Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:48
Reklama
Reklama

Czy Tomaszów straci Pogotowie Ratunkowe? /aktualizacja/

Tomaszowskie Centrum Zdrowia czekają poważne problemy związane z utrzymaniem Stacji Ratownictwa Medycznego. Na jej przejęcie ochotę ma WSRM. Trudno się dziwić. Nasze pogotowie to łakomy kąsek, ponieważ generuje kilkanaście milionów złotych przychodu i ponad milion złotych zysku. Wojewódzka Stacja przejmuje sukcesywnie powiatowe jednostki, dokonując w ten sposób całkowitej monopolizacji.

To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w kraju i wygląda na to, że nasze województwo ma stanowić poligon doświadczalny dla podobnych działań centralizacyjnych w całej Polsce. Niestety nikt nie myśli o tym, w jaki sposób zrekompensować straty dotychczasowym operatorom, którzy często dzięki dochodom pogotowia mogli w jakimś stopniu zrekompensować sobie straty na innych szpitalnych oddziałach.

Aktualna umowa o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ratownictwo medycznego została zawarta przez Narodowy Fundusz Zdrowia z Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego w Łodzi, reprezentującą także pozostałych 11 współrealizatorów (w tym Tomaszowski Centrum Zdrowia), którzy razem z WSRM przystąpili do postępowania konkursowego.

Umowa została zawarta na okres od 01.04.2019 r. do 31.12.2020 r. Z końcem roku więc wygaśnie z mocy prawa. Powstaje więc oczywiste pytanie: co dalej z Pogotowiem w naszym mieście? Mimo, że upłynęła połowa września, nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Groźba przejęcia całości przez WSRM jest realna, dlatego zarówno Prezes Wiesław Chudzik jak i Zarząd Powiatu Tomaszowskiego prowadzą rozmowy zarówno z dyrektorem łódzkiego oddziału NFZ, jak i wojewodą łódzkim. Włączyli się w nie także poseł Grzegorz Wojciechowski oraz senator Rafał Ambrozik. Z jakim skutkiem dowiemy się zapewne dopiero w grudniu.

Co na to NFZ?

- Jeśli realizatorzy umowy chcą częściowo lub całkowicie wycofać się z umowy konsorcyjnej w takiej sytuacji dopuszcza się przejęcie zadań przez pozostałych uczestników konsorcjum, co ma na celu zapewnienie ciągłości opieki nad pacjentami i uniknięcie rozwiązania umowy. Decyzje w tej sprawie wymagają wprowadzenia zmian w treści umowy konsorcyjnej, co oznacza, że zapadają za wiedzą i zgodą współrealizatorów. Stosownie do nowych zapisów umowy konsorcyjnej - o ile pozwalają na to przepisy prawne - aneksowana jest umowa o udzielanie świadczeń z ratownictwa medycznego zawarta z WSRM. Łódzki Oddział Funduszu nie bierze udziału w postanowieniach współrealizatorów.  Nie otrzymaliśmy informacji o tym, aby Tomaszowskie Centrum Zdrowia zamierzało zrezygnować z udzielania świadczeń.

- odpowiada na nasze pytania Anna Leder, rzeczniczka prasowa NFZ.

Zatem nic nowego. Rzeczniczka przypomina jedynie, że czas obowiązywania umowy kończy się 31.12.2020 r. Jeżeli nie ulegną zmianie przepisy dotyczące sposobu zawierania umów, to  podmiot leczniczy będący dysponentem zespołów ratownictwa medycznego może przystąpić do postepowania konkursowego: samodzielnie, wspólnie z współrealizatorami. samodzielnie z podwykonawcami.

Wszystko wskazuje na to, że WSRM zainteresowana jest głównie pierwszym z wariantów.

Pamiętamy wszyscy jak przed ostatnimi wyborami Rząd i wojewoda hucznie rozdawali szpitalom karetki pogotowia. Za każdym razem organizowano 3-4 konferencje prasowe. Teraz będą pełnić rolę „przewozówek” lub przejmować je będzie WSRM.

- Przedmiotowa tematyka została uregulowana w stosownej umowie konsorcyjnej zawartej pomiędzy dysponentem liderem ZRM a dysponentami współrealizatorami. Działanie to miało na celu przystąpienie do konkursu organizowanego przez Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w marcu 2019 r., a dotyczącego organizacji kontraktacji świadczeń w rodzaju ratownictwo medyczne zgodnie ze znowelizowaną ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Umowa konsorcyjna umożliwiała podmiotom ubiegającym się o kontrakt zapewnienie odpowiedniego potencjału kadrowo-organizacyjnego do zabezpieczenia 103 ZRM na terenie województwa zgodnie z określoną przez wojewodę w Wojewódzkim Planie Działania Systemu PRM liczbą, rodzajem i lokalizacją ZRM. Wojewoda Łódzki nie jest stroną ww. umowy konsorcyjnej, a jedynie organem sprawującym nadzór nad systemem. W zakresie planowania i organizacji do zadań wojewodów należy dbałość o zapewnienie ustawowych czasów dotarcia ambulansów na miejsce zdarzenie do przypadków spełniających kryteria stanu nagłego zagrożenia zdrowotnego. Decyzje co do składu konsorcjum podejmują jego członkowie, a wszelkie działania polegające na zmianach liczby członków lub udziału w liczbie ZRM nie mogą naruszać warunków określonych w konkursie ŁOW NFZ i WPDS PRM.

- wyjaśnia dodatkowo wojewoda


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ewa 30.09.2020 14:15
JEŻELI NIE BĘDZIE POGOTOWIA RATUNKOWEGO PRZY SZPITALU, TO JAKI SENS JEST UTRZYMYWAĆ SZPITAL?. CO WART JEST SZPITAL BEZ POGOTOWIA? NIC!!. TEGO W TYM MIEŚCIE JESZCZE BRAKUJE, ABY ZABRAKŁO POGOTOWIA. POZIOM LECZENIA I TAK JEST BARDZO NISKI NA POZIOMIE LAT 60-70tych. BRAK POGOTOWIA COFNIE SŁUŻBĘ ZDROWIA W ROZWOJU JESZCZE BARDZIEJ. GUŚLARZE , SZAMANI I INNI NAWIEDZENI NIECH SIĘ SZYKUJĄ WIĘC DO PRACY. WRACAMY DO PRA HISTORII MEDYCYNY. A TAK NA SERIO!! BRAK POGOTOWIA DLA MNIE OZNACZA KONIEC POMOCY LEKARSKIEJ W TYM MIEŚCIE. TOTALNY ZAŚCIANEK, PARANOIA I IDIOTYZM. GRATULUJĘ POMYSŁU. WITAJ CIEMNOTO I ZACOFANIE.

Ratownik Michał 22.09.2020 18:56
Tak piszecie aż się czytać nie da. Widać że 90 procent nie ma zielonego pojęcia. Już jedno województwo ma monopol na ratownictwo i stawki godzinowe najniższe w kraju. U nas to samo bedzie jak bedzie jeden dysponent. Kto będzie inwestować w szkolenia w dobie Covidu tym bardziej że nie ma pewności że zaraz straci karetki.? I pracowników? Prawdą jest to kasa idzie do jednego worka ale to wynika z błędów NFZ w finansowaniu. Teraz jedna jednostka bedzie miala miliony nadwyżki a reszta podmiotów zadłużać się, czy to mądre?

Dr Bomba 23.09.2020 19:42
To ja sie postram odnalezc w tych 90 procentach nieznajacych zagadnienia. Ratownictwo to nie tylko karetki systemowe, a również transport medyczny, transport miedzyszpitalny, Izby Przyjec i Sory. Inwestycja w pracownika jest podstawa funkcjonowania kazdego zakladu pracy, majac na wzgledzie ewentualny blad medyczny ratownika, brak szkolen moze byc posrednia przyczyna bledu pracownika w wyniku zaniechania podnoszednia kwalifikacji przez zaklad pracy. Szkolenia zazwyczaj finansowane sa ze zrodel zewnetrznych albo w 100 procentach albo 80 do 20 procent. Nfz dobrze finansuje system prm, to kierownik podmiotu decyduje o lokowaniu srodkow. Co do zadluzania wymagna jest kolejna setna reforma ochrony zdrowia.

Pracownik 22.09.2020 10:37
Może cały szpital przestanie istnieć.Ludzie uciekają do pracy do Łodzi. Idą tam, gdzie lepiej płacą. Wszystkie szpitale dały pracownikom dodatki z tytułu Covida, ale w Tomaszowie pracownicy nie dostali złotówki. Zarażonych przybywa,co będzie jesienią? Pracowników nie przybędzie, a tych co są się nie docenia. Tak dyrekcja dba o pracowników.

Jdjdjdjjd 21.09.2020 14:03
Tylko żeby po przejściu do WSRM nie zrobił z siebie samemu kierownika, jak to miało miejsce pare lat temu.

Widzę w tym szanse 20.09.2020 17:03
A może doposażą jeszcze pogotowie. Trzeba pamiętać, że kasa na nowe karetki (w większości Mercedesy jakich czesto nie ma w miastach podobnej wielkosci w Niemczech), Mercedesy przyszly dzięki plecom Węgrzynowskiego czyli dobrym relacjom z Antonim Macierewiczem. To samo z lądowiskiem na Podleślej. Ileż lat się już o tym gadało... Mój Boże. Załatwił kto? PiS. W tej kadencji może jeszcze, ale jeśli mieli by mocny mandat, to i helikopter pojawiłby się na wyposażeniu Tomaszowa. Ludzie tutaj gorsi niż w Łodzi?

Q&A 19.09.2020 10:02
A co na to nasz radny nieporadny Krzysztof K ? Tak ładnie się wypowiada w mediach, taki specjalista wysokich lotów ? Najsmutniejsze jest to że 80 procent załogi nie może się doczekać przejścia pod Wsrm żeby się odseparować od rządów fufika.

Lolo 19.09.2020 20:53
Fu, fu, fu, pa, pa, pa, no, no ten tego. To o niego chodzi??

Posejdon 19.09.2020 09:55
pan prezes Krzysztof Z budował, Pan Wiesław Ch rujnuje. miało być tak pieknie. Gdzie jest Geriatria ? Gdzie jest Kardiologia? Gdzie są lekarze na zakaźnym oddziale? panowie co by tutaj jeszcze s....

Siostra Basen 19.09.2020 09:06
https://www.facebook.com/106833187808826/posts/126002409225237/ Artykuł o TCZ w Tomaszowie Mazowieckim

Szwagier 18.09.2020 22:11
W Tomaszowie burdel jakich mało. Przekonałem się 2 razy. I musieli mnie z rodziny do WAMu zawieźć bo nie mieli karetek. Lepiej zamknąć to i zakład pogrzebowy otworzyć. Zresztą, robią tam panie, które skończyły liceum pielęgniarskie nic więcej. Lekarze....daleko od noszy mi się przypomina serial

także ten 18.09.2020 21:24
Mieszkańcy Brójec serdecznie pozdrawiają tak cudowne pogotowie: https://lodz.tvp.pl/42628457/ratownicy-mieli-nie-udzielic-pomocy-nieprzytomnemu-mezczyznie-prokuratura-prowadzi-sledztwo Nadal nic nie trzeba zmieniać?

siwy 18.09.2020 20:15
Bardzo dobrze, nastąpi koniec kolesiostwa.

xxx 18.09.2020 19:58
Może jakość "usług" wzrośnie. Zobaczymy.

Tomaszowianin 18.09.2020 19:51
Co za bzdura że WSRM ma ochotę na przejęcie pogotowie w Tomaszowie Mazowieckim . To odgórna decyzja wojewody i ustawodawcy.

Krzysio 18.09.2020 21:02
Nie prawda, w tym szpitalu liczy sie tylko Neurologia i nic wiecej. Reszta jednostek jest olewana

Dr Kidler 18.09.2020 18:39
Przywrócić Dawida B on jeszcze postara się to uratować a wyrzucić Kamila B z funkcji tej bo ten człowiek to porażka dla Pogotowia Ratunkowego.

"Noszowi" dla obecnej dyrekcji 19.09.2020 21:07
Ten "gość" przyszedł wraz z Panami rządzącymi z Łodzi, obecnymi włodarzami szpitala im. Jonschera. Trzeba obiektywne przyznać że robotę robił dla tego pogotowia oraz ratowników tj. szkolenia, nowe karetki, ucieranie nosa naszej klice... dostał etat dyrektorski i odszedł dla nas ratowników niestety... tak jak wcześniej kompetentny ordynator interny Dr Słomka.

Ojciec dziecka z SMA 18.09.2020 17:54
Mieszkałem przez 2 lata w Łodzi. Od 4 lat mieszkam w Tomaszowie. Z uwagi na niepełnosprawne dziecko zdarza się, że muszę wezwać pogotowie. W Łodzi dojazd trwał 15 minut, w Tomaszowie dwa razy dłużej. W Łodzi pełna kultura i profesjonalizm. Tutaj wieczny foch, że muszą cztery litery ruszyć. Zatem TAK, CHCĘ ŻEBY TO POGOTOWIE BYŁO Z ŁODZI!

Tomaszowianin 18.09.2020 19:25
To wracaj do Łodzi skoro tam jest tak rewelacyjnie.

Tomaszowianin 18.09.2020 19:57
W Łodzi masz 30 karetek a w Tomaszowie 2. Mnie to nie dziwi

Paw Ulon 19.09.2020 07:01
Może nie poznałeś "Łowców skór" ....

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama