Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 18:20
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Będzie Park jak z Bajki za fundusze norweskie

Prawie 16 milionów złotych otrzyma Tomaszów Mazowiecki z tzw. Funduszy Norweskich. Zostanie z nich zrewitalizowany między innymi park miejski im. Solidarności czyli popularna "Muszla". To duży sukces Marcina Witko ale i wszystkich pracowników magistratu, którzy nad projektem pracowali. Wszystko wskazuje na to, że najdalej za dwa lata po odnowionym parku będą mogli pospacerować tomaszowianie. To inwestycja zapowiadana od kilku lat, na która czekali wszyscy mieszkańcy miasta.

Dobrą widomość przywiózł wczoraj do nas wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, któremu Tomaszów Mazowiecki nie jest miastem całkowicie obcym.  Środki, jakie otrzymał Tomaszów pochodzą z programu "Rozwój Lokalny" finansowanego ze środków Funduszy Norweskich i  Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021. Początkiem programu  było wyselekcjonowanie 255 średniej wielkości miast, które z powodu swoich problemów społecznych, gospodarczych i demograficznych kwalifikują się do szczególnej pomocy i interwencji. Spośród nich aż 212 złożyło wnioski o dofinansowanie.  To był pierwszy etap wstępnej selekcji. Po ocenie pozostały 54 miasta, które bardzo ciężko pracowały z ekspertami i ministerstwem, by wypracować najlepsze wnioski. Ostatecznie listę liderów poznaliśmy wczoraj. Znalazło się na niej 29 najmocniejszych miast.

Nie mówimy tutaj tylko o infrastrukturze a więc o tym co w mieście wybudujemy lub nie wybudujemy. To, co robiliśmy przez ostatnie kilkanaście miesięcy, to jest kompleksowa ocena miasta, z jego potencjałem, dobrymi i słabymi stronami. Miasto zostało zdiagnozowane, jak nigdy dotąd. Przygotowaliśmy 500 stron w dwóch dokumentach "Program Rozwoju Lokalnego" oraz "Program Rozwoju Instytucjonalnego" . Mamy miasto zatracające swoje funkcje, zagrożone wyludnieniem, z dużym obszarem zdegradowanym, wymagającym rewitalizacji.

- mówił na jednej z sesji Rady Miejskiej dyrektor Adam Koziełek, podkreślając, że proces pozyskiwania funduszy od Królestwa Norwegii jest długotrwały pracochłonny i skomplikowany.  Rzeczywiście, Tomaszów na decyzję czekał wiele miesięcy. Nie obyło się też be perturbacji. Istniała obawa, że wniosek może być odrzucony ze względu na fakt przyjęcia przez Radę Miejską Samorządowej Karty Rodziny, która zyskała sobie złą sławę, jako dokument o charakterze dyskryminującym środowiska LGBTQ. Na wniosek Marcina Witko uchwałę uchylono w listopadzie ubiegłego roku. W efekcie Prezydenta zaatakowały skrajnie prawicowe media a Antonii Macierewicz odgrażał się, że Witko zostanie w związku z tym usunięty z partii. Do tego nie doszło Witko wybrał miasto zamiast ideologii i to wbrew własnemu środowisku politycznemu a fundusze otrzymaliśmy i tomaszowianie będą cieszyć się z odnowionego parku, który kiedyś był tworzony ich własnymi rękoma. Z pewnością nie jeden raz z letniej sceny rozbrzmiewać będzie muzyka. 

Mamy dzisiaj ważny dzień w skali ogólnopolskiej ale i regionalnie w województwie łódzkim. Ogłaszamy wyniki dofinansowania w kwocie pół miliarda złotych zadań związanych z samorządem lokalnym. Wszystko zaczęło się od strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Półtora roku temu ogłosiliśmy program. Zaskoczyło nas, że aż 85% uprawnionych miast złożyło swoje wnioski do  programu "Rozwój Lokalny". Ostatecznie wybraliśmy 29 miast, choć pierwotnie zakładaliśmy, że będzie ich 15. Wśród nich mamy dużą reprezentację samorządów łódzkich, z Tomaszowem Mazowieckim na czele. Każde z tych miast dostanie ponad 15 milionów złotych. 

- mówił Waldemar Buda przypominając, że fundusze to także projekty tzw. miękkie. Bardzo ważne jest też to, że inwestycje z programu nie wymagają własnego wkładu finansowego,  a więc są finansowane w 100 procentach. 

- To dla nas wielki dzień, ale chcę podkreślić, że za każdym razem, kiedy odwiedza nas wiceminister Waldemar Buda, przywozi nam dobrą wiadomość. Śmiało możemy określić go mianem Ambasadora Tomaszowskich Spraw. Niedawno otwieraliśmy żłobek samorządowy, który powstał dzięki jego pomocy. Dzisiaj możemy go też nazwać Ojcem Rozwoju Tomaszowa Mazowieckiego 

- mówił Marcin Witko, dodając, że mimo, iż wniosek obejmował wyższą kwotę, to z żadnego z projektów nie ma zamiaru rezygnować. Tomaszów będzie miał więc nowe oświetlenie ulic w technice LED. Przeprowadzona zostanie też informatyzacja usług dla mieszkańców miasta. Wszystkie realizowane zadania mają na celu poprawę komfortu życia mieszkańców. Prezydent dziękował też wszystkim osobom, które pracowały nad projektami. 

We wczorajszej konferencji prasowej uczestniczyli poza Waldemarem Budą: poseł Robert Telus, senator Rafał Ambrozik, burmistrz Opoczna Dariusz Kosno i pierwszy zastępca prezydenta Zgierza - Bohdan Bączak. 

Dariusz Kosno, burmistrz Opoczna, od lat związany z Platormą Obywatelską wysoko ocenił działalność tomasowskiego samorządu z Marcinem Witko na czele. 

- Przyznam, że podpatrujemy co robi i organizuje w Tomaszowie Marcin Witko i próbujemy robić podobnie i stworzyć podobne obszary multifunkcjonalne w przestrzeni publicznej. Myślę, że nasze kontakty przyczynią się do rozwoju naszych samorządów. 

- mówił burmistrz Opoczna, prezentując opinię zgoła odmienną od jego partyjnych kolegów z Tomaszowa Mazowieckiego. 

W 2016 roku ogłoszono konkurs na projekt zagospodarowania Parku. Jak podkreśla Marcin Witko, uspokajając osoby zaniepokojone losem obecnego drzewostanu  planach jest utrzymanie jego charakteru - zwłaszcza, że drzewostan jest objęty ochroną konserwatorska

 Konieczność stworzenia nowego projektu pojawiła w związku z koniecznością wyburzenia dotąd istniejącej Muszli Koncertowej, której stan techniczny był katastrofalny. 

 Do konkursu zgłosiło się pięć pracowni architektonicznych, które  zostały dopuszczone do udziału. Wśród nich znalazły się trzy tomaszowskie firmy - KUBI Krzysztofa Bąbola, AZ PRO Biuro Usług Projektowych oraz IMPET Tomasza Plicha. Udział zadeklarowali także łodzianie: 4Design Architekci i Inżynierowie oraz B KWADRAT Antoniego Baryły.

Podstawowym zadaniem, jakie postawiono przed architektami było wskazanie sposobu odwrócenia centrum Tomaszowa w stronę rzeki Wolbórki i stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej.  Projekt uwzględniać miał oczywiście istnienie amfiteatru.

Urząd Miasta w specyfikacji wskazał na konieczność zaprojektowania zaprojektowanie zadaszonej widowni na 1500 miejsc oraz sceny, toalety publicznej, toalety dla zwierząt domowych, a także miejsca i elementów wyposażenia przestrzeni dla potrzeb ekspozycji sztuki i organizacji wydarzeń artystycznych oraz parkingów dla rowerów.

W konkursie nie przyznano pierwszego miejsca. Drugą nagrodę otrzymała pracownia IMPET Tomasza Plicha, a trzecią firma KUBI Krzysztofa Bąbola.

W pracy (pracowni IMPET) dokonano trafnego uporządkowania otoczenia obiektu, z wykorzystaniem relacji przestrzennych w ramach Parku Solidarności oraz pobliskich terenów rekreacyjno-sportowych. W pracy tej zwraca uwagę poszukiwanie wyrazistej, architektonicznej formy obiektu. Projektowany obiekt, stanowiący przykład architektury organicznej harmonijnie wpisano w krajobraz parku i doliny rzeki Wolbórki. Forma obiektu współgra z funkcją, zapewniając elastyczność użytkowania oraz wielofunkcyjne wykorzystanie powierzchni. Zwraca również uwagę interesująca próba kształtowania małej architektury w powiązaniu z konstrukcją budynku zaplecza.

- czytamy w uzasadnieniu wyboru.

Według komisji pod przewodnictwem Dariusza Żeleźnego prace stanowiły wartościowy materiał w dyskusji nad sposobem rozbudowy i przebudowy amfiteatru oraz Parku Solidarności, będąc punktem wyjścia do dalszych prac w gronie eksperckim, jak i podczas konsultacji społecznych.

Prace pokazały zróżnicowane podejście do przestrzeni Parku podkreślając jego potencjał i możliwe kierunki przekształceń. Uczestnicy konkursu przedstawili interesujące wizje architektoniczne i urbanistyczne. Zwraca również uwagę wysoki poziom obydwu złożonych prac zarówno w zakresie warsztatu projektowego jak i prezentacji wizualnej poszczególnych opracowań.

Czy nowy Park Solidarności będzie przypominał któryś z tych projektów? Przekonamy sie już niebawem


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

JZ 05.07.2021 05:56
To samo stado pasozytow co do grubego jeździ !

Lol 06.07.2021 22:59
Dokładnie ? I to nasz koszt

JZ 02.07.2021 20:40
Te wizualizacje sa tragiczne podobnie jak plac Kościuszki czy przystań

T. ?‍♀️ 02.07.2021 10:51
I tylko nie zapomnijcie o BEZPIECZNYM połączeniu obydwu parków !!! Dyskusje o niebezpiecznym przejściu przez ul. Warszawską były już podejmowane. Najbezpieczniejszy byłby przekop pod ulicą. Lepiej zrobić mniej w parku a wykonać coś praktycznego i bardziej potrzebnego.

lp 02.07.2021 12:55
Może przejście pod mostem?

A może 02.07.2021 19:28
dodatkowo przejście nad mostem w formie wiaduktu, albo most pontonowy? W doopach wam się poprzewracało z tej wielkiej radości.

tomaszowiak 02.07.2021 13:52
Zrobić tam kładkę drewnianą pod mostem na stalowej konstrukcji, byłaby to też atrakcja nad kaskadami rwącej wody, dawnej tamy. A koszty tego chyba nie tak wysokie.

AGA 02.07.2021 09:24
obwodnica TM - alejki w parku ; sala operacyjna - muszla koncertowa ; inwestorzy - fundusze norweskie .CZY TO NAPEWNO DOBRA ZAMIANA.

Emeryt 01.07.2021 23:29
Może będzie gdzie usiąść nie tak jak na błoniach lub na placu Kościuszki

Burek 01.07.2021 20:34
no to chyba będzie złota kartka, adrian wypomaduj włoski o szóstej i czołem o beton w parku solidarności, nie masz pojecia jak się pracuje na taką kasę dla miasta

Zz 01.07.2021 20:02
Ale pasożytów na zajęciach dużo, dobrze że nie podjęli uchwał przeciwko lgbt bo kasy by nie byłoby

Halina 01.07.2021 15:42
Na otwarciu areny powinna zaśpiewać Maryla Rodowicz i Zbyszek Hołdys

Grześ 02.07.2021 08:54
Lepiej Kabarety z Cezarym Pazurą, widownia pękałaby w szwach.

M 02.07.2021 10:40
i przy okazji Pazura mógłby jeszcze namawiać do przyjęcia preparatu

Pazura 02.07.2021 19:22
to wciska "cudowne gary" emerytom i wątpię żeby kabaretował.

lp 02.07.2021 12:53
może Zenek Martyniuk?

tom 01.07.2021 14:59
super sprawa!!! Tylko teraz potrzebny dobry projekt architektoniczny. Musi być coś więcej niż tylko alejki i ławki...

TM 01.07.2021 13:19
Brawa dla tych gwiazdeczek, co zro Ili przerwę w obradach powiatu żeby se zdjęcie zrobić z prezydentwm:) zenujaca postawa brak powagi i pokazanie jacy to jesteśmy mocni:)

Obywatel 01.07.2021 13:16
A było to możliwe tylko dzięki uchyleniu uchwały anty-LGBT (mylnie nazywanej "Samorządową Kartą Praw Rodzin"), którą lobbował Batorski. Gdyby Kazimierz Baran, Jarosław Batorski, Krzysztof Dziubałtowski, Zbigniew Kamiński, Cezary Krawczyk, Piotr Krzysztofik, Marzanna Popławska, Barbara Rogulska, Marcin Rybak i Beata Stańczyk, postawili na swoim to nie było by funduszy norweskich i nie było by inwestycji. Ci wszyscy wymienieni to konserwatyści, dla których bardziej liczy się dowalenie tak zwanemu "Lobby LGBT" niż rzeczywista praca dla miasta i dla rodzin których podobno są obrońcami.

Obywatel 01.07.2021 17:30
Łapki w dół pewnie dostałem od wymienionych w komentarzu osób ;) Dla was najważniejsze jest żeby w szkołach nie było lekcji o tolerancji, co tam jakieś inwestycje miejskie. Poco park rodzinom, ważne żeby dzieci nie wiedziały co to jest homoseksualizm, a na spacer mogą sobie iść do kościoła wspieranego coraz hojniej.

Rumcajs 01.07.2021 12:03
Kto nazwał ten park im. solidarności ?Co solidarność miała wspólnego z budową tego porku?Czyżby niespełnione ambicje solidaruchow i ówczesnych włodarzy?Najlepiej ślizgać się na czyimś dorobku.Mieszksm w tym mieście od urodzenia i doskonale wiem kto ten obiekt budował.

Ewa 02.07.2021 20:01
O to to, w samo sedno. Co ma solidarnosc z parkiem zbudowanym we wczesnych latach 60- tych? Ano i nic. Totalnie nic. I ja wiem kto park budowal. Ze tez wstyd nie zaleje tych, ktorzy zmienil nazwe parku i zawlaszczyli cudza prace. To byl Park XX lecia i niech taki pozostanie dla pamieci tych, ktorzy park zbudowali.

Reńka 01.07.2021 11:38
A co z robotą dla tysięcy młodych tomaszowian? Rozrywka dobra jest po pracy będącej tu na miejscu a na dzień dzisiejszy pracy trzeba szukać poza Tomaszowem. Wymęczeni całotygodniowymi dojazdami do Łodzi... mieszkańcy leżą plackiem w zaciszu domowym.

aa 01.07.2021 12:58
Są gotowe tereny pod inwestycje, co więcej można robić? Miasto ma Ci robotę załatwiać? Co do inwestycji w Tomaszowie szału nie ma ...i nie będzie i trzeba się z tym pogodzić. Musimy się liczyć też z tym, że jest masa nadal wolnego terenu w lepszych lokalizacjach w łódzkiem, gdzie jest w pobliżu nie jedna a dwie ogólnokrajowe czy nawet europejskie drogi (A1) i do dyspozycji pracownicy nie z jednego 60–tysięcznego miasteczka a czterech takich jak nasze w promieniu 30-50 km no i robole z Łodzi. Co począć Panie, co począć. No cóż, jak zwykle większość szans dla Tomaszowa przychodziła z zewnątrz. I to już od wojny krymskiej, na której Landsebrgi i inne Bornsteiny się dorabili. Potem to wszystko już tylko topniało, Piesch zbankrutował przed II wojną światową, Landsbergi byli na krawędzi – jeśli chodzi o te stare fabryki przy Gustownej czyli Konstytucji, poza udziałmi w TFSJ (Wistomie). Przecież to nie był popyt wewnętrzny. Dzisiaj to co się uda wyrwać do końca PiSu czyli jeszcze z 2 lata, tym się będziemy musieli zadowolić potem zapomnienie jak przez ostatnie 30 lat i robota u lokalnych prywaciarzy płatne w zależności od humoru. Potem będą już tylko tablce „interaktywne” działające rok, trochę parkingów porobią. Tego typu inwestycje. Co do wyludniania, czasy są badzo ciekawe. Mi się przez pewien czas wydawało, że do 2025 przeskoczy nas Bełchatów. Ciekawe jak to będzie... Słucham teraz intensywnie ludzi zwiazanych z energetyką, bo z przymusu muszę być „ekspertem” w tej dziedzinie, no i większość mówi, że energia z węgla brunatnego będzie jeszcze droższa od tej z węgla kamiennego. Normy emisyjne te wszystkie nudne sraki unijne. No i jeśli nie będzie w to miejsce nic nowego Bełchatowie, a na tym rynku bez 2-3 miliardów, powtarzam miliardów nie milionów to nie ma o czym w ogóle rozmawiać – więc to byłaby jedynie inwestycja rządowa, jeśli nic nowego nie powstanie to stopniowo zatrudnienie w elektroni i kopalnii w Bełchatowie będzie topnieć. A skoro tak, to może się okazać, że na chwię ludnościowo mogą nas przeskoczyć pod względem, ale za 10 lat znowu się zmieniejszą. Bardzo ciekawe czasy. Co nie znaczy, że komfortowe życie. No nie, ale ciekawe.

niebrowiak 01.07.2021 14:45
Te tereny inwestycyjne w kierunku Łaziska są ulubionym miejscem wybiegów dla naszych psów, piękna sprawa!

Ajdejano 01.07.2021 11:25
Gdyby trole zauważyli jedno, najmniejsze potknięcie Prezydenta, robiliby szum na dziesięć fajerek przez parę tygodni. Zobaczymy, ile pochwał wpłynie za przedstawione powyżej uzyskanie kasy na park....

? 01.07.2021 15:25
Otwieram lodówkę a tam ajdejano ????

Browar 02.07.2021 17:18
Powinien ktoś wypromować lokalny tani browar o nazwie "Ajdejano". Piwo niefiltrowane

Ajdejano 03.07.2021 12:50
Popraw się: piwo niepasteryzowane. Takie właśnie żłopię. Pamiętaj hejterze: pij tylko piwo niepasteryzowane, albo kwaśne mleko od krowy z własnego udoju. Jednak, najpierw musisz kupić taką krowę. Taka krowa, to około pięć tysięcy złotych. Nie masz kasiorki, pożyczę ci - hejterze. Pozdrowienia od starego czekisty (w razie czego, objaśnię ci, kto to był czekista).

Aa 02.07.2021 20:32
Fuj!!!

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama