Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 09:02
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Złote wsparcie od kibiców. Czas na rozmowy o przyszłości klubu

„Kiedy czasy gorsze, nie przestawaj wierzyć” takie wsparcie wysłali najwierniejsi kibice klubu RKS Lechia do piłkarzy Mateusza Milczarka podczas środowego meczu ligowego z rezerwami Legii Warszawa.
Złote wsparcie od kibiców. Czas na rozmowy o przyszłości klubu

Powiem szczerze, że już dawno nie widziałem transparentu meczowego, który wzbudziłby moje emocje. Wczorajsza „wiadomość” doskonale jednak  oddaje uczucia osób, którym na co dzień zależy, aby zespół seniorski wciąż istniał na piłkarskiej mapie Polski.

Powyższe słowa to idealne podsumowanie obserwacji kibiców, a których wiedza wynika z docierających do nich wiadomości, tych oficjalnych, czy też nieoficjalnych – a nie oszukujmy się dobrze nie jest. W zestawieniu ligowym wyglądamy mizernie, finansowo jak na poziom trzeciej ligi - bardzo źle. 

Przez ostatnie tygodnie rzadko bywałem na meczach Lechii – nie miało to nic wspólnego z grą zespołu, czy liczbą kibiców. W ostatnią środę, wraz z synem zawitaliśmy jednak w okolicę ulicy Browarnej i Nowowiejskiej i zobaczyłem dwa oblicza wizerunkowe klubu, a mianowicie:

  • Po jednej stronie ulicy, murawa na której rozgrzewają się zawodnicy seniorów, a wokoło niewielka ilość ludzi czekająca na pierwszy gwizdek arbitra głównego, czyli taka stadionowa pustynia.
  • Po drugiej stronie ulicy natomiast widzę przyszłość. Przyszłość, która na dzień dzisiejszy jest jeszcze nieco czarno-biała, ale dzięki naszym wspólnym działaniom możemy sprawić że będzie pokolorowana wedle naszego gustu.

Obserwując od kilku miesięcy to wszystko z boku, staram się z też analitycznie spojrzeć na problem frekwencji czy też inne związane z klubem sprawy.  Biorąc pod uwagę, że ostatnio na meczach ligowych nie bywałem, zauważyłem pewien bardzo ważny fakt – „No ku....,  na meczu nie bywałem, ale zaproszenia także nie otrzymałem"

W skrzynce pocztowej żadnej ulotki, lokalnego radia nie słucham,  a na mieście cisza. W Internecie coś tam widać, ale gdzie to wszystko ulatuje w morzu różnych wiadomości. Ruszyłem więc w miasto i zacząłem pytać przypadkowych przechodniów o datę najbliższego meczu ligowego Lechii, aby sprawdzić – czy na dzień dzisiejszy niska frekwencja spowodowana jest zwykłą niewiedzą dotyczącą braku wiadomości na ten temat, czy też po prostu nieobecność ludzi na stadionie spowodowana jest innymi planami. 

Wybrałem się  w trzy rejony miasta tj Plac Kościuszki, osiedle Niebrów oraz okolice szpitala przy sklepie Careefour, aby zadać mieszkańcom proste pytanie:

„ Dzień dobry. Jestem w Tomaszowie gościem, chciałbym pójść na mecz piłki nożnej. Proszę mi powiedzieć, kiedy drużyna seniorów Lechii gra najbliższy mecz ligowy?”

Dodam że dla niepoznaki miałem ze sobą plecak. Przez blisko dwie godziny (z transportem) udało mi się uzbierać 147 odpowiedzi (111 mężczyzn i 36 kobiet). Przedział wiekowy moich ankietowanych to wiek 15 – 60 lat, w tym młodzież szkół średnich, rodzice z dziećmi.

PLAC KOŚCIUSZKI (39 mężczyzn i 13 kobiet)

Na Placu Kościuszki w okolicach targu miejskiego (ul. Piłsudskiego)  tylko dwie osoby z 52 były w stanie udzielić mi poprawnej odpowiedzi. Obie to osoby starsze, które – na oko – już bawią wnuki. Reszta osób nie była w stanie choćby częściowo odpowiedzieć na prosty pytanie, a  od jednego ankietowanego mieszkańca dostałem zaproszenie na mecz Widzewa.

OKOLICE SZPITALA I CAREFOURA i Zielonej:

W rejonie numer dwa, to samo pytanie zadałem 47 osobom (36 mężczyzn i 11 kobiet). Tylko jedna z nich znała odpowiedź, dwie pomyliły dni.

OSIEDLE NIEBRÓW (13 kobiet i 35 mężczyzn)

W okolicach Niebrowa naszej „ankiecie” poddanych zostało 48 mieszkańców. Tu już było nieco lepiej, ale wciąż fatalnie, tylko cztery  osoby płci męskiej wskazały dokładnie datę meczu.

Podsumowując nasze badanie, łącznie przebadaliśmy 147 osób - 7 znało datę; 140 osób tej daty nie znało. Najcenniejszą opinią w tej całej sondzie jest jednak sugestia od jednej Pani, która powiedziała:

„Proszę Pana, człowiek by i nawet poszedł na mecz, czy inna imprezę, ale jak już jest jakaś impreza sportowa czy kulturalna w tym mieście, to dowiaduje się dopiero po fakcie”.

CZAS NA DIALOG:

W związku z tym, iż w klubie jest dzisiaj jak jest - moim zdaniem przyszedł czas, aby w końcu wspólnie porozmawiać na temat przyszłości piłki nożnej w mieście pod sztandarami Lechii. Dlatego też za pośrednictwem portalu chciałbym prosić, aby Prezes Lechii Tomasz Zdonek zorganizował spotkanie za zamkniętymi drzwiami, na którym zawitają przedstawiciele mediów (NaszTomaszow, TiT, NaszeMiasto.pl), przedstawiciele trenerów (w liczbie 4), przedstawiciele klubu, dyrektor sportowy Pan Paweł Magdoń, a przede wszystkim reprezentanci kibiców (3-4 osoby). Podzielmy się pomysłami i pracujmy nad rozwojem i przyszłością drużyny piłkarskiej seniorów. Panie Zdonek czekamy na termin. 

Rozmowy nadejdą, a kibiców już dziś zapraszam na mecz seniorów. Ten odbędzie się w najbliższą niedzielę (27 października) na obiekcie, przy ulicy Nowowiejskiej.  Początek gry o godzinie 11. Rywalem piłkarzy Mateusza Milczarka będzie drużyna Ruch Wysokie Mazowieckie. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Gosc 29.10.2019 09:59
I dobrze. Szkoda kasy na coś co nie daje efektów

Rks 27.10.2019 15:04
Spotkanie? Tu nie trzeba spotkania. Tu trzeba dzialac!!!!!!!!! Gdzie prezydent !!! Przecież to on wszystko rozwalił!!! Powołał spolke, wziol prezesa malowanego( nieudacznika), pieniędzy zapomniał przelać i jest jak jest!!! Gdzie sponsorzy, wszechwładny i najmądrzejszy prezydencie!!! Moze Orlen?, moze Pge? Takie koneksje, znajomosci. Nie słowa, a czyny. Nie kłamstwo, obłuda, a Ciężka i utrzciwa praca dochodzi sie do sukcesu. Nigdy z politykiem nie bedzie Wielkiej Lechii, Jeszcze tak zakłamanym, obłudnym i zadufanym. Dni Lechii w III Lidze policzone. Dni oszusta, Rowniez To tylko lub az 4 lata 2023! Piękna data. 100 lat Lechii 2023! Upadek oszusta i obłudnika

Arkadiusz Bytur 27.10.2019 09:04
Ta drużyna nie ma absolutnie żadnej racji bytu, podobnie jak większość "zespołów" piłki nożnej w Polsce. Tylko wstyd przynoszą. W naszym kraju nie ma ŻADNEJ profesjonalnej drużyny piłkarskiej, są sami partacze i amatorzy. I jeszcze jedno - odnoszę wrażenie, że lokalni "kibice" to turbo-bydło. Jakim trzeba być bowiem troglodytą żeby mazać nazwę swojego gówno-zespołu o semickich korzeniach wszędzie tam, gdzie jest to dozwolone? Gdyby to ode mnie zależało to bym takich delikwentów na miejscu rozstrzeliwał.

Vlad_Palovnick 27.10.2019 10:08
Gdyby można było rozstrzeliwać za malowanie tam gdzie to dozwolone, sam miałbyś słabo, bo zawsze znalazłby się ktoś kto akurat rozstrzeliwać chciałby tych co nie malują. Z tych samych powodów słabe jest określanie kogoś troglodytą i bydłem szybkossącym. Można się nadziać na jeszcze bardziej chamskie określenie, a na tym akurat portalu jest użytkownik która ma w tym czarny pas. I żeby rozwiać wątpliwości-nie jestem kibicem Lechii a piłka kopana może dla mnie nie istnieć. Jako pasjonata regionaliów interesuje mnie natomiast to, z jakich źródeł wnioskujesz o semickich korzeniach Lechii. Podasz?

m&m 28.10.2019 09:02
Jeżeli pijesz do Widzewa, to gdzie te semickie korzenie? Może widzisz je wszędzie? Trzeba się leczyć.

Realista 26.10.2019 20:27
Wierzyć w Lechię to jak wierzyć w duchy. Ja wierzę w Boga i to moja jedyna wiara. Na Lechię patrzę z dystansem i co widzę? Obiektywnie - Lechia jest na równi pochyłej, niestety leci w dół. Nic z tego nie będzie i bez KASY wkrótce wróci do poziomu sprzed 10 lat. W ogóle mi to nie przeszkadza, bo nawet jak będzie w okręgówce to i tak pójdę na mecz. Na pewno nie będę darł mordy na meczu, bo jedyne co może mnie poderwać to biało-czerwone barwy. "Lokalnym idiotą" nigdy nie będę. Pozdrawiam zapaleńców.

LOKALNY PATRIOTA 26.10.2019 21:24
Szanuję Twoje zdanie w tym temacie. I tak się składa że też jestem osobą wierzącą. Proszę sprawdź sobie VIII przykazanie. Mam nadzieję że wówczas zmienisz poczęści zdanie w swojej wypowiedzi :).

Realista 26.10.2019 21:36
W związku z VIII przykazaniem ostatnie moje zdanie - "Pozdrawiam zapaleńców". Taka Lechia to za mało by poderwać moje serce, nawet gdyby była w ekstraklasie! Dlaczego? Poziom kibiców na trybunach polskich klubów jest poniżej krytyki. Chamstwo i prostactwo jest skandalicznie! Nie utożsamiam się z tym!

LP 26.10.2019 22:33
Lokalny idiotą....slabe to było

Ajdejano 26.10.2019 12:42
Do "Były zawodnik" : brawo. Jedyny głos rozsądku. Reszta- to zwykłe badziewie. Zwłaszcza "LOKALNY PATRIOTA". Podnieta duża, ale co z tej podniety wynika dla kapeli z końcówki III ligi, a może nawet okręgówki (IV liga) w przyszłym sezonie. Będą grali w klasie C i dla tego lokalnego patrioty też będą gwiazdami..... Płakać, czy śmiać się ?!

Lokalny KIBIC 26.10.2019 13:57
Smutny,zakompleksiony człowieku z niespełnionymi ambicjami...zajmji sie tematem zabezpieczenia targowiska miejskiego, albo ile wody dziennie przeływa w naszych rzekach.Zrób jakąś analizę przepływu ścieków, może przy okazji wpadniesz do szmaba a od naszej Lechii się odczep.

LOKALNY PATRIOTA 26.10.2019 21:07
Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Ja je szanuję. Ale zadaję sobie pytanie : będą czy będą Kibicem bo wnioskuję że tak jest Ajdejano można być tylko krytykiem dla zespołu z tego miasta, a potem szczycić się że jest się z Tomaszowa. Śmiać się czy płakać...

Taki tam 26.10.2019 09:18
Mamy to co mamy myślę że od akademi trzeba zacząć bo coś tam się posypało a było naprawdę fajnie czemu te dzieci pouciekały trzeba zacząć myśleć przyszłosciowo bo widzę że wszyscy chcą tu i teraz a tak się nie da bez sponsora pozdrawiam wszystkich którym się chce jeszcze chcieć

Foot 26.10.2019 12:41
AKADEMIA ma sie dobrze. Faktem jest ze chyba czas znaczaco podniesc pensje trenerom i inwestowac w nich. W zeszlym roku Lechia 2005 i 2006 w lidze woj bardzo dobrze. 2009 w Tymbarku super odpadl w 1/4 ogolnokrajowych. 2011 odpadl po remisie z Mazovia 2:2 z tych rozgrywek i przypadkowym remisie 3:3 z Kawaleria.

Wrtr 26.10.2019 19:09
No tak w zeszłym roku może dwa lata temu my jesteśmy tu i teraz ile dzieci jest w innych klubach wychowanych przez Lechię jeżeli padaja stwierdzenie że akademia ma się dobrze no to dobrze cieszę się że młody narybek będzie godnie reprezentować nasze miasto a czy w barwach Lechii czas pokaże

zainteresowany 26.10.2019 07:25
Panie Strzępek troszkę się Pan rozpędził. Jeśli nawet chce Pan rozmawiać o przyszłości piłki nożnej, niech Pan nie zapomina, że klub jest dwu sekcyjny. Spotkanie powinno się odbyć i to ze środowiskami związanymi zarówno z piłką nożną jak i siatkówką. Lipa jest bez dwóch zdań. Chciałbym zobaczyć statut klubu, jego cele i jak wygląda struktura spółki i poszczególnych sekcji. Może ma Pan takie wiadomości.

RKS 26.10.2019 08:15
Przecież to nie p.Strzępek pisał ten artykuł a druga sprawa jest taka, ze autor artykułu akurat lubi piłkę nożną, więc zaproponował spotkanie tej sekcji.

MD 26.10.2019 09:00
Jak ktoś jest wlascicielem gazety, czy redaktorem naczelnym to nie znaczy, że sam wszystko pisze. Troszkę się Pan rozpędził Panie zainteresowany.

Działacz 25.10.2019 22:34
Pan Paweł Magdoń jest dyrektorem klubu, koordynatorem Akademii jest Ryszard Juda.

SportTm 25.10.2019 23:03
No oki. Na stronie Lechii widnieje jeszcze jako wiceprezes od spraw sportowych.

LOKALNY PATRIOTA 25.10.2019 22:15
Dla mnie była, jest i będzie Jedyna ukochana Tomaszowska Drużyna! Tylko RKS!

Były zawodnik 25.10.2019 22:06
Mecz z Ruchem jest kluczowy. Jeżeli Lechia go nie wygra, dolne rejony tabeli są dla niej przeznaczone już na stałe w tym sezonie... I tak mnie pewnie nikt nie posłucha bo to trend jeśli chodzi o taktykę niepopularny. Ale co tam wolno mi napisać przecież jako doświadczonemu niegdyś graczowi :) Dziś wszyscy są zapatrzeni na Real, Barcelonę, Juwentus ... ty do mnie ja do Ciebie krótka piłka do nogi, jedna akcja 50 podań i... 3 sytuacje w meczu. Lechia w obronie nie jest zła, ale zdecydowanie musi przyspieszyć, może wydłużyć podania w przejściu do ataku. Z niektórych zawodników nie zrobi się Messiego... niestety. Trzeba mierzyć siły na zamiary i dopasować styl gry do posiadanych zawodników, a nie odwrotnie. Mam wrażenie że Lechia od paru lat właśnie stosuje taktykę odwrotną. Bez skutku.

KIbic 25.10.2019 21:29
W końcu jakiś sensowny pomysł a nie tylko wieszanie psów na sporcie Tomaszowskim! Panie Zdonek do działania a nie tylko marazm i czekanie może sponsor sam przyjdzie lub inni wyręczą.

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022