Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 19:48
Reklama
Reklama

Na sygnale

Na ratunek sarnie

Na ratunek sarnie

Sarny lubią okolice zbiornika przeciwpożarowego w Osiedlu Niewiadów. Nie pierwszy już raz Strażacy musieli w tym miejscu wyciągać przestraszone zwierzęta, którym groziło utonięcie. 21.04.2020 14:13    9
Zatrzymani po obywatelsku.

Zatrzymani po obywatelsku.

W miniony weekend, dwukrotnie kierowcy poruszający się po tomaszowskich drogach, wykazali się dużą obywatelską odpowiedzialnością eliminując z ruchu nietrzeźwych kierujących. Być może dzięki ich reakcji nie doszło do tragedii. 20.04.2020 13:12    13    2
Nocny pożar poszycia

Nocny pożar poszycia

Wczoraj około godziny 20 Strażacy z Ujazdu zostali zadysponowani do miejscowości Teklów. Tam na "starym wysypisku" miały palić się śmieci. Do zdarzenia udali się dwoma zastępami gaśniczymi. 19.04.2020 14:50    3    2
Będą dezynfekować alkoholem z "nielegalu"

Będą dezynfekować alkoholem z "nielegalu"

Tomaszowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wykonując swoje służbowe obowiązki niejednokrotnie zabezpieczają alkohol, który przestępcy próbują nielegalnie wprowadzić do obrotu. Właśnie 1300 litrów wysokoprocentowego alkoholu zabezpieczonego podczas policyjnych działań, przekazali mundurowi przy współpracy z funkcjonariuszami Urzędu Skarbowego do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, który jest jednym z pięciu szpitali zakaźnych w województwie łódzkim. Alkohol ten posłuży do wytworzenia płynu odkażającego i wesprze codzienną walkę lekarzy i pielęgniarek z koronawirusem. 17.04.2020 11:53    3    4
Na ulicy z młotkiem szalał

Na ulicy z młotkiem szalał

Policjanci z tomaszowskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 25-letniego wandala, który młotkiem wybijał szyby w przypadkowych pojazdach. Łączna wartość strat to blisko 2 tyś. złotych. W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za swój chuligański wybryk usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 14.04.2020 12:22    3
Ogniowa Wielkanoc

Ogniowa Wielkanoc

Wielkanocny okres był dla strażaków niezwykle pracowity. Druhowie z Ujazdu brali udział w dwóch akcjach gaśniczych oraz zanotowali jeden fałszywy alarm 13.04.2020 11:26    1
Płoną trawy

Płoną trawy

Na łamach naszego portalu wielokrotnie przestrzegalismy przed wypalaniem traw. Jak to jest groźne pokazują zdjęcia opublikowane przez duhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Inowłodzu. Wczoraj gasili oni ogoień w okolicach Brzustowa. Warto zwrócić uwagę na to, jak blisko od tego miejsca znajdowała się linia lasu. Przypominamy też, że poważny pożar, który zaczął się wlaśnie od wypalanej trawy pojawił się w okolicach Czernobyla, gdzie doszło do najwiekszej historii katastrofy zwiąązanej z wybuchem reaktora atomowego. 13.04.2020 11:18    2
Tomaszowianie płacą mandaty za spotkania towarzysko rozrywkowe

Tomaszowianie płacą mandaty za spotkania towarzysko rozrywkowe

Każdego dnia policjanci w całym kraju wspierając służby sanitarne sprawdzają, czy nie są łamane przepisy związane z epidemią koronawirusa. Obostrzenia dotyczą zakazu gromadzenia się osób oraz łamania zasad kwarantanny. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Większość społeczeństwa rozumie powagę sytuacji oraz zagrożenie związane z epidemią. Niestety zdarzają się też osoby nieodpowiedzialne, które łamiąc obostrzenia ryzykują zdrowie i życie swoje oraz innych osób. Z tej właśnie przyczyny po policyjnej interwencji na 15 mieszkańców powiatu tomaszowskiego, Inspektor Sanitarny nałożył karę na łączną sumę 141 tyś. złotych. 10.04.2020 12:59    45    14
Dymek z włamaniem

Dymek z włamaniem

Policjanci tomaszowskiej "patrolówki" zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu monopolowego. Mężczyzna odpowie za ten czyn przed sądem. Ukarany został też mandatem karnym za niestosowanie się do zakazu przemieszczenia w związku z wprowadzonymi obostrzeniami. Zostanie również skierowany przeciwko niemu wniosek o ukaranie do inspektora sanitarnego, który może nałożyć na niego karę nawet do 30 tyś. złotych. 10.04.2020 12:37
Ciało 50-latka wyłowione z Wolbórki

Ciało 50-latka wyłowione z Wolbórki

We wtorek po południu przypadkowy przechodzień zawiadomił tomaszowską policje, o pływającym w Wolbóce przy moście na ulicy Nowowiejskiej ludzkim ciele. Na miejsce o godzinie 14-stej skierowano kilka patroli policji, funkcjonariusze wydobyli cialo na brzeg. Przybyły na miejsce lekarz potwierdził zgon, a tomaszowska prokuratura zleciła sekcje. Na razie wiadomo jedynie tyle, że jest to 50-letni mieszkaniec Tomaszowa. 09.04.2020 19:12    3
Uderzył w drzewo. Kierowca zakleszczony w kabinie

Uderzył w drzewo. Kierowca zakleszczony w kabinie

Strażacy z Ujazdu informują o  wypadku, jaki miał miejsce dzisiaj około godziny 7 w miejscowości Kolonia Olszowa. 08.04.2020 14:09
3 promile za kierownicą

3 promile za kierownicą

Mieszkańcy powiatu łódzkiego-wschodniego, będący świadkami zdarzenia drogowego ujęli na pobliskiej stacji paliw podejrzewanego. Badanie alkomatem wykazało, że 32-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci doceniają dużą obywatelską świadomość i dziękują za wzorową postawę. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. 08.04.2020 12:29    1    1
Złodziej z mandatami

Złodziej z mandatami

Policjanci tomaszowskiej drogówki zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali skradzioną kostkę brukową. Mężczyzna został ukarany trzema mandatami karnymi, tj. za kradzież, naruszenie przepisów dot. ograniczenia w przemieszczaniu się w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 oraz brak badań technicznych w pojeździe, który wykorzystał do transportu skradzionego mienia. Mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny od tego pojazdu. 06.04.2020 15:16    6
Zaginęła Natalia Kwiatkowska

Zaginęła Natalia Kwiatkowska

Policjanci z Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej komendy na podstawie zawiadomienia złożonego w dniu 02 kwietnia 2020 roku poszukują zaginioną NATALIĘ KWIATKOWSKĄ. 02.04.2020 19:21    5
Nie wypalaj traw

Nie wypalaj traw

Kalendarzowa wiosna trwa od kilku dni a Strażacy już wyjeżdżają do płonących traw. Co roku ponawiają swój apel 31.03.2020 19:49    1    1
Zaginął Piotr Kozar

Zaginął Piotr Kozar

Policjanci z Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej komendy nadal poszukują zaginionego Piotra Kozar z Tomaszowa Mazowieckiego 31.03.2020 14:32    2
Bo do tanga trzeba... trojga

Bo do tanga trzeba... trojga

Troje mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego mimo obowiązujących przepisów o całkowitym zakazie gromadzenia, spotkało się na zakrapianej alkoholem imprezie. Wcześniej trio odwiedziło bankomat i sklep monopolowy. Impreza zakończyła się awanturą i interwencją policji. Dwie osoby za załamanie zakazu ukarano mandatami po 500 zł. Trzecia z osób została pouczona. 31.03.2020 14:10    7    3
Patrolują konno okolice Zalewu Sulejowskiego

Patrolują konno okolice Zalewu Sulejowskiego

Do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Chodzi o bezpieczeństwo sanitarne nas wszystkich i spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kontakty z innymi osobami musimy ograniczyć do minimum. Za nami słoneczny weekend, który sprzyjał pokusie wychodzenia masowo z domów. Przestrzegania obowiązujących obostrzeń patrolując miasta i wsie pilnowali policjanci zarówno z pokładów radiowozów jak i policyjnego śmigłowca. W okolicach Zalewu Sulejowskiego o bezpieczeństwo dbali mundurowi z ogniwa konnego tomaszowskiej komendy. Wszystko dla zwiększenia ochrony mieszkańców . Te osoby, które ewidentnie wykazywały się rażącym lekceważenie prawa i zagrożenia poniosły konsekwencje. W całym województwie przez miniony weekend policjanci w związku z niewłaściwym przemieszczaniem się lub gromadzeniem przeprowadzili ponad 50 interwencji. Mandantami ukarano 32 osoby a pouczono 16, w kilku przypadkach skierowano wnioski o ukaranie. 30.03.2020 15:39    4    4
Taranował przejazd kolejowo-drogowy 

Taranował przejazd kolejowo-drogowy 

Dziś w nocy pijany kierowca zagroził bezpieczeństwu na przejeździe kolejowo-drogowym w Drzewicy (woj. łódzkie) linia Tomaszów – Radom. Samochód uderzył w ogrodzenie, budynek strażnicy i urządzenia rogatkowe. Szybka interwencja dróżnika oraz służ technicznych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i policji do minimum ograniczyła zmiany w kursowaniu pociągów. Po nocnym wstrzymaniu ruchu, od rana pociągi kursują obecnie bez zmian. 30.03.2020 11:56    2
Smartfon sam przykleił sie do jego rąk

Smartfon sam przykleił sie do jego rąk

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu rawskiego, który odpowie za kradzież smartfona o wartości bliskiej 700 zł z jednego ze sklepów sieciowych w Tomaszowie Mazowieckim. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, za który kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 25.03.2020 16:23    1    2
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: ixi Treść komentarza: Chłopie. Nie dziwię się, że obrałeś ksywkę jako :Zdziwiony". Czy Ty rzeczywiście nie rozumiesz tego, że ci, którzy niedawno zostali utopieni, będą robić wszystko , aby uwalić swoich następców?! Więc, koleś: nie wal głąba. Tu nie chodzi o żadną logikę, ale o totalną, lokalną wojnę lokalnych sitw. I to wszystko. Tak to trudno zrozumieć?! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:50 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Jednym słowem, wyrok sądu w drugiej instancji podtrzymuje wyrok sądu pierwszej instancji..... Bardzo dobrze, że chcecie obejrzeć akta sprawy. Skomentuję to krótko: niech żyje piotrkowsko-tomaszowski, lokalny zaścianek. I zapytam: co tu się, kur..., dzieje ?!?! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:29 Źródło komentarza: Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: I jeszcze dorzucę. W młodości byłem ministrantem, ale totalnie nie cierpię takich świętoje..liwych hipokrytów. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Młody człowieku: i tak, kur..., trzymaj !!! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:08 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Mariusz Strzępek Treść komentarza: Panie Janku, czas powiedzieć STOP. Ten człowiek robi to nie tylko na profilu, o jakim mowa, ale także próbował na tym portalu, całkiem anonimowo, ale jak Pan wie, mam tu nieco szerszy dostęp do danych użytkownika. Pana Goskę czekają też procesy cywilne i karne dotyczące znieważenia i stosowania pomówień. Wystąpiłem też o zakaz zbliżania się do mnie na odległość mniejszą niż 50 metrów. Ja wytrzymam jeszcze chwilę ten hejt. Już nie takich typów sprowadzałem na ziemię Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:02 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu: no WRESZCIE Pan nie wytrzymał. Coraz częściej, a może nawet nagminnie zdarzają się nie tyle radni - przedstawiciele wyborców (tak powinno być), ale (niestety) zwykłe samorządowe i inne publiczne szuje i debile. Jedynym celem takiego debilowatego dziadostwa jest ich własny tyłek (czyli układziki) i ich własna kasiorka z tytułu pełnienia jakiegokolwiek mandatu publicznego. I dobrze by się stało, gdyby taki jeden z drugim, lokalny, zapyziały ciemniak i ćwok dobrze dostał po jajach. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:52 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama