Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 14:38
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Złote wsparcie od kibiców. Czas na rozmowy o przyszłości klubu

„Kiedy czasy gorsze, nie przestawaj wierzyć” takie wsparcie wysłali najwierniejsi kibice klubu RKS Lechia do piłkarzy Mateusza Milczarka podczas środowego meczu ligowego z rezerwami Legii Warszawa.
Złote wsparcie od kibiców. Czas na rozmowy o przyszłości klubu

Powiem szczerze, że już dawno nie widziałem transparentu meczowego, który wzbudziłby moje emocje. Wczorajsza „wiadomość” doskonale jednak  oddaje uczucia osób, którym na co dzień zależy, aby zespół seniorski wciąż istniał na piłkarskiej mapie Polski.

Powyższe słowa to idealne podsumowanie obserwacji kibiców, a których wiedza wynika z docierających do nich wiadomości, tych oficjalnych, czy też nieoficjalnych – a nie oszukujmy się dobrze nie jest. W zestawieniu ligowym wyglądamy mizernie, finansowo jak na poziom trzeciej ligi - bardzo źle. 

Przez ostatnie tygodnie rzadko bywałem na meczach Lechii – nie miało to nic wspólnego z grą zespołu, czy liczbą kibiców. W ostatnią środę, wraz z synem zawitaliśmy jednak w okolicę ulicy Browarnej i Nowowiejskiej i zobaczyłem dwa oblicza wizerunkowe klubu, a mianowicie:

  • Po jednej stronie ulicy, murawa na której rozgrzewają się zawodnicy seniorów, a wokoło niewielka ilość ludzi czekająca na pierwszy gwizdek arbitra głównego, czyli taka stadionowa pustynia.
  • Po drugiej stronie ulicy natomiast widzę przyszłość. Przyszłość, która na dzień dzisiejszy jest jeszcze nieco czarno-biała, ale dzięki naszym wspólnym działaniom możemy sprawić że będzie pokolorowana wedle naszego gustu.

Obserwując od kilku miesięcy to wszystko z boku, staram się z też analitycznie spojrzeć na problem frekwencji czy też inne związane z klubem sprawy.  Biorąc pod uwagę, że ostatnio na meczach ligowych nie bywałem, zauważyłem pewien bardzo ważny fakt – „No ku....,  na meczu nie bywałem, ale zaproszenia także nie otrzymałem"

W skrzynce pocztowej żadnej ulotki, lokalnego radia nie słucham,  a na mieście cisza. W Internecie coś tam widać, ale gdzie to wszystko ulatuje w morzu różnych wiadomości. Ruszyłem więc w miasto i zacząłem pytać przypadkowych przechodniów o datę najbliższego meczu ligowego Lechii, aby sprawdzić – czy na dzień dzisiejszy niska frekwencja spowodowana jest zwykłą niewiedzą dotyczącą braku wiadomości na ten temat, czy też po prostu nieobecność ludzi na stadionie spowodowana jest innymi planami. 

Wybrałem się  w trzy rejony miasta tj Plac Kościuszki, osiedle Niebrów oraz okolice szpitala przy sklepie Careefour, aby zadać mieszkańcom proste pytanie:

„ Dzień dobry. Jestem w Tomaszowie gościem, chciałbym pójść na mecz piłki nożnej. Proszę mi powiedzieć, kiedy drużyna seniorów Lechii gra najbliższy mecz ligowy?”

Dodam że dla niepoznaki miałem ze sobą plecak. Przez blisko dwie godziny (z transportem) udało mi się uzbierać 147 odpowiedzi (111 mężczyzn i 36 kobiet). Przedział wiekowy moich ankietowanych to wiek 15 – 60 lat, w tym młodzież szkół średnich, rodzice z dziećmi.

PLAC KOŚCIUSZKI (39 mężczyzn i 13 kobiet)

Na Placu Kościuszki w okolicach targu miejskiego (ul. Piłsudskiego)  tylko dwie osoby z 52 były w stanie udzielić mi poprawnej odpowiedzi. Obie to osoby starsze, które – na oko – już bawią wnuki. Reszta osób nie była w stanie choćby częściowo odpowiedzieć na prosty pytanie, a  od jednego ankietowanego mieszkańca dostałem zaproszenie na mecz Widzewa.

OKOLICE SZPITALA I CAREFOURA i Zielonej:

W rejonie numer dwa, to samo pytanie zadałem 47 osobom (36 mężczyzn i 11 kobiet). Tylko jedna z nich znała odpowiedź, dwie pomyliły dni.

OSIEDLE NIEBRÓW (13 kobiet i 35 mężczyzn)

W okolicach Niebrowa naszej „ankiecie” poddanych zostało 48 mieszkańców. Tu już było nieco lepiej, ale wciąż fatalnie, tylko cztery  osoby płci męskiej wskazały dokładnie datę meczu.

Podsumowując nasze badanie, łącznie przebadaliśmy 147 osób - 7 znało datę; 140 osób tej daty nie znało. Najcenniejszą opinią w tej całej sondzie jest jednak sugestia od jednej Pani, która powiedziała:

„Proszę Pana, człowiek by i nawet poszedł na mecz, czy inna imprezę, ale jak już jest jakaś impreza sportowa czy kulturalna w tym mieście, to dowiaduje się dopiero po fakcie”.

CZAS NA DIALOG:

W związku z tym, iż w klubie jest dzisiaj jak jest - moim zdaniem przyszedł czas, aby w końcu wspólnie porozmawiać na temat przyszłości piłki nożnej w mieście pod sztandarami Lechii. Dlatego też za pośrednictwem portalu chciałbym prosić, aby Prezes Lechii Tomasz Zdonek zorganizował spotkanie za zamkniętymi drzwiami, na którym zawitają przedstawiciele mediów (NaszTomaszow, TiT, NaszeMiasto.pl), przedstawiciele trenerów (w liczbie 4), przedstawiciele klubu, dyrektor sportowy Pan Paweł Magdoń, a przede wszystkim reprezentanci kibiców (3-4 osoby). Podzielmy się pomysłami i pracujmy nad rozwojem i przyszłością drużyny piłkarskiej seniorów. Panie Zdonek czekamy na termin. 

Rozmowy nadejdą, a kibiców już dziś zapraszam na mecz seniorów. Ten odbędzie się w najbliższą niedzielę (27 października) na obiekcie, przy ulicy Nowowiejskiej.  Początek gry o godzinie 11. Rywalem piłkarzy Mateusza Milczarka będzie drużyna Ruch Wysokie Mazowieckie. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Gosc 29.10.2019 09:59
I dobrze. Szkoda kasy na coś co nie daje efektów

Rks 27.10.2019 15:04
Spotkanie? Tu nie trzeba spotkania. Tu trzeba dzialac!!!!!!!!! Gdzie prezydent !!! Przecież to on wszystko rozwalił!!! Powołał spolke, wziol prezesa malowanego( nieudacznika), pieniędzy zapomniał przelać i jest jak jest!!! Gdzie sponsorzy, wszechwładny i najmądrzejszy prezydencie!!! Moze Orlen?, moze Pge? Takie koneksje, znajomosci. Nie słowa, a czyny. Nie kłamstwo, obłuda, a Ciężka i utrzciwa praca dochodzi sie do sukcesu. Nigdy z politykiem nie bedzie Wielkiej Lechii, Jeszcze tak zakłamanym, obłudnym i zadufanym. Dni Lechii w III Lidze policzone. Dni oszusta, Rowniez To tylko lub az 4 lata 2023! Piękna data. 100 lat Lechii 2023! Upadek oszusta i obłudnika

Arkadiusz Bytur 27.10.2019 09:04
Ta drużyna nie ma absolutnie żadnej racji bytu, podobnie jak większość "zespołów" piłki nożnej w Polsce. Tylko wstyd przynoszą. W naszym kraju nie ma ŻADNEJ profesjonalnej drużyny piłkarskiej, są sami partacze i amatorzy. I jeszcze jedno - odnoszę wrażenie, że lokalni "kibice" to turbo-bydło. Jakim trzeba być bowiem troglodytą żeby mazać nazwę swojego gówno-zespołu o semickich korzeniach wszędzie tam, gdzie jest to dozwolone? Gdyby to ode mnie zależało to bym takich delikwentów na miejscu rozstrzeliwał.

Vlad_Palovnick 27.10.2019 10:08
Gdyby można było rozstrzeliwać za malowanie tam gdzie to dozwolone, sam miałbyś słabo, bo zawsze znalazłby się ktoś kto akurat rozstrzeliwać chciałby tych co nie malują. Z tych samych powodów słabe jest określanie kogoś troglodytą i bydłem szybkossącym. Można się nadziać na jeszcze bardziej chamskie określenie, a na tym akurat portalu jest użytkownik która ma w tym czarny pas. I żeby rozwiać wątpliwości-nie jestem kibicem Lechii a piłka kopana może dla mnie nie istnieć. Jako pasjonata regionaliów interesuje mnie natomiast to, z jakich źródeł wnioskujesz o semickich korzeniach Lechii. Podasz?

m&m 28.10.2019 09:02
Jeżeli pijesz do Widzewa, to gdzie te semickie korzenie? Może widzisz je wszędzie? Trzeba się leczyć.

Realista 26.10.2019 20:27
Wierzyć w Lechię to jak wierzyć w duchy. Ja wierzę w Boga i to moja jedyna wiara. Na Lechię patrzę z dystansem i co widzę? Obiektywnie - Lechia jest na równi pochyłej, niestety leci w dół. Nic z tego nie będzie i bez KASY wkrótce wróci do poziomu sprzed 10 lat. W ogóle mi to nie przeszkadza, bo nawet jak będzie w okręgówce to i tak pójdę na mecz. Na pewno nie będę darł mordy na meczu, bo jedyne co może mnie poderwać to biało-czerwone barwy. "Lokalnym idiotą" nigdy nie będę. Pozdrawiam zapaleńców.

LOKALNY PATRIOTA 26.10.2019 21:24
Szanuję Twoje zdanie w tym temacie. I tak się składa że też jestem osobą wierzącą. Proszę sprawdź sobie VIII przykazanie. Mam nadzieję że wówczas zmienisz poczęści zdanie w swojej wypowiedzi :).

Realista 26.10.2019 21:36
W związku z VIII przykazaniem ostatnie moje zdanie - "Pozdrawiam zapaleńców". Taka Lechia to za mało by poderwać moje serce, nawet gdyby była w ekstraklasie! Dlaczego? Poziom kibiców na trybunach polskich klubów jest poniżej krytyki. Chamstwo i prostactwo jest skandalicznie! Nie utożsamiam się z tym!

LP 26.10.2019 22:33
Lokalny idiotą....slabe to było

Ajdejano 26.10.2019 12:42
Do "Były zawodnik" : brawo. Jedyny głos rozsądku. Reszta- to zwykłe badziewie. Zwłaszcza "LOKALNY PATRIOTA". Podnieta duża, ale co z tej podniety wynika dla kapeli z końcówki III ligi, a może nawet okręgówki (IV liga) w przyszłym sezonie. Będą grali w klasie C i dla tego lokalnego patrioty też będą gwiazdami..... Płakać, czy śmiać się ?!

Lokalny KIBIC 26.10.2019 13:57
Smutny,zakompleksiony człowieku z niespełnionymi ambicjami...zajmji sie tematem zabezpieczenia targowiska miejskiego, albo ile wody dziennie przeływa w naszych rzekach.Zrób jakąś analizę przepływu ścieków, może przy okazji wpadniesz do szmaba a od naszej Lechii się odczep.

LOKALNY PATRIOTA 26.10.2019 21:07
Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Ja je szanuję. Ale zadaję sobie pytanie : będą czy będą Kibicem bo wnioskuję że tak jest Ajdejano można być tylko krytykiem dla zespołu z tego miasta, a potem szczycić się że jest się z Tomaszowa. Śmiać się czy płakać...

Taki tam 26.10.2019 09:18
Mamy to co mamy myślę że od akademi trzeba zacząć bo coś tam się posypało a było naprawdę fajnie czemu te dzieci pouciekały trzeba zacząć myśleć przyszłosciowo bo widzę że wszyscy chcą tu i teraz a tak się nie da bez sponsora pozdrawiam wszystkich którym się chce jeszcze chcieć

Foot 26.10.2019 12:41
AKADEMIA ma sie dobrze. Faktem jest ze chyba czas znaczaco podniesc pensje trenerom i inwestowac w nich. W zeszlym roku Lechia 2005 i 2006 w lidze woj bardzo dobrze. 2009 w Tymbarku super odpadl w 1/4 ogolnokrajowych. 2011 odpadl po remisie z Mazovia 2:2 z tych rozgrywek i przypadkowym remisie 3:3 z Kawaleria.

Wrtr 26.10.2019 19:09
No tak w zeszłym roku może dwa lata temu my jesteśmy tu i teraz ile dzieci jest w innych klubach wychowanych przez Lechię jeżeli padaja stwierdzenie że akademia ma się dobrze no to dobrze cieszę się że młody narybek będzie godnie reprezentować nasze miasto a czy w barwach Lechii czas pokaże

zainteresowany 26.10.2019 07:25
Panie Strzępek troszkę się Pan rozpędził. Jeśli nawet chce Pan rozmawiać o przyszłości piłki nożnej, niech Pan nie zapomina, że klub jest dwu sekcyjny. Spotkanie powinno się odbyć i to ze środowiskami związanymi zarówno z piłką nożną jak i siatkówką. Lipa jest bez dwóch zdań. Chciałbym zobaczyć statut klubu, jego cele i jak wygląda struktura spółki i poszczególnych sekcji. Może ma Pan takie wiadomości.

RKS 26.10.2019 08:15
Przecież to nie p.Strzępek pisał ten artykuł a druga sprawa jest taka, ze autor artykułu akurat lubi piłkę nożną, więc zaproponował spotkanie tej sekcji.

MD 26.10.2019 09:00
Jak ktoś jest wlascicielem gazety, czy redaktorem naczelnym to nie znaczy, że sam wszystko pisze. Troszkę się Pan rozpędził Panie zainteresowany.

Działacz 25.10.2019 22:34
Pan Paweł Magdoń jest dyrektorem klubu, koordynatorem Akademii jest Ryszard Juda.

SportTm 25.10.2019 23:03
No oki. Na stronie Lechii widnieje jeszcze jako wiceprezes od spraw sportowych.

LOKALNY PATRIOTA 25.10.2019 22:15
Dla mnie była, jest i będzie Jedyna ukochana Tomaszowska Drużyna! Tylko RKS!

Były zawodnik 25.10.2019 22:06
Mecz z Ruchem jest kluczowy. Jeżeli Lechia go nie wygra, dolne rejony tabeli są dla niej przeznaczone już na stałe w tym sezonie... I tak mnie pewnie nikt nie posłucha bo to trend jeśli chodzi o taktykę niepopularny. Ale co tam wolno mi napisać przecież jako doświadczonemu niegdyś graczowi :) Dziś wszyscy są zapatrzeni na Real, Barcelonę, Juwentus ... ty do mnie ja do Ciebie krótka piłka do nogi, jedna akcja 50 podań i... 3 sytuacje w meczu. Lechia w obronie nie jest zła, ale zdecydowanie musi przyspieszyć, może wydłużyć podania w przejściu do ataku. Z niektórych zawodników nie zrobi się Messiego... niestety. Trzeba mierzyć siły na zamiary i dopasować styl gry do posiadanych zawodników, a nie odwrotnie. Mam wrażenie że Lechia od paru lat właśnie stosuje taktykę odwrotną. Bez skutku.

KIbic 25.10.2019 21:29
W końcu jakiś sensowny pomysł a nie tylko wieszanie psów na sporcie Tomaszowskim! Panie Zdonek do działania a nie tylko marazm i czekanie może sponsor sam przyjdzie lub inni wyręczą.

41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00