Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 12:56
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

„Białe miasteczko” w centrum Warszawy. Będzie stało do skutku

Duża część medyków nie wróciła do domów po wielkiej manifestacji w stolicy. Tak jak kilkanaście lat temu koczują pod Kancelarią Premiera. Mówią, że tym razem nie odejdą.
„Białe miasteczko” w centrum Warszawy. Będzie stało do skutku

Autor: Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych

Do manifestacji doszło w sobotę. Ulicami stolicy przeszły tłumy pracowników ochrony zdrowia – lekarze, pielęgniarki czy ratownicy. Wszyscy mówili to samo. Chcą zwiększenia nakładów na zdrowie, podwyżek i regulacji prawnych w ich zawodach. Rozmowy z ministrem, Adamem Niedzielskim nie przyniosły skutku. Szef resortu zdrowia tłumaczył, że pełne spełnienie postulatów to koszt ponad 26 mld zł w tym roku i blisko 105 mld zł w przyszłym. We wtorek ma się odbyć kolejna tura rozmów.

Według organizatorów w demonstracji wzięło udział nawet od 30 do 40 tys. osób. Protestujący przeszli przez stolicę, zatrzymywali się przed Ministerstwem Zdrowia, Pałacem Prezydenckim i Sejmem.

Jak zwykle pojawiło się pytanie: Ile zarabiają pielęgniarki? Jeszcze w czerwcu rzecznik Ministerstwa Zdrowia wyliczał, że 6500 zł brutto. Pielęgniarki regularnie wracają do tamtych słów. Podczas protestu medyków i zawodów niemedycznych w Warszawie pasek z wypłaty pokazała Krystyna Ptok, szefowa OZZPiP.

- Mediom pokażę pasek koleżanki pielęgniarki. Na rękę, do wypłaty to jest niespełna 3,5 tys. Tak świetnie zarabia polska pielęgniarka z wieloletnim stażem pracy, która podeszła tu i udostępnia państwu pasek - mówiła Ptok. Na pasku widać kwotę 3 435,39 zł.

Tymczasem nie wszyscy protestujący, po manifestacji, wrócili do domów. Część z nich rozbiła przed Kancelarią Premiera „Białe miasteczko 2.0”. To nawiązanie do wydarzeń z 2007 roku. Wówczas taką samą formę protestu wybrały pielęgniarki. Codziennie koczowały na Alejach Ujazdowskich, a co godzinę robiły niesamowity hałas grzechocząc plastikowymi butelkami, w których były monety. Pierwsze takie miasteczko stało 27 dni. Protestujący nie wywalczyli wtedy realizacji swoich postulatów.


Tym razem miasteczko ma stać do skutku – tak mówią medycy. „’Białe miasteczko’ stało się dziś tym, czym chcieliśmy, żeby było. Stało się miejscem spotkań pacjentów i medyków, było dziś miejscem dialogu. Jest tylko jeden problem, w tym dialogu cały czas brakuje przedstawicieli rządu, a przede wszystkim premiera. Czekamy na spotkanie z premierem. Kiedy wreszcie zostaniemy potraktowani poważnie?" - mówił na niedzielnej, wieczornej konferencji jeden z protestujących, a przewodniczący Porozumienia Rezydentów, Wojciech Szaraniec poinformował, że poniedziałek będzie dniem psychiatrii, w tym psychiatrii dzieci i młodzieży. „Będziemy rozmawiać na temat braków kadrowych w polskiej psychiatrii. Jednocześnie mamy dramatyczną sytuację, jeżeli chodzi o samobójstwa wśród dzieci. Jutro będziemy podejmować te ciężkie tematy”.

 

 

 


Chodzi o to, że medycy nie chcą przed siedzibą rządu stać nic nie robiąc. Zapraszają na spotkania, rozmowy, porady zdrowotne. W niedzielę miejsce protestu odwiedziło około 5 tysięcy osób. Program działania tej akcji został już nakreślony do do soboty, 18 września. Oprócz konferencji i paneli tematycznych będą tu świadczone darmowe badania profilaktyczne - pomiar ciśnienia czy poziomu cukru we krwi, oraz warsztaty dla medyków lub pacjentów.

Protestowali też Salowe, sanitariusze, rejestratorki, sekretarki, kuchenkowe, niemedyczni kierowcy karetek – czyli tak zwany szary personel. Personel pomocniczy w ochronie zdrowia, jedna z najbardziej pomijanych grup zawodowych w Polsce.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

skwara 19.09.2021 22:56
Tu wszyscy wydają się niezauważać że jednym (chyba głównym) postulatem jest dofinansowanie służby zdrowia... a na tym chba każdemu powinno zależeć bo przy obecnym finansowaniu to do zachodnich standardów nigdy sie nie doczołgamy...

Pacjent 18.09.2021 13:10
Pewnie każdy chciałby zarabiać 20 000 zł / m-c za teleporady, a jak można to i więcej.

Pixel 16.09.2021 17:22
Mam nadzieje, że tym razem nie odpuszczą…

Krzyżyk na drogę 16.09.2021 01:32
Pyskujcie sobie, antyszczepionkowcy będą nas leczyć niedługo, a karetka nie przyjedzie po nas bo nikt normalny nie będzie chciał pracować w służbie zdrowia.

... i kadzidełko 16.09.2021 08:51
A przecież są inne zawody, gdzie można popracować również. Nie ma przymusu pracy, jak to kiedyś w starym PRL-u było. Intensywnie wtedy ścigano takie niebieskie ptaszki.

Krzyżyk na drogę 19.09.2021 02:04
Pewnie że są inne zawody, przecież niepotrzebni nam lekarze i ratownicy medyczni. Sami się wyleczymy, a nasi lekarze będą leczyć na zachód od Odry.

... i jeszcze kadzidełko 19.09.2021 16:46
Jak mają nas leczyć takie konowały jak dotąd, to może niech to robią jednak na zachód od Odry. Bardzo dobry pomysł.

skwara 19.09.2021 22:53
Byłeś kiedyś u lekarza w UK? Nie polecam...

lp 15.09.2021 09:29
Pajace... To nie jest protest, tylko lekarzy, ale też pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, analityków... rozumiem, że jak wszyscy oni wyjadą lub zmienią pracę to się na ziołolecznictwo i pielgrzymowanie przerzucicie. Dymem z kadzidła będziecie się leczyć. Naprawdę ludzie, którzy ratują życie i zdrowie powinni zarabiać 2-3k? i w doopie mam, że w biedrze, UM albo w ceramice na taśmie jest podobnie. Powinni dostawać tylko co programista z Wawy, bo jak na razie jeszcze roboty i algorytmy ich nie zastąpią.

SA. 15.09.2021 17:07
Szybkiej i szerokiej drogi pajacu Ip ... a do tej pory to jeszcze nie wyjechałeś, co nie znasz drogi, czy nie wiesz gdzie pojechać, by cię inni nie kopnęli jeszcze mocniej w dooopę?

lp 16.09.2021 08:31
Nie musze. Jestem programistą w Wawie z prywatną opieką medyczną. A ty gołodupcu do wiejskiego szamana bedziesz chodził na zabiegi.

SA. 16.09.2021 14:53
No tak, tak, nie inaczej zamartwiony "programista" od kadzidełka i ziołolecznictwa, buahahhaha. No to czym się tak irytujesz w tej Wa-wie, białe miasteczko przesłoniło ci jakieś fajne szamańskie widoczki? Pewnie zamartwiasz się o wszystkich rozchorowanych w RP, tylko nie o siebie, bidulek.

szatniarz 16.09.2021 19:29
I zabłysnął strapiony programista z Wawy, a nie ratownik na państwowym wikcie. Czyli jakiś wydmuchany laluś niby z lepszego domu, a ze słoikami w siacie. A mnie się coś wydaje, że z musu poszedłeś jednak w tą służbę zdrowia, rodzice nie pomogli, a teraz rzeźbisz tu swoje lamenty jako 'rodowity Warsiawiak', taki wsiowy szaman z lasu. Jestem zwykły szatniarz i widzę jak wygląda nasza cała służba zdrowia, wieczni roszczeniowcy, zawsze za mało. Nic nie jest doskonałe. Praca jak każda inna, sam wybierasz i się nie mazgaisz. Nie chcesz w zawodzie medycznym, idziesz na szatniarza.

lp 15.09.2021 09:00
Pajace... To nie jest protest, tylko lekarzy, ale też pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, analityków... rozumiem, że jak wszyscy oni wyjadą lub zmienią pracę to się na ziołolecznictwo i pielgrzymowanie przerzucicie. Dymem z kadzidła będziecie się leczyć. Naprawdę ludzie, którzy ratują życie i zdrowie powinni zarabiać 2-3k? i w doopie mam, że w biedrze, UM albo w ceramice na taśmie jest podobnie. Powinni dostawać tylko co programista z Wawy, bo jak na razie jeszcze roboty i algorytmy ich nie zastąpią.

SA. 15.09.2021 17:47
No i pięknie Ip, tak jak ty masz pracujących gdzie indziej, w doo.opie i cię to swędzi, to inni, a właściwie większość ma was też w głębokiej doo.opie i wasze jakieś tam "zachciewajki", zauważyłeś pewnie. Zapracowaliście na to przez wiele, ooj wiele lat, swojej buty i aroganctwa lekarzy oraz białego personelu, wszędzie. Robić się nie chce tylko brać... i do siebie, dawać i dawać, inaczej nawet palcem nie kiwną, bo mało, paniska. Skończyło się sponsorowanie, musi wystarczyć tyle ile jest. Jak nie pasi, po robocie, na drugi etat na recepcję do "hotelu" spijać herbatkę z ziółek, pooddychać dymkiem z kadzidełka i poduczyć się ciut informatyki, na wyjazd do Wa-wy. Żadnego uszanowania.

lp 16.09.2021 08:34
Jak nie pasi to młodzi wyjadą, starzy odejdą na emeryture i bedziesz stać w jeszcze większych kolejkach i więcej dawać bo. napewno będzie lepiej.

SA. 16.09.2021 14:59
Ale o co cię tam znów główka boli. Przecież to nie twój problem, on cię nie dotyczy. Protest informatyków będzie w I kw. 2022r, już możesz się zapisać.

Emerytka pracująca 14.09.2021 21:07
Każdy student medycyny powinien być zobowiązany odpracować 10 lat ,potem niech straszy że wyjedzie ,ale system rzeczywiście mamy kiepski

lp 15.09.2021 08:47
politolodzy też? a ornitolodzy?

lp 15.09.2021 09:30
a politolodzy też? a ornitolodzy?

SA. 15.09.2021 17:49
... i ordynator, i kierowca z karetki pogotowia, i położna też, a co oni są inni?

Tomaszow 14.09.2021 12:45
Skoro są namioty to ja się pytam kto koczuje w jednym z szanownom panią Lempart:)

Dajcie im wiecej 14.09.2021 12:24
I tak podchodza do ludzi jak by nie wuem czego szukali jak ktos chce sie leczyc. Zero rzetelnosci w ich pracy. Ale jak wyciagnac rece po pieniadze to oczywiscie pedza na sygnale. W dobie pandemii sciema z zachorowaniami bo sami nie chca sie przecież szczepic, do szpitali rodzin nie wpuszczeli to mogli miec w du... czy ktos wyjdzie z choroby czy nie. Jak nie bylo pandemii to oczywiscie jak sie rodzina nie zaopiekowala chorym we wlasnym zakresie ti pielegniarkom trzeba bylo cos zostawic zeby przynajmniej czlowiek noe mial do siebie pretensji i zyl w swiadomosci ze zaopiekowaly sie. Choc to w rzeczywistosci mysle ze tez bylo inaczej. Dodzwonic sie nie szlo jak rodzice zostawili 14 lwtnia corke na obserwacji przeciez personel ciagle zajety nie ma czasy kawy wypic bo przeciez szpitale zamkniete i kto ich sprawdzi wiec trzeba sie wyspac bo nadgodziny przeciez musza byc. A na poloznictwie o kurde te kobiety ktore ""pomagaja" kobietom ktore rodza chyba celowo maja ich w du.. bo widza ze przychodza cale rodziny z kochajacymi mezami i zazdrosc ich zjada jak widza swierza milosc wiec tez trzeba sie odgryzc dziecko pompuja butlami co chwile a matkom wmawiaja ze powinno co trzy godziny jesc.. albo inne cuda robia.cala ta sluzba zdrowia jest chora jeszcze rakich przypadkow mozna podac tysiace ale walczcie o pieniadze bo o czlowieczenstwo juz nie ma sensu

SA. 14.09.2021 10:10
Najbiedniejsza frakcja medyczna, wizyty prywatne po 150-200zł od pacjenta (2-3 na godzinę minimum) nadgodzin po 350 w miesiącu, kasy jak lodu w lodówce, później umierają, bo organizm 40-50 latka nie wytrzymuje takiej intensywności pracy (brak odpoczynku), ale kasy wciąż za mało i za mało. Podwyżki najlepiej po 150%, a zarobki mies. po 30-35 tyś. Poprzewracało się już ludziom całkowicie w du...pach. Jak tak im źle, zawsze można kilka miesięcy na rusztowaniu budowlanym poskakać lub na produkcji przy chrupkach też popracować dla porównania warunków pracy i zarobków. No nic uszanowania.

ziom 15.09.2021 20:45
ratownicy medyczni też prywatnie ratują?

szatniarz 16.09.2021 00:16
Jak na państwowym jest tak słabo, to może ratujcie jako korporacja prywatna. Dajcie ogłoszenia, ustalcie stawki z pracodawcą, ktoś się do was może zgłosi. Te nieporozumienia grafikowe i zgrzyty o dyżury, godziny to wasz wewnętrzny problem, nikogo to nie obchodzi. Chcesz pracować nadgodziny to pracuj i nie płacz, chcesz wyrobić swoje 176 godz. w miesiącu to też nie płacz, że za mało, jak ten lp wyżej. Problemy jak w każdej robocie.

Pawełek 13.09.2021 21:30
Mięli spacerować, a już wylegują się i śpią w namiotach. A najlepsze, że przyjechali też protestować "studenci medycyny" - jeszcze nie pracują, jeszcze studiują, a już protestują, buahhaahha, i to jest protest o kasiorę... i sztuczny tłok robią jak wielu jest :-)) Żenada, jakby nie zarabiali dużych pieniędzy. Lekarze biedaki od wielu lat.

...) 13.09.2021 17:45
do skutku i jeden dzień dłużej

Tomaszow 13.09.2021 15:18
Rzetelne media proszę podać kwoty zarobków lekarzy w ciągu ostatnich 10 lat i nie siać zamętu, a na tych wielkich protestach te same osoby z piorunami i hasłem w.... c to już staje się nudne, nawet nie nudne tylko smieszne:) niedługo święta te same osoby staną w obronie karpia!

Tm 14.09.2021 09:40
Rządzących się zapytaj, p...... trolu

Tomaszow 14.09.2021 12:42
Tm chyba piorun w główkę uderzył :)

Pawełek 14.09.2021 17:55
Oprócz "czerwonego pioruna"... to pewnie jeszcze student III- V r medycyny, który po ukończeniu nauki, chciałby zarabiać co najmniej 5-6 śred. krajowych, rewaloryzowanych jeszcze 2 razy do roku po 5-7%. Jak żądać, to już żądać, a nie się p........ w tańcu :-))

Opinie

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: Wczoraj, 16:49 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić Nowe ekopracownie w Tomaszowie. Dwie szkoły z dofinansowaniem na nowoczesne wyposażenie Jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, gdy rodzice pracują? Sprawdźcie ofertę półkolonii! Wianki popłynęły Wolbórką. Biesiada Świętojańska połączyła tradycję, muzykę i rodzinną zabawę Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Filmowy początek wakacji w Heliosie. Supergirl, Minionki, horrory i wielkie powroty na ekran Biznesowe spotkanie na wysokości: jak nowoczesny taras widokowy w Warszawie robi wrażenie na klientach? 24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama