Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 20:58
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Ministerstwo zachęca do donoszenia na szefów. Obiecuje benefity

Resort finansów ma nowy plan na zwalczanie zatrudniania na czarno. Główną rolę w nim mają odegrać sami pracownicy.
Ministerstwo zachęca do donoszenia na szefów. Obiecuje benefity

Autor: iStock

Jak jest obecnie?

Na każdej osobie, która pracuje bez umowy, państwo traci. Tacy pracownicy otrzymują pensje „pod stołem” i nie odprowadzają od tego podatków ani innych świadczeń. Dlatego Ministerstwo Finansów ma nowy pomysł na ograniczenie szarej strefy.

Aktualnie system podatkowy nie sprzyja pracownikom, którzy nie godzą się na pracę na czarno. W razie wykrycia tego procederu, to pracownik musi odprowadzić niezapłacony od swojej pensji podatek z odsetkami. Do tego odpowiada karnie za niezadeklarowanie podatku. Chcemy całkowicie odwrócić tę sytuację.” – cytuje resort „Rzeczpospolita”.

Benefity ze zgłoszeń

Zmiana polega na tym, że to sam pracownik miałby zgłosić się do organów skarbowych i przyznać przed nimi do pracy na czarno. W takim przypadku nie będzie go czekała żadna kara. I to ma być najważniejszym, ale nie jedynym benefitem. Podatki za taką osobę za cały okres nielegalnego zatrudnienia będzie musiał zapłacić pracodawca. Zostaną też naliczone odsetki. Dodatkowo zatrudniający będzie musiał uiścić podatek od minimalnego wynagrodzenia. I jeszcze jedno – żadnego z tych wydatków firma nie będzie mogła rozliczyć jako koszt uzyskania przychodu.

Dziś pracodawca przyłapany na nielegalnym procederze może zostać ukarany kwotą od 1 000 zł do 30 000 zł oraz dodatkowymi 5 000 zł ze strony ZUS. Może też odpowiadać za swoje czyny karnie. Według ostatnich szacunków GUS w Polsce na czarno pracuje nawet 880 000 osób, czyli około 5,4 procent wszystkich zatrudnionych. Kolejne 1,4 mln pracowników w naszym kraju ma otrzymywać wynagrodzenie „pod stołem”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 14.07.2021 14:15
Jeżeli wszyscy tak chwalicie powyższy materiał tych brytyjskich News4Media, to jeszcze spytajcie tych angoli, jak u nich, czyli w UK, zatrudniają na czarno Polaków i innych europejczyków. Te News4Media u siebie w UK, nie napiszą takiego tekstu. Tam byliby w krótkim czasie zlinczowani przez pracodawców UK. Tylko w Polsce mogą sobie na coś takiego pozwolić, bo traktują Polskę, jak kraj trzeciego świata - baranie łby.

Obserwator 14.07.2021 12:48
Niektórym pracownikom jest ,,na rękę" pracować ,,na czarno" bo np.komornik nic nie zabierze.

T 16.07.2021 12:58
Ale dzieciom takiego alimenciarza np. to już nie jest do śmiechu. Bo komornik nie przekaże im słusznie należnych alimentów jeśli nie ma z czego ściągnąć bo złodziej pracodawca dogadał się ze złodziejem tatusiem.

M 13.07.2021 23:13
Dobry ruch, skończy się okradanie pracowników z emerytur.

Ajdejano 14.07.2021 13:55
Te!!! Cwaniaczek !!! Pracownik za dychę!!! Jeżeli chcesz się zatrudnić gdziekolwiek, to procedura powinna być taka (scenariusz nr 1): - idziesz do firmy i firma mówi ci, do czego jesteś potrzebny i ile zarobisz za swoja pracę, - ty wyrażasz zgodę na zatrudnienie w tej firmie i mówisz, że chcesz być zatrudniony legalnie, - firma mówi ci, że jest zachwycona twoją zgodą na zatrudnienie ciebie i ciebie zatrudnia - zupełnie legalnie (!!!). Scenariusz nr 2: - idziesz do firmy i firma mówi ci, do czego jesteś potrzebny i ile zarobisz za swoja pracę. Oczywiście: mówią ci, że będziesz zarabiał dobrą kasę (do swojej kieszeni), ale w papierach będzie trochę inaczej, czyli mniej, - ty wyrażasz zgodę na zatrudnienie w tej firmie i mówisz, że chcesz być zatrudniony na takich "lewych" papierach, - firma mówi ci, że jest zachwycona twoją zgodą na zatrudnienie ciebie i ciebie zatrudnia - zupełnie półlegalnie. Więc, moje pytanie: jeżeli pracujesz w jakiejś firmie wg scenariusza nr 2 (powyżej), to dlaczego, kur..., jęczysz ?!?! Przecież to była twoja decyzja!!! Nie podoba ci się taki układ ?!?!?! No, to wyp.... z takiej firmy!!!! I szukaj, wg ciebie "porządnej" firmy. I nie zawracaj dup..innym.

M 14.07.2021 20:05
Ajdejano, Miszczu jest jeszcze Scenariusz 3 - nie godzisz się na pensję pod stołem i honorowo idziesz na bezrobocie. Bo wszystkie firmy z branży która cię interesuje stosują ten sam model biznesu. Ty Ajdejano to chyba w jakimś wymyślonym w twojej głowie świecie żyjesz. Albo pracujesz w budżetówce i jesteś odrealniony.

Ajdejano 15.07.2021 08:04
"M-iszczu": prywatną działalność prowadzę od roku 1983 (z małymi przerwami). W mojej firmie pracują ludzie nawet już od lat: 1987 - 2005 . I tych ludzi nikt na siłę nie trzyma. O czymś to chyba świadczy. Tak więc, załóż firmę, zatrudnij ludzi i wtedy zabieraj głos. Każdy odważny do "mundrusiowania" się na temat, o którym nie ma zielonego pojęcia. Co do budżetówki: parę lat pracowałem w budżetówce. W Polsce i na całym świecie, budżetówka musi istnieć, ale dla każdego państwa jest w rzeczywiści nieszczęściem - ekonomicznym, gospodarczym. Te wszystkie: urzędy, służby zdrowia, służby specjalne, służby podatkowe, służby mundurowe i wiele innego dziadostwa (np. parlament, samorządowi radni ), to jest towarzystwo spod ciemnej gwiazdy, pracujące na 1/3 gwizdka i ciągle domagające się podwyżek i uważające się za państwo w państwie. Ludzie zupełnie nie przygotowani merytorycznie do wykonywania swojej pracy, ale za to, znakomicie ustawieni "polytycnie" przez swoich różnych pociotków, kolesiów.

M 15.07.2021 10:08
Czyli w twojej "Firmie" od 1983 roku okradasz swoich pracowników z emerytur, a nasz wspaniały kraj z należnych mu podatków. Potem w różnych komentarzach krytykujesz np. służbę zdrowia że jest dziadowska i niedofinansowana, czy szkolnictwo. Tylko że, sam powodujesz to dziadostwo bo przyczyniasz się do tego nie płacąc podatków. A twoi pracownicy na pewno cię kochają.

Ajdejano 15.07.2021 17:33
Na jakiej podstawie piszesz, że okradam swoich pracowników z ich emerytur?! Na jakiej podstawie wywnioskowałeś, że nie płacę podatków ?! Jeżeli ludzie, których (wg Ciebie) krzywdzę, pracują u mnie już kilkadziesiąt lat, to na jakiej podstawie zgryźliwie twierdzisz, że moi pracownicy "na pewno cię kochają" ?! Ja krytykuję np. służbę zdrowia i szkolnictwo oraz inne służby za to, że nie zasługują na swoje obecne wynagrodzenia, bo 75-80% tych służb i szkolnictwa, to zupełne badziewie, nie przygotowane do pełnienia swojej służby, leczenia ludzi i nauczania dzieci i młodzieży. To jest właśnie ta roszczeniowa budżetówka. Mówię o 80% tej budżetówki, bo te pozostałe 20 % tej budżetówki, to porządni i przygotowani ludzie. PS. Wg mnie, jesteś jakimś-tam: instruktorem fitnesu, urzędniczyną, kiepskim nauczycielem, albo jakimś innym wygibusem, zupełnie nieodpowiedzialnym za wyniki swojej pracy. Poza tym: słyszałeś kiedykolwiek, aby rodzice dzieciaka, wygra w sądzie sprawę o złe wykształcenie lub o złe wyleczenie ich dzieciaka ?! Ta moja ostatnia zaczepka dotyczy zupełnego braku odpowiedzialności budżetówki za swoją pracę.

M 15.07.2021 22:46
Chwalisz płacenie pod stołem, więc domyśliłem się, że też tak robisz. Teraz oczywiście zaprzeczysz bo jeszcze mogła by jakaś kontrola ZUS lub US wpaść do ciebie z wizytą. W internecie wcale nie jesteś taki incognito jak ci się wydaje.

Ajdejano 16.07.2021 09:44
Pociągnijmy temat. Jeżeli ty oceniasz mnie jedynie na podstawie swoich domysłów i straszysz mnie (też na podstawie swoich domysłów) zusem i skarbówką, to ja też domyślam się, kim jesteś. Jesteś zgorzkniałym, bezrobotnym czerwoniakiem, mającym pretensje do całego świata. Proponuję wyjazd do Korei Północnej. Tak spotkasz idealny i uporządkowany świat. Ale zabierz z sobą chociaż worek ryżu. Może ci się przydać.

M 16.07.2021 12:51
Albo mogę też być pracownikiem US, i niedługo poznamy się osobiście ;)

Strong 13.07.2021 17:32
I b.dobrze. Albo pracodawcy zatrudniają i płacą normalnie, albo się migają i sami bujają swoją robotę tak, by później podróżować nowiutkimi mercedesami. Przy czym nigdy nie wiadomo, kiedy ten mercedes wyladuje w KAS na placu, na przetargu. No coś za coś.

Ajdejano 14.07.2021 18:16
Dlaczego tak jęczysz?! Załóż sobie firmę, zatrudnij LEGALNIE wszystkich pracowników i wtedy nie będziesz jęczał i tłumaczył się przed KAS, bo wcześniej pójdziesz z torbami i bez mercedesa, a KAS i tak się będzie z ciebie śmiało. Dlaczego będzie się śmiało ?! Dlatego, że uznają ciebie za totalnego nieudacznika, który rozpoczął działalność gospodarczą i solidnie dzielił się z głównym złodziejem-państwem i poszedł z torbami. Głupich nie sieją. Sami się rodzą.

Jimmy 14.07.2021 20:01
Nie rozumiem. Albo kogoś stać na prowadzenie biznesu, albo nie. Jak go/jej nie stać, to niech taki Janusz/taka Grażyna nie udaje przedsiębiorcy, bo to śmieszne.

Strong 14.07.2021 21:04
Sam nie jęcz... Zatrudniają to niech płacą. Nie, to muszą mieć min. świadomość, że może być problem. Ich nieświadomość kreuje takie patologie. Pod stołem, w kopercie, do ręki, do buzi itp. itd. niewygodna legalna firma z opłatami i wypłatami, to na bezrobocie, na maliny albo razem z ajdejano tworzyć firemki kwiaty. Tylko się nie roztkliwiaj jako mega biznesmen i znawca podatkowy.

xxx 13.07.2021 15:33
Co daje legalna praca ? Chyba tylko chorobowe.

Opinie

Dziś w kraju i na świecie. 28 czerwca – od Unii Lubelskiej po Poznański Czerwiec, od Wersalu po „OK Computer”

Dziś jest niedziela, 28 czerwca, sto siedemdziesiąty dziewiąty dzień roku. Słońce wzeszło o godz. 4.16, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Ireneusz, Józef, Leon, Lubomir i Paweł. Data dodania artykułu: 28.06.2026 08:47
Dziś w kraju i na świecie. 28 czerwca – od Unii Lubelskiej po Poznański Czerwiec, od Wersalu po „OK Computer”

Kilometrowa planetoida przeleci dziś obok Ziemi. Blisko? Tak. Groźnie? Nie

W sobotę, 27 czerwca, w pobliżu Ziemi przeleci duża planetoida 152637, znana także jako 1997 NC1. Obiekt ma według szacunków od 750 metrów do ponad 1,6 kilometra średnicy. Brzmi jak początek filmu katastroficznego, ale tym razem Bruce Willis może spokojnie zostać w domu. Europejska Agencja Kosmiczna potwierdza: przelot będzie bezpieczny. Data dodania artykułu: 27.06.2026 10:42
Kilometrowa planetoida przeleci dziś obok Ziemi. Blisko? Tak. Groźnie? Nie

Dziś w kraju i na świecie. 27 czerwca: od Trzciany i Kieślowskiego po Queen, Elvisa i pierwszy polski lot w kosmos

Dziś jest sobota, 27 czerwca, sto siedemdziesiąty ósmy dzień roku. Wschód słońca nastąpił o godz. 4.15, zachód o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Władysław, Maria, Jan, Joanna, Teresa, Maryla i Cyryl. Data dodania artykułu: 27.06.2026 10:10
Dziś w kraju i na świecie. 27 czerwca: od Trzciany i Kieślowskiego po Queen, Elvisa i pierwszy polski lot w kosmos

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Święto miasta pełne koncertów i atrakcjiFestiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026 odbędzie się w dniach 26–28 czerwca 2026 roku. Przez trzy dni na mieszkańców i gości czeka bogaty program koncertowy, wydarzenia towarzyszące oraz liczne strefy aktywności przygotowane z myślą o całych rodzinach.Program wydarzeniaW piątek, 26 czerwca, obchody rozpoczną się o 19:00 przemarszem Tomaszowian z Placu Kościuszki ulicami miasta. Tego samego dnia o 20:00 w Parku Miejskim „Solidarność” wystąpią TM Orchestra i Maciej Balcar.W sobotę, 27 czerwca, na Tomaszowskich Błoniach zaplanowano koncerty od godziny 16:30. Na scenie pojawią się Kazzu, wokaliści MCK, Teatr Piosenki MCK, Chór Artis Gaudium, Sarius oraz Happysad.W niedzielę, 28 czerwca, również na Tomaszowskich Błoniach, od godziny 17:00 wystąpią Akcent Zenek Martyniuk, Michał Szczygieł z Zespołem oraz Fun Factory. Przed koncertami odbędą się także pokazy akrobatyki powietrznej przygotowane przez Fundację Astra Fly Academy.Dodatkowe atrakcjeW sobotę i niedzielę w godzinach 17:00–20:00 działać będą specjalne strefy na Tomaszowskich Błoniach oraz na Przystani. W programie znalazły się m.in. Strefa Przedszkolaka, Strefa Mieszkańca, Strefa Mundurowa oraz Strefa Sportu.W ramach wydarzeń sportowych zaplanowano także Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta oraz Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.Informacje organizacyjneWydarzenie skierowane jest do mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i wszystkich gości, którzy chcą wspólnie świętować dni miasta. Główne koncerty i atrakcje odbędą się na Tomaszowskich Błoniach, a inauguracja rozpocznie się przemarszem z centrum miasta. Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu

Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego, gdy rozstrzygano sprawę wygaszenia mandatu radnej Pauliny Sochy, usłyszeliśmy opowieść o fachowości, ratowaniu szpitala i rzekomo usuniętych danych po odejściu poprzedniej księgowej. Teraz do redakcji zgłosili się pracownicy działu finansowego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Twierdzą, że żadnych danych nikt nie kasował, a informacje przekazywane radnym są — ich zdaniem — nieprawdziwe. Przekazali redakcji zdjęcia zbiorów danych prowadzonych od 2019 roku. Sprawa wymaga pilnych wyjaśnień, bo w tle nie chodzi już tylko o mandat jednej radnej, ale o wiarygodność informacji, na podstawie których radni podejmują decyzje. Data dodania artykułu: Wczoraj, 18:41 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 1
Wakacje 2026 w Tomaszowie Mazowieckim. Bezpłatne atrakcje dla dzieci, młodzieży i rodzin Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Ponad 120 tys. zł dla tomaszowskich szkół na program „Posiłek w szkole i w domu” Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Barlickiego wraca do życia. Stara kamienica przechodzi operację na otwartym sercu, obok rośnie nowy blok Widzew odpalił silniki. Cztery gole, trzy karne i sygnał dla ligi Tomaszów śpiewał drugi dzień. Sarius, happysad i lokalni artyści na scenie Tomaszów znów poszedł za muzyką. Pierwszy dzień festiwalu „A może byśmy tak… do Tomaszowa” za nami Podróże nie zawsze uczą. Psycholog wyjaśnia, jak podróżować świadomie, by odkrywać ludzi, miejsca i siebie Dziś w kraju i na świecie. 28 czerwca – od Unii Lubelskiej po Poznański Czerwiec, od Wersalu po „OK Computer” Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu Dzień tych, którzy nie mają działu PR, ale mają telefon zawsze pod ręką
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Figo-fago Treść komentarza: Ten kat-e-heta nie nadaje się nawet do wykładanie płytek na podłodcze. Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Figo-fago Treść komentarza: Kolejne mieszanie w temacie służby zdrowia, które pozostanie, jak zwykle, bez echa. Takie mieszanie ma miejsce od wielu lat. A za obecnej kadencji ryżowaty Donek - zwykły antypolski bandyta wycofał to, co wprowadził PiS, czyli zlikwidował dodatkowe uczelnie z kształceniem lekarzy. Źródło komentarza: Puste łóżka, pełne koszty. Czy Tomaszowskie Centrum Zdrowia wymaga odważnej przebudowy? Autor komentarza: ixi Treść komentarza: Na występy tego posła nie "możemy patrzeć z delikatnym pobłażaniem" (cytat z materiału powyżej). Wyjaśnię, dlaczego: np. ja i wielu ludzi w naszym grajdole i w powiecie traktujemy tego posła, jak zwykłego, lokalnego ćwoka. I dlatego takiemu pajacowi należy się tylko współczucie i ogólna negacja jego poczynań. To jest kompletne dno, a nie poseł. Źródło komentarza: Kto decyduje o przyszłości TCZ? Polityczne show, ministerialne zakazy i widmo konsolidacji Autor komentarza: woody Treść komentarza: Jkim trzeba byc zadufanym w sobie miernota zeby byc Goskiem Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Kuria Treść komentarza: Ciekawe, co ten kat-e-heta wkłada do głowy tym dzieciom??? Daszing fru de snoł ... Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Halina S. Treść komentarza: Powinno się oznakować pasy na przejściu dla pieszych Źródło komentarza: Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama