Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 14:00
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Chcieli tak a wyszło wspak. Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

Dzisiejsza nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej miała być polityczną manifestacją, a okazała się totalną kompromitacją. Radni Platformy Obywatelskiej, którzy wystąpili o jej zwołanie i przygotowali rezolucję dotyczącą poparcia strajku prowadzonego obecnie przez nauczycieli ostatecznie za rezolucją nie zagłosowali. Wyszło mało poważnie, by nie powiedzieć.... komicznie.

O tym, że radni Platformy Obywatelskiej złożyli wniosek o zwołanie sesji nadzwyczjenej usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego tygodnia. Jedynym punktem obrad miało być przegłosowanie rezolucji popierającej strajk nauczycieli w szkołach w całej Polsce. Zgodnie z obowiązującym prawem Przewodniczący  Rady ma siedem dni na zwołanie posiedzenia. Krzysztof Kuchta wyznaczył je na 8:30 dzisiaj rano. 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Według tekstu rezolucji Rada Miejska wyraża zdecydowane poparcie dla postulatów protestujących pracowników oświaty. - Rada Miejska Tomaszowa Mazowieckiego wyraża zdecydowane poparcie dla postulatów protestujących pracowników oświaty. Nauczyciele to jedna z najważniejszych i jednocześnie najbardziej niedocenianych grup zawodowych w Polsce. Tymczasem to od jakości pracy nauczycieli, od ich zaangażowania i wytrwałości zależy, czy nasze młode pokolenie będzie dobrze przygotowane do stawienia czoła niezwykle złożonym wyzwaniom przyszłości. My, Radni Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, uważamy, że macie pełne prawo walczyć o godność, szacunek dla siebie i polskiej edukacji oraz o odpowiednie warunki pracy i wyższe wynagrodzenie. Mamy głęboką nadzieję, że Wasze oczekiwania zostaną spełnione. Apelujemy zatem w tej trudnej sytuacji do społeczności Tomaszowa Mazowieckiego, a szczególnie do rodziców i uczniów, o zrozumienie dla formy protestu przyjętej przez pracowników oświaty oraz wsparcie ich żądań - czytamy w projekcie uchwały. 

Przed głosowaniem padł jednak wniosek o dokonanie zmian w tekście. Zgłosił go radny Marcin Rybak (również nauczyciel). Po poprawkach radnego brzmiał on:  Radni Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego wyrażają zrozumienie dla postulatów pracowników oświaty. Nauczyciel to ważny i prestiżowy zawód, u podstaw którego leży dobro naszych dzieci. To od nauczycieli zależy jakość nauczania i to jak młodzi ludzie zostaną przygotowani do dorosłego życia. Mamy głęboką nadzieję, że porozumienie zostanie osiągnięte. Jednocześnie apelujemy do nauczycieli, żeby w swoich planach strajkowych nie zapomnieli o tym, co leży u podstaw ich zawodu i uwzględnili pomoc uczniom przy egzaminach – to jeden z najważniejszych momentów w ich dotychczasowym życiu, który zaważy na ich całej przyszłości oraz nie wprowadzanie chaosu informacyjnego wśród rodziców, którzy są mocno zdezorientowani sytuacją. Prosimy zatem rodziców, dzieci i nauczycieli o zrozumienie i odpowiedzialność.

Radnym Platformy Obywatelskiej jednak treść w zmienionym kształcie się nie spodobała. Zgłosili więc kolejny wniosek o przywrócenie treści przygotowanej przez nich. Wniosek został odrzucony a Tomasz Wawro zgłosił kolejny o zamknięcie dyskuji. Wnioskodawcy postanowili więc zagłosować przeciwko rezolucji wspierającej nauczycieli, która ich zdaniem została zdeformowana, a o którą sami wnioskowali.

Warto przy tej okazji zaznaczyć, że wiele samorzadów przyjmuje różnego rodzaju stanowiska i wyraża swoje opinie w sprawach ważnych dla życia społeczności miejskiej w formie uchwał. Dla przykładu Rada Powiatu Tomaszowskiego przyjmowała w ubiegłej kadencji kilka razy uchwały wspierające starania o uzyskanie kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia przez centrum kardiologii inwazyjnej, okulistyki jednego dnia, czy kliniki onkologicznej, by zapewnić mieszkańcom lepszy dostęp do usług medycznych. Były one poprzedzone dyskusjami w komisjach lub stanowiły efekt pracy tych komisji. Ich treść była wcześniej uzgadniana i dzięki temu nie budziła niczyjego sprzeciwu. Trudno bowiem spodziewać się, że stanowiska tego rodzaju zgłaszane przez mniejszość mogły zostać przegłosowane bez porozumienia z większością. 

W skład klubu radnych PO w Radzie Miejskiej wchodzą także samorządowcy z wieloletnim doświadczeniem, mają więc świadomość uwarunkowań, jakie wynikają z prostej arytmetyki politycznej. Nie jest tajemnicą, że treść podobnych rezolucji (o ile rzeczywiście uważa się je za ważne) należy uzgodnić i poszukać dla nich większości. Polityka, także ta lokalna jest sztuką kompromisu. 

Po dzisiejszej sesji nie wiemy, czy radni wspierają czy nie wspierają nauczycieli, czy może chcą wspierać nauczycieli a nie chcą wspierać rodziców. A może nie chodzi o to, by królika złapać, ale by go nieustannie gonić. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 15.04.2019 13:03
Do nauczyciela (jeszcze raz): 1. Ludzi lubię, ale ludzi myślących . 2. Na naszą polską medycynę, raczej bym się nie powoływał. Tę naszą medycynę tworzą głównie lekarze. Wśród tego zbiorowiska lekarzy - 90 % to patologiczne przypadki, które za komuny i za III RP ukończyły studia dzięki "dobrym układom" swoich rodziców, znajomych z komuną lub III RP. Podobnie sprawa ma się z różnymi prawnikami: sędziami, adwokatami, prokuratorami. 3. Mieszkałem w różnych akademikach ze studentami i medycyny i prawa. I wiem, jak oni podchodzili do swoich "studiów". I dlatego mam świadomość - jaka to jest swołocz.

Ajdejano 13.04.2019 07:36
Do "nauczyciela": nie podniecaj się tak bardzo, bo Ci żyłka pęknie. Myślę, że z tego balonika tej Twojej niepohamowanej "nauczycielskiej godności" trochę powietrza spuściłem. I bardzo dobrze. Jak pytasz o moje wykształcenie, to Ci odpowiadam: Uniwersytet Warszawski. I nie zaocznie, wieczorowo. Poza tym, jestem jedynym specjalistą z pewnymi uprawnieniami w swoim zawodzie, w naszym i w kilku sąsiednich powiatach. Uprawnieniami, uzyskanymi wtedy, kiedy Ciebie jeszcze na świecie nie było. Sawietskij pazdraw.

nauczyciel 13.04.2019 19:53
Jacku z moim zdrowiem jest całkiem nieźle, mimo że lata swoje już mam. Współczuję Ci bardzo , ludzi nie lubisz i obawiam się , że medycyna nie jest w stanie Ci pomóc i nie chodzi tu wcale o lekarzy , których także określasz jako dziadostwo. Rosyjskiego też uczyły mnie wspaniałe nauczycielki. Pozdrawiam

Ajdejano 11.04.2019 15:01
Do "nauczyciela": w zasadzie nie zaprzeczasz temu, co napisałem. I - bardzo dobrze. Jednak, ponieważ ja na tym forum zawsze jestem chamski, dlatego jeszcze tylko Tobie przypomnę: każde zdanie w języku polskim zaczynamy od dużej litery (nie: "szkoda....", tylko "Szkoda....") - prawda, misiaczku ? Poza tym: nie oceniłem Ciebie jako człowieka (twoje: "Nie dokonuję ocen osób..." i "....klasyfikowanie ludzi..." ), ale oceniłem Ciebie jako (niby) fachowca, czyli nauczyciela, który ma uczyć cudze dzieci. Więc, przydałoby się więcej logiki w Twoim nauczycielskim wywodzie. Jednak, u Was - nauczycieli, jedyną logiką jest wasza "godność pedagoga" - powyżej waszego nosa. PS. "Miszczu": byłem przez ładnych parę lat przewodniczącym komitetu rodzicielskiego w szkole podstawowej i w szkole średniej. W związku z tym, myślę, że "cóś" trochę wiem na temat nauczycieli.

nauczyciel 12.04.2019 00:12
Nie będę dążył to poziomu , który prezentujesz i nie będę etykietował. Zapewniam Cię tylko , że poświęciłem czas na przejrzenie wpisów , które zamieszczasz . Uwierz , nie jesteś idealny jeśli chodzi o błędy czy braki liter typu: l zamiast ł , czy s zamiast ś. Na szczęście nikt nie ogranicza Ci swobody wypowiedzi i nie sugeruje braków w wykształceniu. Przypisywanie osobom , których nie znasz kompletnie niechlujstwo czy nieuctwo , nadęte ego czy określanie jako dziadostwo tylko dlatego , że byłeś jakimś przewodniczącycm RR , nie czyni Cię żadną wyrocznią i specjalistą. Bliska mi osoba spędziła w szpitalu 8 lat , często tam byłem , ale śmiem wyrażać opinii na temat stosowanych metod leczenia i wiedzy lekarskiej lub określać tej grupy zawodowej , jak ty to robisz. W każdej profesji pracują ludzie , są lepsi lub gorsi , ale śmiałbym wrzucać wszystkich do jednego worka. Tak , na koniec , pochwal się jakim wykształceniem legitymujesz i jaką to uczelnię ukończyłeś ? Ja chętnie, bez żadnego wstydu podam Ci swoje i zapewniam Cię , że nie była to jakaś tam szkółka . Podyplomowe także były w pełnym wymiarze , a prace miałem zaszczyt i przyjemność pisać pod kierunkiem prawdziwych autorytetów. Nie jestem Miszczem i nie gniewam się, nie stawiam w kąci nikogo , bo lubię dyskusję i twórcza rozmowę. Lubię słuchać i uczyć się nowych rzeczy. Żałuję, tylko że partnerów jest coraz mniej, bo wybrańcom wydaje się że wiedza wszystko lepiej . pozdrawiam

Ajdejano 11.04.2019 12:38
Do "n-I szkoły sredniej": żenada zaczyna się w momencie zatrudniania młodych, niedouczonych nauczycieli tylko dlatego, że skończyli jakąś-tam szkółkę o statusie szkółki wyższej, bo przecież mają papier ukończenia tej szkółki. Potem okazuje się, albo już dawno wiadomo, że ta szkółka to kompletne dno, które wysyła w świat swoich niedouczonych absolwentów. Najlepszym przykładem takiego niedouczonego nauczyciela szkoły średniej jesteś właśnie Ty - kolesiu ! Dlaczego ? W swoim krótkim wpisie pokazałeś albo niechlujstwo, albo nieuctwo. Dwa błędy: normalny człowiek, a zwłaszcza nauczyciel szkoły średniej nie pisze:"sredniej" i "oplacanie". Ja takiego nauczyciela nie chciałbym zatrudniać w szkole - w ŻADNEJ szkole, rozumiesz - niedouczony, albo niechlujny człowieku ?! Taki człowiek znacznie obniżałby poziom i opinię o mojej szkole - rozumiesz człowieku ?! PS. Jest takie powiedzonko: jak nie potrafisz - nie pchaj się na afisz!

nauczyciel 11.04.2019 13:46
szkoda na ciebie klawiatury i prądu . Nie dokonuję ocen osób , których nie znam . Pominę milczeniem Twoje inwektywy, chamstwo i klasyfikowanie ludzi. Życzę Ci zdrowia i dobrego samopoczucia. Szczerze także współczuję. Dokonujesz wyborów i to Twoja sprawa.

Ddd 11.04.2019 06:35
Porażka, nauczyciele dali ciała, szantaż emocjonalny względem dzieci to żałosna gra o kasę, wstyd, profesorowie szkół średnich żenada

n-l szkoły sredniej 11.04.2019 11:29
Żenada to takie komentarze , wstyd że godzisz się na oplacanie na takim poziomie nauczycieli twoich dzieci czy wnuków.

Grecja-Madera 10.04.2019 21:51
Czy to jest prawda, że naczelnik oświaty zamiast być na posterunku w takim momencie poleciała na wakacje jak Petru na Madere? Szanowni przecież jeśli to prawda to jest to skandal na skale kraju, a tu cisza? Czy to po prostu makabryczny żart?

re 10.04.2019 23:57
Z Petru nie chodziło o to, że poleciał w czasie okupacji Sejmu którą sam firmował, ale że poleciał nie z żoną a kochanką. I to brzydką, o dziobatej twarzy.

popierajmy się nawzajem 10.04.2019 14:40
Trzeba widzieć, że tutaj wszystkie strony sporu są w bardzo trudnej sytuacji i po racje można znaleźć u każdej ze stron. Ważne, żeby z klasą umieć się w tej sytuacji odnaleźć. Do osoby, która tak zwróciła uwagę na nieobecność Beaty Stańczyk to nie mogła być nie z braku odwagi, a ponieważ pełniła obowiązki Naczelnika Wydziału Oświaty na wyjeździe zagranicznym, służbowym na wymianie w Grecji.

DaroJaro 10.04.2019 20:46
Ja piernicze służbowo w Grecji ha,ha,ha no nie wytrzymam ha,ha,ha, jaką my mamy wyminę z Grecją w dziedzinie oświaty. Człowieku ty naprawdę myślisz że w tym mieście mieszkalą same tumany!

rios 11.04.2019 13:55
gdzieś znalazłem w necie takie zasady i elementy " wyjazd służbowy w firmie, ale również w sektorze publicznym, niesie ze sobą takie elementy jak : kto wydał polecenie wyjazdu służbowego, uzasadnienie i cel podroży , opis wykonania zadania służbowego, podpisane umowy i porozumienia, efekty oraz wpływ. Odrębną kwestią jest rozliczenie finansowe - źródła finansowania wyjazdu : podróż, nocleg, wyżywienie i diety , faktury i wszelkie dowody księgowe, zestawienie poniesionych wydatków, adekwatność poniesionych wydatków do efektów i założonych celów podróży .

Rodzic 10.04.2019 10:46
Choć nie jestem nauczycielem to szanuję ten zawód i wiem ile wymaga cierpliwości i ciężkiej pracy nie jest to takie proste uczyć i wychowywać nasze dzieci ale jednocześnie jestem rodzicem którego dziecko w tym roku zdaje najważniejszych egzamin w swoim życiu i jestem przerażona ponieważ dzieci stały się zakładnikami w tej walce i myślę że to one są tutaj najbardziej pokrzywdzone, każdy pamięta swój egzamin dojrzałości pamięta stres pamięta radość A nasze dzieci będą też pamiętać całą zaistniałą sytuację więc proszę niech jedna i druga strona przestanie grać na emocjach naszych dzieci i nas rodziców

A który zawód 10.04.2019 21:48
nie wymaga cierpliwości i ciężkiej pracy? Niestety zawód nauczyciela do takich nie należy. Widziałem panią, która na kasie w Biedronce po 2 latach pracy dorobiła się na ramieniu muskułu, który jest marzeniem niejednego sportowca.Pomyślcie ile taka kobieta musi codziennie przerzucić ton towaru

Abb 10.04.2019 09:56
Panie Rybak, jak Pan mógł? Jak radni nauczyciele mogli to poprzeć? Brawo koalicja!

Ccc 10.04.2019 08:31
Proszę obejrzeć na stronie urzędu miasta całe wystąpienie radnego z sesji a dopiero później komentować

Obatel 10.04.2019 10:26
Panie Rybak obejrzałem, dramat! Ja na Pana miejscu zwolnił bym się z pracy.

Nauczycielka 10.04.2019 05:31
Pan radny Marcin Rybak rozumie wszystkich w tej trudnej sytuacji również rodziców i uczniów. A czy moralne jest aby nauczyciel zostawił swojego ucznia przed tak ważnymi egzaminami w życiu? Jak w tej sytuacji czują się też rodzice uczniów którzy za chwilę mają zdawać egzaminy?

Sąsiad 09.04.2019 22:56
Szanowny Panie Mariuszu - autorze. Tytuł artykiułu "Chcieli tak a wyszło wspak ...." wydaje się być manipulacją zaistniałej sytuacji. Przytoczone (chyba) fragmenty obu rezolucji to zupełnie inna rezolucje. Radny Marcin Rybak (zresztą również nauczyciel) zgłosił zupełnie inną, nie popierającą strajku nauczycieli, ale tylko zrozumienie dla nich. Można np. Szanownego Pana Mariusza popierać i nie rozumieć albo wyrażać zrozumienie a nie popierać (tak jak radny Rybak zresztą nauczyciel). Widocznie radny Rybak (nauczyciel) " .....zapomniał co tym, co leży u podstaw jego zawodu ... " i stał się radnym (RYBAK Marcin (374 głosy). Pozdrawiam. PS Chyba jednak chodzi oto żeby tego królika, czy też krówkę, albo świnkę gonić.

MS 09.04.2019 22:58
Może i gonić. Tylko czy złapać?

Tomek 09.04.2019 22:31
Ten strajk ma charakter wyłącznie polityczny . Brawo radny Rybak

Nauczyciel 09.04.2019 21:55
Panie Rybak nie wstyd Panu?

Popieram Nauczycieli 09.04.2019 20:22
Pan Rybak się może i nie zawahał, ale dziwnym trafem nie było Pani Stańczyk, wiceprzewodniczącej i naczelnika oświaty. Zakładam, że w tych okolicznościach naprawdę ma mnowsto obowiązków i tryb czerwonego alarmu w pracy - jasna sprawa, nie może być inaczej, ale w sprawie, która tak bezpośrednio dotyczy jej działki 30 minut nie znalazła??? Czy aby może nie chciała do tego ręki przykładać bo jak radną nie będzie to nauczycielem pozostanie.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama