Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 18:31
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komunikacja miejska drożeje wszędzie

Tomaszów Mazowiecki od kilku lat zapewnia mieszkańcom bezpłatną komunikację miejską. Darmowe emzki miały być jednym z elementów walki z tzw. niosą emisją poprzez ograniczenie liczy poruszających się po mieście samochodów. Czy tak się rzeczywiście stało? Trudno na to pytanie w sposób jednoznaczny odpowiedzieć. Faktem jest, że liczba pasażerów, jakie nasze autobusy przewożą wzrosła w sposób zdecydowany.

 Oczywiście tak naprawdę nie ma nic za darmo. Za przejazdy płacimy wszyscy z budżetu miasta, przy pomocy dopłat do tzw. wozokilometrów. Koszt ten oblicza się na podstawie aktualnych cen paliwa i innych składowych, w tym wynagrodzeń pracowniczych. Z roku na rok komunikacja kosztuje więc coraz więcej. I co gorsza trend ten będzie się utrzymywał. Mamy bowiem do wyboru zmniejszenie liczby przejechanych kilometrów, a więc częstotliwości i tras lub ponoszenie wyższych opłat.

Temat staje się szczególnie palący w ostatnich miesiącach, kiedy ceny poszybowały mocno w górę i wszystko skazuje na to, że taniej już nie będzie. Dodatkowo od nowego roku wzrosną też koszty pracownicze. Niedawno część miast podniosła ceny biletów w komunikacji publicznej. Jako powód podają również mniejsze wpływy ze sprzedaży w czasie pandemii. Tomaszów ma to szczęście, że póki co, ma stosunkowo młody tabor. Nie ponosi więc wysokich kosztów napraw... ale młodość nie jest wieczna

Pytanie z jakim przyjdzie zmierzyć się władzom miasta, w tym tomaszowskim radnym brzmi: co zrobić z "emzetkami"? Już dzisiaj kwota rekompensaty z miasta sięga blisko 11,5 milionów złotych. W planie na rok przyszły jest to o 300 tysięcy więcej. Możemy być jednak pewni, że plan ten będzie wielokrotnie zmieniany. Sama różnica wynikająca z inflacji to prawie milion złotych. 

Czy to dużo? Dla porównania, pozyskane z olbrzymim wysiłkiem "fundusze norweskie" to 15 milionów. Przy czym warto zauważyć, że przy trwających w Tomaszowie remontach kursowanie autobusów jest teraz w znacznym stopniu ograniczone. W przyszłym roku może więc ta kwota wzrosnąć więcej niż jest to zaplanowane. Czy należałoby wobec tego wprowadzić jakąś formę biletowania lub podnieść ceny kart komunikacyjnych i kart tomaszowianina? 

Wiele osób narzeka na zbyt małą liczbę kursów lub ich niedostosowanie do  rzeczywistych potrzeb (np. brak synchronizacji z pociągami zatrzymującymi się na tomaszowskim dworcu). Liczne miasta w Polsce (szczególnie tak małe jak Tomaszów) wprowadzają ograniczenia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy jeżdżą tylko głównymi ciągami komunikacyjnymi, a do przystanku trzeba się najczęściej kawałeczek przespacerować. W naszym mieście linie były przez wiele lat niedostosowane do realnych potrzeb 

 Z podobnymi problemami borykają się wszystkie przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej w Polsce. Póki co ich dyrektorzy komentują rosnące koszty w sposób ostrożny.  - Trwają analizy i przygotowania do przyjęcia założeń, zarówno w zakresie sposobu funkcjonowania komunikacji miejskiej w roku 2022 oraz kształtu budżetu 2022. Na razie jest za wcześnie na jakiekolwiek konkrety – mówi Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. Jednak wszyscy zgodnie twierdzą, że tam gdzie bilety obowiązują ich cena musi wzrosnąć. 

Co ciekawe, wśród licznych interpelacji radnych miejskich trudno doszukać się takiej, która dotykałaby problemów MZK. Jeśli już temat komunikacji się pojawia, to raczej w kontekście funkcjonowania konkretnych linii autobusowych. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

xxx 24.11.2021 15:39
Zaraz po zrealizowaniu projektu zakupu 25 hybryd było jak w niebie teraz jest bieda - autobusy jeżdżą albo 2 zaraz po sobie 20 min albo przez kolka godzin w ogóle nie jeżdżą: np. 1 (PKP) : 5:31 6:34 6:55 ??????? (układ z Taxi ?) 9:37 10:37 12:22 13:37 14:07 15:07 15:31 ??????? (układ z Taxi ?) 18:04 18:23

t 23.11.2021 17:21
"Faktem jest, że liczba pasażerów, jakie nasze autobusy przewożą wzrosła w sposób zdecydowany." Liczba pasażerów w autobusach wcale nie wzrosła - jedynie bardzo zmniejszono ilość kursujących autobusów (częstotliwość, która była na początku i bardzo ograniczono okres kursowania). Po godz. 22oo miasto niema żadnych połączeń autobusowych - odległość przez całe miasto to około 10 km.

Babcia Jadzia 23.11.2021 08:02
W pierwszej kolejności komunikację miejską należy sprywatyzować. Nie będzie marnotrawienia naszych pieniędzy przez złe zarządzanie oraz wpływów politycznych. Prywatny transport dobrze sobie radzi i się rozwija dostosowując swoją ofertę do realnych potrzeb. Emzetke staś za to na puste kursy lub puszczanie trzech autobusów jeden za drugim w tą samą stronę. Prezyden się ostatnio chwalił że paliwo tam jest takie tanie że jakąś zmowę cenową chcą likwidować. Ja jakoś tego nie widzę. Ceny jak wszędzie. Więc skoro nie jest tanio to znaczy że chłopaki zarabiają duży chajs i nie trzeba nic zmieniać bo stacja sama utrzyma ten relikt przeszłości. I na koniec Pan Prezydent obiecał wszystkim darmową komunikację i tanie tankowanie więc co Pan Prezydent nie chce wygrać kolejnych wyborów?

OKO 23.11.2021 06:04
„Darmowa komunikacja” też utrzymywana jest przez mieszkańców ale zachęca do korzystania z komunikacji z korzyścią dla ogółu. Warto utrzymać ten stan jaki jest.

GAD 23.11.2021 05:53
Ludziom znudziło się zmienianie Tomaszowa - tęsknią za romantyczną przystanią i bulwarami.

afty 23.11.2021 05:48
Pani Łuczak albo Klatka za pana Witko to by było coś.

Tomaszów Anka 24.11.2021 08:31
A konkretniej to coś, to co by było? Może tak rozwinąć, czy to tylko takie gadanie. Z tej wymiany to chyba by było jak w tym przysłowie, zamienił stryjek siekierke na kijek. Miasto to wielkie przedsiębiorstwo, to potrzebny doskonały menager, nie politycy czy jakiś pożal się Boże dziennikarzyna. Żeby wybrać taka osobę to muszą być świadomi wyborcy, w Tomaszowie jak zresztą w całym kraju mamy wyborców jakich mamy i póki co nic się nie zmieni. A szkoda.

V2 22.11.2021 21:22
Kto wiatr sieje burze zbiera - socjal ze SP ok. 33% rocznego budzetu - podnoszenie podatków - nowy WAŁ - podnoszenie płacy minimalnej itd Rządy lewicowych socjalistów zawsze kończyły się tragicznie !

Korzystajacy z autobusów 22.11.2021 19:13
Zdecydowanie Nie!! Ale ja bym wprowadzil np roczny abonament w kwocie np 200zl. To juz pewien zysk dla miasta zdecydowanie poprawiający finanse miasta. Nie ma nic za darmo- za komunikacje i tak placimy my wszyscy kosztem kilku milionow ktore moglby byc wydane na inwestycje miejskie.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama