Chodnik potrzebny od zaraz

  • 01.11.2020, 21:33 (aktualizacja 01.11.2020, 21:43)
  • redakcja
Chodnik potrzebny od zaraz
Na wstępie chciałbym przeprosić wszystkich mieszkańców ulic Ludowej i Starowiejskiej oraz dzielnicy Nagórzyce. Obiecywałem, że z tą petycją przyjdziemy do Państwa osobiście wspólnie z Konradem Borowskim. Niestety szalejąca pandemia bezpośredni i osobisty kontakt nam uniemożliwiła. Obaj mamy codzienne kontakty z personelem i pacjentami Tomaszowskiego Centrum Zdrowia i nie wiemy, czy nie jesteśmy bezobjawowymi nosicielami SARS Cov-2. Nie chcemy więc nikogo narażać ponad miarę w czasach, kiedy sami zalecamy wszystkim utrzymywanie odpowiedniego dystansu. 

Dwa lata temu, przed wyborami samorządowymi zgłosili się do mnie mieszkańcy dzielnicy z prośbą o interwencję w sprawie potrzebnego i brakującego  chodnika (i nie tylko).

Kilka lat temu na fragmencie ulicy ciąg dla pieszych wykonano. Niestety urywa się on razem z zabudowaniami. Tymczasem, mimo braku domów, aby dojść do przystanku komunikacji miejskiej trzeba przejść kilkaset metrów po ruchliwej jezdni. Co stanowi duże zagrożenie. Przede wszystkim  dla dzieci, które chodzą tędy do pobliskiej szkoły. 

 

IMG_20201029_134007.jpg

 

W tym dokładnie miejscu chodnik kończy się i zaczyna. Prowadzi w kierunku ulicy Ludowej i urywa się na bardzo niebezpiecznym zakręcie. 

 

IMG_20201029_133804.jpg

 

Dalej w kierunku Zespołu Szkolno Przedszkolnego chodnika brakuje. Problem jest tym bardziej poważny ale i naglący, że wielu kierowców ciężarówek skraca sobie tędy drogę. 

 

IMG_20201029_133610.jpg

 

Tu jest kolejny niebezpieczny zakręt. Nieopodal właściciel jednej z posesji ma na swoim terenie bazę własnych samochodów ciężarowych

 

IMG_20201029_133309.jpg

 

"Przejście dla pieszych" przy szkole celowo ujęliśmy w cudzysłów. Pasy są co prawda wymalowane, ale nie poprawiają w żaden sposób bezpieczeństwa. 

 

Na nasz wniosek trwają obecnie prace projektowe. Ważne jest jednak, aby inwestycja trafiła do realizacji do przyszłorocznego budżetu miasta. 

Dlatego też prosimy Państwa o wsparcie. Szczególnie mieszkańców dzielnicy Nagórzyce. Przygotowaliśmy petycję, którą znajdziecie w poniższym linku, o której podpisanie Was prosimy. Zajmie Wam to niecałą minutę. 

https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_budowy_chodnika_na_ulicach_ludowej_oraz_starowiejskiej_w_tomaszowie_mzowieckim#form

 

Mariusz Strzępek

Rada Powiatu Tomaszowskiego

Konrad Borowski 

Rada Miejska Tomaszowa Maz.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe