Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 09:31
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Niemożliwe? A jednak...

Ścieżkę rowerową do Grot Nagórzyckich znają chyba wszyscy tomaszowianie. Spacerujemy tędy o każdej porze roku. Wszystko wskazuje na to, że będzie można wybrać się na spacer także po ciemku.

Kilka lat temu o wykonanie oświetlenia nad ciągiem pieszo rowerowym przy ulicy Jana Pawła II za wodociagami apelował ówczesny radny miejski Jacek Kowalewski. Jego wnioski pozostawały bez odpowiedzi a co gorsze bez realizacji. Teraz okazuje się, że to, co dotąd było niemożliwe, jednak może zostać wykonane. 

 

-  Po negocjacjach z Lasami Państwowymi dostaliśmy zgodę na budowę oświetlenia ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Jana Pawła II w kierunku Grot. W tym roku w budżecie miasta zabezpieczono 50 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej. Ścieżka jest na terenach Lasów Państwowych. Miasto podpisało umowę najmu tego terenu. Zgodnie z uzgodnieniami z Lasami Państwowymi, projekt oświetlenia będzie obejmował również dodatkową ścieżkę gruntową dla pieszych wiodącą przez teren Lasów Państwowych, która biegnie równolegle do ścieżki rowerowej. Jest szansa, że budowa oświetlenia rozpocznie się w tym roku. Niemniej, w przypadku braku wolnych środków zadanie zostanie wprowadzone do przyszłorocznego budżetu - informuje Joanna Szczpańska, rzeczniczka prasowa prezydenta Marcina Witko. 

 

To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek, na rowerze, rolkach, czy z kijkami w ręku. 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

wyciągnijmy wnioski 11.05.2017 14:49
Wobec ścieżki do Spały padają zarzuty, że została przepłacona, no to tutaj po realizacji tego wymysłu, będzie podobnie. Dwie ścieżki na krzyż, za to jakie wypasione.

Europa na nas patrzy 11.05.2017 14:48
Jeśli powstanie to oświetlenie to całą ścieżkę nazwimy imieniem pana Kowalewskiego. Dobrze też byłoby stworzyć jakąś fundacyje imienia pomysłodawcy, by mieszkaqńcy mogli odpisywać 1 procent w kwietniu. Po oświetleniu, przez środek istniejącego paska asfaltu warto poprowadziić rozgraniczenie (niekoniecznie barierki, wystarczy odczuwalne wybrzuszenie nawiierzchni), oddzielające prawą stronę od lewej. Teraz strach tamt chodzić, rowery śmigają, ludzie nachodzą na siebie, stare baby wleką się godzinami. To powinno być uporzadkowane! Dobra inicjatywa, ale moim zdaniem na tym nie powinno się skończyć. A wszelkich maruderów, krzykaczy olewajmy, oni tylko potrafią tęsknić za Wistomem. Żyć trzeba dalej, wreszcie po europejsku!

carolnemo 11.05.2017 11:42
Tu APEL do korzystających ze ścieżki rowerowej pieszych, biegaczy, nordikwalkerów. WAS też powinno obowiązywać oświetlenie jeśli korzystacie z drogi po zmroku. Często jeżdżę tamtędy wieczorami na rowerze i nie raz wpakowałbym się na piechura, oczywiście w modnej czerni. Są momenty, gdy jadące samochody z naprzeciwka, czasem na długich, kompletnie oślepiają rowerzystów. Oświetlenie ścieżki to dobry pomysł, jest ona bardzo popularna. Wiele osób ma obiekcje, bo to las. Proponowałbym patrzeć na ten teren, jako na teren zielony miasta, to miejsce rekreacji mieszkańców Tomaszowa, nie mamy przecież dużych parków miejskich. Niech ludzie jak najliczniej ruszą tyłki z domów i ruszają się. Przez większość czasu w roku trudno uprawiać rekreację za dnia, w ciągu pracującego tygodnia.

Kadyks 11.05.2017 14:31
Jak na miasto które można przejść w ciagu dwóch kwadransów to park im. Solidarnosci ( tzw z muszlą), jest bardzo dużym parkiem. W dodatku z rzeką. Na każdym osiedlu są kilkunasto hektarowe przestrzenie gdzie spokojnie możnaby posadzić drzewa. Od pobudowania bloków minęło 40-50 lat, gdyby się wcześniej tym już mieliibyśmy parki z prawdziwego zdarzenia. I to niewielkim kosztem. Ale do kampani wyborczej to nie nadaje się :( Drzewa rosną kikanaście lat, a wybory co cztery lata. Lepiej więc zapropnować kosztowną infrastukture którą można postawić w miesiąc, pochwalić się nią, a po wygraniiu wyborów zapomnieć o niej. Popatrzcie państwo jaki syf jest na odnowinych drogach. Zamiata się je raz na ruski rok, a o odmalowaniu pasów, która ścierają się po 2 misiącach od oddania do użytku (co z gwarancją od wykonmawcy!), to już w ogóle zapomnijmy.

z tm 11.05.2017 14:41
Jeśli miasto nie potrafi konserwować zaledwie czternastu kamer monitoringu miejskiego (którym chwali się na tabliczach przy wieździe do Tomaszowa), jeśli nie potrafi podmalowac tabliczek informacyjnych (zresztą też zbędnbych, mało czytelnych, nikt na nie nie zwracał nigdy uwagi, no ale jeśli są to te powyginane czy połamane warto by wymienić, bo jak to wygląda!), jeśli sama ścieżka, która miałaby być oświetlona zarasta trawą (spójrzcie na zdjęcia), to o czym tu mowa? Zbędny wodotrysk, typowy dla ułańskiej fantazji co poniektórych. Wydać kase, pochwalić się i zapomnieć. Za cenę tego oświetleni peryferyjnej ścieżki, z której większość tomaszowian nie korzysta i nie będzie korzystać, za oświetlenie tego paska zaniedbanego asfaltu spokojnie możnaby stworzyć 3 parki. Niebrów aż się prosi. Ale to osiedle traktowane jest po macoszemu przez całe ćwierć wieku po PRLu :-( Widocznie samorzadowcy uznają ludzi tu mieszkajacych jak pionki. Jeśli ktoś ma 36 mieszkanie, to pewnie nie stać go na interesowanie się sprawami miasta. Tyle mówi się o społeczeństwie obywatelskim, a olewa się większość, która chciałaby mieć wpływ na kształ polityk miasta. Ludzie się starzeją, zdrowie stracili najczęściej w Wistomie, ich renty i emerytury nie pozwalają na jakiekowleik wyjazdy, podczas których trzeba byłoby płacić za nocleg, a na osiedlach (bo nie tylko o Niebrów przecież chodzi), mają pustkowia. Po których chula wiatr a zimą po 18stej strach przejść bo pijaczkowie okupują nieliczne i tak ławki. Od czasu do czasu spółdzielnia sadzi jakieiś krzaczki, ale większość z nich nie wytrzymuje nawet mrozów. Tutaj, trudno oprzeć się wrażeniu, że gość proponuje efekciarską iniicjatywę, w miejscu uczęszczanym, jak wczesniej już padło, przez ludzi z domków, którzy mogą przecieżi sobie pozwoliić na rekreacje za pieniądze. I z niej korzystają. Mają samochody, jeżdżą na wakazji - dwa trzy razy w roku. Jeśli masz emeryture poniiżej 2 tysięcy złotych, to miasto ma cię w dupie. Jesteś dla nich paprochem, przerzuwaczem. Ma zaakceptować nawet najgłupszy pomysł. Zbędny wydatek, który ma sens tylko dla pomysłodawcy, by mógł pochwalić się w kampanii wyborczej.

N.N 11.05.2017 19:45
Wszystko jasne i zrozumiałe, ale stworzenie parku na miejscu "zielonej pustyni" nie zlikwiduje problemu krzaczków nie wytrzymujących zimy, ani pijaczków okupujących ławki. Wprost przeciwnie, ci ostatni w takim ładnym parczku mogą się jeszcze bardziej rozochocić, bo latarnię zawsze można zniszczyć a drzewko/krzaczek zasłoni delikwentów. I tak i tak zimą po 18 w głowę można będzie zarobić. "Ludzie z domków" i "rekreacja dla wybranych". No nieźle. Może na tej ścieżce zdarzy się jeden czy dwóch "modnych-profesjonalnych& quot; ale tak to przeważnie jeżdżą tu ludzie na normalnych rowerach, ba nawet starsze osoby pomykają na starych Rometach. Myślisz że to tylko mieszkańcy z okolicznych domów? A to że rzut beretem od ścieżki są bloki na Langego czy też Zielonej to tego już nie zauważyłeś/zauważyłaś? Tam też mieszkają ludzie z, o zgrozo, rowerami. Nie słyszałem żeby mieli zakaz wstępu na DR w stronę grot. A to że mieszkanie w domu jednorodzinnym jest jednoznaczne z flotą aut i wakacjami gdzie się da i kiedy tylko da, przemilczę, ewentualnie napiszę: Nie wiesz, nie wypowiadaj się. W blokach, oprócz emerytów i rencistów też znajdą się rodziny które pojadą na wakacje 6 razy w roku, a samochód zmienią 3 razy w roku. Dodam jeszcze małą wskazówkę. Osiedle domków Zielona to nie jest jakieś "elitarne" osiedle. Elit proszę szukać w Smardzewicach, w Spale i w innych okolicznych miejscowościach. I to nie przy głównej drodze. Kończąc już, czy oświetlenie tej ścieżki jest aż tak potrzebne? Nie. Miasto ma wiele ważniejszych potrzeb do sfinansowania. Rowerzystom czy biegaczom w zupełności wystarczy DOBRA lampka, a nie mrygadełko za 3.99 z marketu, plus rozsądek. Jeśli inwestycja dojdzie do skutku, to życie potoczy się dalej, i być może zainteresowani rozliczą pomysłodawców przy urnie. Chyba nikt nie będzie podpalał pod UM opon ani tym bardziej siebie z powodu ścieżki? Miłego dnia życzę :)

maniek 10.05.2017 19:26
Boże człowieku jakie głupoty, to jedź dzisiaj się wykąpać nad ten największy zalew. Aquaparki są w Sopocie, Jarosławcu, Redzie itd - patrz pan jacy idioci -nad morzem Aquaparki pobudowali jak tyle wody dookoła. O co ci w ogóle chodzi, co chciałbyś na tym Niebrowie? - Centrum Geriatrii

Nie z Niebrowa 10.05.2017 19:17
Słownik w komórce mi podmienił nazwę.

Tymoteuszka 10.05.2017 15:27
A może w ramach budżetu obywatelskiego złożyć projekt na wykonanie nakładki bitumicznej, by się nam wszystkim lepiej jeździło?

Ciotka klekotka 10.05.2017 00:59
Czekam teraz co na to ciotka klekotka z wyspy Lesbos napisze. Ja kogos obrazam? To co o tej suce powiedziec? A kto to jest? Ciotka klekotka po studiach rolniczych.

Pytanie do mieszkancow Niebrowa 09.05.2017 23:56
Co Panstwo myslicie o oswietlaniu lasu miedzy wodociagami a Grotami przez pana Jacka Kowaleskiego za nasze pieniadze? Zamiast rewitalizacji z prawdziwego zdarzenia najludniejszego osiedla w naszym miescie wali sie pieniadze w sciezke, ktora sluzyc bedzie glownie mieszkancom domkow z Zielonej i okolic? Mowiac najkrocej miasto buduje infrastrukture zamoznym nielicznym emerytom kosztem tysiecy rowniez przeciez czesto emertow mieszkancy na czterdziestu paru metrach. Bedziecie panstwo dojezdza z Niebrowa place poki co za biket? By przejsc sie do Grot? Jesli bedzie Panstwo na tak, to w dalszej perspektywie pan Kowalewski zaproponuje podgrzewanie nawierzchni. By emeryci z domkow z Zielonej, Bluszczowej nie poslizgneli sie czasem. Dzisiejsze technologie spokojnie dadza rade, potrzeba tylko woli politycznych. No i tych kilku nedznych milionow (dzentelmeni o < nieswoich > pieniadze nie rozmawia)

Nie z niebrowa 10.05.2017 14:34
Nieborów ma basen

Basen dla 60cio latki :( 10.05.2017 15:16
1. Basen jest płatny. 2. Wiele osób po 60tce nie potrafi pływać... Będziesz stare babki uczył pływać? Trzęsą się ze strachu na samą myśl. To ma być rekraacja czy jakaś tresura? Efekt jest taki jaki można było przewidzieć, z basenu korzystają ci którzy i wczesniej jezdzili na tego typu obiekty do Kielc czy Łodzi. Witce wymawiają zadaszenie toru łyżwiarskiego, ale basen zbudowali. Basen obok największego zalewu w centralnej Polsce... Oni tak wydawali pieniądze :( To najczesciej chodzi o to, że ci ci projektuje to sa jacys znajomi. Firma budowlana juz musi cos soba reprezetnować, cos miec, a projekty no to wystarczy ze siusiak ma wieksze biurko, ołówki i papier ze ukonczyl architekture ...krajobrazu.

multi99 10.05.2017 17:40
TO jest Osiedle NIEBRÓW a NIEBORÓW jest koło Łowicza i Arkadii ... taka malutka róznica

N.N 10.05.2017 19:28
Hm... Można zapytać też w drugą stronę: Dlaczego miasto ma rewitalizować osiedle Niebrów, które służy tylko swym mieszkańcom, za pieniądze m.in mieszkańców osiedla Zielona?

Gali 09.05.2017 22:17
Super pomysł z tym oświetleniem !!! Popieram

kiki 09.05.2017 19:48
Qrde...kogoś porąbało z tymi lampami ulicznymi na drodze do grot. Żadnej romantyki i ulotnych wrażeń i marzeń. Najpiękniej droga ta wygląda późnym wieczorem rozjaśniona światłem fruwających gromadami robaczków świętojańskich. Piękno natury ma zniknąć na zawsze ?...poprzez czyjeś wygłupy niszcząc naturę?....barbarzyństwo !!!

@Kiki 09.05.2017 21:53
Nie piekno natury ma zniknac, tylko olbrzymia kasa na oswietlanie lasu.

Hania 09.05.2017 19:01
Zamiast oświetlenia niech pieniądze przeznaczą na ścieżkę do Smardzewic od Niebieskich Źródeł!!! Tam jest bardzo niebezpiecznie!!!

Ja 09.05.2017 19:35
I to ma gminie zafundować miasto? Mam czasami wrażenie, że te komentarze pisze 1 osoba może 3... kto Wam broni kandydować w wyborach, skoro ponoć praca samorządowca jest taka lekka i przyjemna?

Postaw sie a zastaw sie. 09.05.2017 22:21
Many prawo pytac dlaczego many placic za oswietlanie lasu. Podobnej wielkosci miasta w UK, nie maja basenow ze wzgledow na oszczednosci. Tutaj postaw sie a zastaw sie. Najlepiej za cudze.

Zbytki dla nielicznych za pieniadze wszystkich :( 09.05.2017 17:54
Bedziemy tyrac od 6 do polnocy w trzech pracach by oplacic podatki na prad do latarnii nad ...sciezka rowerowa :( By to jeszcze bylo przy szkole, gdzies w ruchliwym waznym dla wielu miejscu... Ale taki dlugi odcinek tylko dla rowerow? Matka z wozkiem do Grot nie chodzi. Seniorzy rowniez nie. Garstka wypoczetych, najedzobych, zwykle z panstwowych posad. Tylko dla nich taka "inwestycja" Samorzadowcy pracujacy kilka godzin na tydzien beda mogli sie rozerwac i pokazac znajomym z innych miast jacy to nowoczesni sa. A ty tyraj ekspedientko w markecie nawet w niedziele bo taki twoj los bo Panstwo pobawic sie chce. Zawsze cudzym kosztem :-( Dramat :-(

maniek 10.05.2017 00:16
Matki z dziećmi też do grot chodzą, a seniorów z kijkami jest najwięcej - nawet nie wiesz bo jeszcze śpisz, a seniorzy już z porannego spaceru wracają. Koszty oświetlenia jakieś ogromne nie będą - tych latarni do grot będzie pewnie z 15 sztuk, moc żarówek też wielka nie musi być, po prostu żeby cokolwiek było widać.

Bagatlizujesz koszty 10.05.2017 11:42
No 50 tysiecy sam projekt :(

Byle zaistniec 09.05.2017 17:34
Ten sam Kowalewski, ktory zalowal paru groszy na budynek przy Grotach umozliwajace wycieczkom spoza Tomaszowa zakup biletow w cywilizowanych warunkach, teraz wystepuje jako wielki innowator wychwalajac oswietlenie sciezki... Oprocz kosztow (50 tysiecy na same papier przed budowa!), to pociagnie dalsze - mozna powiedziec roszczenia - "turystow" typu Kowaleskiego. Skoro latarnie do Nagorzyc, to czemu nie do Spaly? Ile bedzie kosztowalo oswietlenie i konserwator tego wszystkiego? Z czego mamy to pooplacac przy tomaszowskich placach? Mam nadzieje, ze te fanaberie jednak nie dojda do skutku, bo to zadna inwestycja w turystyke a proba zaistnia przy braku pomyslow na rozwiazywanie prwadziwych problemow miasta. Cale to srodowisko Unia Wolnosci/PO/Nowoczesna to wlasnie tacy pozoranci :( Zaproponowac byle zaproponowac. Ile pan juz jest w polityce i co pan zrealizowal panie Kowalewski. Zal na Pana patrzec :(

** 09.05.2017 19:19
Pan Kowalewski rozpoczyna wielką kampanię przedwyborczą. Tylko pytanie na jaki wielki stołek teraz chce wskoczyć i brać kasę (chyba biedny emeryt).

09.05.2017 22:27
Rafał a kto ci powiedział, że jest to inwestycja w turystykę? Zanim zaczniesz pisać o czymś i jak zawsze obrzucać wszystkich błotem to wybierz się w to miejsce i sobie popatrz. Ludzie tam jeżdżą rowerami, spacerują, biegają. Masa emerytów. Nie każdy spędza czas jak ty, przy klawiaturze, wylewając kolejne wiadra pomyj. Nie wiem, czy ta ścieżka nie jest intensywniej wykorzystywana niż ta do Spały i w dodatku przez cały rok. Tak samo można mieć zastrzeżenia do wszystkiego. Plac Kościuszki po co było robić. Parking był fajny. A nie zapomniałem. Parkingi też nie są fajne, bo staja na nich dorobkiewicze, pasożyty i dusigrosze, co to kupili sobie złomy za parę groszy za granicą. A nie, zapomniałem i to. To ci nowobogaccy, co to dla nich auto i grill są synonimem pozycji społecznej. Nie pojmuje skąd w kimś może być tyle nienawiści. Ty w ogóle potrafisz kogoś kochać, chłopie? Może zwyczajnie lubić? Może chociaż szanujesz kogoś? Kurde, ale ty musisz być samotny....

Odp 09.05.2017 23:21
Bylem tam wielokrotne. A nawet regularnie z jakies dwa tygodnie biegalem. Jest za daleko. Nie chce sie wracac. Szczegolnie wlasnie w nocy. Jest niebezpiecznie nie ze wzgledu na ciemnosci, ale na gore. Podbiega sie dlugo, a prosto na twarz wyskakuje rower. Tak samo teraz przy S8. Jedziesz prawidlowo po prawen stronie i nic nie widzisz przez 500 metrow. Arena Lodowa, moze do nas kogos przyciagnac. Jesli beda Mistrzostwa Swiata hotelarze zarobia realne pieniadze, jest impuls do tworzenia czegos nowego. Tutaj mamy bida-sciezke, ktora zarasta po bokach i porzadkuje sie ja chyba bardzo rzadko. Takze no co? Mam sie cieszyc w wyrzucone pol miliona bo tyle to pewnie najmniej bedzie kosztowalo, tylko dlatego, ze Pan Kowalewski nie ma pomyslu na kampanie? Moze czas sie juz zwijac? Nikt panu tego nie powiedzial jeszcze? PS w weekend bylem na parkingu miedzy Rolna a Smugowa. Nie pomylilem sie ogladajac zdjecia w Google Street View. Macie tam przyzwoici parking naziemny, PODZiEMNY i chcesz jeszcze kase of miasta na dodatkowa parking? Uwazam bardzo serio, ze powinniscie to wlasnym sumptem zalatwic. Ale wtedy to juz now moja sprawa. Teraz tak. Poki co na PiSie jako rodzina konkretnie tylko tracing bo I ziemi jest trudniej sprzedac I jeszcze rozne rzeczy, ale uczciwi musze powiedziec, to jest pierwszy panstwo tworcza ekipa. Dzis nie zachowujac sie take jak sie zachowuje to nie skorzystac z ostatniej szansy jakie daje kasa z Unii. Ktora poprzednie zmarnotrawili budujac 100 razy drozej niz mozna bylo I inwestujac w oswietlanie lasu miedzy wodociagami a Grotami. Nie wiem co wiecej powiedziec by nie obrazac... Panie Prezydencie, prosze sie z tego wymiksowac, ludzie tego nie potrzebuja.

Maria 09.05.2017 17:29
Będzie można fajnie biegać jesienno-zimową porą.Bardzo dobra wiadomość!

varan 09.05.2017 16:03
W pierwszej kolejności należy położyć nową nawierzchnię, bo ta co jest nie nadaje się do jazdy rowerem od pierwszego dnia jej istnienia! Ktoś kto tę fuszerke odebrał powinien za karę przez 8 godzin dziennie jeździć po niej w tę i z powrotem.

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: 24.06.2026 16:49 Liczba komentarzy: 2 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić Nowe ekopracownie w Tomaszowie. Dwie szkoły z dofinansowaniem na nowoczesne wyposażenie Jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, gdy rodzice pracują? Sprawdźcie ofertę półkolonii! Wianki popłynęły Wolbórką. Biesiada Świętojańska połączyła tradycję, muzykę i rodzinną zabawę Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Filmowy początek wakacji w Heliosie. Supergirl, Minionki, horrory i wielkie powroty na ekran Biznesowe spotkanie na wysokości: jak nowoczesny taras widokowy w Warszawie robi wrażenie na klientach? 24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Rys Treść komentarza: Nie ma się czym jarać,Walne odwołane! Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Szczepan Treść komentarza: Wojewoda powinien rozgonić te tuzy, wyznaczyć Komisarza i ogłosić nowe wybory. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama