Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 04:09
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Prawym okiem: pudel w lesie czy czopek w ...

21 czerwca odbędą się w naszym mieście uzupełniające wybory do Rady Miejskiej. Niestety jest to jeden z negatywów wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, przy równoczesnym zakazie łączenia niektórych funkcji samorządowych. O ile na szczeblu powiatu nic nie stoi na przeszkodzie by starosta był równocześnie radnym (wynagrodzenie pobiera z tytułu pełnienia jednej z tych funkcji), o tyle na szczeblu miasta nie można być i radnym i prezydentem ani też wiceprezydentem.

Nie wiem jak jest w innych miastach ale w Tomaszowie od kilku kadencji jest tak, że wybrani w wyborach radni, nagle przestają nimi być i wspinają się na wyższe stołki. Nagle też, ktoś, kto miał reprezentować wyborców stawał się częścią biurokratycznej machiny.

Opowiadanie o tym, że swoją rolę tak samo a może nawet lepiej będzie spełniał jako urzędnik wyższego szczebla lub prezes takiej czy innej spółki to najzwyczajniejsze w świecie "pitolenie" głupot i wciskanie ciemnoty.

Osoba taka, najzwyczajniej w świecie wykiwała osoby, które na nią zagłosowały. Przed wprowadzeniem "jednomandatówek" problem był mniej złożony. Mandat wygasał, a miejsce karierowicza zajmował kolejny na liście według liczby uzyskanych głosów kandydat. Jest to bez wątpienia jedna z zalet ordynacji proporcjonalnej.

Funkcjonuje ona wciąż w powiatach. Więc dla przykładu i pełnej jasności, gdybym ja zrezygnował z pełnienia mandatu radnego, moje miejsce bez żadnych dodatkowych głosowań i związanych z tym kosztów, zająłby Jakub Chojnacki, na którego zagłosowało kilkanaście osób mniej (mimo, że na liście wyborczej znajdował się na pozycji trzeciej).

Mimo, że nie jest to główny temat tego felietonu, myślę, że wstęp będzie przydatny dla lepszego zrozumienia mechanizmu wyborczego w jednomandatowych okręgach wyborczych.

Wybory uzupełniające odbywają się według podobnych zasad jak te, który miały miejsce w terminie zasad niczym. Różnica jest taka, że nie obejmują całego miasta a jedynie okręg, w którym z mocy prawa mandat wygasł (bo pamiętać należy, że do wygaśnięcia nie była potrzebna formalna rezygnacja Zofii Szymańskiej). Głosować będzie można tylko na jednego kandydata z zaprezentowanej wyborcom listy.

Nie wszystkie komitety ogólnopolskie rejestrują swoich kandydatów. Może się zdarzyć, że kandydat partii będzie musiał wystąpić w ramach własnego komitetu wyborczego a partia polityczna udzieli jedynie poparcia. Tak będzie na przykład w przypadku Jarosława Batorskiego, którego rekomenduje Platforma Obywatelska.

Wspominając kandydata, przechodzę do meritum mojego felietonu. Otóż w Tomaszowie mamy bardzo specyficzny układ sił w Radzie Miejskiej. Na 23 radnych (obecnie) 19 reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Mamy więc do czynienia z partyjną monokulturą zarówno po stronie władzy stanowiącej, jak i wykonawczej.

Opozycja ma charakter symboliczny a jej charakter określa słowo "Czopek", którym nazywany jest przez radnych "koalicyjnych" jeden z trzech panów będących w formalnej opozycji. Dlaczego "czopek"... sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. Przy czym ten "pseudonim" jest autentyczny a nie wymyślony przeze mnie na potrzeby weekendowego felietonu.

Przy takim układzie sił, stosunkowo aroganckiej grupie wiodącej prym wśród pisowskich samorządowców, potrzebny jest w Radzie Miejskiej ktoś, kto "czopkiem" nie będzie. Osoba taka musi więc spełniać kilka podstawowych wymagań. Pierwsze z nich to niezależność i to zarówno w wymiarze mentalnym, jak i finansowym. Drugie to złożona samorządowa wiedza o charakterze interdysplinarnym. Trzecie to umiejętność zdecydowanego prezentowania własnych opinii i poglądów. Tu nie ma czasu na naukę. Problemów nie brakuje a ośmieszyć się własną ignorancją jest niezwykle łatwo.

Póki co, znamy nazwiska dwóch kandydatów, którzy wezmą udział w wyścigu. Drugim jest Tomasz Wawro, który niedawno został wicedyrektorem PUP a reprezentuje partię, która wciąż pozostaje w radzie w nadreprezentacji.

Wymienionych przeze mnie kryteriów nie spełnia niestety kandydat PO. Mimo niewątpliwie szczerych chęci brak chłopakowi doświadczenia i wiedzy, niezbędnej takim zdominowanym przez PiS gremium. Przy bardziej równomiernym rozłożeniu sił i obecności w radzie kilku bardziej doświadczonych osób, może mandat dla kogoś młodszego miałby sens. Tym razem ja takiego sensu nie widzę.

Doświadczenie pokazuje też, ze wszystkie te młode wilczki, mające być siłą napędową samorządu, bardzo szybko zamieniają się w kanapowe pudle, które zapominają nawet o tym, że potrafią szczekać. Mógłbym mnożyć przykłady takich osób ze wszystkich partii i komitetów, jakie zasiadały na krzesłach radnych przez kilka minionych kadencji.

Wszyscy, to sympatyczni młodzi ludzie, ale żaden z nich nie wniósł razem ze sobą żadnej wartości dodanej, mało tego zabrakło też tego niezbędnego powiewu świeżości. Zamiast tego szybko takie osoby znajdowały sobie jakieś zatrudnienie, w instytucjach do samorządu przyległych. I zamiast zapachu budzącej przyrodę do życia wiosny unosił się w powietrzu zapaszek mniejszego lub większego smrodku.

W sumie niby to nie moja sprawa kogo wystawia w wyborach Platforma Obywatelska, czy jakakolwiek inna partia, bo z całą pewnością ocen pozytywnych lub negatywnych nie będę unikał w przyszłości, jednak zależy mi na tym, by Tomaszów ruszył jakoś z miejsca. Czekam więc z niecierpliwością na kolejnych kandydatów, tym bardziej, że w tym okręgu wyborczym mam sporo znajomych, którzy już dzisiaj zadają mi pytanie: na kogo głosować.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

faktofonika 16.04.2015 22:42
Brawo tomo, popieram w całości, Ajdejano jak cię nie stać to Ci kupię

Ajdejano 12.04.2015 16:39
Do wpisu nr 3: ale dowcip !!! No - super malina !!! Czysta, powistomowska siara !

Tomaszów bez fikcji 12.04.2015 14:10
Mariusz masz dużo racji, ale skoro PO poprze Batorskiego do kandydowania w tym JOWie to znaczy, że support temu daje bardzo wpływowa rodzina Hes. W tym momencie to również ich wybory. Komentarze odciążające go od środowiska kibiców też są mu tylko na rękę, bo na tak małym terenie kibolski wizerunek nie pomoże, silne umocowania w PO i niejasne relacje z postaciami pokroju I.Gawron i kilkoma innymi wpływowymi osobami i owszem. Poza tym musze się niezgodzic co do wilczków bo z młodych wilczków naszego miasta, ten ma chyba najostrzejsze kły pomimo kurtuazyjnych zachowań.

Obserwator 12.04.2015 00:21
Jak Batorski myśli, że ugra głosy chłopaków FC Widzewa to się grubo myli bo Wawro już dawno zdobył poparcie u młodego Fisiaka z Łodzi. Poza tym Widzewiacy wiedzą, że Wawro to taki chłopak i chcecie co mówcie, że z tymi z którymi się wychował na swoim osiedlu pomocy nie odmawia i ma większe doświadczenie niż Bator. Batorskiemu zależy na pieniądzach i po to tam idzie i gadał to nie raz.

ETM 11.04.2015 21:29
Mariusz powiem szczerze , jestem pod wrażeniem kolejny już raz . Całkowita prawda i słusznośc osądu sytuacji .Brawo !!!! Czopek -zupelnie trafne okreslenie , tym bardziej ze TM to małe miasto i ja szacunku nie mam dla ludzi , którzy oszukują, którzy potraktowali start w wyborach tylko jako osobisty interes. Mariusz naprawde wielki szacunek i nie daj się . Trzymam mocno kciuki .

tomo 11.04.2015 21:23
Ajdejano - chyba ci jeszcze po świętach nie przeszło. Weż sobie czopek...

Ajdejano 11.04.2015 18:50
Dopisek: ten, w sumie niewielki, lokalny wyborczy problemik - to taki jeden z wielu przykładów na to, jak od wielu lat beznadziejnie rządzi ta Wasza PO-paprana partia + ZSL. Ta denna koalicja nie dba o to, aby porządkować nasze państwo, ale o to, aby dorwać razem z ZSL-em jak najwięcej ochłapów i jak najbardziej zgnoić tę cholerną opozycję - na każdym szczeblu. Ryżowaty zorientował się, że właśnie tak dennie wygląda i działa to nasze państwo wobec nas - obywateli tego państwa i z pomocą swojej koleżanki (poniekąd - swojaczki, krajanki) Merkel wyemigrował ( czyli - po cwaniacku - wypier.....) z Polski i martwta się razem z tą lekarką z Radomia. Tylko dzięki operatywności Polaków, gospodarka jeszcze jakoś dynda, ale tylko Pan i ja możemy powiedzieć, jakie kłody to państwo rzuca pod nogi nam, którzy sami próbujemy działać prywatnie na swój własny chleb. To państwo złodziei, politycznych oszustów, to banda - przynajmniej w połowie do zamknięcia do pierdla. Urzędnicy, sfera społeczna i polityczna ? To zupełne dno. Załatwienie najprostszej sprawy stanowi czyn w rodzaju zdobycia Ewerestu. I potem - tak wychodzi najprostsza sprawa wybrania w wyborach uzupełniających jakiegoś kolejnego lokalnego cwaniaczka-radnego, a w dodatku - tylko na parę miesięcy. Całe szczęście, że nie ma obowiązku głosowania.

Ajdejano 11.04.2015 15:19
A kto będzie chciał startować na tego, tzw następnego "czopka" lub pudelka?! I jeszcze pytanie: który to okręg ? Jeśli Niebrów - to już Wam (PO) PiS nie odpuści. PS. Umieram z ciekawości: jak zakończy się to samowładztwo PiS w tej kadencji. W mieście i w powiecie. Piszę tylko o PiS, bo włazidupskich buraków z ZSL-u nie traktuję jako współrządzących w powiecie. Oni już są zaspokojeni: to buractwo dostało lub utrzymało swoje stołki, a resztę powiatowych spraw mają głęboko w dupie!

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama