Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 02:42
Reklama
Reklama

Więzienia, czy obozy pracy przymusowej?

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad zmianami w polskim więziennictwie.

Plany resortu zakładają stworzenie zasobu więziennej siły roboczej, z którego mogłyby korzystać samorządy. Gminy i powiaty miałyby zgłaszać do dyrektorów więzień, że potrzebują więźniów do prac interwencyjnych przy budowie dróg, chodników, remontach czy przy porządkowaniu terenu. Osadzeni mieliby też pomagać osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Pomysł przewiduje także likwidację wszelkich udogodnień dla więźniów...

 

Panie Ministrze to nie tędy droga!


Wszyscy zgadzamy się że koszty utrzymania blisko 100 tysięcy więźniów są zbyt wysokie. Propozycje Ministerstwa nie poprawią jednak sytuacji.

 

Praca przymusowa to prawa nieefektywna. Polacy genetycznie przeciwstawiają się przymusom. Jeśli Służba Więzienna zwiększyłaby nadzór nad wykonywaniem ich pracy - znacząco podwyższy to jej koszty...

 

Utrzymanie więźnia to kwota około 3 tys.zł miesięcznie, wyżywienie to 5% tej sumy - żywieniowa stawka dzienna to około 5,- zł...


Lwia część to koszt administracji będący wprost proporcjonalny do ilości więźniów. Przymus pracy i wynikająca z niego konieczność zwiększenia kontroli koszt ten dodatkowo zwiększy.

 

Około 95% ogólnej liczby więźniów wyraża chęć pracy dobrowolnej, w tym świadczonej nieodpłatnie, lecz na stanowisku wybranym przez więźnia. Pracowników którzy chcą pracować nie trzeba tak pieczołowicie kontrolować.


Problemem jest brak miejsc pracy dostępnych dla więźniów w najbliższym otoczeniu zakładów karnych - i na to należałoby położyć nacisk. Wielu przedsiębiorców zrywa umowy z zakładami karnymi tłumacząc to licznymi nadregulacjami ze strony ZK, wielu przedsiębiorców zatrudniających więźniów - bankrutuje. To wina systemu - i w tym przypadku nie systemu penitencjarnego.


Wprowadzenie zasady przymusu pracy "zamawianej" przez gminy i powiaty spowoduje niedowład administracyjny i nieefektywność.

 

"Z więzień mają za to zniknąć wszelkie udogodnienia i atrakcje dla więźniów. Przede wszystkim tak zwane cele miłości i widzenia intymne, ale nie będzie też telewizorów i dvd. Pobyt w więzieniu ma nie być przyjemny."

 

Pobyt w więzieniu nie jest przyjemny - nie dążmy do tego aby był ani bardziej ani mniej przyjemny.


Udogodnienia z których korzystają więźniowie (mogą oni posiadać w celi sprzęt RTV, uczestniczyć w zajęciach kulturalno - sportowych, oraz praktykować współżycie sexualne z własnymi współmałżonkami - jest konsensusem osiągniętym po latach. To dobry konsensus. Udogodnienia są ściśle reglamentowane i zależą od dobrego sprawowania. Likwidacja tych udogodnień nie zmniejszy kosztów utrzymania zakładów karnych, a znacząco pogorszy sytuację... Więzień który nie będzie motywowany do właściwego zachowania - nie będzie się właściwie zachowywał.
Poza tym to są ich własne telewizory i ich własne żony...

 

Panie Ministrze - PRAWO KARNE WYKONAWCZE NIE MOŻE BYĆ ZEMSTĄ. Karą jest pozbawienie wolności. Nie mnóżmy kar w ramach kary. Takimi działaniami nie poprawi Pan sytuacji.

 

Zmniejszenie koszów utrzymania Zakładów Karnych dokona się tylko poprzez zmniejszenie liczy więźniów, w tym poprzez oparcie karania za występki na zadośćuczynieniu poszkodowanemu i nawiązkach, naprawieniu wyrządzonej szkody, oraz na wdrożeniu Systemu Dozoru Elektronicznego.
Wszystko inne to populizm graniczący z łamaniem praw człowieka.
Więzień to też człowiek i obywatel.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

09.12.2015 11:57
Pomysł z utworzeniem "zasobów siły roboczej" jest oczywiście słuszny. Każdy funkcjonariusz SW potwierdzi, że jak skazany ma zajęcie to mu głupoty do głowy nie przychodzą - podobnie jak tym na wolności. Nie wystarczy jedno rozporądzenie. trzeba stworzyć cały system, którego funkcjonowanie będzie uzasadnione ekonomicznie. Odbieranie natomiast tzw. przywilejów jest już niestety takim dziecinnym "robieniem na złość". Pozwolenia na TV, zajęcia na siłowni czy "widzenia intymne" uwarunkowane są od ocen funkcjonariuszy SW a więc są "w nagrodę". Problemu przestępczości na pewno to nie rozwiąże. Chyba nikt nie łudzi się, że brak widzeń intymnych czy TV zmniejszy przestępczość w Polsce? Niestety jest to populizm bo nie rozwiązuje problemów ale cieszy część wyborców.

Ajdejano 08.12.2015 22:14
Co wy tu wszyscy pier.... jakieś farmazony ?! Osoba skazana (w 90 %, bo są tacy, którym "zapisano" wyrok) - to ludziska, którzy MUSZĄ trochę dostać po dupie ! A nad kim wy się tak litujecie ?! Dać im: dobre jedzenie, dobre spanie, dobry telewizor i....co, kur... , jeszcze - co ?! Może dziwki do celi ?! (albo jakiegoś profosa - co ?!). Co za dno !!!

Tomek 08.12.2015 17:18
Dla mnie osoba skazana powinna mieć prawo do zjedzenia posiłku jaki mu dadzą, mundurka i możliwość prania rzeczy osobistych, do spacerów i koji do spania, cała reszta powinna być nagrodą (np siłownia, TV, czy spotkanie z partnerką) Jeśli chodzi o prawa to nie powinien mieć na czas odbywania kary żadnych, które mówią o wyborze posiłku, metrażu celi i ilości osób w niej odbywających karę. To są osoby ( zależy za co skazani) które popełniły przestępstwa lub wykroczenia wobec innych obywateli lub ich własności i tylko kara i uciążliwość jej odbywania powinna odstraszać. Prawa więźnia, który ma lepszą opiekę niż ludzie w szpitalach czy sanatoriach? to musi się zmienić

Trzeba najpierw zrozumieć problem 08.12.2015 09:46
Osobiście nie chciałbym jeszcze więcej dopłacać do utrzymania więźnia, a konieczność nadzoru nad pracującymi-skazanymi podniesie znacznie koszty. Trudno też oszacować wartość przymusowej pracy. Pamiętam swój pobyt w wojsku w służbie zasadniczej (czyli przymusowej) oraz swój i kolegów stosunek do pracy, który można by określić pewnym niecenzuralnym słowem. Oczywiście można więźniów odciąć od TV i kontaktów ze współmałżonkami, a nawet ograniczyć wszystko, co się da tyle, że oni kiedyś wyjdą, a nabywając w takich warunkach "zwierzęcych" instynktów łatwiej zapolują na "bezgrzesznych" obywateli

ibbi 08.12.2015 08:53
Panie autorze tego tekstu, broniłem się przed popisem rękami nogami, stało się jak się stało. Wymienili się stołkami, mam wiele obaw w stosunku do obecnej władzy, ale pewne kwestie i propozycje regulacji naprawdę mi się podobają. Ma Pan dużo racji odnośnie kwestii administracyjnych i zarządzania więźniami, ale jeśli chodzi o prace na rzecz Państwa to więźniowie powinni mieć możliwość choć takiej spłaty i zadośćuczynienia na rzecz innych pokoleń i społeczeństwa. I nikt nie mówię o pracy specjalistycznej, ale o prostych czynnościach magazynowych, o łopacie, o pracach porządkowych. Może w zamian za tą pracę dać im ten telewizor. Jeśli mówimy o łamaniu praw człowieka, to mnie ku.. krew zalewa bo za co oni siedzą. złamali czyjeś ludzkie prawo do życia do wolności osobistej i takie tam. A ja jeszcze mam z podatków dopłacać do prądu żeby sobie TV pooglądał.

dr. Łukasz N-K 08.12.2015 07:46
Szpital w TM przekształcić w wiezienie. W końcu będzie przynosił zyski, bo do tej pory nikt nie ma pomysłu i wiedzy jak ta placówka ma funkcjonować.

Kk 08.12.2015 07:23
Z całym szacunkiem jakich praw człowieka? O czym mówimy to są więźniowie czy kiedy oni gwałcą czyjąś żonę , zabijają czyjegoś syna lub kradną coś na co ktoś inny pracuje całe życie to wtedy pamiętają o prawach człowieka?

08.12.2015 05:05
Kinomani, oni we łbach mają kino..

jo 08.12.2015 01:35
Jak więzień chce oglądać TV to niech zapłaci za prąd.

Tomek 08.12.2015 17:05
I abonament bo jest obowiązkowy dla każdego posiadacza telewizora

Dimos 07.12.2015 22:48
Jestem za. Nie pracujesz nie jesz.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama