Tomasz Zdonek nie jest już prezesem Lechii

  • 05.03.2020, 17:12 (aktualizacja 05.03.2020, 23:16)
  • Mariusz Strzepek
Tomasz Zdonek nie jest już prezesem Lechii
2 marca rezygnację z funkcji Prezesa KS Lechia 1923 Tomaszow Mazowiecki SA złożył Tomasz Zdonek. Powodem, jaki podał był stan zły stan zdrowia związany z silnym stresem. Dziś (4 marca) Rada Nadzorcza rezygnacje przyjęła i powołała nowego szefa spółki, pana Grzegorza Glimasinskiego. W spółce trwa kontrola wszczęta na skutek otrzymywanych skarg. Prezydent Marcin Witko rezygnacją jest zaskoczony. Jak twierdzi, na  poważną rozmowę na temat Lechii umówiony był z byłym już prezesem na ten piątek. Czarne chmury nad Tomaszem Zdonkiem zbierały się już od kilku miesięcy. Rodzice dzieci, uczęszczających do Akademii Piłkarskiej pisali liczne skargi na działania prezesa. Niezadowolenie narastało. Efektem było zmniejszenie liczby trenujących aż o 100 osób, co wiązało się z realnymi stratami finansowymi. Pozostaje pytanie co dalej z Lechią? 

.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr
Piotr 19.03.2020, 19:24
Liczba braków i zaniedbań w oświadczeniu Pana Glimasinskiego w zakresie działań Pana Zdonka poraża. Ten pan już był dyr. MDK, teraz dano mu drugi kawałek tortu. Ten pan nadal pełni funkcję spolrczna jako radny jest mi po prostu wstyd że tacy ludzie wchodzą do samorządu, był wybierany na radnego miejskiego a mieszkał poza okręgiem Ale redaktor obywatelski pisał że to nic że nie czepiajmy się miłego gościa. Skandal jednym słowem jeśli prawda są te punkty w oświadczeniu Grzegorza Glimasinskiego.
ARM
ARM 19.03.2020, 19:04
Nie wiem na co czekał tak długo? Powiedzmy sobie prawdę prezesem lub dyrektorem się bywa. Z siłowni na gabinety, trochę to zaskakujące.
EL
EL 06.03.2020, 17:12
Prezesem powinna być osoba:

a. kompetentna (znająca lokalne środowisko piłkarskie i sportowe)
b. posiadająca umiejętności kierownicze
c. zaangażowana w inicjatywy lokalne i popierająca je (ponad innymi)
d.z wysokim poziomem empatii
e.kulturalna i otwarta na ludzi, rozmawiająca z ludźmi.
d.trzymająca dystans do polityki

Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie we właściwym kierunku. Trzeba wierzyć.. chociaż jak wszyscy wiemy, najważniejsza jest kasa i ona warunkuje powodzenie wielu kwestii.
Marek
Marek 07.03.2020, 12:04
Chcialem Ci zwrocić uwage że spółka RKS Lechia to rowniez siatkowka, a byc moze przedewszystkim siatkowka i jesli piszesz o rozeznaniu to nie pomijaj tej dyscypliny i nie wrzucaj jej do innych dyscyplin sportowych, a rownoczesnie wywyzszach tych ktorzy są w duzo nizszych rozgrywkach ligowch( dzielą ich co najmniej 2 klasy)
FC Lechia
FC Lechia 07.03.2020, 13:10
Nie istnieje żadna spółka RKS Lechia tylko KS Lechia, o czym Ty piszesz, nie ma żadnego RKS tylko KS
Marek
Marek 08.03.2020, 00:15
Ok. Błąd literowy, ale dalsza czesc tekstu jest celna i prawdziwa
SIM
SIM 07.03.2020, 09:36
To takie oczywiste, ale jakoś nikt nie chce zrozumieć. Widzisz dzisiaj liczy się mierny lale wierny. Ile lat musi minąć by ludzie wybierani przez nas zrozumieli ze osoby zarządzające majątkiem, kreujące plany i perspektywy dla kolejnych pokoleń myszą mieć kompetencje i serce. A teraz spotykamy się z innymi argumentami i często nie merytorycznymi.
Marek
Marek 06.03.2020, 09:02
Gdy zostawał prezesem ostrzegałem, ze nic dobrego przy nim mie bedzie. On ma niedobre CV. Koniec kropka
Tiruriru
Tiruriru 06.03.2020, 03:51
Teraz to dopiero będzie PREZESIO ZŁOYOUSTY... żenuaaaa! Zawrotna kariera wchodzenia komuś w pewna część ciała
klug
klug 05.03.2020, 18:57
Zibi niedługo będzie wolny.
FAN
FAN 05.03.2020, 08:44
No to teraz pewnie w Lechii powstanie nowa sekcja - kajakarstwo
nórek
nórek 05.03.2020, 17:49
Raczej "pływanie".....
RTS
RTS 05.03.2020, 08:28
Problemów w Lechii jest bardzo dużo. Co do tych dzieci, dzisiaj w akademii Lechii sa ludzie, ktorzy pracują dla konkurencji
RKS
RKS 05.03.2020, 08:57
Ta osoba jest jedyna kompetentną w klubie.
RTS
RTS 05.03.2020, 10:02
To jakby koordynatorem czy innym pracownikiem w Akademii Widzewa był człowiek zwiazany z ŁKS. Chyba niema w lodzkim takiej sytuacji gdzie jeden trener pracowalby w dwoch konkurencyjnych akademiach, a tym bardziej w strukturach organizacyjnych.
sm
sm 06.03.2020, 08:25
Akurat nie wiem w czym problem... Chyba nie chce mi Pan powiedzieć, że na amatorskim poziomie sportu ma to jakieś znaczenie... całe zadanie takiego człowieka to pokazać dzieciom jak najlepiej uprawiać daną dyscyplinę sportu i jak zarazić pasją do tego sportu... Rywalizacja jest super ale uczenie grania dzieci na "wynik" niczego ich nie uczy, co z resztą widać po Ekstraklasie... Myślenie rodem kiboli spod zegara...
RTS
RTS 06.03.2020, 20:07
Tylko nie zapominajmy ze osoba ta byla zwiazana z Lechia jako trener, a dzisiaj wiekszosc tych dzieci trenuje u tej osoby pod innym szyldem. W tym momencie przykladowo na 10 dzieciakach klub moesoecznie traci 1000 zlotych. Sezonowo 10-11 tysiecy
Anja
Anja 05.03.2020, 07:04
Doprowadzą do zera...zobaczycie....przeciez Lechia jest tradycją naszego miasta
Demokrata
Demokrata 05.03.2020, 06:49
Ehh znowu prezesem będzie "swój" z zerowym pojęciem o prowadzeniu spółki, a my kibice możemy tylko patrzeć na powolną degradacje naszych klubów piłki nożnej i siatkówki... a prezes jak będzie dostawał za dużo inwektyw za swoje niekompetencje to się zwyczajnie zwolni z powodu stresu i obsadzą nim inne stanowisko, bo przecież to swój ;) polityka, wszędzie tylko polityka...
Widz
Widz 05.03.2020, 07:43
A czy wcześniejszy prezes nie był tym "swoim"? Nie poradził sobie z natłokiem obowiązków, których nigdy nie miał w takiej intensywności.
rzeczycanka
rzeczycanka 05.03.2020, 05:51
A kim jest Pan Glimasiński? Jakie ma wykształcenie i doświadczenie...?
Ja wiem....
zefir
zefir 04.03.2020, 23:06
Plotki o problemie kadrowym prezydenta w dniu dzisiejszym okazały sie prawda...
tomba
tomba 04.03.2020, 22:47
Nie ma płaczu sezon jest jeszcze , może Emdek zrobi kolejny obóz narciarski . Czy to inowłodzkie stowarzyszenie w rocznym sprawozdaniu rozliczy i te inicjatywę ?
Michael
Michael 04.03.2020, 22:37
Czy Pan Tomasz również płakał z powodu tych skarg? Tłumacząc iż są nieprawdziwe? Tak jak płakał po zwolnieniu z Powiatowego Centrum Animacji Społecznej? A może nie mógł myć samochodu w czasie pracy i na terenie Lechii jak to robił w PCAS?
Ech... w pełni współczuję!!!
Z niecierpliwością oczekujemy objęcia nowej fuchy!!!
Lodołamacz
Lodołamacz 04.03.2020, 22:16
Może na Arenie lodowej jest jakieś niestresujące stanowisko. Mnie np. bardzo uspokaja polerowanie lodu.
Joker
Joker 04.03.2020, 21:55
Siatkówkę dzieci też p. Zdonek w Lechii położył na łopatki po miesiącu prezesowania. Teraz prawie setka dzieciaków gra w Akademi Siatkówki UKS 13 Joker!!!.. a Lechia nie ma zaplecza mini Siatkówki.
Pozdrawiam zawodników starej i nowej Lechii.
MDK
MDK 04.03.2020, 20:41
Oddaj te rowery z moku...i kurtke za tysiaka
tokarz kurtke pokaż
tokarz kurtke pokaż 09.03.2020, 21:34
A gdzie wróciła tokarka co tak sie "pożyczyła"
Trener
Trener 04.03.2020, 19:34
Dzieci uciekały z lechii te artykuły pamiętam a niech idą odp była to poszły i po co to było rozwalili akademie jaki cel w tym był
Bidok
Bidok 04.03.2020, 18:59
O jakich sponsorach mowa? Nikt z panem nie chce gadac....poza dobrym bajerem niewiele reprezentuje
Krzysiek
Krzysiek 04.03.2020, 18:29
W Lechi poprostu nie było tokarki !

Pozostałe