Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 21:07
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Alkohol i narkotyki w Tomaszowie. Sytuacja jest dramatyczna

W Tomaszowie Mazowieckim mamy poważny problem z osobami uzależnionymi od środków psychotropowych i alkoholu. Lekarze biją na alarm. Nie ma dnia, by na oddział psychiatryczny nie trafiali pacjenci z objawami wynikającymi z ich nadużywania. Są takie dni, kiedy pod opiekę lekarzy oddawanych jest nawet 5 lub 6 osób. Zdaniem koordynatora oddziału dr n. med. Macieja Kowmana jest to zdecydowanie powyżej średniej krajowej. Problem jest poważny, tym bardziej, że dotyka on coraz młodszych osób.

Alkoholu sprzedajemy w Tomaszowie coraz więcej.  Według danych przezkazanych nam przez Urząd Miasta wartość sprzedanych trunków w 2018 roku wyliczona na podstawie oświadczeń złożonych przez przedsiębiorców wynosi w zależności od zawartości alkoholu:

do 4,5% oraz piwa  -   27.286.483,05 zł

od 4,5%do 18% z wyjątkiem piwa - 6.156.757,03 zł

pow. 18%  - 32.711.912,71 zł

Daje nam to łącznie :   66.155.152,80 zł

Z tego tytułu wartość tzw. kapslowego, obliczanego jako procent od sprzedaży na 2018 rok wynosi 1 385 042,86 (płatne 2019). Przeznaczany być on powiwenien na działania o charakterze profilaktycznym. 

Dane te warto porównać z analogicznym okresem poprzednim, a więc rokiem 2017. Dwa lata temu na alkohol wydaliśmy 59 742 170 zł., a więc aż o 6 milionów mniej.  



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Marek 25.04.2019 09:23
Grzechem pierworodnym jest imposybilizm. Niby wszystko jest ok ale nie jest. To ze alkoholik ma prawo do leczenia, moze dobrze rokowac dla tych ktorzy chca sie leczyc, bo rzeczywiscie sa takie mozliwosci w Polsce. Ale Ci ktorzy tego nie chca, maja prawo do odmowy leczenia nawet gdy sad wyda wyrok o leczeniu odwykowym, ale nawet gdy wyrok ten zapadnie to egzekucja tegoz jest w oplakanym stanie. Na miejsce w kolejce czeka sie ok 2 lat, a gdy ten termin minie to sprawa sie przedawnia. Wracajac do impisybilizmu to na poziomie Komisji PA, Policji MOPSu kuratorow panuje przekonanie ze przeciez ja nic nie moge, nie mam srodkow prawnych, jak on/ona beda chcieli to dalej beda pili i tak patologia kwitnie. Instytucje ktore są do tego predystynowane odczuwaja niemoc. W naszym codziennym dzialaniu , ale rowniez w prawodawstwie zbyt maly nacisk jest polozony na wychodenie z problemu aljoholowego poprzez AA. Przede wszytkim wszystko wrzuca sie do.iednegp wora i wszystko co zwiazane jest z leczeniem tego problemu nazywa sie AA, a tak nie jest. AA jest specyficzną organizacją i nie ma nic wspolnego z organizacjami zajmujacymi sie "leczeniem" tej choroby. Jest to organizacja ktora nie potrzebuje i nie korzysta z rzadnych pieniedzy a skutecznosc jest duzo wieksza od tuch organizcji ltore generuja b. duze pieniadze, mowie tutaj o wszystkich publicznych odwykach, poradniach, klubach abstynenckich, psychologach, pedagogach, psychiatrach. AA jest bezplatne jest to struktura dobrowolna, a reszta piwinna byc odplatna. Pijesz, sam wpedzasz sie w stan chorobowy, to za swoje leczenie plac, jesli Ci nie stac masz mozliwosc isc na AA. Jesli sposobu myslenia sie nie zmieni i dalej bedziemy utrzymywac roznego rodzaju formy wychodzenia z alkoholizmu to problemu nie rozwiazemy. Pieniadze sa, programy sa i jakie sa efekty?. Ja proponuje AA a reszta to za swoja kase

J
jakub_olczyk 23.04.2019 09:51
Od kilku, jeśli nie kilkunastu lat, wszyscy w Tomaszowie, a i w całej Polsce (za sprawą kilku pijanych rodzących, czy pijanych opiekunów opisanych w mediach ogólnopolskich) wiemy, że "jest problem" z nadużywaniem alkoholu. Do tego dochodzą narkotyki i dopalacze. No i jeszcze dorzuciłbym do tego uzależnienie od hazardu (kilka lat temu przeprowadzono w Tomaszowie badanie, i najmłodszy uzależniony od hazardu obywatel naszego miasta miał bodajże 8 lat). Środki na przeciwdziałanie alkoholizmowi w budżecie są i z roku na rok rosną. Działania z tych środków też są realizowane ... i tylko efektów nie widać. Z całym szacunkiem dla wspaniałych akcji, np. Forum Trzeźwości, inicjatyw, np. Młodzieżowy Teatr do Spraw Ciężkich, czy wydarzeń, np. Piknik Organizacji Pozarządowych, nie odnoszą one już skutku. Chyba czas zmienić podejście. Może takim krokiem będzie utworzenie w naszym mieście, przy naszym (powiatowym) szpitalu oddziału odwykowego? Może doczeka się remontu i doposażenia poradnia leczenia uzależnień (czy też, może już taki remont był)? Może zamiast pogadanek z rodzicami w szkołach, przy okazji wywiadówek (na które i tak mało osób przychodzi), zbudować program kompleksowy i ciągły?

Pielęgniarz 23.04.2019 19:16
Jasne i z całego terenu będą nam zwozić pacjentów alkoholowych. My będziemy ponosić koszty, a oni będą się "leczyć". Za to faktycznie potrzebujący będą czekać w kolejce, jak czekali. Tylko zwiększone kontrole jakości alkoholu, mniej zezwoleń i dokładniejsze rozliczanie "kapslowego", bo efekt który mają zapewnić te środki jest daleko niezadowalający.

J
jakub_olczyk 24.04.2019 08:47
Szanowny Pielęgniarzu, na razie to naszych, tomaszowskich pacjentów alkoholowych "eksportujemy" do Łodzi, czy Bełchatowa. Czyli my możemy, ale nam już nie? Dla nas, tomaszowian chyba też jest ważne, aby prowadzić terapię odwykową jak najbliżej domu, ze wsparciem (i kontrolą rodziny). Natomiast pełna zgoda co do kontroli, bo jak profilaktyka zawodzi, to niech chociaż prewencja działa. I tu moja prośba do radnych miejskich o zadanie pytania, ile takich kontroli wykonała Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i jakie były tych kontroli efekty?

Znajoma 20.04.2019 17:36
Mysle,ze policja powinna bardziej sie postarac i wylapac typków handlujacych narkotykami.Nie wierze w to,ze policja NIE WIE kto i gdzie handluje.Moze zaczną cos z tym robic? Oczywiscie,ze tomaszowska mlodziez jest zacpana.

***polcyje 01.05.2019 22:00
Niech lepiej prohibicję wprowadzą i godzinę policyjna najlepiej to pozamykać bary i sklepy z alkoholem i papierosami ograniczyć do zera dostęp do leków psyhotropowych i karać śmiercią za zażywanie papierosów alkoholu i wszystkich środków psyhoktywnych....

Anafazy 20.04.2019 13:18
Pętla autobusowa na Modrzewskiego. Wieczorami dzień w dzień pijana młodzież spożywa wszystkie alkohole i ćpa coś. Co ćpa to ja nie wiem bo na tej nowoczesności to ja się nie znam ale to widać po nich że normalne upicie się to nie jest. Najwięcej ich w piątek i soboty. Nie zwracali my uwagi bo my do żuli przyzwyczajone. Ale jak spokojnych ludzi zaczepiać zaczęli to na policję musowo trza będzie zameldować. I skończy im się ten bardak pod chmurką.

W
w_p 19.04.2019 14:00
Trzeba podziękować prezydentowi Zagozdonowi oraz Witko (Witce?), radzie miejskiej poprzedniej i jeszcze wcześniejszej kadencji za zwiększanie liczby punktów ze sprzedażą alkoholu i komendantowi policji za bierność w działaniu. Na samej Strzeleckiej pod nocnym dochodziło do tylu zakłóceń porządku związanych z piciem, że koncesję na wniosek komendanta można było cofnąć wielokrotnie.

RICK 23.04.2019 15:46
Naród upity łatwiejszy jest do manipulowania, Dowód - wybory

Dobrze znajacy temat 18.04.2019 16:14
Sa srodki na profilaktyke i leczenie alkoholizmu, ale juz od dawna podczepily sie po nie rozne instytucje ktore nie robia nic na tym polu. Klubom abstynenckim obcina sie srodki, pozbawia sie lokali. Ludzie ktorzy mogliby miec cos do powiedzenia sa traktowani jak 5 kolo u wozu. A w komisji PA sa swoi, aby sobie dorobic

Misia 18.04.2019 14:44
Proponuję więcej dawać 500+

G.L. 18.04.2019 15:14
500 plus degeneruje! coraz więcej bezmyślnych dzieciorobów w naszym mieście a przoduje w tym patologia, tacy inwestują tylko w zasiłki zamiast pracować.

Jagna 23.04.2019 13:19
Święta prawda. Zamiast zachęcać ludzi do pracy, zachęcają do lezenia i życia na koszt państwa, czyli wszystkich nas, którzy są aktywni zawodowo. A przecież można zwiększyć było kwotę wolną od podatku, obniżyć podatki i już by ludzie zyskali. A jeżeli chcieli promować rozwiązania prorodzinne, to obnizyc VAT na pieluchy, ubrania dziecięce i inne tego rodzaju rzeczy.

kozak 09.05.2019 11:19
No prosze po sie odezwalo

Opinie

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: Wczoraj, 16:49 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić Nowe ekopracownie w Tomaszowie. Dwie szkoły z dofinansowaniem na nowoczesne wyposażenie Jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, gdy rodzice pracują? Sprawdźcie ofertę półkolonii! Wianki popłynęły Wolbórką. Biesiada Świętojańska połączyła tradycję, muzykę i rodzinną zabawę Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Filmowy początek wakacji w Heliosie. Supergirl, Minionki, horrory i wielkie powroty na ekran Biznesowe spotkanie na wysokości: jak nowoczesny taras widokowy w Warszawie robi wrażenie na klientach? 24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama