2 marca rezygnację z funkcji Prezesa KS Lechia 1923 Tomaszow Mazowiecki SA złożył Tomasz Zdonek. Powodem, jaki podał był stan zły stan zdrowia związany z silnym stresem. Dziś (4 marca) Rada Nadzorcza rezygnacje przyjęła i powołała nowego szefa spółki, pana Grzegorza Glimasinskiego. W spółce trwa kontrola wszczęta na skutek otrzymywanych skarg. Prezydent Marcin Witko rezygnacją jest zaskoczony. Jak twierdzi, na poważną rozmowę na temat Lechii umówiony był z byłym już prezesem na ten piątek. Czarne chmury nad Tomaszem Zdonkiem zbierały się już od kilku miesięcy. Rodzice dzieci, uczęszczających do Akademii Piłkarskiej pisali liczne skargi na działania prezesa. Niezadowolenie narastało. Efektem było zmniejszenie liczby trenujących aż o 100 osób, co wiązało się z realnymi stratami finansowymi. Pozostaje pytanie co dalej z Lechią?
05.03.2020 17:12
(aktualizacja 18.08.2023 05:36)
.
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
Jarek
04.07.2021 20:30
Tomek Będków czeka .Darek
Piotr
19.03.2020 19:24
Liczba braków i zaniedbań w oświadczeniu Pana Glimasinskiego w zakresie działań Pana Zdonka poraża. Ten pan już był dyr. MDK, teraz dano mu drugi kawałek tortu. Ten pan nadal pełni funkcję spolrczna jako radny jest mi po prostu wstyd że tacy ludzie wchodzą do samorządu, był wybierany na radnego miejskiego a mieszkał poza okręgiem Ale redaktor obywatelski pisał że to nic że nie czepiajmy się miłego gościa. Skandal jednym słowem jeśli prawda są te punkty w oświadczeniu Grzegorza Glimasinskiego.
ARM
19.03.2020 19:04
Nie wiem na co czekał tak długo? Powiedzmy sobie prawdę prezesem lub dyrektorem się bywa. Z siłowni na gabinety, trochę to zaskakujące.
EL
06.03.2020 17:12
Prezesem powinna być osoba:
a. kompetentna (znająca lokalne środowisko piłkarskie i sportowe)
b. posiadająca umiejętności kierownicze
c. zaangażowana w inicjatywy lokalne i popierająca je (ponad innymi)
d.z wysokim poziomem empatii
e.kulturalna i otwarta na ludzi, rozmawiająca z ludźmi.
d.trzymająca dystans do polityki
Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie we właściwym kierunku. Trzeba wierzyć.. chociaż jak wszyscy wiemy, najważniejsza jest kasa i ona warunkuje powodzenie wielu kwestii.
SIM
07.03.2020 09:36
To takie oczywiste, ale jakoś nikt nie chce zrozumieć. Widzisz dzisiaj liczy się mierny lale wierny. Ile lat musi minąć by ludzie wybierani przez nas zrozumieli ze osoby zarządzające majątkiem, kreujące plany i perspektywy dla kolejnych pokoleń myszą mieć kompetencje i serce. A teraz spotykamy się z innymi argumentami i często nie merytorycznymi.
Marek
07.03.2020 12:04
Chcialem Ci zwrocić uwage że spółka RKS Lechia to rowniez siatkowka, a byc moze przedewszystkim siatkowka i jesli piszesz o rozeznaniu to nie pomijaj tej dyscypliny i nie wrzucaj jej do innych dyscyplin sportowych, a rownoczesnie wywyzszach tych ktorzy są w duzo nizszych rozgrywkach ligowch( dzielą ich co najmniej 2 klasy)
FC Lechia
07.03.2020 13:10
Nie istnieje żadna spółka RKS Lechia tylko KS Lechia, o czym Ty piszesz, nie ma żadnego RKS tylko KS
Marek
08.03.2020 00:15
Ok. Błąd literowy, ale dalsza czesc tekstu jest celna i prawdziwa
Marek
06.03.2020 09:02
Gdy zostawał prezesem ostrzegałem, ze nic dobrego przy nim mie bedzie. On ma niedobre CV. Koniec kropka
Tiruriru
06.03.2020 03:51
Teraz to dopiero będzie PREZESIO ZŁOYOUSTY... żenuaaaa! Zawrotna kariera wchodzenia komuś w pewna część ciała
klug
05.03.2020 18:57
Zibi niedługo będzie wolny.
FAN
05.03.2020 08:44
No to teraz pewnie w Lechii powstanie nowa sekcja - kajakarstwo
nórek
05.03.2020 17:49
Raczej "pływanie".....
RTS
05.03.2020 08:28
Problemów w Lechii jest bardzo dużo. Co do tych dzieci, dzisiaj w akademii Lechii sa ludzie, ktorzy pracują dla konkurencji
RKS
05.03.2020 08:57
Ta osoba jest jedyna kompetentną w klubie.
RTS
05.03.2020 10:02
To jakby koordynatorem czy innym pracownikiem w Akademii Widzewa był człowiek zwiazany z ŁKS. Chyba niema w lodzkim takiej sytuacji gdzie jeden trener pracowalby w dwoch konkurencyjnych akademiach, a tym bardziej w strukturach organizacyjnych.
sm
06.03.2020 08:25
Akurat nie wiem w czym problem... Chyba nie chce mi Pan powiedzieć, że na amatorskim poziomie sportu ma to jakieś znaczenie... całe zadanie takiego człowieka to pokazać dzieciom jak najlepiej uprawiać daną dyscyplinę sportu i jak zarazić pasją do tego sportu... Rywalizacja jest super ale uczenie grania dzieci na "wynik" niczego ich nie uczy, co z resztą widać po Ekstraklasie... Myślenie rodem kiboli spod zegara...
RTS
06.03.2020 20:07
Tylko nie zapominajmy ze osoba ta byla zwiazana z Lechia jako trener, a dzisiaj wiekszosc tych dzieci trenuje u tej osoby pod innym szyldem. W tym momencie przykladowo na 10 dzieciakach klub moesoecznie traci 1000 zlotych. Sezonowo 10-11 tysiecy
Anja
05.03.2020 07:04
Doprowadzą do zera...zobaczycie....przeciez Lechia jest tradycją naszego miasta
Demokrata
05.03.2020 06:49
Ehh znowu prezesem będzie "swój" z zerowym pojęciem o prowadzeniu spółki, a my kibice możemy tylko patrzeć na powolną degradacje naszych klubów piłki nożnej i siatkówki... a prezes jak będzie dostawał za dużo inwektyw za swoje niekompetencje to się zwyczajnie zwolni z powodu stresu i obsadzą nim inne stanowisko, bo przecież to swój ;) polityka, wszędzie tylko polityka...
Widz
05.03.2020 07:43
A czy wcześniejszy prezes nie był tym "swoim"? Nie poradził sobie z natłokiem obowiązków, których nigdy nie miał w takiej intensywności.
rzeczycanka
05.03.2020 05:51
A kim jest Pan Glimasiński? Jakie ma wykształcenie i doświadczenie...?
Ja wiem....
zefir
04.03.2020 23:06
Plotki o problemie kadrowym prezydenta w dniu dzisiejszym okazały sie prawda...
tomba
04.03.2020 22:47
Nie ma płaczu sezon jest jeszcze , może Emdek zrobi kolejny obóz narciarski . Czy to inowłodzkie stowarzyszenie w rocznym sprawozdaniu rozliczy i te inicjatywę ?
Michael
04.03.2020 22:37
Czy Pan Tomasz również płakał z powodu tych skarg? Tłumacząc iż są nieprawdziwe? Tak jak płakał po zwolnieniu z Powiatowego Centrum Animacji Społecznej? A może nie mógł myć samochodu w czasie pracy i na terenie Lechii jak to robił w PCAS?
Ech... w pełni współczuję!!!
Z niecierpliwością oczekujemy objęcia nowej fuchy!!!
Napisz komentarz
Komentarze