Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 07:44
Reklama
Reklama

Będzie nowe technikum, kierunki kształcenia te same

Rada Powiatu Tomaszowskiego powołała w czwartek Technikum numer 6, którego siedziba mieścić będzie się w III Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Nadrzecznej. To pierwszy krok przed połączeniem obu szkół w zespół.

Technikum zgodnie z przyjętym statutem kształcić ma w kierunkach: technik budownictwa, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, urządzeń sanitarnych, architektury krajobrazu. Decyzja budzi sporo kontrowersji, ponieważ te same kierunki prowadzone są także w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 (samochodówka). Nauczyciele z tej właśnie szkoły wypełnili salę obrad Starostwa Powiatowego.

 

Stworzenie nowego zespołu szkół ponadgimnazjalnych to efekt obecnego niżu demograficznego. W tym roku nabór to tomaszowskich placówek oświatowych będzie mniejszy od ubiegłorocznego o dwa oddziały. Ujemna tendencja ma odwrócić się dopiero za pięć lat. Nauczyciele słusznie obawiają się, że może w krótkim czasie dojść do likwidacji "Samochodówki". Zarówno budynek dydaktyczny, jak i zabudowania warsztatowe są w katastrofalnym stanie technicznym. Pierwszy z nich nadaje się tylko do wyburzenia. Warsztaty również wymagają sporych nakładów finansowych, które mogą przewyższyć koszt budowy nowych obiektów.

 

Stanowisko nauczycieli wraz z prośbą o zdjęcie punktu dotyczącego utworzenia technikum przedstawiła pani Elżbieta Rodzeń. Z formalnego punktu widzenia uprawnienie do złożenia wniosku mają jedynie radni, jednak nie stało nic na przeszkodzie aby udzielić głosu osobom zainteresowanym problemami szkolnictwa ponadgimnazjalnego w powiecie tomaszowskim.

 

Nauczyciele poprosili także o zorganizowanie spotkania władz powiatu z gronem pedagogicznym ZSP3, w celu zaprezentowania spójnej strategii dotyczącej szkolnictwa zawodowego.

 

Niestety ze względu na terminy ustawowe nie było możliwe zdjęcie z porządku obrad uchwały o powołaniu nowego Technikum. Starosta Kuklinski zadeklarował gotowość spotkania z nauczycielami, podkreślał, że Komisja Oświaty Rady Powiatu szczegółowo omówiła projekt uchwały oraz spotkała sią z nauczycielami III LO. Starał się uspokoić emocje i prosił aby nie burzyć porządku organizacyjnego szkoły.

 

Katarzyna Banaszczak, naczelnik wydziału oświaty Starostwa Powiatowego, uzasadniając projekt przygotowanej uchwały, twierdziła, że Zarząd Powiatu, reorganizując szkolnictwo ponadgimnazjalne ma na celu utrzymanie dotychczasowej liczby szkół i przygotowanie ich na zwyżkę demograficzną w latach kolejnych, kiedy to liczba uczniów może się nawet podwoić (bez uwzględniania poziomu emigracji).

 

- Nie jest natomiast możliwe utrzymanie proporcji oddziałów w poszczególnych szkołach, na poziomie takim jak dotychczas - mówiła. Naczelnik poruszyła również temat tendencji do wybierania przez absolwentów gimnazjów formy nauczania na poziomie ogólnokształcącym. - Zgodnie ze standardami dobrze byłoby aby w liceach kształciło się ok. 40% uczniów. Wybieranie nauki w liceum ogólnokształcącym nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Warto i należy rozwijać szkolnictwo zawodowe, zarówno na poziomie techników jak i zasadniczym.

 

Dyrektor Cezary Żegota mówił natomiast o możliwościach wykorzystania bazy posiadanej przez prywatnych przedsiębiorców do praktycznej nauki zawodu. Szkoła chce zachęcić Ceramikę Paradyż do utworzenia klasy patronackiej.

 

Powrócił raz jeszcze temat spotkania z nauczycielami samochodówki. najprawdopodobniej odbędzie się ono na początku marca, tak jak zaproponował radny Mariusz Wegrzynowski.

 

- Czy w Państwa szkole jest dyrektor tak na co dzień - pytał Mirosław Kukliński. - Państwo tak stawiacie sprawę, jakbyście o niczym nie wiedzieli i o niczym nie byli informowani. To po co są spotkania z dyrektorami placówek? Po co my się z nimi naradzamy?

 

Staroście trudno odmówić racji. Sytuacja przypomina tę, kiedy likwidowana przez Radę Powiatu Tomaszowskiego była "Budowlanka". Wydawało się wówczas również, że i tamta szkoła nie posiada kompetentnego zarządcy. 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Chyba 04.03.2015 22:54
mówimy o II LO nie III. Zawsze można sprawdzić kto tę kasę przytulał. W takim wypadku powinna być umowa, a pieniądze wpłynąć do Starostwa jako organu prowadzącego.

Ami 02.03.2015 22:38
Ale tu raczej chodzi o opłatę rzędu kilku złotych. To nie jest opłata za nauczyciela tylko za wynajęcie sal po godzinach pracy nauczyciela (nie wliczając tzw "godzin karcianych") Widocznie takie są ustalenia w III LO

Piotr 26.02.2015 19:53
Nie martwcie się, bo takie rzady zazwyczaj doprowadzają do tego, że jest to tylko jedna i ostatnia kadencja radnych.Społeczeństwo patrzy i ocenia. WIEM, że juz dzisiaj jest wielu mieszkańców, którzy żałują, że glosowalo na Pis. Sami zobaczycie kto wygra w wyborach prezydenckich w Tomaszowie i w wyborach uzupełniających na Niebrowie? Szkoda tylko Tomaszowa, bo beda tylko likwidować, a nic nie inwestować. Nawet nie stoimy w miejscu tylko się cafamy do tyłu. Najpierw była likwidowana szkoła budowlana, a teraz będzie otwierana, reaktywowana, czyż nie jest to powrót tego co już było iles lat temu? Tylko po co te koszty? ???????

rytio 26.02.2015 19:39
Powtórzmy wybory!!!! Zespół bracia w natarciu!

mieszkanka Tomaszowa 25.02.2015 19:52
może najwyższa pora zadać sobie pytanie dla kogo jest szkoła, dla nauczycieli czy dla uczniów.

xxx 25.02.2015 17:38
Oskarżać czy zarzucać cokolwiek wicedyrektorom w tej szkole to naprawdę świństwo!!

lakier 25.02.2015 18:51
naprawdę nie maja , nie mieli wpływu na nic ? nie kreowali rzeczywistości i przyszłości oraz rozwoju tej szkoły ? nic imnie zarzucam ale z drugiej strony dziwię sie że ktos trwa na stanowisku prawie 18 lat i dalej by trwał bo jest dobry i jest wspaniale

... 25.02.2015 17:35
,,Pracodawcy mają problemy ze znalezieniem wykwalifikowanej kadry. Poszukiwani są m.in. dekarze i specjaliści wykonujący zawody z branży mody i włókiennictwa. Ekspertyzy, przeprowadzone w ciągu ostatnich dwóch lat na potrzeby łódzkich szkół, doprowadziły do uruchomienia nowych kierunków kształcenia zawodowego związanych z infrastrukturą kolejową i obszarem odnawialnej energii. Absolwenci klas o profilu technik urządzeń sanitarnych, technik logistyk, technik energetyki odnawialnej i technik gazownictwa nie mają żadnych problemów z zatrudnieniem w zawodzie. Problemem może być natomiast zatrzymanie absolwentów w kraju. - W 2009 r. wypuściliśmy pierwszą klasę techników urządzeń sanitarnych - dwudziestu z 24 absolwentów wyjechało za granicę: do Niemiec, Belgii, Francji, Holandii. Część z nich założyła tam firmy. W kolejnym roku przyjechali do Polski, aby zatrudnić w tych firmach swoich młodszych kolegów.,, http://wiadomosci.onet.pl/lodz...racy/l6l1q

absolwentka szkoły budowlanej nieistniejącego TB 25.02.2015 13:30
Zły stan szkół zawodowych w naszym mieście to wina władz rządzących, ich krótkie myślenie jak przetrwać kadencję , a nie wieloletni plan rozwoju miasta i powiatu. Władze cały ciężar utrzymania obiektów scedował na wystraszonych dyrektorów. Dyrektorzy powoływani przez władze boją się walczyć i zabiegać o większe środki na utrzymywanie obiektów.Ciekawa jestem jak przeprowadzane są okresowe techniczna kontrole budynków, w których większość dnia spędzają nasze dzieci. Czy z protokołów tych nie wynika ich obecny stan i zakres niezbędnych robót do wykonania. Mając taki protokół łatwo znaleźć osobę odpowiedzialną za stan techniczny obiektów. I łatwo tu stwierdzić , czy osoba sporządzająca tą ocenę potwierdza nieprawdę, że stan technicznych tych obiektów jest dobry, czy dyrektor nie chcąc narazić się władze, nie przekazuje tych protokołów i nie występują o środki finansowe , czy też władze zbywają ten problem , nie przeznaczając pieniędzy na bieżące konserwacje i remonty.

Goja 24.02.2015 22:55
Krytykuje się zarządzanie szkołą a nikt nie widzi błędów w zarządzaniu oświatą przez ostatnie lata. Niesprawiedliwy rozdział środków na inwestycje doprowadził do tego że budynki samochodówki są w opłakanym stanie. Szkoła ta za rządów obecnej pani naczelnik nie otrzymała złotówki na remonty, czy konieczne inwestycje. Konsekwencje takich decyzji ponoszą teraz uczniowie i pracownicy szkoły.Czy w tym mieście doczekamy się czasów kiedy to nie układy koleżeńskie będą się liczyły ale interes społeczny? Czy nowe władze wprowadzą nową jakość do polityki czy nadal będą się liczyły układy koleżeńskie, rodzinne i partyjne? Czy wreszcie skończy się nagonka na samochodówkę i pozwolicie ludziom normalnie pracować?

veto 24.02.2015 22:49
wypowiadacie sie co do wickow w samochodowce ze niby nic nie robia.. pewnie nikt z was nie ma pojecia co do obyczajow i rządów w samochodowce tak naprawdę robią tam wszystko.. zreszta jak maja poprawic standardy pracowni skoro nie maja na to funduszy i wsparcia ze strony wladz? wsadzane byly i sa pieniadze w inne szkoly i dba sie o inne placowki zeby np. nie upadly tak jak 3LO a pomija sie samochodowke gdyby powoli bylo cos robione w tej szkole nie bylo by teraz problemu. Przeniesienie uczniow do samochodowki moze podtrzyma na jakis czas trzecie LO ale gwarantowane sa konflikty miedzy uczniami. od lat uczniowie liceum uważają sie za lepszych od uczniow technikum lecz w rzeczywistości maja o wiele mniej nauki i przedmiotow niz uczniowie technikum. W samochodowce jesli uczniowie chca sie uczyc maja zdanie matury gwarantowane sa dodatkowe lekcje od lat nieodplatne nauczyciele zostaja po lekcjach daja dodatkowe materialy pomagaja przygotowuja uczniow do matury z dodatkowych przedmiotow podaja pomocna dlon wiec chcieć tzn móc :) Jesli chcecie utworzyc technikum to otworzcie nowe kierunki w samochodowce i dajcie szanse tej szkole a nie skreslacie technikum nr 3 zeby otworzyc NOWE technikum z tymi samymi kierunkami w liceum

Darek Bednarek 24.02.2015 20:28
A juści w PSL-lu są ,,specjaliści" od wszystkiego a szczególnie wielkie wykształcenie by zarządzać oświatą ponadgimnazjalną ma pani Barbara Robak, czy w tym powiecie to nie ma bardziej stosownych kandydatów! A swoją drogą jaki tupet wsiowych by się tam pchać!

Żaden 22.02.2015 22:05
nauczyciel nie powinien udzielać płatnych korepetycji swoim uczniom. Jest to po prostu nieetyczne.

Olimpijczyk 22.02.2015 21:41
Oczywiście, że odpowiem. W tym roku odbędzie się V edycja tej olimpiady. Olimpiada jest finansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nie zwalnia z egzaminu maturalnego, ale większość uczelni przyznaje ulgi w postępowaniu kwalifikacyjnym. Laureaci otrzymują maksymalny wynik kwalifikacji, a finaliści maksymalną liczbę punktów z wybranych przedmiotów grupy 2 ( te, które mają mniejszą wagę ). Wyniki tej olimpiady biorą pod uwagę renomowane uczelnie: na przykład Uniwersytet Jagielloński - na wydział polonistyki, geografii, stosunków międzynarodowych, ekonomiczny; Uniwersytet Medyczny w Krakowie na wydział Zdrowia Publicznego; Uniwersytet Warszawski na psychologię, a laureatów na wydział matematyki. Prawie wszystkie Akademie Ekonomiczne dają za tę olimpiadę maksymalną ilość punktów. Poza tym dla laureatów są cenne nagrody rzeczowe, a studenci - laureaci tej olimpiady mogą już na pierwszym roku ubiegać się o stypendium rektora. Myślę, że jeszcze o wielu uczelniach nie napisałem, ale tę kwestię regulują decyzje poszczególnych senatów. Chyba warto spróbować swoich sił w tej olimpiadzie, wcale niezłe przywileje. Pochlebia mi, że wziąłeś mnie za nauczyciela II LO, niestety nie jestem nim.

tak tylko sobie myślę.. 22.02.2015 20:59
do" 'tak tylko pytam". źle oceniasz prace wice dyrektorów w samochodowce. Żeby szkoła funkcjonowała siedzą czasami do 18 i dłużej. Cała szkoła jest na ich głowie i gdyby nie oni pewnie już dawno by padła.myślę że większość nauczycieli tej szkoły ma tego świadomość. a ty pewnie należysz do tych, którym ograniczono etaty. ale na ilość godzin to już oni wpływu nie mają.

Tak tylko pytam 22.02.2015 21:49
No to tak tylko sobie myśl dalej Wice Dyrektorze Samochodówki :-) Pozdrawiam!!!

alfa 22.02.2015 20:40
no właśnie jak to jest ? w szkołach dzienniki i karciane .

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama