Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 01:27
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Babeczki czy może jednak maseczki?

Epidemia koronawirusa zaczyna u nas przyspieszać. Każdy dzień przynosi nowe przypadki, następne zachorowania a co gorsza ofiary śmiertelne. Tylko wczoraj w wyniku powikłań zmarło 5 osób. Lekarze twierdzą jednak, że zgonów najprawdopodobniej może być dużo więcej. Łącznie zdiagnozowanych mamy już 2000 osób a dzisiaj ta liczba wzrośnie być może do 2500. Wiemy, że w szpitalach brakuje niemal wszystkiego. Od najprostszych maseczek, po respiratory. Tomaszowianie zbierają materiały, szyją w domowych zaciszach, produkują prowizoryczne przyłbice. Raz jeszcze pokazujemy, że potrafimy być solidarni i pomagać. Być może to zasługa naszej mentalności, może kształtowania postaw przez takich ludzi, jak Jerzy Owsiak. Faktem jest, że grupa Tomaszowianie Pomagają, to już kilka tysięcy osób. Grupa tętni życiem. I bardzo dobrze... Ludzie w czasach pandemii z jednej strony niosą realną pomoc innym, z drugiej mają możliwość poczuć się potrzebni.

Profil internetowy Tomaszowskigo Centrum Zdrowia zasypywany jest wręcz fotografiami z przekazywania róznego rodzaju darów. Pojawiają się szyte maseczki i przyłbice, ale i pieczone przez tomaszowian ciasta i dostarczane napoje, zupki i kisiele w proszku. Czujecie się dzięki temu spokojniejsi? Ja niestety nie. Minęły już trzy tygodnie od słynnnej konferencji prasowej,w  której udział brali przedstawiciele niemal wszystkich funkcjonujących w naszym powiecie służb. Ponad tydzień od ostatniej sesji Rady Powiatu a my nadal nie posiadamy praktycznie żadnych informacji na temat przygotowań do opieki nad chorymi na naszym terenie. Mieszkańcy napisali nawet petycję w tej sprawie do Starosty. I.... cisza

Informacje na stronach internetowych przypominają bardziej przekaz z akcji organizowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy niż przez poważne instytucje zajmujące się ochroną zdrowia. brakuje chyba tylko okrzyków: Sie Ma! Dużo ciekawszymi informacjami byłyby te o przygotowaniach, o bieżącej pracy szpitala, wykonywanych zabiegach. Zamiast tego buduje się wrażenie, że jest wesoło, radośnie a personel zajmuje się "wcinaniem" ciasteczek i popijaniem kawki. Czy to jest poważne? 

Tymczasem otrzymujemy dziesiątki maili z zapytaniami na temat tego w jaki sposób obecnie funkcjonuje szpital. Czy normalnie odbywają się porody. Jak wygląda sprawa tzw. zabegów planowych? W jakim stopniu i czy w ogóle są one ograniczane? Tomaszowianie pytają o diagnostykę i wiele innych tematów związanych z ich bieżącym zdrowiem. Skarżą się na niemożliwość skontaktowania się z TCZ drogą telefoniczną

Ponadto, zgodnie z zarządzeniem wojewody nasz szpital od kilku dni przestał byc placówką "trzeciego rzutu" a obsługuje już osoby z podejrzeniem koronawirusa. Wymazy pobierane są już na miejscu. Może jednak warto o tym informować i zająć się prawdziwą komunikacją społeczną, bo to, z czym mamy do czynienia obecnie jest raczej mało poważne, by nie powiedzieć infantylne

Na ostatniej sesji Rady Powiatu dopytywałem, jakie zaopatrzenie otrzymaliśmy z rządowych rezerw. Okazało się wtedy, że do TCZ, gdzie mamy oddzial zakaźny dostarczono tylko 500 sztuk maseczek. Trudno to traktować inaczej niż jak kpinę z mieszkańców. O innych tego typu dostawach na próżno jest szukać informacji w oficjalnych publikatorach. Czy więc Rząd i wojewoda, który wskazał nasz szpital, jako docelowy, nas w odpowiedni sposób zabezpieczyli? 

 

Powiat niedawno pochwalił się zakupem kardiomonitorów oraz łóżek dla oddziału zakaźnego. To miło, ale co z potrzebnymi respiratorami? Pracownicy TCZ informują nas o tym, że podstawowe środki ochrony osobistej otrzymują "pod wydział", a lbo kupują w internecia sami. Wydaje się więc zasadnym pytanie: co z zakupami zaopatrzenia. Minęło już kilka tygodni. Wiele placówek kupuje je po prostu na wolnym rynku. Tymczasem piszą do nas ludzie (od razu podkreślam, że nie wiemy czy jest prawda), że jednorazowe kombinezony ochronne są dezynfekowane w szpitalnym garażu i powtórnie używane. 

Nie chodzi o to, by nie pokazywać lokalnej dobroczynności i zaangażowania mieszkańców. Rzecz w tym, żeby nie koncentrować się na społecznej euforii, bo po niej najczęściej przychodzi depresja i rozczarowanie. Przy okazji można też zapomnieć, gdzie jest prawdziwe zagrożenie. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

.... 05.04.2020 09:14
A jest jakas mozliwosc dostania w prezencie z 5 maseczek nawet wlasnej roboty ? Mam 3 dzieci a ceny i dostepnosc w sklepie dobija...

Kuzyn kuzyna Jolki koleżanki pielęgniarki Gosi żony ratownika Tomka 03.04.2020 07:36
Te,, dokarmianie,, jest już żałosne. Zresztą szpital zamknięty dla odwiedzających a donoszenie tego jedzenia nosi ryzyko zewnętrzne. Powinni to w końcu zrozumieć i prezes i naczelny i pozostali. Ten szpital jest okupowany? Nie.

Pacjent 1 02.04.2020 14:33
Żeby się tylko niezapaśli tymi słodyczami i sztucznymi wędlinami ! To już się zrobiło żenujące. Szkoda tylko że Ci przedsiębiorcy nie wspomagają szpitala przez cały rok tak aby pacjenci nie jedli jakiegoś g...

Ja 01.04.2020 17:55
Kocham Magdę z Orlenu na św Antoniego

M 01.04.2020 16:55
Na początku była to forma podziękowania. Niestety teraz wszystkie te dary to forma lansu. Zarówno firm jak i osób prywatnych. Niestety. Trzeba pokazać przed zmajomymi jacy to super jesteśmy. Szkoda że w swoim otoczeniu codziennym większość "darczyńców" widzi tylko czubek własnego nosa.... Pozdrawiam

Pablo 01.04.2020 17:54
Dokładnie jak piszesz jest!!!

qasx 01.04.2020 14:45
Kiedy pielęgniarki przestaną pracować na kilku etatach na różnych oddziałach, szpitalach przychodniach ?

re;qask 01.04.2020 16:35
xD jak zaczną godnie zarabiać na jednym etacie to przestaną pracować w różnych placówkach, skomplikowane? nie sądzę

qasx 01.04.2020 20:36
Zrozumiałe, tylko dlaczego to ukrywają przed pracodawcami ?

Kto pochodzenia nie zna 01.04.2020 17:53
Właśnie czemu tak jest czemu przenoszą z oddziału na odział np. Zarazki

Gość 01.04.2020 13:01
Kto zjadł moje ciasteczko, bo ja nie?

Pracoenik2 01.04.2020 07:08
I dalej na internie są pacjenci z podejrzeniem i bez wymazów! Doktor z zakaźnego ma RTG w oczach i przekierowuje ludzi na internet z kaszlem gorączka bólami mięśni. Są pacjenci z Opoczna, także pod respiratorem. Ile można udawać że nic się nie dzieje!

Pracownik 31.03.2020 22:54
Totalna głupota. Jakby szpital był okupowany, a my w nim zamknięci. A przecież wracamy do domów i sami możemy przygotować sobie jedzenie. Zresztą ile można jeść słodyczy. Jeżeli te firmy tak bardzo chcą się wypromować na epidemii, to naprawdę my wolelibyśmy te maseczki, przyłbice, kombinezony, żeby bez obaw wrócić do domu i tam zjeść to, co lubimy.

TCZ 31.03.2020 21:05
Pierogów, chcemy więcej pierogów! Fryzjera, trenera personalnego, darmowej taxi, gosposi domowej, itd. Ludzie. My tu pracujemy w systemie 12 na 24 gdz wolne lub dłużej przerwa. Stać nas na zjedzenie obiadu w domu, mamy czas na zrobienie ciasta. Dziękujemy Wam że się z nami solidarujecie. Ale nie o to chodzi. Niech w końcu kierownictwo zajmie się tym co do nich należy, do odpowiedniego zabezpieczenia pracownika, w razie potrzeby do wsparcia psychicznego, do badań w kierunku covid 19 jeśli zgłaszamy nasze wątpliwości. A co oni robią? Wklejają na grupie filmy jak domowym sposobem zrobić przyłbice albo lajkują serduszkami komentując* super *dokarmianie /niepotrzebne/ personelu szpitala. Miejmy swoją godność koleżanki i koledzy z pracy TCZ.

Pracownik TCZ 31.03.2020 17:34
Na pomoc zasługuje każdy kto pracuje i ma styczność z ludźmi.... Jest tylko jedna różnica was od klientów dzięki linia na ziemi i szyba czesti powieszona z pleksy... Nas praktycznie nic... Ale masz rację wy też stoicie twarzą w twarz z wirusem... Na jednej ze stacji zauważyłem że płacić można tylko przez okienko... To też jest wyjście... Nie musi nikt po sklepie latać a i pracownik czuje się trochę bezpieczniej...

Klient Orlenu i lotosu 31.03.2020 17:15
A co z pracownikami stacji paliw też sa na pierwszej lini. O ludziach tam pracujący i ich rodzinach zapomnieli władze . Też oni mogą się zarazić. Gdyby nie ludzie tam pracujący świat też by stanął. A oni też zasługują na pomoc.

Gosc 31.03.2020 17:50
Co To wg za porównanie??Pracownik szpitala a stacji paliw...

Sm 31.03.2020 23:09
Akurat to bardzo łatwo rozwiązać przywracając możliwość płacenia w aplikacji... Ale wiadomo że na stacji głównym źródłem dochodu jest kawa hotdogi i alkohol...

Gość 31.03.2020 15:43
Chorych z Opoczna teraz wożą do naszego szpitala. Przejmujemy rejon Opoczna? Za chwilę przywleczonej będziemy mieć zarazy.co nie miara. Tak się dba o ten szpital.

Gosc 31.03.2020 15:38
Ogloszono, że będą przywożeni chorzy na zakaźny z rejonu Rawy i Opoczna, ale dlaczego przywozi się na inne oddziały, chorych z dusznością. Za chwilę prz

Niezależny obserwator 31.03.2020 14:14
Dzisiaj dowiedzieliśmy się jak wyglądała kwarantanna. Osoba nią objęta przebywała razem z rodziną, którą wychodziła do sklepu do pracy. Nikt nie miał wykonanego testu nawet osoba skierowana na kwarantannę. Teraz nie dziwmy się, że epidemia się rozszerza. Takich mamy kompetentnych epidemiologów. Lepiej późno niż wcale się domyslili.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 636

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 636

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 636 w kolorze dąb sonoma z dzielonymi barierkami po jednej stronie łóżka. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa. Szczególną cechą modelu łóżka PB 636 jest możliwość opuszczenia leża do poziomu 29 cm. Niska pozycja pozwala na większy komfort użytkowania osobom o niższym wzroście oraz redukuje w znacznym stopniu możliwość odniesienia urazu w sytuacjiprzypadkowego wypadnięcia. Zakres regulacji wysokości, pozwala na pracę opiekunów w optymalnych warunkach. Możliwość stosowania dzielonych barierek powoduje, że użytkownik nie musi być na stałe ograniczony barierami w przestrzeni łóżkaKolory standardowe: Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 29 cm od podłogi4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Dekoracyjna osłona leża5. Podwójne koło z hamulcem3. Nowoczesny napęd podnoszenia leża6. Dzielona barierka (opcja)OPCJE:zmiana długości i wypełnienia leża • zmiana kolorystyki • dzielone barierkiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 29 do 72 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:207 × 106 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:118,6 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-636 [PDF]
Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Aktywny wózek inwalidzki na stałej ramie otwartejW naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki na stałej ramie otwartej, przeznaczony dla osób, które oczekują lekkości, wytrzymałości i bardzo dobrego dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.Rama wózka wykonana jest z wytrzymałego aluminium, stosowanego również w przemyśle wojskowym. Dzięki temu konstrukcja łączy trwałość z niską wagą i sprawdza się w codziennym, aktywnym użytkowaniu.Wózek można dopasować do sylwetki oraz sposobu poruszania się użytkownika. Dostępna jest szerokość siedziska od 30 do 50 cm, głębokość od 38 do 50 cm oraz wysokość oparcia pleców od 25 do 45 cm. Istnieje również możliwość regulacji wysokości siedziska – z przodu od 45 do 53 cm, a z tyłu od 36 do 51 cm. Różnica między przednią i tylną wysokością siedziska może wynosić do 10 cm, a kąt siedziska do 13 stopni, w zależności od długości ramy.Dużym atutem modelu jest płynna regulacja środka ciężkości, która pozwala lepiej dostosować wózek do poziomu aktywności i techniki jazdy. Wózek może być wyposażony w boczek aktywny, aluminiowy – stały lub wyjmowany. Jednoczęściowy stopień podnóżka wykonano z lekkiej i wytrzymałej płyty aluminiowej, a jego wysokość, głębokość i kąt można regulować.Model posiada wytrzymałą tapicerkę, przednie kółka w rozmiarach 4”, 5” lub 5,5”, a w wersji standardowej dostępne jest oparcie z rączkami do pchania lub bez nich.W ramach dodatkowych opcji można dobrać elementy stabilizacji, takie jak peloty, pasy piersiowe, kamizelki oraz zagłówki. Dostępne są także regulowane na wysokość rączki do pchania, szeroka gama modeli i kolorów kółek przednich oraz tylnych, bogata paleta kolorów ram i tapicerek, stopień podnóżka z oświetleniem drogowym LED, kółka podporowe oraz tylne wąsy.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów.

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama