W Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim zainaugurowano wystawę „Tu rodziła się Solidarność”, upamiętniającą 45-lecie ruchu. Uroczystość, podczas której wręczono medal dla Miejskiego Centrum Kultury, podkreśliła lokalne losy ludzi, którzy tworzyli fundamenty obywatelskiej wspólnoty w Polsce.
Artur „Gepas” Gierlich otworzył sezon w MCK wernisażem „Tajemnice Spalskiego Lasu”; obrazy‑partytury oglądać można przy pl. Kościuszki 18 do 21 października 2025. Wernisaż 27 IX dopełnił improwizowany koncert Grupy Miasto, który przemienił galerię w dźwiękową polanę.
Tomaszów Mazowiecki był w PRL miastem średniej wielkości, a zarazem ważnym ośrodkiem przemysłowym (największe zakłady zatrudniały po kilka tysięcy pracowników). Przyciągał mieszkańców mniejszych miejscowości – w ciągu powojennego półwiecza ludność się podwoiła.
18 października 2025 r. Sołtysówka w Spałach zamieniła się w kameralną galerię — Martta Węg (Marta Węgrzynowska) zaprezentowała obrazy, subligrafie i lampy ozdobione jej pracami. Jej malarstwo skupione na świetle, barwie i emocjach przyciągnęło widzów i uznanie lokalnych władz.
W sali wystawowej Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, w piątkowy wieczór odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa pt. „W NURCIE” autorstwa Marcina Stańca. Wydarzenie przyciągnęło licznych miłośników sztuki, którzy mieli okazję zetknąć się z twórczością artysty w wyjątkowej atmosferze.
Wzruszenia, wspomnienia i sztuka na najwyższym poziomie. W MCK Tkacz odbyły się wyjątkowe obchody 15-lecia Liceum Sztuk Plastycznych, które przyciągnęły uczniów, absolwentów i nauczycieli.
Napisz komentarz
Komentarze
Przejdź do kategorii
Temperatura: 10°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki
Ciśnienie: 1023 hPa Wiatr: 8 km/h
Napisz komentarz
Komentarze