalnie komunikacja po nowemu jest słaba. Rozkłady są do niczego. Ciągłe korekty i nadal źle. Ile to kosztuje podatnika. Może trzeba było wynająć lepszą firmę konsultingową? Nowe autobusy również niewypał. Pod medialnym hasłem komunikacji za darmo zrobiono rzadko kursującą komunikację socjalną dla osób nieaktywnych zawodowo, mających dużo czasu. Z sentymentem wspominam 14-kę odjeżdżającą w szczycie nawet co 10 minut. Generalnie brak słów.

po jakim torze 03.03.2018 18:35
porusza się linia 13?

03.03.2018 18:50
Autobusy MZK nie poruszają się po torach, tylko jeżdżą po jezdniach.

multi99 15.02.2018 14:48
I o z tego że było TAXI ale było mało taksówek i ciągle stała kolejka na postoju ... A skoro ty w tamtych czasach miałeś auto to musiałeś być ważnym działaczem PZPR .... Bo w latach 60 auto było luksusem ...ale ja też ciebie zaskocze w roku 1973 miałem już kolorowy telewizor na pilota 32 cale nazwa SABA ...

do Dagmara Sadowska 14.02.2018 18:22
Z tym problemem to chyba należałoby zgłosić się do władz gminy Inowłódz, której podlega Spała, a nie do Tomaszowa.

14.02.2018 18:08
Niestety znów się mylisz. W 1960 r. był już na Pl.Kociuszki postój Taxi, a jeżeli chodzi o samochody to w 1963 r. sam jeździłem "polską królową szos" czyli Syreną 101, której nadwozie wykonane było z blach ręcznie wyklepywanych, a drzwi otwierały się "pod wiatr" , a następnie zamieniłem ją na nowszy model czyli Syrenę 103 w 1965 r..

może warto 14.02.2018 14:33
byłoby przyporządkować jakąś ulicę dla ZBIEDIMu.

13.02.2018 22:12
Nowe autobusy hybrydowe są extra. Wszystko byłoby pięknie, gdyby jeszcze rozkłady jazdy były napisane w innej formie. Mam tutaj na myśli rozkład jazdy poszczególnych linii w newralgicznym punkcie jakim jest Pl.Kościuszki. Tablica z wywieszonymi rozkładami jazdy jest duża, ale niestety, aby zorientować jaką linią możemy się dostać na konkretną ulicę trzeba położyć głowę na lewym ramieniu, aby odczytać przebieg trasy danego autobusu. Wystarczyłoby wydrukować trochę większą czcionką kolejne przystanki każdej linii. Miejsca jest dość, bo obecny rozkład zajmuje zaledwie 1/4 powierzchni tablicy informacyjnej. Z odczytem trasy danego autobusu mają problemy nawet ludzie młodzi, a co dopiero mówić o osobach starszych. Jest też inne wyjście. Jeżeli nie można zmienić rozmiaru czcionki, to może zamieścić informację, że rozkład należy czytać za pomocą szkła powiększającego, czyli tzw lupy, którą można bez problemu nabyć w sklepach "Wszystko po 4 zł".

powracający 10.02.2018 12:22
Rewolucja rewolucją,a życie i tak ma swoje wymagania. Mamy darmową komunikację, piękne nowe mówiące hybrydy gdzie, kiedy i o której, super tablice informacyjne. Może teraz Zarząd MZK i prezydent Witko pomyśleli by o ludziach pracujących - kierowcach tychże autobusów i zainstalowali na pętlach końcowych przynajmniej po 1 TOY-TOY_u. Kierowca też człowiek i swoje potrzeby ma ale nie musi ich załatwiać w okolicznych krzakach (tak jest przynajmniej na pętli linii 6 PCK-WOSIR.

13.02.2018 22:21
Ach zapomniałem. Ta miła pani,która ogłasza wszem i wobec kolejne przystanki mogłaby dodać informacje o tym, czy następny przystanek jest przystankiem "na żądanie". Nic więcej nam pasażerom do szczęścia nie brakuje.

Edek 01.02.2018 08:48
ludzie czy wy rozumu nie macie jak można na przystankach podawać do wiadomości o przebytych miejscach przystankowych, osoba która jedzie chce wiedzieć gdzie będą przystanki, za czym wsiądzie. W całej Polsce na przystankach widnieje cały przebieg przystanków z zaznaczeniem na którym przebywamy A gdzie mapka z naniesieniami linii czy to takie trudne do zrozumienia.Po za tym jesteście bardzo nie punktualni. Mam jeszcze zastrzeżenia co do rozkładu jazdy jaki otrzymałem w urzędzie miasta , na początku zamiast wizerunku prezydenta wolałbym widzieć plan jazdy poszczególnych linii

lobo 28.01.2018 16:30
To smutne, że o planie połączeń musi myśleć zwykły mieszkaniec miasta. Widać dla magistratu ważniejszym zadaniem było umieszczenie zdjęcia prezydenta dołączonego do listu pochwalnego pisanego najwidoczniej ku własnej uciesze. Ale nie na tym chciałbym się skupić a na kilku drobnych problemach w rewolucji komunikacyjnej w TM. Rozkład jazdy w sieci: obecnie dostępny jedynie przez stronę kiedyprzyjedzie.pl, co jest dużym błędem biorąc pod uwagę, że w przypadku awarii nie ma żadnego "backupu". Rozkład powinien wrócić on na lokalną stronę MZK i zostać opublikowany w formie nadającej się do łatwego wydruku, ponieważ zarówno wydana papierowa książeczka jak i plik PDF zostały przygotowane bez troski o formę. Czcionka jest zbyt mała, dla młodych osób jeszcze jakoś czytelna ale nie dla starszych, z problemami z oczami; sama lista kursów wizualnie odstrasza, nie prezentuje informacji w przystępny sposób. Zapewne rozklejone rozkłady na przystankach są w posiadaniu MZK, więc można szybko skonstruować całkiem dobrze wyglądający rozkład na stronie i do pobrania po prostu dzieląc się tym co już istnieje. Przy okazji rozkładów na przystankach: ukośna lista przystanków jest źle zrobiona - powinna zawierać obecny przystanek i kolejne kilka wraz z pętlą; w niektórych przypadkach podana jest pętla początkowa i docelowa, bez zaznaczenia aktualnego przystanku lub lista ta urywa się nagle bez podania pętli końcowej. Ekrany w autobusach: spodziewałem się takich jakie są obecne w autobusach Warszawskiego ZTM, na bokach pojazdu gdzie można bez problemu sprawdzić przebieg trasy i aktualną pozycję pojazdu. Nie można oczywiście mieć wszystkiego, to co mamy złe nie jest ale ponownie, dla osób starszych informacje mogą być nieczytelne jednak sytuacja jest ratowana komunikatami głosowymi (gdyby tylko zmienić "brzęczyk" na mniej przypominający dzwonek do drzwi). Pojawił się też pewien problem - przyciski "na żądanie" są umieszczone zbyt nisko na rurach w przejściach, co skutkuje częstym wyświetlaniem komunikatu na ekranie o prośbie zatrzymania pojazdu, gdy pasażerowie po prostu próbują "czegoś się złapać"; nie wiem czy istnieje możliwość skalibrowania tego, jak bardzo czuły jest przycisk stop. Bilety: mieszkańcy posiadają karty, ale przyjezdne osoby mogą mieć utrudniony dostęp do ich zakupu w formie fizycznej. Nie powinno się ograniczać ich dostępności jedynie do zakupu u kierowcy i w kioskach Ruchu. Być może to celowy zabieg mający za zadanie zmuszenie "krnąbrnych" do zakupu karty i łowienie niemiastowych gapowiczów, ale nie do tego przecież komunikacja miejska ma służyć. Linie: w zasadzie jako mieszkaniec miasta, który będzie korzystał z linii miejskich nie mam zastrzeżeń, poza faktem że nie wszystkie dzielnice miasta są skomunikowane. Michałówek nie posiada połączenia biegnącego przez jego środek a biorąc pod uwagę, że znajdują się w jego obrębie 2 szkoły to myślę, że ulicą Nadrzeczną przebiegać dodatkowa linia, która mogłaby również biec m.in Nowowiejską, Niską lub Mościckiego, Nowym Portem (podpinając tym samym hale lodowiska, o ile 6 nie dostanie nowej trasy), Strzelecką, Głowackiego, Mościckiego, Konstytucji. Oczywiście to tylko propozycja.

multi99 28.01.2018 18:42
cytuję :: Przy okazji rozkładów na przystankach: ukośna lista przystanków jest źle zrobiona - powinna zawierać obecny przystanek ODPOWIADAM I zawiera dany przystanek zaznaczony jest na czanym polu . Co do zakupu biletów powinny być automaty z biletami z możliwością zapłaty telefonem lub pieniędzmi ..

xxx 23.01.2018 14:53
Do 67 A przed "rewolucją" komunikacyjną to wszyscy wszędzie dojeżdzali bez przesiadek ?.

muulti99 23.01.2018 19:01
teraz ułatwili jazdę bo na 90% linii MZK można wsiąść w jedną lub drugą stronę z przystanku na Placu Kościuszki ... Nie potrzeba biegać po kilkunastu przystankach ...

pasażerka 23.01.2018 08:12
Sprzedaż biletów, jeżeli już musi być , to tylko za odliczoną cenę biletu. Tak było w Łodzi. Nie masz drobnych nie jedziesz, kierowca to kierowca a nie konduktor. Apel oczywiście do dyrekcji MZK. Ciekawe tylko czy Dyrekcja bierze pod uwagę nasze komentarze?

multi99 23.01.2018 18:58
Dzisiaj jechałem MZK w ŁODZI i szok w autobusach sa automaty z biletami , ale płatność dotykowo za pomocą tylko KARTY BANKOMATOWEJ ,,,,, a jak ktoś nie posiada karty albo zapomniał jej zabrać ze sobą ??? W Piotrkowie mozna kupić bilet w autobusie MZK z atomatu za pomocą smartfona lub za pieniążki ...

Anna 22.01.2018 20:42
@ multi99 - z całym szacunkiem może i to wszystko to wypociny, zamiast radosnego huuuurrrra - tutaj nie chodzi o mieszkanie w Łodzi czy w Warszawie i o dojazd przez pół miasta do pracy - bo mieszkając w tych miastach nieraz trzeba przejechać również całe miasto ale w tym celu wprowadzono bilety tzw. czasowe i przejazd 20 minutowy kosztuje przykładowo ulgowy - 1 zł 40 gr. - u nas 1 zł. 50 gr. normalny 2 zł 80 gr., na dłuższe odcinki - są bilet czasowe np. 40 minutowe - czyli nie zrównano wszystkich jednakowo. Poza tym u nas niestety też niektórzy muszą wyjść z domu znacznie wcześniej aby dojechać tam gdzie potrzebują bo muszą objechać całe miasto - proszę przeanalizować przejazd człowieka mieszkającego na ulicy Spalskiej czy Szczęśliwej czy której z ulic dochodzących chcącego dojechać na cmentarz przy ul. Dąbrowskiej - chcąc nie chcąc musi objechać pół miasta - ale co tam niech se ludzie pojeżdżą- huurrra prawda . 2. Dojazd z ul. W. Panfil na ulicę Mireckiego, Szczęśliwą czy którąś z ościennych - do niedawna przez ul. Graniczną przejeżdżała 18 , którą można było na spokojnie zabrać się w tamte rejony - teraz trzeba przejść kawał drogi do przystanku 1 przy Starostwie lub przed Orlenem co szczególnie dla starszych osób nie jest za wygodne -aaa można jeszcze przelecieć się pod Szpital i znowu objechać sobie prawie pół miasta . 3. Dojazd z ulicy W.Panfil na ulicę Podleśną, Dąbrowską czy nawet cmentarz przy tej ulicy - niestety nie ma bezpośredniego połączenia co też nie jest za wygodne dla starszych osób - jest do dyspozycji 4 , którą można dojechać do szpitala a następnie przejść na drugi przystanek i odczekać na 1 , można pojechać sobie 7 i wysiąść przy Zielonej - Szterlinga lub na Legionów i dalej na pieszo spacerek dla zdrowia - prawda :) . 4. Bilety autobusowe sprzedawane przez kierowców autobusów , to również powoduje opóźnienia autobusów- zastanawiam się czemu wycofano bilety ze sklepów bo w kioskach też nie zawsze były. W wymienionych miastach ( Łódź, Warszawa i nie tylko ) bilety bez problemu można kupić w sklepach( nawet tych na przy stacjach benzynowych) kioskach, salonikach prasowych , są również automaty w autobusach gdzie bez problemu można kupić bilety płacąc nawet kartą płatniczą. Tak więc może zamiast tryskać huurrra optymizmem przeanalizować wszystko to co napisano bo być może są to przemyślenia a nie tylko wypociny powodujące odruch wymiotny. A poza tym należy pamiętać, że nie wszyscy mają swoje samochody i dla niektórych osób komunikacja miejska stanowi jedyny sposób połączenia oprócz TAXI a niestety po zmianie tras niektórzy aby dojechać tam gdzie potrzebują bardzo często tracą czas na zbędną wycieczkę po mieście.

multi99 23.01.2018 05:44
Ale to że komuikacja jest DARMOWA to zapomniałaś w tych wszystkich innych miastach musisz płacić za te bilety czasowe i to nie małe pieniążki ...

klug 27.01.2018 17:14
Komunikacja nie jest darmowa. Płacisz za nią Ty, oraz Strzępek i tacy tam aborygeni.

multi99 22.01.2018 18:14
czytam te wasze wypociny i rzygać mi się chce ... Znów żle bo autobus 5 minut za pózno ... A jakbyś jedna z drugą która , marudzi mieszkała w Warszawie lub Łodzi to musiałabyś wyjść do pracy godzine wcześniej przejechać pół miasta i było by ok ... a tutaj marudzenia ..... ciągle żle ... Nasi rodzice chodzili pieszo do pracy w latach 60-70 i było super !!!!

Mieszkaniec z Tomaszwa 22.01.2018 19:20
Zgadzam się w 100%, ale nigdy wszystkim nie dogodzisz, a w Polsce tym bardziej bo malkontentów nie brakuje. I tak o dziwo, że powszechnie na ulicach naszego miasta nie słychać ględzenia typu: Po co takie drogie autobusy kupowali, mogliby do rynty dołożyć, albo na chleb biednym dać...

Fatalna reforma 03.08.2018 21:40
A ja właśnie coraz więcej narzekań słyszę i uważam że ludzie mają rację. Nowe autobusy przy takiej biedzie to jak dla mnie nieuzasadniony "sponsoring" firmy solaris i firmy consultingowej pana z 3miasta.

14.02.2018 12:20
Napisałeś: " Nasi rodzice chodzili pieszo do pracy w latach 60-70 i było super !!!!" Chyba nie stać ich było na kupno biletu MZK, ponieważ z mojej wiedzy i doświadczenia to pierwsze autobusy MZK wyjechały na nasze ulice dokładnie 15 września 1956 roku. http://www.mzktomaszow.pl/o-fi.../historia/

multi99 14.02.2018 14:42
owszem były ale tylko 3 linie na początek .... , multum ludzi czekających na autobusy , a one były mało pojemne także w rzeczy samej cześć osób musiała chodzić pieszo... A ludzie nie mieli samochodów ani TAXI ...

pasażer 22.01.2018 13:25
Należałoby odciążyć kierowców od sprzedazy biletów, niech skoncentrują się na jeździe , a nie na biletach.W większych miastach tak właśnie zrobiono.

maniek 22.01.2018 17:13
Pytałem w kioskach Ruchu - nie ma biletów, to gdzie mam kupować jak nie u kierowcy?

@Tomek 22.01.2018 18:12
Jak potrzebujesz i często jeździsz to wyrób kartę, jeśli nie możesz to kup więcej w MZK . Zakupu biletów do korzystania z komunikacji miejskiej można także dokonać w dowolnym miejscu i czasie korzystając ze swojego telefonu komórkowego: - dla biletów jednorazowych system - CallPay (www.CallPay.pl), - dla biletów okresowych system - zbiletem (www.zbiletem.pl).

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Święto miasta pełne koncertów i atrakcjiFestiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026 odbędzie się w dniach 26–28 czerwca 2026 roku. Przez trzy dni na mieszkańców i gości czeka bogaty program koncertowy, wydarzenia towarzyszące oraz liczne strefy aktywności przygotowane z myślą o całych rodzinach.Program wydarzeniaW piątek, 26 czerwca, obchody rozpoczną się o 19:00 przemarszem Tomaszowian z Placu Kościuszki ulicami miasta. Tego samego dnia o 20:00 w Parku Miejskim „Solidarność” wystąpią TM Orchestra i Maciej Balcar.W sobotę, 27 czerwca, na Tomaszowskich Błoniach zaplanowano koncerty od godziny 16:30. Na scenie pojawią się Kazzu, wokaliści MCK, Teatr Piosenki MCK, Chór Artis Gaudium, Sarius oraz Happysad.W niedzielę, 28 czerwca, również na Tomaszowskich Błoniach, od godziny 17:00 wystąpią Akcent Zenek Martyniuk, Michał Szczygieł z Zespołem oraz Fun Factory. Przed koncertami odbędą się także pokazy akrobatyki powietrznej przygotowane przez Fundację Astra Fly Academy.Dodatkowe atrakcjeW sobotę i niedzielę w godzinach 17:00–20:00 działać będą specjalne strefy na Tomaszowskich Błoniach oraz na Przystani. W programie znalazły się m.in. Strefa Przedszkolaka, Strefa Mieszkańca, Strefa Mundurowa oraz Strefa Sportu.W ramach wydarzeń sportowych zaplanowano także Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta oraz Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.Informacje organizacyjneWydarzenie skierowane jest do mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i wszystkich gości, którzy chcą wspólnie świętować dni miasta. Główne koncerty i atrakcje odbędą się na Tomaszowskich Błoniach, a inauguracja rozpocznie się przemarszem z centrum miasta. Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Wczoraj, 14:59 Liczba komentarzy: 4 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 5
Samochody z USA z bogatym wyposażeniem - dlaczego wersje amerykańskie często różnią się od europejskich? Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533

Cena: Do negocjacji Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego punktu zaopatrzenia medycznego Tomaszów Maz. ul. Słowackiego 4Na zdjęciu: Obudowa PB 533 w kolorze nabucco z wkładem PB 521 z okrągłymi podstawami łóżka oraz frontami z nakładką tapicerowaną. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa.Wysokiej jakości obudowa drewniana PB 533 dostępna w kilku kolorach w połączeniu z wkładem regulowanym PB 521 tworzy spójną całość i oddaje domowy charakter łóżka przy zachowania jego podstawowych funkcji. Możliwość konfiguracji wyposażenia dodatkowego w postaci np. składanych barierek bocznych sprawia, iż model ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych oraz placówek opiekuńczych.  Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Tapicerowana nakładka (opcja)3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżka (opcja)OPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kół • tapicerowana nakładka frontuPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 96 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:106,8 kgStopki regulowanemax 100 mm FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-533 [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama