×

Oddana do użytku droga, otwierająca nowe tereny inwestycyjne

  • 13.10.2018, 15:26
  • Joanna Sztymelska
Oddana do użytku droga, otwierająca nowe tereny inwestycyjne
W czwartek, 11 października 2018 roku, odbył się uroczysty odbiór techniczny drogi otwierającej nowe tereny inwestycyjne. Droga wybudowana została przez Gminę Tomaszów oraz miasto Tomaszów Mazowiecki. Udział wzięli: wójt gminy Tomaszów, Franciszek Szmigiel oraz prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Marcin Witko.

- Dzisiaj kończymy bardzo ważna inwestycję dla rozwoju Tomaszowa Mazowieckiego, ale także dla rozwoju gminy Tomaszów. Myślę też, że dla rozwoju całego naszego regionu. Ale tak naprawdę, kończąc tę inwestycję rozpoczynamy powstawanie kolejnych inwestycji, które będą lokowane właśnie przy tej drodze do terenów inwestycyjnych. Chciałbym serdecznie podziękować przedstawicielom Rad Gmin: zarówno gminy Tomaszów Mazowiecki jak i Radzie Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, bo to ich decyzja była tym podłożem byśmy, jako samorządy mogli podjąć tę współpracę. To nie jest pierwsza taka nasza współpraca, bo  razem kanalizujemy tereny, zabezpieczamy tez tereny w wodę, ale również prowadzimy przy udziale Powiatu Tomaszowskiego projekt  promocji gospodarczej naszego regionu. Widać, że współpraca popłaca i mam nadzieję, że zarówno przedsiębiorcy ale również mieszkańcy powiatu tomaszowskiego będą mogli korzystać z tej drogi, która również, oprócz tego, że ma za zadanie uzbroić tereny inwestycyjne, których nie jest zbyt wiele w naszej okolicy, to również będzie służyć mieszkańcom w celu poprawy komfortu ich życia - powiedział Marcn Witko o nowej drodze.

 

 

Prócz Marcina Witko i Franciszka Szmigla głos zabrał tez Adam Koziełek, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, który przybliżył techniczne informacje dotyczące nowej drogi. 


W Urzędzie Miasta miały już miejsce początkowe rozmowy przyszłych potencjalnych inwestorów, którzy są zainteresowani nowymi terenami. Marcin Witko na nadzieję, że w niedługim czasie będą  powstawały nowe inwestycje, w których powstanie wiele nowych miejsc pracy dla mieszkańców naszego miasta i okolic.

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe