Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 20:09
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Barokowy koncert w tomaszowskim Muzeum

Barokowy koncert w tomaszowskim Muzeum

Kategoria:

Już w ten piątek 19 sierpnia o godzinie 17.00 zapraszamy na wyjątkowy koncert poświęcony muzyce barokowej. Koncert odbędzie się w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim. Wydarzenie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Fiamma Nera powstała w wyniku połączenia sił dwóch wcześniej już istniejących zespołów: Tra le Fiamme (sopran + klawesyn) oraz Quartetto Nero (kwartet smyczkowy). Główną ideą przyświecającą tej współpracy była otwartość na poszerzanie horyzontów działalności obu zespołów, jak i wzajemna wymiana muzycznych doświadczeń muzyków.

Zespół powstał w roku 2020, który był zaledwie początkiem wciąż trwającej pandemii, ale pomimo krótkiej działalności i utrudnionych warunków pracy, Fiamma Nera ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy - zrealizowanie 3 profesjonalnych nagrań i osiągnięcie finału konkursu Göttingen Händel Competition 2021.

Zespół tworzą: Alicja Ciesielczuk (sopran), Paulina Żmuda (klawesyn), Agata Habera (skrzypce), Paulina Woś (skrzypce), Anna Wieczorek (altówka) i Katarzyna Cichoń (wiolonczela). 

Oto co nas czeka podczas piątkowego koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=Oi4LmVLS-fc&ab_channel=AlicjaCiesielczuk

                                                             


Lokalizacja
Tomaszów Mazowiecki, łódzkie
Rozpoczęcie: 19.08.2022
Reklama
a