Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 00:19
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Policja udaje, że problemu nie widzi

W ubiegłym roku, jako Powiat Tomaszowski, wydaliśmy 1,3 miliona złotych na wykonanie kanalizacji oraz ciągu pieszo - rowerowego na ulicy Legionów na odcinku od al. marsz. Józefa Piłsudskiego do Dąbrowskiej. Inwestycja czekała na realizację dosyć długo, walczyliśmy o nią wspólnie ze Sławkiem Żegotą niemal całą poprzednią kadencję. Chodnik był zamknięty przez wiele lat, co stało się przyczynkiem do kpiarskiego materiału w programie "absurdy drogowe". W końcu inwestycję udało się zrealizować. I cóż tego?
Policja udaje, że problemu nie widzi
Jak przejechać rowerem obok tego samochodu?

Ulica Legionów należy do najbardziej obciążonych w całym mieście. Na wskazanym odcinku znajdują się dwie szkoły oraz przedszkole. Ponadto jest to też droga do kolejnej szkoły podstawowej. Porusza się tędy niezliczona liczba samochodów. Z ulic poprzecznych, jak np. Słowackiego trudno jest czasem wyjechać.

Ciąg pieszo rowerowy miał poprawić na tym odcinku bezpieczeństwo m.in. dzięki wyeliminowaniu jednośladów z jezdni. Niestety, jak się okazuje, wiele osób nie dba ani o publiczne finanse ani też o bezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Ważniejsze jest to by podjechać "pod samą bramę" i zaoszczędzić kilku kroków spaceru.

Chodnik przez dużą część dnia jest zajęty parkującymi samochodami do tego stopnia, że rowerzyści nie mogą po nim przejechać. Samochody są tu parkowane a ich właściele nie robią sobie nic z kodeksowego zakazu.

Podobnie zresztą jak Policja, której funkcjonariusze przezjeżdżając obok w klimatyzowanych radiowozach udają, że problemu nie widzą (dziwi mnie to, bo nawet jak się jedzie na inne zgłoszenie, to czy tak trudno jest przez radio poprosić dyżurnego o skierowanie w to miejsce innego patrolu?).

Za rok, może dwa chodnik będzie znowu wymagał naprawy. Za zły stan, jak zwykle nie będą odpowiedzialni niemądrzy kierowcy oraz przymykający na wykroczenie oczy funkcjonariusze Policji, tylko Powiat i Zarząd Dróg Powiatowych, radni i kosmonauci NASA. 

Warto pamiętać:

Miejsce Kiedy wolno parkować samochodem osobowym?
Na trawniku: Nigdy.
Na ścieżce rowerowej: Nigdy.
Na przystanku: Nigdy (zakaz obowiazuje w odległości 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką - na całej jej długości).
W strefie zamieszkania: Tylko w miejscach wyznaczonych.
Na chodniku: Możemy parkować całym samochodem, ale tylko przy krawędzi jezdni (!) i jeśli szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu _i_ nie jest mniejsza niż 1,5 m.
Częściowo na chodniku - częściowo na jezdni: Możemy parkować, jeśli na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju, szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i nie mniejsza niż 1,5 m oraz pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.

 Przypominam  także:

Art. 49.

1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:

1) na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania,

2) na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem,

3) w tunelu, na moście lub na wiadukcie,

4) na jezdni wzdłuż linii ciągłej oraz w pobliżu jej punktów krańcowych, jeżeli zmusiłoby to innych kierujących pojazdami wielośladowymi do najeżdżania na tę linię,

5) na jezdni obok linii przerywanej wyznaczającej krawędź jezdni oraz na jezdni i na poboczu obok linii ciągłej wyznaczającej krawędź jezdni,

6) w odległości mniejszej niż 10 m od przedniej strony znaku lub sygnału drogowego, jeżeli zostałyby one zasłonięte przez pojazd,

7) na jezdni przy jej lewej krawędzi, z wyjątkiem zatrzymania lub postoju pojazdu na obszarze zabudowanym na drodze jednokierunkowej lub na jezdni dwukierunkowej o małym ruchu,

8) na pasie między jezdniami,

9) w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką - na całej jej długości,

10) w odległości mniejszej niż 15 m od punktów krańcowych wysepki, jeżeli jezdnia z prawej jej strony ma tylko jeden pas ruchu,

11) na drodze (ścieżce) dla rowerów.

Mandat za złamanie powyższego przepisu może kosztować od 100 do 300 zł.  A do nakładania ich zachęcam zarówno policjantów, jak i strażników Straży Miejskiej.

Przeczytajcie:

Legionów przed odbiorem


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jurek z Ujazdu 14.07.2019 17:22
Panie Mariuszu Pan to powinieneś zostać Policjantem dopiero by był porządek

Robert 09.07.2019 06:21
Scieżka jest,a jednak rzadko widzi sie,aby rowerzyści z niej korzystali...Myślę,że Policja powinna z tym zrobić porządek...nie mandatami,bo nie można wiecznie zabierać pieniedzy ludziom w tym i tak już maksymalnie(?)opodatkowanym kraju ,ale na początek,pouczeniami...Edukacja przyniesie lepsze skutki,a i Policja bedzie pozytywniej postrzegana.A jezeli to nie przyniesie skutku,to wtedy dopiero sięgnąć po mocniejsze metody.

Adam N. 08.07.2019 22:20
Ile kroć jestem świadkiem jak rowerzysta porusza się ulicą Policja to widzi ale nie reaguje w naszym mieście jest to norma Policja ma gdzieś przepisy i nie mówię aby zaraz karać ale pouczyć dokształcić po co ?

Xxxx 08.07.2019 09:27
Sobie od Koryta nie odejmia.O nieeeeee.Kochany Tomasxow umiera.Pieknieje a i tak ludzie emigruja.Przykre.Praca i placa.To jest podstawa.A tu nic.Zero.

Tomaszowianin 08.07.2019 06:24
Panie Mariuszu . Czy tą ścieżkę to pan z żegotą wybudowali za swoje ? Bo tak wynika z artykułu. Żenada jak wy walczycie o wszystko. Najbardziej o swoje stołki i diety.

MS 08.07.2019 10:28
Rzeczywiście, to niedopatrzenie. Kolejną ulicę zbudujemy na własny koszt. Nasze diety z całej kadenci wystarczą na jakieś 100 - 200 metrów kwadratowych chodnika. Liczę, że pan sie proporcjonalnie do niej dołoży. Dzięki temu uda się w 5 lat zbudowaać 300. Jak widać chodnika nie było a jest. Żeby pojąć jak wygląda walka o każdą złotówkę, trzeba mieć chociaż blade pojęcie o samorządzie, szczególnie tym powiatowym, który pozbawiony jest dochodów własnych.

Ro 07.07.2019 12:01
Prosze Pana a czy nie widac takiego wielkiegio Problemu jak placa w Tomaszowie.Wyzysk na maxa.Tego sie nie widzi i nie pisze o tym.Ignoranci.

x 07.07.2019 00:47
A zimą jak rowerzyści nie jeżdżą to można stanąć?

mieszkaniec 06.07.2019 15:59
Szkoda, że tylko budując ścieżkę rowerową nikt nie pomyślał o mieszkańcach, gdzie mają parkować samochody, nie wszyscy mają możliwość wjazdu na podwórko, można było wygospodarować jakiś parking ale łatwiej postawić zakaz.

varan 06.07.2019 17:33
No ale tak zaparkować, to trzeba być jednak upośledzonym. Do rozsądku takim idiotom chyba może przemówić jedynie gwózdkowa obrysówka.

Adrian 06.07.2019 19:12
Można parkować..na jezdni..ja tak robię, bo zakazu nie na...robię tak odkąd właśnie zwrócono mi uwagę że na tak szerokim chodniku nie można stanąć.....nie przejmuje się że zwalniam ruch bo robię to zgodnie z przepisami ;)

m&m 07.07.2019 21:19
heh, to może jak Ciebie tak zlozeczylem, bo rzeczywiście ostatnio zauważyłem, że na legionów ktoś potrafi sobie zaparkować na ulicy. na serio to niezbyt bezpieczne. ja bym sie bal, że.ktoś.mi się właśnie wreszcie w kufer. A chodzi rzeczywiście tam jest teraz szeroki i da się zaparkować i kulturalnie i bezpiecznie na nim. nie tak jak ten cep że zdjęcia.

Adam N. 08.07.2019 22:10
To bardzo się dziwię że jeszcze mandatu nie dostałeś jak widać Policja też się nie zna na przepisach tak jak ty gdyż jest artykuł który jasno to określa a mianowicie Art.3.1 PRD poczytaj warto.

kicay 09.07.2019 10:38
W tym artykule kluczowym jest słowo "mogłoby". W powiązaniu z art. 4 to uczestnik podejmuje decyzję, czy jego działanie przyniesie zagrożenie, a nie policja.

WuPe 06.07.2019 14:27
Testy policyjne faworyzują pewien upośledzony pod pewnymi względami profil osobowościowy. Poza tym czasy są takie, że wystarczy zastrajkować i dostaniesz podwyżkę. Służba mundurowa stała się wyrobnictwem. Ps. zauważyliście, że policja bije wszelakie rekordy w przyznawaniu sobie wzajemnie nagród, pochwał, dyplomów, ect.? Szczególnie w naszym Tomaszowie jest to przykre, bo przecież spotkać obecnie patrol w miejscu innym niż stacja benzynowa albo krzaki, to wydarzenie niesamowite;-> A miasto jest coraz bardziej dewastowane przez wandali, wieczorami strach też wyjść na ulicę. Tylko w statystykach jest lepiej bo przestępczość spada - czyż to nie olbrzymi absurd?

adam 06.07.2019 11:27
bzdura że chodnik jest zajmowany przez samochody, mieszkam na legionów i jakoś tych nagminnie parkujących samochodów nie widać poza tym ja i kilku sąsiadów za parkowanie na nim dostaliśmy mandat bo nie będe za każdym razem wjeżdżał do bramy jak musze na chwile do domu wejść, powinien być na połowie parking i tyle bo jak mam stawiać samochód 300m dalej żeby iść do domu po klucze czy portfel którego zapomniałem to *** jasny mnie strzela, inwestycja pomyślana w 200% szkoda że nikt z mieszkańcami nie skonsultował bo powtarzam rowerzystów tam jak na lekarstwo a ile razy zwracałem debilom uwage żeby na droge rowerową zjeżdżali to nie zliczę, także news kozacki byście się dobrali do *** tym matołom z niebrowa którzy leją beczkowozami do wolbórki fekali, z resztą na zdjęciu też jest aż jeden samochód fakt kierowca mógł zaparkować bardziej przy krawędzi ogrodzenia gdyby jechał peleton to pewnie miałby problemy z przejechaniem ale pojedynczy cyklisci raczej nawet na niego uwagi nie zwrócą...

Halina 06.07.2019 11:39
Nikt nie zabrania się zatrzymać i iść po klucz. Opłata parkingowa od 100 do 300 zł. W czym problem. Jak ktoś nie zna przepisów, to niech zbiera małe punkty i na egzmian. Na Krzyżowej też stają cymbały na samym skrzyżowaniu, ograniczając widoczność i stwarzając zagrożenie, bo oni też tylko na chwilkę do apteki albo do spowiedzi a przecież nie będą szli specjalnie 100, 200, czy 300 metrów. 200 km/h co za problem, przecież mnie się tylko spieszy. Zakaz wjazdu? Ale czemu mam objeżdżać i po co go ktoś tu postawił? No tłumaczenie godne idiotów

Straż Wiejska 06.07.2019 11:16
"skierowanie w to miejsce innego patrolu?)." ??? XD Inne patrole (po służbie) realizują podpisane porozumienie o ponadnormatywnym patrolowaniu Inowłodza :-) Brak sił i środków!!!!

WuPe 06.07.2019 14:32
Wydaje mi się jednak, że to wina kolejnego już komendanta, który nie za bardzo sobie radzi z zarządzaniem zespołem w tak dużym mieście. Bo czyż to nie Tomaszów błyszczał w ogólnopolskich mediach jako przykład rekordowej liczby strajkujących policjantów?

x 07.07.2019 00:46
dużym mieście?????

MieszkaniecTM 06.07.2019 10:51
Wielokrotnie były widoczne kontrole Policji na ulicy Legionów mimo sprzeciwu mieszkańców tej ulicy. Poza tym jak wiadomo policjantów jest jak na lekarstwo więc jak Pan Mariusz widzi ten istotny dla bezpieczeństwa rowerzystów problem to niech chwyci za telefon i wykręci numer 112. Mieszkańcy ul. Legionów będą zachwyceni.

Edek 06.07.2019 10:31
Dlaczego ten chodnik nie wygląda jak ścieżka rowerowa a jak zwykły chodnik? Taka sama bzdura jest na Grota Roweckiego. Zamiast połowę wyłożyć jednym kolorem kostki - dla pieszych a drugim dla rowerów to jest to zrobione bez ładu i składu więc do dziś nawet nie wiedziałem że jestem tam ścieżka rowerowa.

Halina 06.07.2019 10:35
Znaki pionowe jednak również obowiązują

Opinie

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: Wczoraj, 16:49 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 1
Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić Nowe ekopracownie w Tomaszowie. Dwie szkoły z dofinansowaniem na nowoczesne wyposażenie Jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, gdy rodzice pracują? Sprawdźcie ofertę półkolonii! Wianki popłynęły Wolbórką. Biesiada Świętojańska połączyła tradycję, muzykę i rodzinną zabawę Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Filmowy początek wakacji w Heliosie. Supergirl, Minionki, horrory i wielkie powroty na ekran Biznesowe spotkanie na wysokości: jak nowoczesny taras widokowy w Warszawie robi wrażenie na klientach? 24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Wózek inwalidzki Meyra SMART F WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra SMART F WERSJA STAB

Cena: Do negocjacji Aktywny wózek inwalidzki dopasowany do potrzeb użytkownikaW naszej ofercie dostępny jest lekki, aluminiowy wózek inwalidzki, zaprojektowany z myślą o osobach, które cenią mobilność, wygodę i możliwość indywidualnego dopasowania sprzętu do codziennego funkcjonowania.Wózek posiada składaną krzyżakowo ramę aluminiową, zintegrowany z ramą podnóżek oraz możliwość wyboru przedniej części ramy — z przewężeniem lub bez. Dostępne są także trzy długości ramy, co pozwala lepiej dopasować konstrukcję do wzrostu, sylwetki i sposobu poruszania się użytkownika.Komfort jazdy zwiększa oparcie z regulacją napięcia pasami, poduszka siedziska oraz możliwość regulacji środka ciężkości, kąta i wysokości siedziska. Do wyboru są różne rozmiary i rodzaje kółek przednich, szeroka gama kół tylnych na szybkozłączkach, a także kamber 0,5° lub 3°. Wózek można wyposażyć w ciągi aluminiowe lub stalowe oraz hamulce dociskowe pionowe albo poziome.To sprzęt, który można skonfigurować bardzo indywidualnie — od koloru ramy i tapicerki, przez rodzaj rączek do pchania, po rozwiązania dla osób z większymi potrzebami stabilizacji. Dostępne są m.in. tapicerki oddychające, ciągi dla tetra- i paraplegików, zagłówek, pas, kamizelka, klin, pasy odwodzące nogi, kółka podporowe, osłony na szprychy, śpiwór oraz plecak.Wózek wyposażony jest również w boczek aktywny, jednoczęściowy stopień podnóżka oraz pas podudzia. Dzięki szerokiej gamie opcji może być dopasowany zarówno do użytkownika aktywnego, jak i osoby wymagającej dodatkowego wsparcia w codziennym poruszaniu się.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów. 

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama