Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 01:27
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Jacek Saryusz-Wolski: Brytyjskie ostrzeżenie dla Europy

To czarny dzień, nie tylko dla Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej, ale także całej wspólnoty transatlantyckiej. Wielka Brytania poza Unią będzie słabsza. Unia Europejska, która przez poł zapewniała pokój na Starym Kontynencie będzie niepełna bez Wielkiej Brytanii.

Wybór Brytyjczyków niesie ze sobą wymierne zagrożenia geopolityczne i gospodarcze. Grozi nam dezintegracja dotychczasowych modeli współpracy międzynarodowej, osłabienie więzi między Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską oraz pogłębienie niepewności na światowych rynkach.

 

Decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej podjęta w czwartkowym referendum musi być dla nas wszystkich ostrzeżeniem. Konieczna jest konsolidacja istniejących instytucji i polityk oraz powrót do źródeł integracji europejskiej, opartej na wspólnych wartościach i przekonaniu: nigdy więcej wojny w Europie. Musimy ocalić istotę Unii Europejskiej i jej osiągnięcia - pokój, solidarność i dobrobyt.

 

Wszyscy musimy zastanowić się nad kolejnymi krokami. Należy uniknąć pokusy budowy małej Europy, która w obecnych warunkach jest szkodliwym anachronizmem. Zamiast tego, trzeba podjąć wszelkie działania zmierzające do umocnienia przekonania obywateli Europy, że Unia jest ich wspólnym dobrem, zaś integracja, miast naruszać suwerenność państw członkowskich, w istocie wzmacnia ją i zapewnia ochronę w tych niepewnych czasach.

 

Oświadczenie Jacka Saryusz-Wolskiego, wiceprzewodniczącego grupy Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Dimos 27.06.2016 21:17
♥ Czemu piszesz o Australii, która powstałą początkowo jako "otwarte więzienie" a obecnie zamyka się na emigrantów? Zacznij szybko edukować się. Od czwartku na wyspach zaczynają się odradzać nacjonalizmy. Najpierw zaczną od polaków i arabów... AK47 a był taki jeden mały człowiek, nie miał dzieci, żony, straszył naród i obiecywał wiele. Poszli za nim. Chciał spalić cały świat dla stworzenia jednej rasy panów. Skromnie zaczynał od własnego kraju. Reszta europy patrzyła w milczeniu na morderstwa na cywilach. Resztę znasz z historii.

AK-47 27.06.2016 22:22
Ale Ci którzy dzisiaj wypisują się z eurokołchozu z nim walczyli..... "Reszta europy patrzyła w milczeniu na morderstwa na cywilach."- Nieprawda! Jeśli już to cały świat patrzył. "Od czwartku na wyspach zaczynają się odradzać nacjonalizmy."- Nieprawda! Ten nacjonalizm nigdy w brytolach nie umarł! Na szczęście! A co ma w sobie złego nacjonalizm? Czy to, że Australia która "powstała początkowo jako "otwarte więzienie" a obecnie zamyka się na emigrantów" nie ma do tego prawa? ♥ ma wątpliwości co do Twojej wiedzy na temat tego "kto jest głową państwa w Australii".....dlatego o niej pisze.

28.06.2016 10:35
Nie odwracaj kota ogonem do góry. Ja się pytałem Ciebie kto jest głową państwa Australii, a Ty mi tu pleciesz o wydarzeniach z XVIII w. To już historia i to bardzo odległa. Aby Cię uświadomić i abyś nie umarł w tej swojej nieświadomości, to Ci napiszę, że głową państwa Australia jest królowa Elżbieta II. Resztę sobie dośpiewaj obojętnie w jakie tonacji, bo Elżbieta II nie rządzi w tym państwie dla rozrywki.

AK-47 27.06.2016 14:55
To ja wiem. Tylko po co takie bicie piany?....

Dimos 27.06.2016 05:32
Wychodzi podwójna moralność. Polacy na emigracji zostaną bo dzieci itp. Zapominać o historii. Zawsze gdy separatysci dochodzą do władzy mniejszości są "likwidowane". GUS mówi o oficjalnych emigrantach. PiS przed wyborami w spotach mówił o ponad 3 mln. Mniejsza o to. 80 lat temu Niemcy poradzili sobie z mniejszością w dość oryginalny sposób. Tak kończy się ujadanie na unię, która z założenia miała bronić prze nacjonalizmem i izolowane się na innych. Po rozpadzie UE Polacy to też uchodzcy.

27.06.2016 08:42
W przypadku całkowitego rozpadu Unii Polacy, którzy mają podwójne obywatelstwo nie będą traktowani jako uchodźcy. A zresztą co się będziemy martwić na zapas. Nie od nas zależy czy Unia rozpadnie się całkowicie, czy też nie. Wg ostatnich wiadomości UK też nie jest do końca przekonana czy wyjdzie z Unii, ponieważ tylko 1,9 % wyborców głosowało za wyjściem.

AK-47 27.06.2016 15:03
Na skutek doświadczenia życiowego obaj dobrze wiemy , że coś się kończy a coś zaczyna czyli życie nie znosi próżni......Nie widzę powodów do paniki. To, że UK wychodzi z Unii możemy podziękować takim pajacom jak Frans Timmermans, Martin Schulz, Jean-Claude Juncker czy Donek Tusk.

AK-47 27.06.2016 14:58
".....80 lat temu Niemcy poradzili sobie z mniejszością w dość oryginalny sposób."- Ja Brytyjczycy uchwalą nowe Ustawy Norymberskie wtedy można będzie się zacząć obawiać....

AK-47 27.06.2016 15:06
I jeszcze jedno. Jacy to "separatyści" doszli 80 lat temu do władzy w Niemczech?

27.06.2016 19:05
Z wpisu 29 wynika, że jego autor nie ma pojęcia co to jest separatyzm. Dimosowi się wydaje, że UK to tylko Anglia, Szkocja i Irlandia. Podejrzewam nawet, że nie wie kto jest głową państwa w Australii.

26.06.2016 21:47
I jeszcze dodatkowy link do strony http://tvn24bis.pl/ze-swiata,7...55480.html według informacji w niej zawartej Twoi znajomi nie mają się czego obawiać.

26.06.2016 21:33
O to musisz się spytać Dimosa. On pisze o tym co by było gdyby się cała Unia rozpadła. Z tego co czytałem, to mogą deportować tych nowo przybyłych, oraz tych którym skończył się zasiłek dla bezrobotnych. http://www.polishexpress.co.uk...muszonych/

AK-47 26.06.2016 20:48
Ale o jakiej deportacji On pisze? Czy deportują też tych Polaków którzy mają podwójne obywatelstwo? Moi znajomi od lat mieszkają w UK. Podwójne obywatelstwo posiadają ich dzieci. Czy rodziców deportują pozostawiając dzieci?

26.06.2016 19:42
GUS szacuje rozmiar naszej emigracji, tej czasowej i tej stałej na 2 mln 320 tys. Trzeba pamiętać, że milion z tych 2,3 mln mieszkało już za granicą, zanim weszliśmy do Unii Europejskiej i rynki pracy stanęły dla nas otworem. Pamiętaj o tym, że nawet gdyby doszło do deportacji (napisałeś, że "...po rozpadzie unii będzie depotowana"), to nasi emigranci będą mieli gdzie wrócić, bo każdy z nich posiada w Polsce dalszą czy też bliższą rodzinę, która udzieli im pomocy.

kiki 26.06.2016 14:33
A po co wyjeżdżali ...myśleli, że tam raj ?...zachód zawsze nas zdradzał i wykorzystywał ! Tu jest Polska i wszystkie możliwości twórcze i praktyczne powinny być rozwijane a naszej ojczyźnie a nie wysługiwać się innym a szczególnie najbardziej podłym z pośród ludów tego globu Anglikom. Spokojnie Polska sama sobie poradzi, gdy w pełni staniemy się suwerennym państwem, bo jak do tej pory, z jednego kołchozy wpadliśmy do drugiego.

zdzih 26.06.2016 15:55
Z tego co słyszałem w Anglii najczęściej można było zostać oszukanym przez innych Polaków. Zwykle podchodzili pod tą ścianą z ogłoszeniami, obiecywali załatwić pracę, brali jakieś zaliczki potem znikali. Różni znajomi i rodzina pracowali u Anglików jakoś nikt nie został oszukany. Inaczej niż w polskich firmach budowlanych w Anglii gdzie oczywiście nie rejestrują pracownika i nie płacą za nadgodziny.

28.06.2016 17:53
Wyjechali, bo jak mówiła komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska "Praca za 6000 zł? Tylko złodziej, albo idiota za tyle pracuje".

marek 22.07.2016 01:42
ta opinia Bieńkowskiej dotyczyła wiceministrów i trudno przy takiej odpowiedzialności i wyzwaniach nie przynać jej racji...

Ajdejano 26.06.2016 14:16
Do "Dimosa": nie pultaj się tak bardzo. W tym twoim nerwowym pultaniu się, zapominasz i o sensownym i o gramatycznych pisaniu. Ani ładu ani składu nie widać w tych twoich nerwowych wpisach. A kto ci, do ku..... nędzy wcisnął, że po brexicie, wszyscy Polacy będą deportowani do Polski ?! Podchodzisz do tego brexitu jak mały bezmózgi Jasio, który nic nie widział, albo, który w d.... był i g..... widział. Posłuchaj, poczytaj mądrzejszych od siebie i ode mnie - to być może zrozumiesz, że to wszystko nie takie proste jak budowa cepów i w sensie ekonomiczno-społecznym niewiele się zmieni. To dlaczego Brytyjczycy pokazali debilom (głównie Niemcom) środkowy palec ?! Dlatego, że Brytyjczycy mieli po dziurki w nosie tych debili z Brukseli i głównie dlatego pokazali im środkowy palec. Oni nie mogli dopuścić do zorganizowania prze potomków Hitlera drugiego europejskiego związku radzieckiego. Natomiast, w sensie ekonomiczno-społecznym niewiele się zmieni, bo zarówno dla WLk. Brytanii jak i dla UE liczy się KASA i dlatego relacje ekonomiczne zmienią się tylko "kosmetycznie", ale od brexitu - Wlk. Brytania w każdym momencie będzie mogła pokazać tym obrzydłym szwabom ten środkowy palec. Myślę, że następne państwa tez pokażą tym debilom z Brukseli środkowy palec. I to jest sedno sprawy .

26.06.2016 18:42
Każdy kto ma choćby podstawowe pojecie o gospodarce wie ze niemiecka gospodarka jest silnie powiązana z Polską i Polska to dla nich żyła złota. W momencie odcięcia Niemców od naszego rynku zbytu, naszej taniej siły roboczej i zysków z naszych dofinansowań Niemcy boleśnie poczują. To oni byli głównym orędownikiem przyjęcia Polski do UE. Większość funduszy UE szlo w ostatnich latach tylko w drogi, aby rozszerzyć możliwości dystrybucji niemieckich dóbr na wschód, ewentualnie w rzeczy bezużyteczne typu baseny, parki rozrywki czy bezużyteczne szkolenia. Komisja Europejska bardzo dbała aby nie wykorzystać finansowania UE w celu produktywnym zwiększającym dochód Polaków. Niemcom bardzo zależy, abyśmy byli ich kolonią i mało zarabiali, dlatego torpedują i będą torpedować to wszystko co służy wzmocnieniu pozycji Polski.

AK-47 26.06.2016 18:54
Dobór argumentów i słownictwa adekwatny do poziomu intelektualnego adresata. trzeba mieć tylko nadzieję, że zrozumie......

Dimos 26.06.2016 12:17
Kiki, Ak47, Ajdejano ciekawe jak będziecie ujadac gdyby 2 mln Polaków po rozpadzie unii będzie depotowana. Ciekawe jak bogate kraje przestaną płacić na nasze rolnictwo, drogi i edukację. W zarobkach bliżej nam do Rosji niż Niemiec. Trochę pokory w tym bolszewickim jazgocie. PiS juz nie radzi sobie z długiem a to dopiero początek katastrofy.

26.06.2016 13:21
Nie wiem skąd wziąłeś liczbę 2 mln Polaków, którzy mieszkają w Anglii. Wg danych w Wielkiej Brytanii mieszka 790 tysięcy Polaków. To ledwie 3 tysiące mniej niż populacja Hindusów, obliczona przez Migration Observatory na 793 tysiące osób.

Dimos 26.06.2016 19:19
Rozmawiamy o Unii a nie UK. 2 mln w uni to tak lekko licząc. Czytaj ze zrozumieniem.

AK-47 26.06.2016 18:52
Wyjście UK to nie rozpad Unii. Kto Ci powiedział, że Polacy będą deportowani? Rok 2016 jest rokiem w którym Polska więcej wpłaci niż otrzyma z Unii. To wszystko nie jest winą PiS-u.

Ajdejano 25.06.2016 11:50
Pan S.Wolski - to taki typowy polski urzędniczy "gniot" , który złapał szczęście za nogi i na tej popier....... europejskiej administracji układa sobie swoje dalsze finansowe dożywocie. To typowy polski (i nie tylko) cwaniaczek, czyli tzw. "eurodyplomata", który za europejskie ( czyli - NASZE) podatki dobrze zorganizował sobie dozgonną wyprawkę. A co on ma do Polski ? A on ma Polskę głęboko w d ........ żej "powadze". PSZ. Niech szlag trafi takich "patriotów" .

25.06.2016 10:49
Gdyby solidarnie rozdzielić obowiązek wpłaty do kasy UE pomiędzy wszystkich obywateli Wspólnoty, każdy z nich musiałby co roku przelewać na konto Brukseli 240 eurocentów. Najwięcej płacą najbogatsi, czyli głównie Niemcy (22 mld),Francja (17 mld), Włochy (14 mld) i Wielka Brytania (13 mld). Kraje te są największymi płatnikami do budżetu wspólnoty, to część nakładów zwraca się im, bo dzięki Unii uzyskują wolny od ceł dostęp do rynków mniej zamożnych państw. Polska jest ciągle jest jednym z największych beneficjentów unijnej pomocy. O wiele więcej dostaje ze wspólnotowej kasy, mimo, że także wpłaca do niej 0,73 proc. swojego PKB. W 2016 r. więcej pieniędzy wpłacimy do wspólnej kasy niż z niej dostaniemy, a dlatego, że mieliśmy opóźnienia w wydawaniu funduszy, które wcześniej otrzymaliśmy. Podejrzewam, że po wyjściu UK z Unii dotacje unijne ulegną zmniejszeniu.

multi99 25.06.2016 12:03
Platforma Obywatelska nie wykorzystała multum przyznanych nam milonów euro i najgorsze że nikt za to nie odpowie ... szkoda 8 lat nie wykorzystanych szans !!!!! ... A ż serce boli jak sie patrzy na tych pajaców z KOD i Swetru ze schetyną na czele i PO którzy protestują przeciwko uczciwej POLSCE !!!! czego się boją ????

Dimos 26.06.2016 12:22
multi99 dobry jesteś. Brałeś kasę za pracę przy projekcie finansowanym ze środków unijnych. Polska była najlepszym biorąc środków unijnych. Chwalony nas i dawano jako wzór. Napisz jaka mieliśmy efektywność w pozyskiwaniu i wydawaniu środków na tle pozostałych. Nie uprawiaj kłamliwej ideologii Rydzyka.

Precz z UE. 25.06.2016 09:56
Najbardziej zmartwieni są tacy unijni pasożyci jak ON. W Brukseli az 10 tys. darmozjadów ma pensję większą od premiera WLK. Brytanii.

..powiemy tyle.. rozumiem 24.06.2016 15:38
,a serce rodzicow i to,że nauczyli mnie bycia Polakiem,języka bez wzgledu na ogólną histerię i zawsze niesiemy pomoc wielu jest to czynnikiem naszej polskości ..dzięki wszystkim za to..

kiki 24.06.2016 15:03
Żadna strata, teraz Israel ma okazję wejść do UE. Wpuszczą i Turków także....

.. 24.06.2016 18:26
możesz sobie w końcu darować swoją hipokryzję i odwalić się od Izraela..

Jurek 24.06.2016 19:19
Polska dla Oni to Ziemia Obiecana, to na co Israel do Uni, wystarczy tu się osiedlić, powrócić na stare kąty.

Antoś 26.06.2016 18:57
Panie bredzisz pan, nie jesteśmy ziemią obiecaną ani dla niemca ani dla żyda. Dobrze że otrząsnęliśmy się w porę dlatego taki niepokój nad Renem...

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama