Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 20:24
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

TCZ to nie tylko "umieralnia"

Niezwykle ciekawie przedstawiają się dane dotyczące zabiegów operacyjnych, jakie wykonywane są w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Na przestrzeni minionych 5 lat zmieniły się diametralnie. Wzrosła także ich liczba na oddziale chirurgii ogólnej i onkologicznej. Spora w tym zasługa tzw. pakietu onkologicznego i nielimitowanych procedur zabiegowych, ale także specjalistów z lekarskiego konsorcjum pod kierownictwem doktora Włodzimierza Koptasa. Statystyki zabiegów zdają się przeczyć obiegowym opiniom na temat TCZ.
Oddziały 2015 2016 2017 2018
 Ginekologiczno położniczy 844 822 713 927
Chirurgii ogólnej i onkologicznej 1270 1529 1428 1506
Ortopedyczno urazowy 862 789 834 858

 

Powyższa tabela obrazuje liczbę zabiegów ogółem wykonywanych na trzech szpitalnych oddziałach. Widać w niej wyraźny trend wzrostowy. W ciągu trzech lat liczba operacji przeprowadzonych przez zespół chirurgów wzrosła o blisko 240. Oznacza to, jeden dodatkowy zabieg przeprowadzony w każdy dzień roboczy. Słabiej na tym tle wypada oddział ortopedyczno urazowy (co jest samo w sobie tematem na osobny artykuł). 

W tej liczbie zabiegi w ramach pakietu DILO (diagnostyka i leczenie onkologiczne) wykonywały dwa spośród w/w oddziałów. Jak kształtowała się ich liczba w kolejnych latach pokazuje poniższa tabela. 

Oddziały 2015 2016 2017 2018
 Ginekologiczno położniczy 2 23 25 40
Chirurgii ogólnej i onkologicznej 30 99 107 163

 

Zabiegi onkologiczne wykonywane na oddziale ginekologicznym to przede wszystkim kompleksowe zabiegi górnej i dolnej części układu rozrodczego. 

Szerokie spektrum operacji o profilu nowotworowym znajdujemy natomiast na oddziale chirurgicznym. O ile w 2015 roku dominowały kompleksowe zabiegi jelita grubego oraz radykalne interwencje dotyczące gruczołów dokrewnych, to już 3 lata później wachlarz ich się znacząco rozszerzył.

Tomaszowska chirurgia wykonywała także: kompleksowe zabiegi przełyku (w tym jego protezowanie), jelita cienkiego (w tym zarówno duże jak i endoskopowe), zabiegi jamy brzusznej, różnorodne operacje na jelicie grubym, rozległe zabiegi wątroby, trzustki, woreczka żółciowego itd. Wielu z nich przez całe lata się u nas nie wykonywało. 

Oczywiście taka różnorodność zabiegów powinna nas cieszyć. Ja natomiast patrzę na szpital oczyma samorządowca. Wciąż wielu tomaszowian, z którymi mam okazję na co dzień rozmawiać, skarży się na czas oczekiwania na operację. Dlatego interesowałoby mnie ile spośród wykazanych w zestawieniu zabiegów dotyczy pacjentów z naszego powiatu, a ilu chorych pochodzi spoza naszego terenu. Takich zestawień TCZ podobno nie prowadzi. A szkoda... O ile nie widzę większego problemu w przypadku świadczeń, na które nie nałożono limitów (DILO), to już zabiegi planowe powinny pozostawać w sferze naszych zainteresowań jak najbardziej. Przypomnę, że ustawowo jesteśmy powołani do tego, by zaspokajać zbiorowe potrzeby danej wspólnoty samorządowej. Nasi mieszkańcy powinni więc mieć możliwość korzystać z pomocy lekarskiej na miejscu, a nie poszukiwać jej w innych miastach np. w Łodzi czy w Radomsku, bo przecież po to walczymy o każdą złotówkę i dofinansowujemy placówkę -  mówi Mariusz Strzępek, przewodniczący Komisji Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych Rady Powiatu Tomaszowskiego. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 10.05.2019 22:43
Jednak jestem upierdliwy i zapytam NFZ: no to co mi odpowiecie na moje wpisy pod waszym adresem ? Myślę, że nic mi nie odpowiecie. Dlaczego? Bo nic nie macie dopowiedzenia w temacie: złodziejski NFZ.

Ajdejano 10.05.2019 12:31
Dalej będą wyżywał się na NFZ. Parę lat temu miałem bezpośredni konflikt z NFZ w Łodzi. Powinni mi zwrócić za lotniczy transport mnie w stanie śpiączki farmakologicznej po operacji po wylewie krwi do mózgu ze Słowacji do Warszawy. Kilkanaście tysięcy złotych. Nie będę opowiadał całej historii. Mój przypadek był zgłoszony do programu Jaworowicz. Do pewnego momentu walczyłem, ale później poinformowałem swojego prawnika, że odpuszczamy. Ze złodziejami nie wygrasz.

Ajdejano 10.05.2019 10:16
Dodatkowo do NFZ: NFZ i samorząd powiatowy razem ze Starostą powiatu niech się lepiej zajmą likwidacją wielu etatów w szpitalu i w samym NFZ, które są w ogóle nie potrzebne. Zwłaszcza w NFZ. Ilu tam siedzi nygusów, tylko dlatego, że mają partyjne nalepki na czole. Wniosek: najpierw zacząć od siebie, a potem ustawiać do pionu pacjentów. PS. Mam w zanadrzu jeszcze parę "kwiatków" na temat szpitala, ale tymczasem - poczekamy.

Ajdejano 10.05.2019 08:33
Do NFZ (na czerwono): wszystko się zgadza, tylko że te pieniądze wydane na koronarografię na mnie, NFZ nie dostał z nieba od Pana Boga, tylko z pieniędzy m.innymi z moich podatków i z moich składek zdrowotnych, które dostaje ZUS i NFZ przez całe moje dorosłe życie. Tak więc, to ja i wszyscy inni utrzymują państwo polskie i w tym również was, czyli NFZ i w tej sytuacji NFZ żadnej łaski mi, k..... , nie robi !

prezes 08.05.2019 15:33
a zapytał ktoś jaka jest jakość tych operacji? ile ludzi jest operowanych ponownie w krótkim czasie po pierwszej operacji? ile umiera? ile ma zakażenie ran pooperacyjnych? ile osób ma wznowę nowotworu? jest to porównywane jakoś z innymi ośrodkami? sztuka polega chyba na tym, żeby nie tylko zrobić operację, ale żeby ją zrobić skutecznie i dobrze.....

Jimmy 10.05.2019 18:10
Kolegę tak ci nasi "spece" zoperowali, że aż musiał jechać na "docinkę" do innego miasta, bo usunięcie woreczka żółciowego przerosło ich możliwości.

Ajdejano 07.05.2019 18:36
Myślę, że autorzy powyższego materiału i wszyscy dyskutanci są trochę w błędzie. Najpierw autorzy materiału powyżej wpuścili ludzi w złym kierunku rozpatrywania tematu. Tym tematem powinna być JAKOŚĆ !!! wykonywanych wszystkich usług leczniczych (operacje, zabiegi, efekty tych operacji i zabiegów dla chorych, opieka po tych operacjach i zabiegach, rehabilitacja, zwykła codzienna opieka w szpitalu). Tymczasem, redagujący materiał powyżej, skupili się na ilości tych różnych operacji, zabiegów, wyliczając w tabelkach jak to wszystko rośnie. To wszystko tak samo rośnie i w innych szpitalach w całej Polsce. To pytam Autorów materiału powyżej: jak to jest, że jeden szpital jest nazywany umieralnią a inny szpital jest znany w całym regionie i w całej Polsce. Jak przebywałem na leczeniu w Scanmedzie (obok szpitala), to spotkałem tam ludzi z połowy Polski. I oni wiedzieli, że nie przyjechali do "umieralni", tylko do porządnego szpitala. Dlaczego ? O tym mogłem się sam przekonać. Jednym słowem: dobry szpital, to nie taki, gdzie "trzepie się" wielkie ilości operacji, zabiegów, itp., itd., ale taki, w którym medyczne efekty działalności szpitala w stosunku do pacjentów tego szpitala są widoczne i znane w regionie i w kraju. I nie zawracajcie ludziom głowy tabelkami, tylko zabierajcie się za podniesienie poziomu leczenia ludzi w tomaszowskim szpitalu. PS. Ja chętnie dam każdemu doktorowi, ale tylko wtedy, kiedy będę wiedział, że mi pomoże. I teraz chyba wielu zmartwię: w Scanmedzie byłem na podstawie mojego telefonu na recepcję, informując, że chyba mam zawał i na tej recepcji telefonicznie zapisałem się do lekarza tego samego dnia. Za wizytę u tego lekarza zapłaciłem 110 zł, w trakcie tej wizyty, lekarz dokładnie mnie zbadał i po tym badaniu oświadczył, że do domu już nie wrócę i zostaję w Scanmedzie i jeszcze tego samego dnia miałem zabieg chirurgiczny. Opieka i monitorowanie mojego stanu po tym zabiegu - BAJKA !!! Tak więc - oprócz tych 110 zł za wizytę u lekarza, NIE DAŁEM NIC WIĘCEJ. Można ? MOŻNA !!!

NFZ 09.05.2019 23:24
Wizyta prywatna kosztowała owszem 110zl. Natomiast za zabieg koronarografii zapłacił NFZ jakies 15000zł. Scanmed pomaga ale tęż nie robi tego bezinteresownie.

xyz 07.05.2019 14:53
poniekąd to prawda. żeby się zoperować w tomaszowie, trzeba jechać prywatnie do gabinetu do doktora do łodzi i wtedy jest szansa na operację tutaj. dla mieszkańców tutejszych terminy są w kosmos, albo wcale ich nie ma. operowani są tylko pacjenci, których kierują sobie sami lekarze pracujący na "naszej" chirurgii. nam pozostaje operować się w łódzkich szpitalach, albo w szpitalach ościennych.

chirurgia 07.05.2019 12:21
PĘCHERZYKA żółciowego, nie woreczka jeśli dbamy o poprawność merytoryczną artykułu

GG 06.05.2019 23:26
Jest lepiej, widzi to gołym okiem, każdy kto był zmuszony korzystać.

Opinie

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: Wczoraj, 16:49 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić Nowe ekopracownie w Tomaszowie. Dwie szkoły z dofinansowaniem na nowoczesne wyposażenie Jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, gdy rodzice pracują? Sprawdźcie ofertę półkolonii! Wianki popłynęły Wolbórką. Biesiada Świętojańska połączyła tradycję, muzykę i rodzinną zabawę Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Filmowy początek wakacji w Heliosie. Supergirl, Minionki, horrory i wielkie powroty na ekran Biznesowe spotkanie na wysokości: jak nowoczesny taras widokowy w Warszawie robi wrażenie na klientach? 24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama