Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 02:42
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Prawym okiem: bo nie ma szklanych domów

Gdzieś to ostatnio wyczytałem, bo sam przecież nie wymyśliłem, że co poniektóre tęgie głowy, zabrały się za rozliczanie z obietnic wyborczych miłościwie nam panującego prezydenta, Marcina Witko. I co się okazało po roku sprawowania rządów? No wiadomo co. Dokładnie to, co okazać musiało. Trzy sztandarowe punkty kampanii wyborczej zrealizowane nie zostały. Boże drogi, toż to skandal niesłychany, na drzewach rosną kasztany.

Informacja o powyborczej weryfikacji Marcina Witko pojawiła się nawet na Onecie. Jakież to trzy obietnice naszego Prezydenta postanowili zweryfikować dziennikarze? Pierwsza z nich to bezpłatna komunikacja miejska - dla tych, którzy w Tomaszowie płacą podatki. Druga to kontynuacja prac nad poszerzeniem miejskich stref Wi-Fi i dostępności mieszkańców do bezpłatnego internetu. Trzecia to nacisk na budowę tanich mieszkań komunalnych i socjalnych, łatwiej dostępnych dla ludzi młodych lub gorzej sytuowanych.

Nie wiem czemu zabrakło tu likwidacji strefy płatnego parkowania albo budowy kompleksu sportowo rekreacyjnego w miejscu obecnego stadionu OSiR przy Nowowiejskiej. Niedopatrzenie dziennikarza, bo moim zdaniem te dwie sprawy były mocniej akcentowane niż dostęp do darmowego internetu. W dodatku realizacje ich w systemie jednorocznym nie powinna przecież stwarzać problemów.

Rozumiałbym jeszcze, gdyby ocenie poddano organizację i styl zarządzania, bo przecież i one były elementami kampanii wyborczej a tu ocena dotyczy działań stricte inwestycyjnych, których realizacja w pierwszym roku jest zwyczajnie niemożliwa.

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że cykl inwestycyjny jest zdecydowanie dłuższy, a kadencja rozpoczęta została w grudniu, więc do realizacji na kolejny rok jest budżet przygotowany przez poprzedników. Jeśli ktoś nie bierze tego pod uwagę, to albo jest kompletnym dyletantem albo pisze kierowany czystą złośliwością.

Osobiście nie jestem zwolennikiem pisowskiej władzy, szczególnie tej, która sprawowana jest na górze. Dokonując jednak ocen, należy być w nich sprawiedliwych.

Zacznijmy od bezpłatnych autobusów miejskich. Nie jestem zwolennikiem darmochy. Pisałem o tym m.in. w felietonie Prawym okiem: Warto o tym pamiętać.... cz.2. Koszty generowane przez MZK obciążają całe społeczeństwo a nie tylko pasażerów. Mniejsza jednak o to, bo przecież rzecz w tym, że mija 12 miesięcy a darmowych autobusów jak nie było tak nie ma.

Tymczasem wielokrotnie już pisaliśmy, że program restrukturyzacji komunikacji miejskiej zakłada zakup nowego taboru autobusowego. Niższe koszty eksploatacji mają zminimalizować obciążenia budżetu miasta. Budżet to nie jest coś enigmatycznego. To źródło z którego bierze się pieniądze. Rachunek prosty: więcej na MZK, mniej na drogi.

Dodatkowy problem stwarza też przebudowa ulicy Warszawskiej. Obciąża ona dodatkowymi kosztami również MZK. Oszacowano je na poziomie 2 milionów złotych.

 


Drugi punkt, to sławetne mieszkania. Czy osoby przygotowujące materiał, kiedykolwiek budowały dom? Coś wydaje mi się, że chyba nie. Przygotowanie projektu, uzyskanie uzgodnień i pozwoleń może zająć rok. O ile oczywiście na te koszty będziemy mieć zarezerwowaną gotówkę. Prezydent zapewnia, że zbuduje w tej kadencji 154 mieszkania. Czy mu się to uda? Moim zdaniem nie, ale ocenimy to jesienią 2018 roku, ale nie po 12 miesiącach rządzenia.

Wybrany do weryfikacji punkt trzeci to już w ogóle kuriozum. Okazuje się bowiem, że jesteśmy społeczeństwem "wykluczonym cyfrowo". Sieci Wi-Fi, to jakiś drobny naprawdę jest szczegół.

Ale takim szczegółem już nie jest budowa miejskiego stadionu. To gigantyczna inwestycja, warta wiele milionów złotych. Czy potrzebna? Każdy sam musi ocenić. Niestety miasto jej samo nie udźwignie, więc potrzebna jest dotacja i to na poziomie 80%.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Szantymaniak 31.12.2015 09:30
Nasi nadęci PiS-owcy ładnie mówią jak robią , jak będzie a jak było, i się cieszą jaki to lud ciemny nie widzi ich ciemnej strony rządów. Dlaczego nigdzie nie mogę znaleźć ile kosztowało miasto zerwanie umowy na zlikwidowanie części parkingów, bo nie wierzę ,że firma zgodziła się za darmo,dlaczego nasi radni nie parkują jak społeczeństwo na parkingach płatnych przed Urzędem Miasta tylko z tyłu muzeum mają parking dla swoich autek, przecież chyba każdego to obowiązuje i stać ich chyba na wykupienie całorocznego biletu parkingowego, co z darmową komunikacją, co z wi-fi na mieście. Większość decyzji inwestycyjnych i finansowych była już zaplanowana i zatwierdzona przez poprzednią ekipę, ale nasi obecni dzielni radni i prezyd(ę)t wszystkie inwestycje przypisują sobie. Obiecywał stadion na Lechii ale ciężkie rozmowy biznesowe trwają, teraz poszedł dalej podczas skończonych mistrzostw i on i radni obiecują kryty tor łyżwiarski i twierdzą, że fundusze są część z Totalizatora a część z Unii. A jak po tych rządach Unia wstrzyma kasę to na kogo zwalą że nie mogą obietnicy zrealizować.Zajmują się na posiedzeniach rady czytaniem pierdół o opętaniach i szatanach a nie zajmują się miastem. Naczelny konferansjer miasta dba o PR .daje ludowi imprezy muzyczne ,aby się tylko lepiej wylansować i pokazać jaki medialny jest i co on nie robi. .Najpierw ustalają na swoich zebrankach partyjnych każdy szczegół obrad co i jak robić a potem konsekwentnie to realizują a my widzimy jakie ciężkie obrady mają.

Leon Byczkowski 14.12.2015 15:12
Panie Witko, do roboty a nie pitu, pitu ! głosowałem i wymagam a jak nie to proszę chociaż nie myśleć o sobie i koleżkach

rod 13.12.2015 09:56
Cieszę się że dotarło do pana Prezydenta iż nie ma "szklanych domów" i że przyznał wreszcie że 2+2=4. A teraz niech przestanie fruwać w obłokach i bierze się za upiększanie miasta, aby zaczęło dorównywać podobnym w Polsce...

TOM 12.12.2015 08:50
Duda, Szydło, Kaczyński, Witko to wielka ściema najpierw wycisną soki z "ruiny" pozostawionej przez Platformę, zamotają, zamotają i odejdą w "chwale".

bARTEKtm 11.12.2015 04:07
Do 24...a to co wczoraj u Szydło robił Cameron, a kogo przyjął Duda jak nie żydów? Przestań pisać bzdury, bo chyba tylko wy wierzycie w te brednie że to totalitaryzm będzie :) Do 30: Dlatego głosuj na Kukiz 15 :-) albo KORWIN

Ajdejano 10.12.2015 15:35
Do tego "Wyborcy", z wiadomością do Pana: najgorzej jest wtedy, gdy ktoś uczy starego wróbla z dachu srać.

Ajdejano 10.12.2015 15:22
Do wpisu nr 32: Ty, koleś - nie kombinuj jak ten koń pod górkę. A w jakiej encyklopedii wyczytałeś, że " dziennikarz podaje fakty a nie komentarze." Każdego dziennikarza - to możesz cmoknąć - wiesz w co ?! No - w tego małego. Z Ciebie - Wyborco, to taki malutki lokalny Hitlerek lub Syalinek, który wszystkich ustawiałby pod ścianę i rozwalał. Nie tędy droga - p. Kowalski.

10.12.2015 15:30
Do tego trzeba też zrozumieć co to jest felieton.

Wyborca 10.12.2015 13:46
Pańskie słowa, Panie redaktorze "Osobiście nie jestem zwolennikiem pisowskiej władzy, szczególnie tej, która sprawowana jest na górze. Dokonując jednak ocen, należy być w nich sprawiedliwych." a cóż ma Pan napisać, przecież Pan jest jak by na to nie patrzeć współrządzącym w powiecie z PiS. W tym miejscu trochę albo nie trochę ten wpis przypomina wypowiedzi Pana Kukiza, on "niby" nie współrządzący a jednak zamieszany w rządzenie z Pis-em. Jasno Pannie redaktorze, dziennikarz podaje fakty a nie komentarze. Zapowiedział/Zrealizował. Tak/Nie

10.12.2015 15:32
Dzisiaj tak, ale jutro kto wie.... Może się zdarzyć, że pojawią się różnice zdań nie tylko w kontekście podwyżki opłat za holowanie.

tomo 10.12.2015 12:36
" Nie ma szklanych domów" - szkoda że pan Prezydent (ponoć pedagog), doradca GŁOWY PAŃSTWA NIE WPADŁ NA TO PRZED WYBORAMI!!!! Walił głupoty ludziom jak cały PiS - nota bene ja też się wyrolowałem!!!

he-man 10.12.2015 08:50
Bo w Polsce jest sztuczny, typowo medialny podział na prawice i lewicę. A politycy raz są po jednej stronie, a raz po drugiej, jak im wygodniej, lepiej. A mnie nie interesuje żadna z tych opcji. Chcę konkretnych rozwiązać pro społecznych, pozytywnych dla obywateli by czuli się dobrze w swoim kraju i mogli godnie żyć, zarabiać i cieszyć się życiem. I możecie podciągać to pod lewicę, prawicę czy inne opcje. Ja chce konkretów, a nie pustego gadania.

@ 10.12.2015 20:55
Jak zaboli prawy "policzek" to wtedy przesiada się na lewy "policzek" Inaczej już nie można wysiedzieć na tych państwowych stołkach (fotelach) bo d... boli, a wtedy wstaje się i idzie do mównicy mówić o pierdołach.

balcerek 09.12.2015 21:13
w trybunale pis miał kiepskiego papugie

gość 09.12.2015 20:53
Co pan się pienisz, będzie tu Galeria która rozweseli tę część miasta, jak już powstanie to będziesz pan zafascynowany jej pięknem i niejedne zakupy w niej zrobisz.

Ja 09.12.2015 20:14
Jak wybraliście tak macie, nie tylko w naszym pięknym zaścianku lecz w całej Polsce. To co wyprawia PIS woła o pomstę do nieba. Obawia nas się cała Europa oraz USA, a Putin się cieszy i tylko czeka. Wstyd mi za ten rząd oraz włodarzy naszego pięknego miasta.

AK-47 09.12.2015 20:49
" Obawia nas się cała Europa oraz USA, a Putin się cieszy i tylko czeka"- Gdzie o tym czytałeś?

ty to nie ja 09.12.2015 23:29
mi wstyd za takie głupie koentarze osoby która zapewne swą wiedzę na temat polityki czerpie ze źródeł typu TVN i radio ZET

xxx2 10.12.2015 08:25
a mnie jest wstyd za tych co czerpią wiedzę na temat polityki ze źródeł typu : telewizja trwam czy radio maryja.

@@ 09.12.2015 19:46
@14 tom - pisze się moher przez samo h, a nie przez ch. @15 czesiu - poszukaj w necie kiedy zburzono Mazovię, bo na pewno nie za czasów rządu obecnego prezydenta. @17 czytelniczka - syndyk wszedł na Mazovię w 2011 r (czyli za rządów PO) http://komunikaty.rp.pl/komuni...=przetargi @20 AK-47 - Mazovię zbudował Moritz Piesch w 1874 r., a komuna ją tylko upaństwowiła.

AK-47 09.12.2015 19:58
Nie potrafiłem inaczej przekazać ironii w moim wpisie. Małe sprostowanie: Nie upaństwowiła tylko ukradła.

Ajdejano 09.12.2015 17:44
No tak: co jeden - to większy mundruś. Jeden bezmózgi: tak, Komuna (piszę tak jak ten bezmózgi wielbiciel czerwoniaków - z dużej litery) postawiła Mazovię, a wolny rynek tę Mazovię rozpier...... Ten czerwony bezmózgi - jak to czerwony ciemniak: jemu do pustej główki nie przyjdzie, że to właśnie ta jego ukochana "Komuna", ci złodzieje zaje....... dawnym właścicielom ich cały majątek w postaci tej fabryki. Kilku innych bezmózgich pis-owców - postanowiło zaatakować MS o to, że - jak zwykle - jest przeciwko PiS. Te bezmózgi też nie przeczytały tekstu, no ale - co to szkodzi poprawić sobie samopoczucie, "niby" broniąc tego ukochanego PiS-u. Ja też jestem zdecydowanym wrogiem komuny (nawet tych tylko lekko różowych po-wiaków) i zdecydowanym zwolennikiem PiS-u. Nie cierpię tego ujadania tej zgrai, tej hołoty w mediach przeciwko kaczorowcom. Jednak, wydaje mi się, że chyba jeszcze nie jestem jakimś porąbanym świętoje......prawicowcem i jednak wolę przeczytać tekst i dopiero potem się wytrząsać. Konkluzja: tekst bardzo dobry i celnie opisujący to chybione podsumowanie rocznej kadencji prezia.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama