Wypalanie Ośrodka na Borkach

  • 31.05.2017, 23:00
  • Mariusz Strzępek
Wypalanie Ośrodka na Borkach
Po raz kolejny paliły się obiekty w Ośrodku Wypoczynkowym na Borkach. Tym razem ogień objął budynek restauracyjny w pobliżu lasu. Spłonęło doszczętnie poszycie dachowe. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było podpalenie.

Obiekt na Borkach został przejęty na własność Powiatu kilka lat temu. W chwili przejęcia wciąż był działającym ośrodkiem wypoczynkowym. Nie przynosił być może jakiś wielkich dochodów ale w ciągu roku bilansował się, chociaż wymagał sporych nakładów finansowych.

 

Od samego początku nie było pomysłu co zrobić z Borkami. Próbowano je wydzierżawić a następnie sprzedać. Odbyło się kilkanaście przetargów. Na żadnym nie pojawili się oferenci. Rok temu Starosta Kukliński dostarczył radnym sensacyjną informację, że wreszcie jakiś chętny jest, ale pojawił się problem związany z koniecznością odrolnienia gruntów.  Proces ten przeprowadzono, ale oferent do kolejnych przetargów się nie zgłaszał.

 

Kiedyś atrakcyjne miejsce, dzisiaj jest ruiną. Obecne władze powiatu na czele z Mirosławem Kuklińskim nie radzą sobie z nieruchomością. 2,5 roku temu radni wnioskowali o podział całości na mniejsze działki i sprzedaż każdej z nich z osobna, a urzędnicy starostwa przygotowali nawet wstępny projekt podziału. Trafił on jednak do szuflady Starosty i nikt więcej o nim ni słyszał

 

Zamiast tego pod koniec ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że Borki zostaną jednak sprzedane, ale z tzw. wolnej ręki. Znaczy to, że należy teraz przeprowadzić trzy razy nieskuteczne procedury przetargowe /wczoraj była pierwsza/, by można było szukać kogoś, kto zakupi teren po negocjacjach cenowych, które jak można się domyśleć, prowadził będzie ze Starostą.  

 

Zdjęcia, jakie Wam pokazujemy zrobone były dwa dni przed pożarem. Najprawdopodobniej te włąsnie kanapy były zarzewiem pożaru. 

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mała różnica
Mała różnica 02.06.2017, 10:30
Właścicielem Bronisławowa były łódzkie wodociągi a nie powiat Tomaszów Maz.
♥
02.06.2017, 18:02
Zgadza się i mieszkańcy Tomaszowa płacili za wodę z Pilicy łódzkim wodociągom.
Jakoś
Jakoś 03.06.2017, 21:45
nikt z władz miasta nie chciał przejąć Zakładu Produkcji Wody Tomaszów który daje wodę dla miasta i nadal jest on w ręku łodziaków...
Uwłaszczenie mikornomenklatury?
Uwłaszczenie mikornomenklatury? 02.06.2017, 06:37
Dla mnie to jest metoda ułatwinia "inwestycji" jaką stosują tak zwane lyberały. Tak jak ktos wczemniej pisał - nie udostępnią nawet nieodpłatnie, tylko niech ktoś pokrywa koszty mediów i podatków, ale spalą by potem ziemie sprzedać za 5 % wcześniejszej wartości ośrodka.

Magellan zagospodarował Bronisławów, a lepiej dostępne z Warszawy czy Łodzi, położone właściwie nad samym Zalewem Borki nie chcą pójść. Dziwne to wszystko.
gosc
gosc 01.06.2017, 22:48
Jakby to byl wielki problem aby utrzymac porzadek i aby nadal funkcjonowal sobie osrodek jako pole namiotwe, kempnig. Wystarczy zaplecze sanitarne. Dodatkowym zarobkiem moglaby byc jadlodajnia, w ofercie sniadania, obiady i kolacje. W prywatnych rekach sie to oplaca, a starostwu nie... A przeciez nasze panstwo chce odbudowac instytucje panstwowe, dochodowe. I co? Znow wyprzedajemy polskie grunty? Sprzedajcie tez Zalew Sulejowski! Prywatne rece szybko go oczyszcza i powstana piekne osrodki wypoczynkowe dla lubiacych wypoczynek nad woda... "Mazury" w centralnej Polsce...
Slavva
Slavva 01.06.2017, 14:52
To stara, dobrze znana metoda urzędników na obniżanie wartości nieruchomości.
turysta
turysta 01.06.2017, 11:36
Słyszałem , że starosta chce oddać za 1 złoty ten dawny ośrodek na rzecz kurii z Łodzi. Prawda to?
znając
znając 01.06.2017, 14:46
jego sympatie to pewnie tak...
z ryneczku
z ryneczku 01.06.2017, 13:28
Też tak ludzie gadają na rynku, dlatego doprowadzono te komusze budynki do ruiny aby ślad zaginął po epoce zla i uciemiężenia. Oby tylko Kuria coś fajnego tam zagospodarowała na wzór ojca Rydzyka. Zobaczymy co Bóg da.
kiki
kiki 02.06.2017, 18:00
ale z ciebie niepoprawny optymista. Uważasz, że zobaczysz coś fajnego zagospodarowanego przez Kurię, to chyba tylko Drogę Krzyżową.
Nie Bóg da
Nie Bóg da 01.06.2017, 15:26
tylko Kuria. Przetrzyma jako swoją własność przez 5 lat, a potem podzieli na mniejsze działki i sprzeda.
Nie Bóg
Nie Bóg 01.06.2017, 19:21
da nie kuria lecz Kukliński !!!
klug
klug 01.06.2017, 16:55
To nie musi być kuria. Może to kupić zwykły proboszcz. Chyba też nie musi czekać 5 lat, by to opchnąć dalej.
Wg US
Wg US 01.06.2017, 21:37
i jego przepisów nawet spadek po bliskiej osobie można sprzedać dopiero po 5 latach kalendarzowych od chwili jego nabycia.
rumpel
rumpel 01.06.2017, 01:13
Ujadacie na powiatowego Komendanta. No i co mu możecie zrobić. Robi z nas wała i nikt mu nie podskoczy. To powtórka z rozrywki. Pamiętacie, jak sprzedawany był Wistom.
Ma dobry ubaw, jak czyta te pyskówki i chyba się tym nieźle jara.
I rym cym cym .....
konstanty
konstanty 31.05.2017, 20:31
To jest oczywiste... nikt nie chce kupic to trzeba podpalic zanizyc cene i... nowe osiedle. Sprzedadza za grosze postawia mieszkania z programu Szydło i git. PiS spelni obietnice wyborcza Witko zyska w rankingach.
Wstyd
Wstyd 31.05.2017, 19:38
Kukliński to ,,Prawdziwy Gospodarz". Po nim tylko spalona ziemia. niech następcy się martwią. I on się z Kagankiewiczem chciał równać. Śmiechu warte. Na marginesie, jaka wysoka kara w szpitalu po kontroli NFZ. W Łodzi się śmieją, że Tomaszowski Szpital zaczyna bić ,,rekordy popularności"
gość
gość 31.05.2017, 21:02
Rzetelna diagnoza jaśnie nam panującego na włościach, pożoga tylko pozostanie dla następcy a ten niech się dalej martwi. I tak ze wszystkim gdzie się tylko rozejrzeć. UFF
Snarki
Snarki 31.05.2017, 18:37
Miało spłonąćto spłonęło....
Antonio
Antonio 31.05.2017, 17:05
Przecież to wygląda na celowe działanie żeby znów zaniżyć wartość obiektu do śmiesznej ceny, celowo chętnych ("chętnego") nie było, ale teraz się pojawi, stary numer!!!!
Zobaczycie!!!
Zobaczycie!!! 31.05.2017, 17:25
Kukła da Borki Łódzkiej kurii jak stary dom dziecka... On tylko czeka by nikt inny nie zgłosił się do fikcyjnych zresztą przetargów ...
Rudkowski
Rudkowski 31.05.2017, 16:52
Cytat z artykułu: "Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było podpalenie."
Dalej czytamy: " Najprawdopodobniej te właśnie kanapy były zarzewiem pożaru. "
Jaki ogólny wynik? Kanapy podpaliły budynek restauracyjny .
kiki
kiki 31.05.2017, 15:09
Co za ciemnota...zamiast zagospodarować nawet nieodpłatnie, to najlepiej zniszczyć , spalić.
Na tym polega małostkowość i beznadzieja potomków Zarazy Czerwonej !!!
Nie zarazy czerwonej
Nie zarazy czerwonej 31.05.2017, 17:26
lecz zarazy z pod znaku czarnej kiecki i ich wasali z rady powiatu...
pilot automatyczny
pilot automatyczny 31.05.2017, 11:49
Kolejny remake filmu "Czy leci z nami pilot????"

Pozostałe