Młoda kobieta z podejrzeniem koronawirusa trafiła wczoraj na oddział zakaźny w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Chorą do szpitala przywiozła karetka pogotowia. Ratownicy medyczni, którzy udzialali pomocy wyposażeni byli w niezbędne ubrania i sprzęt ochrony osobistej. Kobieta jest mieszkanką Tomaszowa, niedawno wóciła z Wielkiej Brytanii, dokąd wybrała się na koncert. Szpital nie udziela informacji na temat tego przypadku i odsyła w tej sprawie do służb prasowych wojewody. Rzeczniczka prasowa Tobiasza Adama Bocheńskiego nie odbiera telefonów, podobnie jak Anna Leder łódzkiego oddziału NFZ. Wiemy natomiast, że chora uskarżała się na wysoką temperaturę i kaszel. W domu prawdopodobnnie zasłabła i dlatego wezwano pogotowie. W TCZ pobrano jej krew do badania na obecność koronawirusa, którą wysłano do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej. Wyniki tzw. szybkiego testu pownny być znane już dzisiaj wieczorem. Pracownicy TCZ uspokają jednak, ponieważ pacjentka objawy chorobowe miała jeszcze przed wyjazdem z Polski. W przypadku stwierdzenia obecności wirusa szpital będzie mial jednak dosyć pozważny problem. Oddział zakaźny w Tomaszowie nie jest bowiem wyposażony w odpowiedni system wentylacyjny, a budynek dzieli z oddziałem psychiatrycznym. W skrajnym więc przypadku może zajść konieczość ewakucji chorych z tego drugiego
09.03.2020 17:48
(aktualizacja 15.08.2023 01:50)
.
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
Zuza
13.03.2020 03:06
Ludzka glupota nie ma granic.Tyle sie pisze i naglasnia jaka jest sytuacja na calym swiecie a ona pojechala czy poleciala sobie na koncert do Anglii.Przez takich nie myslacych ludzi wlasnie dochodzi do zakazen.Jesli nie musisz isc do pracy to siedz na *** w domu jak mowia w mediach a nie szkuac wrazen.Niektorzy ludzie sami sie prosza o te chorobe tylko nie mysla o innych.Jesli nie bedzie zadnej wspolpracy to niestety zle sie to dla nas wszystkich skonczy.
Kasia
14.03.2020 17:25
Dokładnie. Taka tragedia wysiedzieć w domu więc lepiej pojechać i wrócić z tym syfem zarazić innych. A co tam młoda da radę. Tylko może czas zacząć myśleć nie tylko o swojej d......pie. tu rząd nie wygra jeśli my będziemy takimi bałwanami i będziemy robić co się nam podoba.
Zero
10.03.2020 13:22
To co to za zakaźny, jak nie można ludzi z wirusem położyć?
Nie masz pracy?
10.03.2020 10:27
Mam ciekawą propozycję:W Londynie ochotnicy dostaną 3,5 tys. funtów za zakażenie koronawirusem
Szczegóły: https://wyborcza.pl/7,75399,25772666,wyscig-do-szczepionki-w-londynie-ochotnicy-dostana-3-5-tys.html#s=BoxWyboLink
Elżbieta
09.03.2020 21:39
Ale te pełne kosze zakupów to nie tylko emeryci mieli.
hehehe
09.03.2020 20:42
No to będą niezapomniane wrażenia z koncertu
xD
11.03.2020 18:07
objawy miała przed wyjazdem z polski. wiec mogła pozarażać ludzi w UK
Anka
26.03.2020 16:25
Jak miała to po jakiego diabła jechała . Pisz człowieku i myśl.
Ajdejano
09.03.2020 19:51
Do "MM" na różowo: nie martw się o ten portal internetowy. Ten portal stale działa i to dobrze, właśnie dlatego, że tutaj można różne rzeczy pisać, za wyjątkiem obrażania kogokolwiek.
Elżbieta
09.03.2020 18:40
Dziś byłam w biedronce ludzie pakują pełne kosze.Co się dzieje
Ano
10.03.2020 10:17
społeczeństwo głupieje, a markety nabijają kasą kieszenie.
Jaś
09.03.2020 17:58
Granice powinny byc zamkniete . Teraz póki sytuacje da sia jeszcze opanować.
Pigi
09.03.2020 17:23
Masowe imprezy nadl nie odwołane. Społeczeństwo obywatelskie i dziennikarstwo także
mwk
09.03.2020 17:02
W Tomaszowie panuje także grypa,objawy praktycznie są odentyczne.Ta grypa jest bardzo ciężka panuje już od 3 tyg ale czy ktoś bada te osoby?Ano nie.Nie robią badań na koronowirusa a może to właśjie on a nie grypa...
Alex
09.03.2020 18:57
Na grypę też nikt testów nie robi, a trwa to chwilę. Mało kto idzie do lekarza z grypą, wielu chodzi do pracy... Może teraz wreszcie to się zmieni
Taki POPiS
09.03.2020 16:11
Ponad tydzień temu pisałem o tym że oddział zakaźny nie jest przygotowany na koronowirusa .W drzwiach łazienek szpary ,okna podobnie .Wieczny brak leków i środków dezynfekcji w automatach przy umywalkach.Za oknami smród i bród od strony komendy.Na piętrze oddział psychiatryczny połączony klatką schodową.No ale w mediach P.Szumowski zapewniał że szpitale są przygotowane . https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/bergamo-tak-umieraja-chorzy-z-koronawirusem-lekarz-ujawnia-prawde/6xkjrzv?utm_source=fpfakt&utm_medium=social&utm_campaign=fanpage
Xd
09.03.2020 16:22
Pogotowie też podobnie...
krln
09.03.2020 16:09
Jakiego Adama Bocheńskiego ?! Wojewoda Łódzki ma na imię Tobiasz ? i bardzo dobrze,że nikt na tym etapie nie udziela informacji, po co siać panikę!
pepe
09.03.2020 16:50
Panika chyba już jest. Dziś kolejki w aptekach jak za PRL-u.
Jadwiga
09.03.2020 18:02
Panika jeszcze gorsza jak za komuny, ludziska pełne reklamówki leków donoszą do domu, niby na czarną godzinę
PSP
11.03.2020 09:48
Przestali wierzyć z zapewnienia Pana ministra , i dobrze , ja mu też nie wierzę .
Napisz komentarz
Komentarze