Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 14:00
Reklama
Reklama

Kibole w pneumatycznym namiocie, radni w czarnej....

Ch.... d.... i kamieni kupa - to słynne zdanie wypowiedziane przez jednego z ministrów w słynnej warszawskiej restauracji a nagrane przez gang kelnerów. Bartłomiej Sienkiewicz (w sumie niezły szef MSW) mówił tak o organizacji państwa polskiego. Jego zdaniem istniało ono tylko teoretycznie. System zwyczajnie nie działał jak sprawna maszyna. Te wypowiedzi, stanowiące raczej wyraz troski nad stanem państwa, oburzyły opinię publiczną. Pomogły też dojść do władzy kolejnej ekipie rządzącej. Wyborcy mieli nadzieję, że ten stan ulegnie poprawie. Zapowiadano naprawę niemal wszystkiego: służby zdrowia, oświaty, wojska, Policji itd. Zamiast tego dokonano totalnej demolki. Protestują kolejne grupy zawodowe. Na ulicę wychodzą nawet rolnicy. Każdego dnia obserwujemy i słyszymy o kolejnych głupich pomysłach, które są nie tylko głupie ale wręcz szkodliwe. Pieniądze wyrzucane są w błoto, bez żadnej refleksji i chwili zastanowienia. Za to w poczuciu bałwochwalczej nieomylności.

Przykłady można mnożyć ale nie o to chodzi, by tworzyć wyliczanki. Z rodzimego podwórka mogę wskazać dla przykładu jeden. Około roku temu, kiedy pandemia zaczęła nabierać rozpędu, jakiś wybitny geniusz (nie w Tomaszowie) wymyślił, że będzie dezynfekował karetki pogotowia. Idea co do zasady słuszna i zasługująca zapewne na order lub co najmniej odznakę "przodownika pracy socjalistycznej", gdyby nie pomysł na jej wykonanie. Otóż postanowiono o zakupie bramek dezynfekcyjnych. Jedna z nich ustawiona jest przy naszej stacji ratownictwa medycznego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Kosztowała ta zabawka kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oczywiście oddano ją do użytku z wielką pompą, ksiądz poświęcił a Starostwo zorganizowało konferencje prasowe, gdzie w wazeliniarskim stylu wychwalano ten idiotyczny pomysł, o którym od razu było wiadomo, że mądry nie jest. Dlaczego? No właśnie. Bo bramka sobie stoi i nie jest wcale użytkowana (a miała być po każdym covidowym kursie). Ktoś się uśmiechnie? Zapewne. Ale osoba zamawiająca sprzęt nie pomyślała, że każdorazowe mycie i dezynfekcje, to kilkadziesiąt litrów płynu dezynfekcyjnego. Cena w orlenowskim hurcie to ok 50 zł za 5 litrową bańkę (a rok temu było jeszcze drożej). No i sobie to stoi, a za rok zostanie rozebrane i pójdzie sobie na złom. Znowu zarobił jakiś narciarski instruktor? Być może ktoś dostał prowizję. Gratulujemy pomysłu na biznes. 

Wczoraj otrzymaliśmy "na tacy całkiem podobny pomysł. Komendant Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim wystąpił do Zarządu Powiatu z wnioskiem o zakup pneumatycznego namiotu. Radni dyskutowali na ten temat w czasie posiedzenia komisji bezpieczeństwa i nikt nie był w stanie wyjaśnić nam po co ten namiot naszej KPP. Komendant złożył wniosek, Starosta zaakceptował, wicestarosta się nieśmiało sprzeciwiał, a radni bezdyskusyjnie mieli przegłosować. Bo wszelkie dyskusje nie są mile widziane. Dyktatura z Nowogrodzkiej zawitała do Tomaszowa na ulicę Szkolną. Wszyscy członkowie komisji zwracali uwagę na absurdalność zakupu i chyba nie było osoby, która nie uważałaby, że powiat ma naprawdę ważniejsze wydatki. Komendant nawet nie zadał sobie trudu by wybrać się na sesję i jakoś ten naszym zdaniem niepotrzebny zakup uzasadnić. Nie potrafił tego zrobić ani starosta ani też nikt z podległym powiatowi służb. Szef Zarządzania Kryzysowego, Tomasz Wojtaszek również nie tryskał optymizmem. 

Najpierw próbowano nas przekonywać, że powinniśmy dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a taki namiot się przyda w przypadku organizowania poszukiwań osób zaginionych lub w stanach klęsk żywiołowych czy zagrożenia. Wszystko pięknie, tylko w razie potrzeby Starostwo takie wyposażenie posiada i można z niego dowolnie korzystać. Mają je też strażacy a to na nich spoczywa główny ciężar prowadzenia akcji poszukiwawczych, usuwania skutków wypadków, pożarów  itp. zdarzeń. Gdyby pojawił się wniosek o doposażenie OSP, głosowalibyśmy dwoma rękoma. Strażacy z Tomaszowa, Ujazdu, Inowłodza, Czerniewic najczęściej są pierwsi na miejscu. To oni udzielają pomocy przedmedycznej i ratują na co dzień życie. Ale namiot dla KPP.... Zapytaliśmy: po co? 

Odpowiedź na to pytanie, po przerwie w obradach w sposób entuzjastyczny przedstawił Tomasz Zdonek. Dowiedzieliśmy się wreszcie skąd pomysł zakupu namiotu zaświtał w czyjejś genialnej głowie. Otóż jakiś czas temu jakiś wybitny specjalista od bezpieczeństwa podjął decyzję o zatrzymaniu chorwackich kibiców zmierzających na mecz, Do zatrzymania doszło w Tomaszowie. Sama akcja wzbudziła sporo sensacji, bo taki policyjny zlot na ulicy Wandy Panfil obserwujemy raz na 25  (albo więcej) lat. Ostatnio chyba w czasach stanu wojennego. Sam pomysł prewencyjnego zatrzymywania ludzi pochodzić musi z szatańskich lat 80-tych ubiegłego wieku. Radny Zdonek po naradzie ze starostą podzielił się z nami swoim genialnym pomysłem, że może należałoby dwa takie namioty dla policji zakupić. To rzeczywiście niezwykle racjonalna myśl, która wyjaśnia nam przy okazji dlaczego spółka Lecha SA zarządzana przez radnego musiała paść. I to z wielkim hukiem. 

Równie zabawnym argumentem był ten, który mówił, że namiot za 25 tysięcy złotych ma posłużyć również działalności edukacyjnej dla dzieci z tomaszowskich szkół. Czym jeszcze będziemy edukować dzieciaki? Pałką? Kajdankami? Glockiem? Mam lepszy pomysł. Zamykajmy je na noc w celach. Przestraszymy je do tego stopnia, że nigdy żadnego przestępstwa nie popełnią. 

Nie przez przypadek wspomniałem na wstępie o "kupie kamieni" Bartłomieja Sienkiewicza. Wydaje się, że dzisiaj już nawet najdrobniejsze kamyczki zniknęły, choć mogły być wykorzystane pod fundament. Ktoś je zwyczajnie "podpieprzył", by spełnić proroctwo niejakiego Kononowicza, w taki sposób, by nie było już... niczego. 

Policja przyzwyczaiła się do tego, że co jakiś czas występuje z jakimś kosztownym wnioskiem, a my radośnie kupujemy: radiowozy, namioty, służby ponadnormatywne i inne fanaberie. Wszystkie te rzeczy powinien zapewnić do skutecznej pracy policjantom polski rząd, komendy wojewódzkie, główne, minister spraw wewnętrznych itd. Samorządy nie mogą wyręczać państwowych instytucji, bo ich na to po prostu nie stać. Szczególnie te powiatowe, które nie posiadają właściwie dochodów z podatków. Wyręczamy niewydolne państwo, a powinniśmy myśleć o tym, że w komendach są wolne wakaty i brakuje policjantów. Namiot i nowy radiowóz kupiony przez biedną gminę tego problemu nie rozwiąże 

 

 

Kiedy idę na szpitalny oddział i słyszę, że potrzebny jet kardiomonitor dla ratowania życia a na sesji, że kupujemy namiot by móc legitymować zagranicznych kiboli, to czuję jakąś dysproporcje w określaniu hierarchii potrzeb. 

Jest też pytanie: dlaczego komendant powiatowy nie występuje z podobnymi wnioskami do swoich przełożonych? Może chodzi o to, by szefom się nie narażać, a bezrefleksyjni samorządowcy "łykną" wszystko. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tm 10.09.2021 11:10
Jak się nie podoba droga na zachód otwarta zamiast pisania kolejnego bezsensownego artykułu można wyjechać na zmywak do Anglii i wtedy się nie będzie narzekać.

Biskuppokropi 09.09.2021 14:02
Dla bezpieczeństwa mieszkańców wysadźmy cały powiat, nie będzie chorób, kradzieży napadów i wszelkiego zła. W wodociągi wpuśćmy domestos nie będzie bakterii i wirusów. Wyłączmy ZGC nie będzie smogu i będzie eko. Zaorajmy ulicę Piłsudskiego i Antoniego nie będzie spalin. Powyrywajmy wszystkim nogi nie będą ich sobie łamać. Zburzyć wszystkie budynki nie będzie pożarów. Generator najlepszych pomysłów władz lokalnych - start: ...

m&m 09.09.2021 13:45
A co tam redaktorze się martwisz. Cyk, pyk i kredycik dla miasta jest. Przecież się samo sfinansuje...I nasi umiłowani przywódcy przynajmniej dobrze się czują, bo coś załatwili...Kolejne pomniki nieudacznictwa ludzi, którzy potrafią wydawać pożyczone pieniądze. Nigdzie ,poza samorządami, chyba nikt nie ma takiej łatwej ręki do wywalania kasy. Ale będzie sobie można fotkę przy tym zrobić i się chwilę poczuć jak Edward Gierek. m& co do nagrań w restauracji, to kto wierzy, że takie rzeczy nagrywają i potem wykorzystują kelnerzy?

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama