Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 16:44
Reklama
Reklama

Nie-wesoło na placu zabaw

Ulica Strzelecka dzieli dwa duże osiedla mieszkaniowe. Na jednym z nich, zarządzanym przez Spółdzielnię Grota nastąpiła już właściwie wymiana pokoleniowa. Na osiedlu Przodownika wciąż ona następuje. Znowu zaczynają mieszkać tu ludzie młodzi. Potrzebne są więc żłobki i przedszkola. I one faktycznie istnieją. Od niedawna uruchomiono nowoczesny żłobek a stary który mieścił się nieopodal sprzedano na przetargu. Zarówno żłobek, jak i przedszkole to kilka oddziałów. W sumie grubo ponad 100 dzieci. Dobrze byłoby, gdyby miały miejsce, gdzie mogą wyjść latem i się najzwyczajniej w świecie pobawić na powietrzu. I tu się pojawia problem...

Problem mocno zaskakujący. Dziwi zwłaszcza fakt, że wcześniej nikt się nim nie zajął, bo z jego rozwiązaniem nie ma wielkiego problemu. Powinna to zrobić dyrekcja placówki przedszkolnej już dawno temu. Dlaczego tak się nie stało? Od września w przedszkolu jest nowa dyrektor, a dokładnie mówiąc w funkcji zastępcy dyrektora Zespołu Szkolno Przedszkolnego, Wioletta Adamczyk. Rozwiązanie jest stosunkowo proste. 

Przede wszystkim należy wskazać, że na terenie poprzedniego żłobka znajdował się Plac Zabaw. On do tej pory oczywiście istnieje, bo miasto sprzedając nieruchomość, części, na której się znajduje nie sprzedało. Tyle tylko, że po przeniesieniu żłobka plac zabaw stracił... gospodarza. 

Co gorsza miejsce to, ze względu na łatwą dostępność jest odwiedzane wieczorami przez okolicznych wielbicieli napojów wyskokowych. W jakim stanie zostawiają plac zabaw, łatwo można sobie wyobrazić. 

 

Obecnie wymaga on kompleksowego podejścia. Przede wszystkim należy wskazać na nim gospodarza. Według zapewnień dyrektor Wydziału Oświaty tomaszowskiego magistratu, Iwony Sudak, w przyszłym tygodniu zostanie przygotowane zarządzenie, którym ustanowiony zostanie trwały zarząd nad terenem. Plac trafi na "stan" Zespołu Szkolno Przedszkolnego. Kolejnym krokiem musi być solidne ogrodzenie, montaż monitoringu i nowych urządzeń. Uporządkować trzeba też zieleń. Natomiast Pomysł o tym, by odgrodzić teren i uniemożliwić przejście mieszkańcom, który zgłaszał jeden z rodziców należy odłożyć na półkę z opowieściami fantastycznymi. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mieszktom 15.01.2024 11:19
A ja mam taką propozycję . Zlikwidować przejście między placem zabaw (dawnym żłobkiem), a przejście przesunąć między plac zabaw ,a poradnię . Połączyć plac zabaw z przedszkolem i żłobkiem , założyć kamery . Będzie wilk syty i owca cała. Nie są to tak ogromne koszty żeby miasto nie udźwignęło, a problem byłby rozwiązany !

Ajdejano 04.11.2023 21:24
Z tego materiału powyżej wynika potwierdzenie mojego przekonania o tym, że dorośli (rodzice przedszkolaków i inni dorośli) są głupsi niż te ich małe dzieci. Najpierw bawią się w tzw. lokalną, wsiową "polytykie" , a potem żądaj od całego świata nie wiadomo czego. Kompletne dno.

G 06.11.2023 22:45
Odezwiij się do mnie -wytłumaczę problem -zmienisz nastawienie bo .. tak trzeba dla przyszłego pokolenia i ..... lepszej współpracy. A Ty w wielu aspektach działań ludzi - możesz pomóc!!!!!!!!! Pozdrawiam pozdrawiam

Ajdejano 07.11.2023 13:23
Kochany/kochana: jeśli chcesz mi wytłumaczyć temat, bo uważasz, że pier.... jakieś głupoty, to zrób to, to wtedy jeszcze raz przeczytam materiał powyżej i Twoje wyjaśnienie, i być może zmienię zdanie. Pozdrowienia od starego czekisty.

G 09.11.2023 15:52
No wreszcie 🤗 trzymam mocno kciuki 👍.... za Ciebie i Twoje słowa... ta sprawa jest WAŻNA -dla dzieciaków (nie dla jakiejś tamniby-sprawy ..) -bo ..... wiesz .... jakiś czas temu miasto "trochę odpuściło" .... wiesz o czym mówię ....

Ajdejano 15.01.2024 17:35
Tak. Jeżeli jesteś taki racjonalny i tak dbasz o "nasze Polskie" (cytat z tw Bolka)oraz o naszą, polską latorośl, to najpierw wypadałoby sprawdzić: ile tych bachorów jest w tym przedszkolu, gdzie dotychczas bawiły się te gnoje, dlaczego ich wychowawcy omijają ten, tzw. "plac zabaw". Na koniec, cytat z Twojego wpisu powyżej: " jakiś czas temu miasto "trochę odpuściło" .... wiesz o czym mówię .". Otóż, nie bardzo wiem, co "poeta miał na myśli", natomiast wiem, że za komuny (wtedy było budowane osiedle) miasto miało w głębokiej du.... wszystkie, życiowe problemy Polaków. Tę jeb...... komunę obchodziło tylko zadowolenie na twarzach towarzysza breżniewa i naszych towarzyszy. Więc, nie kombinujmy, jak koń pod górkę.

G 09.11.2023 15:57
Jeśli możesz pomóc -odpowiedz🤗

Mmm 04.11.2023 20:11
Przecież tam wszystko już jest. I ogrodzenie i huśtawki. To jak postawią nowy — pewnie jakiś dziadowski o lekkiej konstrukcji — płot to lokalne patałachy nie będą tam wchodzi. Przecież to jest jakiś idiotyzm.

G 06.11.2023 19:39
Mylisz się -i to bardzo bo nie znasz realiów. Pozdrawiam

Mm 09.11.2023 00:49
XD Tam jest kwestia dewastowania tej małej infrastruktury przez samych mieszkańców. To samo na placu zabaw chwilę wcześniej, tym którym zarządza Przodwnik. Nawet klamke do furtki potrafią tak uszkodzić, że nie można jej zamknąć. Kiedys byłem tam na papierosie na 15-20 minut w nocy. Spod bloku przy Strzeleckiej wyszlo stado dzików i to z warchlakami. Próbowałem się zamknąć na tym placu zabaw, by coś mnie od tych zwierząt mnie odgradzało. No ale właśnie nic z tego. Natomiast ten drugi plac zabaw, skoro już nie ma przy nim żlobka powinien być zlikwidowany. Po co miastu taki taki mały pasek ogrodzonego trawnika? Miało to sens póki był wistomowski żlobek, ale teraz? Najłatwiej wyciągnąć łapkę do miasta by naprawiało i remontowało najlepiej co miesiąc. U mnie przed blokiem stoi podobna huśtawka z elementami tekstylnymi łatwiejszymi do przecięcia, od kilku lat jakoś nikt tego nie zdewastował. Kwestia sąsiadów.

G 09.11.2023 16:38
Dzięki🤗 Ten teren jest ważny dla dzieciaków z placówek obok tego terenu. Po zmianach -budowie nowego żłobka na terenie ogrodu Przedszkola 19 oraz zmianie właściciela terenu dawnego żłobka- ostał się po nim "samotny plac(z placem zabaw). Przedszkole (i dzieciaki) straciło ogród!!!!!! (Zabawy, zajęcia sportowe, badawcze, pikniki,nawet uroczystości) Miasto budując żłobek nie pomyślało perspektywicznie CO DALEJ? W sumie -Miasto zostawiło dwie placówki o zupełnie innym aspekcie oświatowym NA JEDNYM TERENIE! I to bez ŻADNYCH PERSPEKTYW i ROZWIĄZAŃ !!!!! Co obecnie dzieje się? - niby można korzystać z dawnego placu zabaw -przez żł i przedszk ale .... NICZYJE TO!!!!!! W zasadzie żłobek uprząta teren, ale przedszkole też korzysta, więc panowie"gospodarczy"placówek niby dzielą się w zależności od czasu korzystania z terenu przez dzieciaki z którejś z placówrk. Ale .... Teren "niby" dano w opiekę żłobkowi . Ale ... nie do końca. Czyli ..... Niby jest a jakoby go nie .... dano nikomu. Dziwne. Tracą na tych nierozwiązanych problemach dorosłych TYLKO DZIECIAKI !!!! Trzeba ten problem rozwiązać !!! Dlatego TAK PISZĘ I PROSZĘ O POMOC Pozdrawiam Dlatego

Przykro patrzeć na was :( 12.11.2023 16:47
Ale za co dzięki? Porozmawoaj choć raz że swoim dzieckiem na ten temat by nie dewastowało placu zabaw. By nie „bawiło” ogniem przypalając tekstylne hustwaki. Każdy niech zacznie od siebie a nie tylko „dejta, naprawta, zróbta”. Płacisz czynsz, podatki ale do ch.o.l.e.r.y to nigdzie na świecie nie jest tak, że co miesiąc ktoś będzie naprawiał tak poważne dewastację. Przecież to jest całkiem nowy plac zabaw...

G 16.11.2023 15:11
Zbyt emocjonalnie oceniasz -czy wiesz, że nie znając adresata możesz go obrazić? Ja już nie jestem młodą osobą, jak myślisz. Nie mieszkam w tej dzielnicy. Ale moje zawodowe i życiowe działania zawsze nakierowane były na dodawanietym działaniom wartości .. Zgadzam się z Tobą, bo moje wieloletnie spostrzeżenia mówią to samo -że absolutnie rodzina, rodzice powinni rozmawiać w domu ze swoimi dziećmi -nt. szanowania ludzi, mienia społ., kultury, pieniądza .... ale także lub przede wszystkim innych ludzi (bo są ludzie chorzy, z niepełnosprawnościami, innych narodów). W dzisiejszych czasach bardzo łatwo anonimowo dać wyraz swojego emocjonalnego niezadowolenia -czyli ... pomijając czasowniki - ogólnie określając "zmieszać człowieka z błotem"!!!!!!! A gdzie rozmowa, dyskusja, próba przekonywanie do innych działań ? Odpowiem -bo taka "moda, trend na silnych? moda na hejt". Dlatego -rozmawiajmy z dziećmi !!!!!!!! P.S. Nigdy nikomu nie zdarzyło mi się powiedzieć "przykro na was patrzeć (z taką ...dezaprobatą ludzką .....). Szkoda, że użyłeś tych słów i tak się podpisujesz .....proszę zmień swoje nastawienie do ludzi.. Piszesz o ludziach/mieszkańcach źle -a Ty, jaki jesteś??? W czym możesz im pomóc?

Sprzedaż żlobka przy Strzeleckiej była błędem. Nowy zlikwidował przestronny plac zabaw. 18.11.2023 15:26
Oj przykro, przykro na was patrzeć. Dzicz podpala huśtawkl, łamie siedzenia ławek... To wybudowane przez Wistom ogrodzenie jeszcze się jakoś trzyma — jest porządne, masywne. Te dzisiejsze po pół roku z dziurami. Ale przede wszystkim błędem było sprzedanie starego dobrze zaprojektowanego jako część całego osiedla żlobka. Nowy wstawiono na miejscu placu zabaw przedszkola. Inwestycja kompletnie bez planu. No Witko jest już drugą kadencję, przez niemal dekadę był jednak czas by to inaczej rozegrać. Nie sprzedawać żłobka, albo istniejący (przecież nie tkwi stary), wyremontować, w ostatecznosci wyburzyć i w jego miejsce pobudować nowy.

G 18.11.2023 18:57
Dokładnie tak! O tym był mój wpis 9.11. Cóż "dzicz" zawsze działała. Ale to Miasto podjęło decyzję tutaj o budowie żłobka- mówiono "będzie dobrze" -pomimo protestów i wielu rozmów społ przedszkolnej. Po kilku latach radości z proj. "Maluch +", widać, że NIKT z UM nie pomyślał i nie podjął żadnej racjonalnej decyzji, co dalej z placem zabaw dla dwóch placówek. Dlatego, po tych kilku latach powstał wewn pomysł, by zagospodarować niszczejący już teren (po dawnym żłobku) -z myślą o dzieciakach. To rozsądny i dobry pomysł, prawda ? A "przykro patrzeć" na tych z UM, którzy przez kilka lat nie zrobili NIC !!!!!! podejmując decyzję kilka lat temu - nie pomyśleli o ponad 200 dzieciakach z dwu placówek (na jednym placu i ... adresie).

Mn. Prosze się zwrócić do Pana Radnego o kamerę a nie „dej” nowa huśtawkę 20.11.2023 06:57
Moim zdaniem do rozważenia jest kamera w okolicy. Na Strzeleckiej na wysokości tego chodnika pomiędzy dawnym żlobkiem i dzisiejszymi przedszkolem i żlobkiem. To wbrew pozorom bardzo ruchliwa uliczka. Kilka spraw by załatwiała kamera. 1. Dewastacje; 2. Pedofilii którzy ustawiają się już niemal w kolejce by macac nasze przy kości skarby; 3. Awantury przy przedszkolu bo tam jest mały parking i kiedy bym w ciągu dnia nie był zawsze nadziewam się na jakąś psykówke. No kamera jednak mogła by chłodzić emocje. 4. No generalnie tam jest ciemno wieczre, ani wyjść na jakieś śpiewanie w kościele, ani ponarzekać na rzUnd w Biedronce mają 60+ i 159 cm. 1. Nowy tandetny plot po wyburzeniu solidnego wistomowskiego, rozleci się w pół roku, (już nie mówiąc że tomogrodzebie tych przedszkoli jest ładne podobnie jak ogrodzenie d. Sanepidu przy Tipo na sw. Antoniego. W brzydkim, młodym mieście nie mamy za dużo takiej architektory...), huśtawki powrócą do stanu ze zdjęć jeszcze wcześniej a będą kosztować więcej niż ta kamera si słup do nie (chociaż być może nie będzie potrzebny, bo może jest latarnia), Ponaprawiac to co jest, nie kupować nic nowego. Zostały zainwestowane pieniądze nie tak dawno, niech się bydło nauczy, że jak zdewastuje to będzie w takim stanie żyć. A przynajmniej nie od razu że nowe dej. Tam jest wszystko do naprawienia. Naprawdę. Ostatecznie to koło od huśtawki nie porżnięte czy spalone, linę wymienić, niech się chustają na takim brudnym, albo sobie wypiorą jakimś waniszem w spryskiwaczu, czy tam wezmą kogoś od czyszczęnia dywanów i walizek po studiach w Kielcach. J

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama