Rok na prostą decyzję? To wciąż za mało.

  • 09.01.2021, 14:34 (aktualizacja 19.01.2021, 19:05)
  • redakcja
Rok na prostą decyzję? To wciąż za mało.
Ulica Mostowa stała się ostatnio jednym z najbardziej uczęszczanych ciągów komunikacyjnych w naszym mieście. Dzieje się tak, odkąd Zarząd Województwa Łódzkiego remontuje nasz główny „korytarz” drogowy do stolicy regionu, czy drogę W713. Osoby kierujące się do łodzi jadą więc przez Łazisko, Będków i Czarnocin. Boczna droga, ale pozwala stosunkowo szybko i sprawnie podróżować. Duży ruch, to oczywiście większe zagrożenie. Newralgicznym punktem jest skrzyżowanie z ulicą Zawadzką i wsią Niebrów. Jak zapewniają mieszkańcy dzieją się prawdziwie dantejskie sceny. Mówią o złej widoczności, o pędzących od stront Łaziska autach o wymijaniu wysepki dla pieszych z lewej strony itd. Sołtys Krzysztof Wypych od roku próbuje coś w tej sprawie zmienić. Bezskutecznie. Pisma trafiają w otchłanie urzędniczych szuflad… Jak widać nie tylko na cuda w naszym powiecie trzeba chwilę poczekać

Pierwsze pismo w tej sprawie Sołtys złożył 16 stycznia ubiegłego roku. Czytamy w nim między innymi, że  w związku z licznymi sygnałami od zmotoryzowanych mieszkańców wsi Niebrów oraz ul. Zawadzkiej o braku dostatecznej widoczności, a co za tym idzie niebezpieczeństwie przy pokonywaniu tego skrzyżowania oraz w trosce o innych użytkowników dróg zwracam się z prośbą o postawienie dwóch luster drogowych poprawiających widoczność względem pojazdów zjeżdżających z trasy S8 od strony Łaziska

Krzysztof  Wypych prosi też  o ewentualne zamontowanie progów zwalniających.  Trosce sołtysa o to miejsce trudno się dziwić  W przeszłości i obecnie dochodzi tu do wielu kolizji i wypadków drogowych.

Przewodnicząca Wacława Bąk bardzo szybko skierowała  pismo  zgodnie z kompetencjami do specjalnej  Komisji Ruchu Drogowego przy staroście tomaszowskim.  Nad sprawą ulicy Mostowej zapadło na kolejne 12 miesięcy błogie myślenie. Dziennikarze mają problem z uzyskaniem jakiejkolwiek informacji, ponieważ nie ma funkcji rzecznika. Pracownicy nie mają prawa informacji udzielać. 

Lustra powinien zamontować Zarząd Dróg Powiatowych. Ich koszt nie jest duży. Problem tylko w tym, że ktoś w tej sprawie decyzje musi podjąć, a takiej osoby trudno się doszukać. Mieszkańcy czekają na ZDW, ZDW czeka na Starostę, a sam Starosta nie wiadomo na co przez niemal rok czeka. Być może opamiętanie przyjdzie, kiedy stanie się prawdziwe nieszczęście.

 

***

Na marginesie. Dwa lata temu wspomniana w tekście komisja zajmowała się sprawą rozjeżdżanego przez ciężarówki przejścia dla pieszych przy ulicy Smugowej. Problem zgłaszali mieszkańcy okolicznych posesji. Komisja  rekomendowała konkretne rozwiązania, których wykonanie blokuje nadal Starosta. Dlaczego? O tym może w przy innej okazji 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adam N.
Adam N. 10.01.2021, 21:52
Co to jest rok ja na niektóre moje wnioski czekam dłużej i co z tego jak komisja je zaopiniowała pozytywnie jak nie ma ich realizacji i żadnej odpowiedzi na nie.
Wróżbita
Wróżbita 09.01.2021, 23:05
Trzeba zlecić wykonanie ekspertyzy jakiemuś rzeczoznawcy, a później poprosić o opinię prawną tych radców prawnych, zatrudnionych w tym własnie celu. Może następna kadencja ....
Ajdejano
Ajdejano 09.01.2021, 19:05
Jeżeli już pokazujecie mapkę tego skrzyżowania, to ja ją czytam tak: lustra oraz próg zwalniający - to jest propozycja mieszkańców.
Tymczasem w tekście powyżej (grubym drukiem) piszecie tak: (mieszkańcy) "Mówią o złej widoczności, o pędzących od stront Łaziska autach o wymijaniu wysepki dla pieszych z lewej strony itd."

Trzeba tam pojechać i popatrzeć: aktualnie, od strony Łaziska nie ma progu zwalniającego, natomiast taki próg znajduje się od strony południowej (Mostowa).

Więc: lustra i dodatkowy próg zwalniający od strony Łaziska rzeczywiście jest niezwłocznie potrzebny. Jednak niech nikt nie liczy na szybkie załatwienie tej sprawy przez zarząd dróg powiatowych. Oni są od URZĘDOWANIA, a nie od pracowania.
Michał
Michał 09.01.2021, 18:02
Super Panie Krzyśku, tak trzymać!
XYZ
XYZ 09.01.2021, 17:46
Może trzeba podpowiedzieć Staroście, że po takiej inwestycji też będzie mógł sobie zrobić zdjęcie, które później trafi do mediów :)
Lśniące czółko
Lśniące czółko 09.01.2021, 23:00
Ale czy będzie wizarzysta??? Bo nosek trzeba przypudrować ....

Pozostałe