Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 19:29
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Ekonomia ważniejsza od medycyny

Kilka tygodni temu informowaliśmy o zmianach, jakie zajdą w najbliższym czasie na oddziale wewnętrznym tomaszowskiego szpitala. Wypowiedziano umowę, jaką zawarto z lekarskim konsorcjum, kierowanym przez doktora Sebastiana Słomkę. Działania prezesa Wiesława Chudzika zaskoczyły wiele osób i wywołały sporo emocji. Interna w Tomaszowie jako jeden z nielicznych oddziałów zamknęła ubiegły rok nie generując strat finansowych, do tego lekarze na oddziale cieszą się bardzo dobrą opinią. Na alarm zaczął bić były starosta Mirosław Kukliński. Wpisem na swoim profilu w mediach społecznościowych wywołał prawdziwą burzę. Sprawą zajęła się Komisja Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych. Prezes TCZ wyjaśniał, że umowę wypowiedziano z przyczyn ekonomicznych. Atmosfera posiedzenia była niezwykle gorąca
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

- Funkcję Prezesa pełnię od 1 stycznia. W związku z tym, że na koniec roku spółka przyniosła stratę, moim zadaniem było uporządkowanie spraw finansowych, w taki sposób, aby ten rok zamknąć bez straty. Po wstępnym zorientowaniu się i wiadomościach z Narodowego Funduszu Zdrowia, a także oszacowaniu podwyżek wynagrodzeń, jakie nas czekają, a wiążą sią z tym, że w ościennych powiatach wynagrodzenia lekarzy i pielęgniarek są wyższe niż w Tomaszowie, oszacowaliśmy pewien poziom straty. Od początku wydawało się, że będą one dużo wyższe niż w ubiegłym roku. Zaczęliśmy poszukiwać możliwości uzyskania pieniędzy w ramach poszczególnych działów, by pokryć stratę na przykład w POZ, czy w Nocnej Pomocy Lekarskiej. Te możliwość z różnych przyczyn są bardzo ograniczone. najprościej byłoby zrobić redukcję zatrudnienia. Nie chcieliśmy tego robić, więc zaczęliśmy się przyglądać gospodarce w poszczególnych oddziałach. Powołałem komisję, która miała ocenić, w jaki sposób uzyskać lepszy wynik ekonomiczny - wyjaśniał prezes Wiesław Chudzik. 

Jednym z  wniosków wypracowanych przez Komisję było rozwiązanie umowy nie tylko z konsorcjum doktora Sebastiana Słomki, ale także wszystkich pozostałych konsorcjów. na początek zdecydowano o wypowiedzeniu umowy lekarzom z oddziału chorób wewnętrznych. Według informacji przekazanej radnym, zdecydował fakt, że poza lekarzami zatrudnionymi w ramach konsorcjum w strukturach spółki zatrudnionych była jeszcze co najmniej trójka lekarzy obsługujących ten właśnie oddział. Na oddziale pracowali także lekarze rezydenci. Zarząd szpitala oszacował koszty miesięczne zatrudnienia dodatkowych medyków na poziomie 50 tysięcy złotych miesięcznie. Przy czym koszty zatrudnienia rezydentów refundowane są przez Ministerstwo Zdrowia. Po wygaśnięciu umowy spółka zatrudnić ma lekarzy na nowych warunkach w formie umów o pracę lub kontraktów. Okres wypowiedzenia dla lekarzy kończy z ostatnim dniem sierpnia. Wiesław Chudzik szacuje oszczędności na około 600 tysięcy złotych w skali roku. 

- Jeśli chodzi o pozostałe konsorcja, to na razie się przyglądamy. Obliczamy plusy i minusy. Rozmawiamy z chirurgami, ponieważ jeden z nich jest także zatrudniony przez spółkę i chcemy, by konsorcjum przejęło na siebie to zatrudnienie. Będzie to kolejne 20 tysięcy. Więc po tych wszystkich rozmowach uda nam się oszczędzić 100 tysięcy miesięcznie, a więc milion 200 tysięcy w skali roku. Dla szpitala jest to niebagatelna kwota. Jeśli chodzi o konsorcjum na oddziale chorób wewnętrznych, nie stoimy na stanowisku, że chcemy się pożegnać z tymi ludźmi. Chcemy zmienić formę zatrudnienia. Wynagrodzenia dla lekarzy w tym szpitalu są bardzo dobre i myślę, że nie mają powodów do narzekań - twierdzi Prezes. 

Sprawa wypowiedzenia umowy zbulwersowała byłego Starostę, obecnie radnego, Mirosława Kuklińskiego. W jego ocenie wynagrodzenie konsorcjum jest na odpowiednim poziomie. 

Proporcja wynagrodzeń do wykorzystywanego ryczałtu, to jest 55%, podczas gdy na oddziale neurologii jest to 64%. To w jednym przypadku wskaźnik jest odpowiedni, a w innym nie? Podobnie jest na innych oddziałach. Na oddziale zakaźnym wynagrodzenia, to 61%, na intensywnej terapii 87%. Pan Prezes twierdzi natomiast, że zatrudnienie na oddziale wewnętrznym jest nieracjonalne i że można zaoszczędzić 50 tysięcy miesięcznie. Zapewne można, jeśli ograniczy się zatrudnienie. Te proporcje przeczą tezie o ekonomicznych przesłankach zmian . Ja nie wierzę, że to są Pańskie pomysły -  mówił były Starosta, podkreślając, że konsorcjum na internie wypracowało w ubiegłym roku 1,2 miliona złotych nadwykonań. 

Kukliński wskazywał też na korzyści, jakie płyną z zatrudniania lekarzy w formule konsorcjum. należy do nich między innymi brak obciążeń socjalnych, świadczeń zdrowotnych i urlopowych. - Ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zarabiał u nas 100 złotych na godzinę. Pan zatrudnił teraz nowego ordynatora za 150 złotych na godzinę. Jaka to jest ekonomia? Najlepsi lekarze, którzy generują zyski, mają wypowiadane umowy, a Ci, którzy generują straty mają się dobrze



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 21.05.2019 22:52
Najpierw do Admina: trochę nie dziwię się tym bezmózgowcom, którzy chcieliby poczytać "cóś" atrakcyjnego i sensacyjnego tylko na jednej stronie. Oni reprezentują takich przysłowiowych dwóch policjantów: jeden pisze do drugiego: drogi przyjacielu, piszę do ciebie wolno, bo wiem, że i ty nie czytasz biegle. Tak więc, na takie tęgie mózgi, ten materiał - to zabójstwo. Poza tym, najpierw cytuję fragment powyższego materiału: "Po wstępnym zorientowaniu się i wiadomościach z Narodowego Funduszu Zdrowia, a także oszacowaniu podwyżek wynagrodzeń, jakie nas czekają, a wiążą sią z tym, że w ościennych powiatach wynagrodzenia lekarzy i pielęgniarek są wyższe niż w Tomaszowie, oszacowaliśmy pewien poziom straty." Więc pytam: dlaczego wszyscy święci od szpitala (rada nadzorcza szpitala, dyrektor-prezes szpitala, starosta, radni, a zwłaszcza komisja zdrowia.... szczęścia i pomyślności) nie dokonali: najpierw analizy zatrudnienia w szpitalu, a potem analizy finansowej w szpitalu ?!?! Oczywiście - radę nadzorczą powinienem pominąć, bo to nieroby z plakietkami partyjnymi na czole, Starostę też powinienem pominąć, bo przecież Starosta od tego ma tę komisję zdrowia.... szczęścia i pomyślności, aby w imieniu powiatowego samorządu czuwała nad szpitalem. Dyrektor szpitala - prezes sp. z o.o., też przecież ma swoje służby finansowe i innych urzędasów. Jednak te służby są do d....... . I teraz, dopiero jak mleko się rozlało, wszyscy święci: płaczą, jęczą, szukają winnych. Jednak tych winnych jakoś nie mogą znaleźć. Więc, dobrze mówi jeden gość, który dobrze zna sprawy szpitali w województwie łódzkim: w rejonie łódzkiego NFZ, tylko szpitale w Kutnie i w Tomaszowie Maz. stwarzają problemy. PS. Czyli w szpitalu, tak jak zawsze: totalna ***, zamiast rzetelnej analizy zatrudnienia i wy..... niektórych zbędnych stanowisk (przecież - nie lekarzy) .....?!

Niekozaczek 21.05.2019 20:40
Apel do pisarza... pisać na jednej stronie...to nie jakiś kozaczek z zdjęciami....

Lekarz 21.05.2019 15:29
Mustang, Prosche, Audi Q8, co dyżur jeżdzę innym autem, same się nie spłacą. 60 tys to jakiś żart, mało, odchodzę.

Laura Zielińska 21.05.2019 09:30
Pieniądze, pieniądze, pieniądze. Pazerność ludzi tworzących ten system - lekarzy, pielęgniarek, prezesów, dyrektorów - jest nieograniczona. 60 tysięcy złotych wynagrodzenia? To k... żart? Za co? Czy ktoś zdaje sobie sprawę z tego jaka jest jakość leczenia, jak traktuje sie pacjentów? Ktoś chyba na głowę upadł. Obejrzałam całą tą dyskusję. Mam wrażenie, że ludzie dyskutujący (może poza przewodniczącym komisji) nie mają na uwadze w ogóle pacjentów. Jestem zażenowana

czytelnik 21.05.2019 08:55
po co artykuł jest na dwóch stronach, czy zabrakło miejsca na jednej???

MS 21.05.2019 09:16
Dla Google

bibi 21.05.2019 12:47
zaczyna być denerwujące to przeglądanie artykułu na kilku stronach...jak w pudelku jakimś

Opinie

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: Wczoraj, 16:49 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić Nowe ekopracownie w Tomaszowie. Dwie szkoły z dofinansowaniem na nowoczesne wyposażenie Jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, gdy rodzice pracują? Sprawdźcie ofertę półkolonii! Wianki popłynęły Wolbórką. Biesiada Świętojańska połączyła tradycję, muzykę i rodzinną zabawę Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Filmowy początek wakacji w Heliosie. Supergirl, Minionki, horrory i wielkie powroty na ekran Biznesowe spotkanie na wysokości: jak nowoczesny taras widokowy w Warszawie robi wrażenie na klientach? 24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama