Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 22:40
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Nasze szczęście w szczęściu miasta leży

Wyrafinowanie kultury i skomplikowanie psychiki odrzućmy na rzecz prymitywu, dowolności, spontaniczności, instynktu, no i znieśmy barierę oddzielającą twórców od odbiorców tak mówili futuryści. Ich futurystyczne koncepcje kultury dla mas miały uspokoić problemy i konflikty społeczne.

Długo zastanawiałam się czy napisać o „Dniach Tomaszowa” i kulturze w naszym mieście. Wiem, że dla wielu z nas to temat drażliwy, a opinii jest tyle ilu mieszkańców. Dlatego temat jest trudny, ale jak tu nie podjąć wyzwania skoro od kilku dni w mediach społecznościowych tyle zdjęć  z Dni Tomaszowa, a wszyscy wyrażają swoje zdanie w tym temacie. O gustach muzycznych się nie dyskutuje bo to ryzykowne tak jak i o polityce, bo to temat wrażliwy. Pomyślałam więc o sztuce bo ona jednak jednoczy, a nie oddala ludzi przynajmniej tak by się wydawało. A rzeczowa dyskusja przy piwku czy winku to fajnie spędzony czas w gronie znajomych.

 

Zacznę od cytatu L. Aragona z „Dwudziestu trzech manifestów Dada”, za G.Picon, Panorama myśli współczesnej, wyd. 2.Paryż/1963  „(…) sztuką jest to tylko co daje zdrowie i śmiech. Istota sztuki w jej charakterze cyrkowego widowiska dla wielkich tłumów, cechy, jej zewnętrzność i powszechność, pornografia nie zamaskowana (…) wirujące przedmioty jako materiał sztuki. Teatry zmienić na budynki cyrkowe, należy zerwać ze ścian kawałki płótna zwane obrazami, malować twarze, ubrania, bieliznę, ludzi, domy, chodniki”, czyż nie daje do myślenia… Nie ma kultury przez duże K bez kultury, która daje śmiech, a tym samym zdrowie, a takie są Dni Tomaszowa.

 

To nie jest tania rozrywka dla mas, to zapotrzebowanie na uczestniczenie w jakimś rodzaju sztuki, bliżej nieokreślonej, bo przecież to zlepek różnorodności, od kolorowego wesołego miasteczka zaczynając (najlepsza moja zabawa z lat młodości to właśnie wesołe miasteczko), a czemu nie pójść do przodu i postawić na stacjonarny tomaszowski Disneyland z krainą bajek, mamy na to przecież sporo miejsca.

 

Dalej, analizując Dni Tomaszowa to dużo różnorodnej muzyki w jednym miejscu, feria barw, sztuczne ognie, to nas zawsze cieszyło jak byliśmy dziećmi, o tym, że byliśmy młodzi nie zapominajmy. Na jednym z koncertów z przyjaciółką, obserwowałam ludzi, młodych, w średnim wieku, starszych, bogatszych i biedniejszych, różnych.

 

Moją uwagę zwrócił jednak widok młodych mam z wózkami i ojców, którzy z pociechami na plecach radośnie pląsali. To był fajny obraz szczęśliwych twarzy, który na długo pozostanie w mojej pamięci. Jak wrócę do malowania na płótnie to z pewnością go odtworzę, może nie w futurystycznej odsłonie, ale z pewnością będzie biła z niego radość, a nie smutek. A Tomaszów to miasto wielu kultur i mogę tu zawsze znaleźć coś dla siebie wystarczy, że poszukam.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

nie jestem sympatykiem PiS 03.07.2017 13:38
Nie jestem sympatykiem PiS ale działania obecnych władz... są bardzo pozytywne. Prezydenta widać wszędzie i to jest bardzo dobre. Mysle ze przez ostatnie dwa lata widziałem go więcej razy niż pozostałych w kupie. O czymś to świadczy. A co do Inwestycji.... to prawda jest taka ... jak nie wydasz... to nie będziesz miał... uwazam że w tym temacie dzieje się wiele dobrego i oby tak dalej. A że zdarzają się wpadki.... tylko ten nie popełnia błędów co nic nie robi...

A co to znowu za sukces .. 02.07.2017 22:26
.prezio pretendował co prawda bez skutku do roboty u Dudusia więc jako że jest " filarem" jedynie słusznej partii ta budowa to pewnie premia od wielkiego czarownika z Żoliborza.

życie po życiu 30.06.2017 23:24
Taaa, zwłaszcza w kwestii budowy hali lodowej Witko spija piankę z piwa uwarzonego przez Zagozdona. W medycynie miej ufność. W ostatnich latach psychiatria zrobiła duży postęp...

Może ni bezpośrednio 30.06.2017 22:22
ale odpowiada za działanie miejskich służb których widocznie nikt nie rozlicza ze skuteczności działania. Bo wiadomo że zawiadują nimii kolesie prezia...

Taaa... 30.06.2017 22:19
Witko spija piankę z piwa które uwarzyli jego poprzednicy a odnośnie taboru MZK to jeszcze nasze prawnuki będą spłacać kredyty które Witko zaciąga na ten cel promujący jak by nie patrzeć jego osobę . I TYLKO TĘ PROMOCJĘ MA NA CELU !!!

30.06.2017 21:36
Akurat z tym się zgadzam. Mam wrażenie, że w Tomaszowie jest czyściej.

multi99 30.06.2017 21:28
Powiem tylko TYLKO TYLE budowa nowej bazy MZK i zakup nowych autobusów HUBRYD MZK i darmowa komunikacja ///// Wystarczy nikt obecnego Prezydenta Miasta nie przebije .......

wio 30.06.2017 19:23
Panie prezydencie Witko jest Pan zajebisty a hejt zawsze będzie. Pisze to a za pisem nie przepadam ale nie każdy jest taki sam.

życie po życiu 30.06.2017 12:21
Tomaszów - reaktywacja. Tak można by ująć to, co obecnie dzieje się w Tomaszowie. Po - było, nie było - przedwojennym i powojennym rozkwicie, upadku w III RP, nasze miasto zaczyna na nowo oddychac pełną piersią. Nareszcie wychodzimy z marazmu, w którym tkwiliśmy przez 25 lat. Niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki prezydent Witko sprawił, że na nowo zaczynamy cieszyć się z życia, a na naszych twarzach pojawił się uśmiech oraz zadowolenie. Okazuje się, że stać nas i na chleb, i na igrzyska. A przez ćwierć wieku wszyscy po kolei rządzący wmawiali nam, że jedynie ścisła dieta polegająca na permanentnym zaciskaniu pasa może nas uratować. Dziś widzimy, że to nie byli dobrzy "dietetycy". My prawie umieraliśmy z głodu, oni - z przejedzenia. Tak więc warto było czekać na te piękne czasy, jak śpiewał swego czasu Jan Kaczmarek z Kabaretu "Elita". Nareszcie jesteśmy u siebie! W dumnym Tomaszowie!

Taaa 30.06.2017 17:26
następny pochlebca...Witko za to bierze sporą kasę by coś w ogóle robił. A ze robi to co do niego należy nie zasługuje na pochwalne hymny. Rozumiem ...gdyby robił coś na wyrost. Ale poza tematem ROZRYWKA ten gość nic więcej dla miasta nie robi ... no chyba że weźmiemy pod uwagę bardzo szybkie zadłużanie nas wszystkich mieszkańców Tomaszowa. Natomiast nie widać jakiegoś skutecznego działania prezia odnośnie czystości miasta, dbania o miejską zieleń czy też utrzymanie miejskich ulic w należytym stanie . Bo przecież remonty dróg robi województwo , a nasze "kochane' władze nie potrafią wyegzekwować od wykonawcy działającego na ich terenie odpowiedniej do nakładów finansowych jakości wykonywanych prac Jeśli to zasługuje na śpiewanie pochwał to ...powodzenia ale ja się nie przyłączę. Muzyk niech zostanie muzykiem jeśli lubi rozrywkę ale niech sie nie pcha do zarządzania żywym organizmem miasta !!!

życie po życiu 30.06.2017 19:38
Nie pochlebca, a bystry obserwator, zakłamany smerfie Marudo. "Witko za to bierze sporą kasę by coś w ogóle robił" - a inni przed nim nie brali sporej kasy? I co zrobili z Tomaszowa? Zapyziałą dziurę! "Gdyby robił coś na wyrost" - czy wyrwanie Warszawie budowy hali lodowej to nie jest coś na wyrost? Zagozdon przeprowadziłby taką inwestycję? A może Krawczyk albo Adamski? "Ale poza tematem ROZRYWKA ten gość nic więcej dla miasta nie robi" - właśnie, nawet taka błahostka jak rozrywka przekraczała wszelkie możliwości dla poprzednika Pana Witki. Zaorał Dni Tomaszowa, w Sylwestra na placu Kościuszki nic się nie działo, a na meczach Lechii pojawił się kilka razy przed wyborami. Gdy kibice skandowali pytanie o nową trybunę, obraził się na sport i więcej go na Nowowiejskiej nie widziano. "Remonty dróg robi województwo" - tu faktycznie objawiła się twoja ignorancja. Czy wszystkie ulice w Tomaszowie są w jurysdykcji województwa? Albo masz pustkę w głowie, albo antypisowski jad wypalił ci ostatnie dwie szare komórki. Zresztą co się tu będziemy licytować? Wymień wszystkie przewagi poprzednich prezydentó Tomaszowa. Takie przewagi, przy których zblednie działalność Marcina Witki. A więc - do dzieła! Czekam na tę litanię sukcesów.

nie ośmieszaj się! 30.06.2017 19:55
A nowa baza i wymiana taboru MZK? Kto za tym stoi? Lemingownia?

multi99 30.06.2017 21:24
Natomiast nie widać jakiegoś skutecznego działania prezia odnośnie czystości miasta, dbania o miejską zieleń ..... hmm odpowiedz mi czy za zaśmiecanie miasta odpowiada Prezydent czy mieszkańcy jego miasta???? Dziwię się że SM oszczędza bloczki i nie nakłada mandatów na zaśmiecanie miasta POWINNI TO RONIĆ 100 na zmianę na osobę to mało ....

Wio 30.06.2017 10:32
stacjonarny tomaszowski Disneyland z krainą bajek Fajnie by było Jesteśmy w centrum Polski dodatkowy atut

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skład:bawełna 80%, Prolen® Siltex ze srebrem 17%, Lycra® 3% Wielkości:35-37, 38-40, 41-43, 44-46, 47-49 (oprócz koloru białego i szarego)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki nieuciskające Medic Deo® Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Medic Deo® Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!Specjalna konstrukcja cholewki i niewielka domieszka nowoczesnego włókna Lycra® w całym wyrobie powodują idealne bezuciskowe przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność - nietamowanie przepływu krwi i komfort nawet dla opuchniętych nóg.Dzięki działaniu przędzy z jonami srebra, wzmocnionemu apreturą antybakteryjną i antygrzybiczną Sanitized®, skarpetki hamują rozwój mikrobów i zapobiegają jednocześnie przykremu zapachowi podczas użytkowania. Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu zapobiega przesuwaniu się skarpetki na nodze.Skarpetki nadają się znakomicie do aktywności fizycznej. Do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama