Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 23:16
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Zarząd Powiatu Tomaszowskiego wspiera przedsiębiorców. Podnosząc czynsz dzierżawny o 300 procent

Prowadzenie działalności gospodarczej w naszym kraju, określa się często mianem "drogi przez mękę". Moim zdaniem to nie tyle "męka", co "walka o przetrwanie", niekończący się survival, gdzie można stracić nie tylko pieniądze ale czasem też życie (w przenośni i sensie dosłownym)

Władze publiczne, które de facto powinny być zainteresowane we wspieraniu ludzi przedsiębiorczych robią wszystko, by ich zniechęcić do jakiejkolwiek aktywności oraz działania. Tylko od początku tego roku wprowadzono szereg nowych uregulowań prawnych, przysparzając nowych problemów i generując kolejne koszty. Czy można wobec tego dziwić się, że skłonność do przedsiębiorczości jest u nas coraz niższa? Czy jest coś zaskakującego w tym, że ludzie coraz rzadziej chcą żyć życiem własnych firm i rozwijać je pracując często po 20 godzin na dobą? Zamiast tego wybierają inne ścieżki zawodowe? Dotyczy to w szczególności młodych ludzi masowo emigrujących z miasta.

O ile na decyzje Rządu, który traktuje "biznes" jak "dojną krowę", obciążając kolejnymi podatkami, koncesjami i opłatami, wpływu większego nie mamy, o tyle władze lokalne powinniśmy z decyzji mających wpływ na kreowanie przedsiębiorczości rozliczać. Należałoby oczekiwać, że samorządy tworzyć będą warunki do lokalnego rozwoju oparte przede wszystkim  na stabilności zawieranych umów i tworzonych przepisów prawa lokalnego.

Czy za takie można uznać podniesienie czynszu dzierżawnego o blisko 300 procent? W dodatku w trudnych czasach kryzysu związanego z pandemią? Z cała pewnością nie. A dokładnie tak zrobił Zarząd Powiatu Tomaszowskiego  z przedsiębiorcą, który na działania tego samorządowego złożył skargę do Rady Powiatu. Odpowiedź na nią jak zwykle ta sama: drodzy radni, czynsze dzierżawne to nie Wasza sprawa, a więc skarga nie ma uzasadnienia.... 

Przyznam, że sytuacja dla mnie jako wieloletniego przedsiębiorcy jest bulwersująca. Znane mi są przypadki, gdzie właścicieli lokali wynajmowali je po jakiś konkretny biznes, a następnie (kiedy już rozkręcił się na dobre) podnosili drastycznie czynsz, lub wypowiadali umowy najmu samemu zajmując miejsce wcześniejszego najemcy. Trudno nazwać to inaczej niż pospolitą "gangsterką". Dlatego być może od władz publicznych należałoby oczekiwać wyższych standardów zachowania. Tym bardziej, gdy te standardy uderzają nie tylko w przedsiębiorcę ale też stanowią próbę cięcia gałęzi, na której te same władze wygodnie sobie zasiadają. 

Krótko o sprawie

Jeden z tomaszowskich przedsiębiorców od kilku lat  dzierżawi od Powiatu Tomaszowskiego 100 metrów kwadratowym gruntu położonego przy ulicy Jana Pawła II. Na tym terenie ustawił na własny koszt budynek, w którym prowadzi swoją działalność gospodarczą. Pozwolenie na użytkowanie otrzymał w 2001 roku. W chwili podpisywania umowy, ustanowiono roczny czynsz dzierżawny. 

Niestety nie mamy w dokumentacji złożonej radnym kwoty czynszu pierwotnego. Natomiast w roku 2007 kształtował się na poziomie 1.921 złotych. Uzgodniono też, że będzie się on co roku zmieniał, a zmiany będą adekwatne do ogólnie przyjętego w podobnych rozliczeniach wskaźnika makroekonomicznego, określającego zmiany cen usług i dóbr konsumpcyjnych w danej jednostce czasu. W ten sposób do 2020 roku osiągnięto czynsz na poziomie 2.570 złotych.

W wrześniu 2019 roku postanowiono te warunki jednak zmienić. Podniesiono wysokość czynszu aż o 275 procent. Dzierżawca nawet zmiany wstępnie zaakceptował. Być może nie do końca miał świadomość, że podwyżka będzie aż tak znacząca. 8555 złotych rocznie za 100 metrów kwadratowych nieużytków, to cena, delikatni eto ujmując... kosmiczna i świadczy o kompletnym oderwaniu od rzeczywistości osoby, która ją wymyśliła. 

Trudno się dziwić, że dzierżawca szuka sprawiedliwości, gdzie tylko może Zaczął od prośby do Zarządu powiatu o przywrócenie poprzednich warunków dzierżawy. Ja łatwo się domyślać spotkał się z odmową. Sprawa trafiła więc do radnych z komisji skarg i wniosków. Co ciekawe, z treści pism wynika, że wędrowała po powiatowych pokojach od marca ubiegłego do stycznia bieżącego rok (po kolejnym złożonym piśmie). 

Jak zwykle Zarząd Powiatu potraktował radnych niczym nikomu niepotrzebny organ. Samemu zachowując wysoką bezwładność, tego samego najwyraźniej oczekuje od Rady. Poprzez mecenasa Ireneusza Łukowiaka informuje więc, że "kwestie dotyczące czynszu nie mogą być przedmiotem merytorycznego postępowania zarówno przez Radę Powiatu ani tym bardziej przez Komisję Skarg Wniosków i Petycji, gdyż zagadnienia związane z gospodarowaniem powiatowym zasobem nieruchomości regulują szczegółowo przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami, a zgodnie z nimi powiatowym zasobem nieruchomości gospodaruje zarząd powiatu". 

Jako zawodowy zarządca nieruchomości mógłbym oczywiście wejść w dłuższą polemikę na ten temat. Może jednak kiedyś trafi się inna okazja. Skarga przedsiębiorcy w swojej genezie sięga stawek czynszu, Rada jednak ma prawo oceny sensowności i celowości podejmowanych przez organ wykonawczy działań. Samo podsumowanie typu: zrobi, bo mógł... chyba tutaj jednak nie wystarczy.. A odpowiedzi na pytania, jakie zadałem Staroście nadal do mnie nie dotarły. Dzisiaj upływa 14 dniowy termin  udzielenia odpowiedzi. Warto może abyśmy wszyscy je poznali 

  1. Co legło u podstaw tak drastycznej podwyżki? Proszę o podanie podstawy prawnej wynikającej z przepisów ogólnie obowiązujących jak także z umowy dzierżawy terenu? 
  2. Kto podjął tego rodzaju decyzje? Czy była to decyzja Zarządu, Starost, czy może innej osoby? – proszę o protokół z posiedzenia.
  3. W jaki sposób wyliczono podwyżkę i jak została ona uzasadniona?
  4. Czy dzierżawca posiadał zgodę na wzniesienie obiektu trwale związanego z gruntem? Jeśli tak to w jakiej formie?
  5. Czy umowa zawarta z dzierżawcą przewiduje możliwość przejęcia wykonanych naniesień przez właściciela terenu? Jeśli tak, to z jaką gratyfikacją dla ich właściciela?
  6. Ile innych przypadków podniesienie wysokości dzierżawy zanotowano w okresie ostatnich dwóch lat w odniesieniu do nieruchomości należących do Powiatu Tomaszowskiego a dzierżawionych przez osoby prywatne i przedsiębiorców? W jakiej wysokości były to podwyżki?

Kiedy dotrze odpowiedź oczywiście zamieszczę suplement do niniejszego felietonu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Vlad_Palovnick 05.02.2021 17:55
No tak. Ale jak mawia Pierwszy Dam RP: Przecież nikt nie zginął.

świeży chleb wczorajszy 04.02.2021 18:25
W Starostwie na stolikach wyłożone są piękne kolorowe foldery. Pokazują zdjęcia, co zostało zrobione/wybudowane w powiecie .... w 2019 roku :-) Szkoda, że się nie chwalą 2014 albo 2015 .....

Ajdejano 04.02.2021 17:10
Do Admina: bardzo proszę o uwolnienie nas od informacji o różnych debilnych pomysłach i decyzjach tego debilnego zarządu powiatu. Ci chłopcy z piaskownicy przechodzą samych siebie z tą swoją głupotą.

Ajdejano 04.02.2021 17:01
Ludziska: nie podniecajcie się ta sytuacją. Pytam: a na co Wy, kurw.. liczyliście?!?!?! Na zarząd powiatu, albo (jeszcze gorzej) na starostę powiatu ?!?!?! Nie wiedzieliście, że to grupa bezmózgowców, która w głębokiej d.u.p.i.e ma oczekiwania swoich wyborców ?!?!?! Że to grupa lokalnych cwaniaczków, którzy pozwolili się wybrać do samorządu WYŁĄCZNIE DLA SWOICH KORZYŚCI, a nie dla reprezentowania swoich wyborców ?!!?! Naiwność i głupota ludzka nie zna granic.

Prywaciorz 03.02.2021 18:43
Po 1 % dla każdego pracownika starostwa - będą za to premie np. w CAS albo kolejna impreska z antonim za publiczną kasę no i tych prywaciarzy

To ja i co 03.02.2021 18:43
Banda darmozjadów! Niech nie biorą premii, dodatków, nagród, 13-tek, wczasów pod gruszą itp. to się kasa znajdzie!!! W prywatnych firmach nie ma mln ekstra. Dyrektor, zastępca dyrektora, zastępca zastępcy, wicedyrektor, asystentka, sekretarka itd. Łeb pęka, i te gwiazdy z ZUS buszujące po sklepach w czasie pracy, dodatki dla gwiazd w UP i Mops za to, że swoją robotę robią, nie wspominając o „studni bez dna” na Farbiarskiej. Tam to jest używanie, a kasa płynie grubymi bańkami !!! Prędzej by mi ręka uschła jakbym miała zagłosować na lewaków ale was pisuary to powinno się dla przykładu zamkną na oddziałach psychiatrycznych bo wam mózgi wyparowały.

obserwator 04.02.2021 15:27
Do psychiatryka to chyba ciebie powinni wywieżć .

xxxxx xxx 04.02.2021 17:19
Prawda

M. 03.02.2021 18:27
Firmy powinny być otwierane i to już !!! -przynajmniej od 2-3 tygodni. Dane statyst zakażeń mówią jasno, że jest bardzo dobry czas ku temu! I będą samę zalety -wpływy, praca, ruch w biznesie,...itd Co prawda głównym obostrzeniem do zamykania firm miało być przygotowanie do szczepień (Nar. Prog...), ale biorąc pod uwagę tempo programu, to chyba .. każdemu logika i cierpliwość wysiada. Czy "rząd" nie potrafi tego nie zauważyć??? Nie - bo im jest dobrze !! A że im brakuje kasy? To podwyższyć podatki - lub znaleźć nową furtkę do uzyskania kasy ....... To, co wypływa z rządu podczas pandemii - to jeden wielki horror -wykorzystywanie sytuacji i totalne poniżanie ludzi. A tym bardziej, że jednocześnie w ramach "działań" rządu wywalane są pieniądze z kasy państwa na "ich", polityczno-zachciankowe i bzdurne kaprysy. Jak tak można?!!!! Ruszcie głową wreszcie !!!

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama