Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 08:01
Reklama
Reklama

Takie sobie bajerowanie

Wpadłem niedawno i nie całkiem przypadkowo na materiał filmowy przygotowany na zlecenie Starostwa Powiatowego, w którym sam starosta próbuje podsumowywać nowy rok.

 

Na początek  Kagankiewicz składa mieszkańcom powiatu życzenia.

 

„ Zdrowie jest w życiu codziennym najważniejsze. Z całego serca Państwu życzę abyście nigdy nie musieli być pacjentami naszego szpitala i też nie stali w kolejkach do poradni specjalistycznych”.

 

Osobiście wypowiedź tę potraktuję bardzo poważnie, bo Starosta najwyraźniej wie o czym mówi. Jeśli przedstawiciel powiatowych władz w ten sposób „reklamuje” podległą sobie placówkę, to nie mam powodu, by nie robić wszystkiego aby jej unikać. Od lat to zresztą robię i korzystam z niepublicznej służby zdrowia. Słowem płacę i wymaga. Pytam tylko: co mają zrobić ci, których na opłaty za lekarskie wizyty nie stać.

 

 Po życzeniach przychodzi czas na przechwałki.

 

„Jak co roku Związek Powiatów Polskich ogłasza ranking, w którym Powiat Tomaszowski startuje i od 7 lat z pozycji 298 co roku awansujemy. W tym roku kolejny awans na pozycję szóstą”

 

Trzeba przyznać, że objawia nam się tutaj prawdziwy matematyczny geniusz. Dla większości z nas 30 minus 6 wyniesie 24. Starosta, stosując zapewne wirtualne modele symulacyjne (a może stymulacyjne) oblicza i wychodzi mu 292. Mówi się, że z pustego i Salomon nie naleje a Piotr Kagankiewicz potrafi, bo przecież udało mu się awansować o 292 miejsca w rankingu, w którym klasyfikowanych jest… 30 jednostek samorządowych. Brawo!  A przecież starosta zapewnia, że to jeszcze nie koniec , bo jak sam twierdzi marzy mu się przysłowiowe „pudło”.

 

To ostatnie wyznanie przyprawia o zimne dreszcze przebiegające po plecach, bo brzmi ono co nieco dwuznacznie.  

 

Okazuje się, że nie tylko z wyglądu nasz powiatowy heros przypomina bohatera „Misia” Stanisława Barei, który wygłosił często cytowaną maksymę.

 

“To jest miś na miarę naszych możliwości. My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!”

 

PRL-u dawno już nie ma a Bareja wciąż u nas aktualny. I straszne to i smutne ale i wesołe zarazem.

 

Dalej starosta chwali się inwestycjami w tomaszowską oświatę. Przywołuje halę sportową przy ZSP numer 6.

 

„7 lat mojego urzędowania spowodowało, że infrastruktura sportowa w szkołach jest całkiem nowa”

 

Można by złożyć ręce do klaskania niczym foczki, gdyby nie świadomość, jak katastrofalny jest poziom nauczania w tomaszowskich szkołach ponadgimnazjalnych. Inwestycje infrastrukturalne są oczywiście potrzebne ale zarządzanie w oświacie jest czymś więcej niż tylko budowaniem boisk i likwidowaniem nierentowanych szkół. Tymczasem siedem lat, o których mówi starosta okazało się zbyt krótkim czasem na to, by stworzyć chociażby zarys koncepcji funkcjonowania szkolnictwa. Nawet najlepiej wyposażone szkoły nie poprawią wyników nauczania, które oceniła niedawno Rzeczpospolita i pismo Perspektywy.

 

Być może jednak nie doceniam przebiegłości Kagankiewicza. Możliwe, że obniżanie poziomu w tomaszowskich szkołach ma na celu powstrzymanie emigracji z miasta i powiatu młodzieży do dużych aglomeracji miejskich. Osobniki ludzkie słabiej wyedukowane zwyczajniej nie dadzą sobie rady z drapieżną konkurencją z miast, w których nie stawia się może nowych budynków ale stawia się na wysoki poziom i jakość nauczania.

 

Starosta sam przyznaje, że dokonując w nieokreślonej przeszłości objazdu szkół skupił się na boiskach, które nie zmieniły się od lat 80-tych.

 

Będąc przy oświacie Starosta nawiązał także do budowy nowego Domu Dziecka.

 

„W tym miesiącu będą się dzieci przeprowadzały”

 

– mówi starosta i skupia się tylko na poprawie warunków socjalno bytowych. Tymczasem na wyposażenie placówki w budżecie przeznaczono tylko 100 tysięcy złotych, podczas, gdy wycena obejmuje blisko 300 tysięcy. Dyrekcja domu dziecka optymistycznie zakłada przeprowadzkę na początek marca. Tak, więc starosta znowu tryskając euforią, rozmija się z prawdą.

 

Dalej Kagankiewicz wraca do powiatowego szpitala, przekształconego kilka lat temu w spółkę. Skupia się na centrum diagnostyki obrazowej a ja przypominam sobie, panią profesor z Centrum Zdrowia Matki Polki, do której trafiłem, kiedy moje młodsze dziecko złamało nieopatrznie rękę. Z fotografiami rentgenowskimi pod pachą i dzieckiem z bolącą ręką skierowano mnie z Tomaszowa do Łodzi, bo u nas lekarz pogotowia wolał nie ryzykować wkładania jej w gips. Wiązanka, jaką usłyszałem w Łodzi pod adresem tomaszowskiego szpitala nie nadaje się do powtórzenia. Trzy czwarte słów uznanych jest za niecenzuralne. Fotografie RTG należało zrobić jeszcze raz, bo te, które przywiozłem ze sobą do niczego się nie nadawały.

 

To, że się kupuje nowy sprzęt to dobrze. Jest on współcześnie warunkiem sine qua non, by skutecznie leczyć pacjentów. Jednak drugim takim warunkiem jest właściwe podejście do samego pacjenta i odpowiednio fachowa kadra medyczna od pielęgniarki począwszy na ordynatorach poszczególnych oddziałów skończywszy. W przypadku tomaszowskiej placówki, przekształconej w spółkę konieczny jest też właściwy zarząd i rada nadzorcza, która nie koniecznie składać będzie się z nauczycielki i wójta najmniejszej w naszym powiecie gminy. Póki co jednak w Tomaszowie mamy nowoczesny tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny, skoro nie można na nim robić badań, bo nie ma jeszcze podpisanego kontraktu z NFZ. Czy tylko ja mam wrażenie, że odkąd szpital przeszedł transformację, pacjent został uprzedmiotowiony i pozostaje jedynie obiektem świadczonych usług, mającym wpływ na wynik finansowy?

 

„Co pan prezydent na to mówi?”

 

To najważniejsza kwestia dotycząca organizacji Dożynek Prezydenckich. Mnie natomiast bardziej interesowałoby: ile to kosztuje i jak przekłada się w dłuższej perspektywie czasu na promocję regionu.

 

„Mówiąc o samorządzie powiatowym, musimy patrzeć jakby przez pryzmat prowadzenia firmy”

 

I teraz dopiero możemy pojąć dlaczego Piotrowi Kagankiewiczowi w biznesie nie wyszło i z jakiego powodu szukał swojego miejsca w samorządzie. Zwyczajnie prowadząc własną działalność gospodarczą, przedsiębiorcy nie stać, by dwukrotnie zapłacić miliony złotych za tę samą usługę. Kiedy to zrobi, to bankrutuje i do końca życia musi spłacać zadłużenie, którego narobił. Jest ścigany przez komorników, urzędy skarbowe i prokuratorów. Prezes spółki ponosi osobistą odpowiedzialność za podejmowane decyzje. Starosta nie odpowiada za nic. 

 

O czym starosta jeszcze nie mówi?

 

O tym, że w grudniu 2007 roku liczba osób bezrobotnych w Tomaszowie wynosiła 7685. Sześć lat później, kiedy polityką powiatową zarządza Piotr Kagankiewicz wynosi ona 8322 osoby. Do liczby tej należy doliczyć kilka tysięcy mieszkańców, którzy na stałe lub czasowo wyemigrowali z miasta. 

 

czytaj także 

http://www.nasztomaszow.pl/polityka/koleda-w-falszywym-tonie/

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 24.01.2014 18:28
Do pucybuta wpis nr 11: Koleś - w swoim wpisie nr 6 nie napisałeś, że " ta pani jest pociągnięta do odpowiedzialności" , ale napisałeś, że "...winna jest pani z działu finansów". "Być winnym" a "być pociągniętym do odpowiedzialności" to dwie zupełnie różne sytuacje. I nie wiadomo: nie pomyślałeś czy chciałeś zastosować ściemę? Więc chcę, aby do Ciebie dotarło, że ta pani, która była Skarbnikiem Powiatu - była w takim samym stopniu karnie odpowiedzialna jak starosta za dwukrotne przekręcenie kasy za ścieżkę rowerową. I jak tych dwoje zostało ukaranych ? Starosta został ponownie starostą i ta pani przestała być Skarbnikiem Powiatu i dzięki PSL-owi została Skarbnikiem Gminy - jednej z gmin naszego powiatu.

jank 24.01.2014 17:18
największym sukcesem, wizytówką i w ogóle kwintesencją kadencji Pana mgr fizyki pedagogicznej Kagankiewicza jest.... wicestarosta Szewczyk Dratewka ps. Teolog Szafarz Nadzwyczajny Stolarz Rzymsko-Katolicki Nasz Kochany ... i tyle w temacie... Oby wam Chłopaki nigdy wódki nie zabrakło...

Tom 23.01.2014 21:42
W dzisiejszym wydaniu TIT-u piszą, że Tomaszów zmniejszył się w ciągu roku o 886 mieszkańców. Więc wszyscy widzimy jak jest "dobrze" i nie damy się zamydlić jakimiś bezsensownymi przechwałkami. Szpital wszyscy wiemy jak działa. W Łodzi nawet nie respektują przywiezionych z Tomaszowa analiz tylko robią od razu od nowa o innych badaniach nie wspomnę to mówi wszystko o jakości i opinii o tym przybytku. Wrogość władz do lokalnych uczciwie działających i płacących podatki przedsiębiorców jest już przysłowiowa w naszym regionie. Liczy się tylko cwaniactwo i politykierstwo, układy, układziki, pilnowanie stołeczków, dobieranie dziwnych prymitywnych pokrętnych ludzi bez kompetencji to standard. Jakich inwestorów pozyskali i ile i jakiej jakości oferty pracy są w PUP-ie? Tragedia z każdej strony. Jasne, że jeśli bierze się co miesiąc kilkanaście tysięcy złotych to można patrzeć przez różowe okulary i jest się ustawionym nie tylko do końca życia ale na pokolenia, a nie myśli jak tu związać koniec z końcem co miesiąc. Co do podwójnej zapłaty za ścieżkę rowerową to także uważam, że w każdym normalnym cywilizowanym kraju czy normalnie funkcjonującej firmie prywatnej byłby to kryminał i to z zakazem pełnienia jakichkolwiek funkcji kierowniczych i publicznych. Jak można zapłacić dwukrotnie za to samo? Wytłumaczcie mi bo nie rozumiem.

PROPONUJĘ WYRAZIĆ SWOJĄ DEZAPROBATĘ 23.01.2014 21:13
https://www.facebook.com/pages...5802204049

pucybut 23.01.2014 20:25
Do Ajdejano: Przepraszam za złe sformuowanie "odpowiedzialności" . Oczywiście miałem na myśli, że ta pani jest pociągnięta do odpowiedzialności, a pozostali odpowiedzialni maja się dobrze.

tomek 23.01.2014 14:32
najlepiej to bajeruja z psl-u;wójtowie takich gmin jak Zelechlinek,Rokiciny czy Czerniewice zarabiają niewiele mniej od preydentow Warszawy,Wroclawia czy Poznania

Nikodem Dyzma 23.01.2014 00:49
Trochę pucu nie zaszkodzi;)!

Gonera 22.01.2014 22:13
Ajdejano, ty k...wa widzę jesteś rzecznikiem PiS-u tylko, którego? miejskiego, powiatowego, bo krajowego już jest ponownie ten Pan z dużym ptaszkiem.

Ajdejano 22.01.2014 21:32
Wyjątkowo nie cierpię PO-paprańców. I tylko dlatego napiszę tak: ten bęcwał spod Lubochni robi niezwykle złą i szkodliwą opinię dla całej tej PO-pieprzonej swołoczy. Tak więc, prawdę mówiąc, w sumie jestem zadowolony z tego kabareciarza. Dorzucić do niego jeszcze Kowalewskiego - kierownika zamieszania na powiatowych dróżkach, węzłach itp., takich farbowanych lisów Żegotów - i mamy prawie kompletny kabaret. Przepraszam: jeszcze zapomniałem o propozycji zapisania do tego kabaretu jednej pani ze starostwa (głównie z uwagi na przeginacza spod Lubochni).....a może tylko tak mi się zdaje ? Do pucybuta (wpis nr 6 - poniżej): Kolego - ne pisz nieprawdy: za podwójne zapłacenie za ścieżkę rowerową do Spały, oprócz starosty, była nie "pani z działu finansów", tylko pani Skarbnik Powiatu. I za sprzeniewierzenie (a może po prostu za......"przekręcenie&qu ot;) publicznych pieniędzy powinien odpowiadać KARNIE starosta i ta pani. I jaka "kara" spotkała tę panią? Ano - jest skarbnikiem jednej z gmin naszego powiatu. Jak się chce - to można tym biednym urzędnikom pomóc? No - zawsze można !!! I tak wygląda tzw. "polityka" na szczeblach samorządowych wszystkich szczebli: gminnym, powiatowym, wojewódzkim. Kryminalna sprawa !!!

pucybut 22.01.2014 20:08
Nie mają możliwości, bo starosta jest naj.... i nikogo nie słucha. A co dobgrego zrobił? No możnaby pokusic się o wyliczenie - zlikwidował budowlankę zamiast ją ratować i na stanowisko dyrektora mianować kogoś z głową. W innych miastach budowlanki mają się bardzo dobrze a nawet lepiej! Zapłacił 2 razy za część ścieżki rowerowej, która się rozpada. Oczywiście te niecałe 2 miliony złotych to drobiazg i, oczywiście, winna jest pani z działu finansów. A co, on przelewu nie podpisywał? Za błędy swoich pracowników odpowiada szef! Usprawnił pracę Wydziału Komunikacji (czytaj - znowu niemałe pieniądze umoczone). Na kredyt wybudował Pałac Starostwa - a kto ten kredyt będzie spłacał? No przecież zwolni się parę sprzątaczek ze szkół i podległych instytucji, bo one zarabiają tak wiele, że kredyt w mig będzie spłacony! Osobna sprawą jest to, że radni to widzą i o pomstę nie wołają (czytaj - nie odwołali jeszcze starosty)

taksówkarz 22.01.2014 17:33
Starosta szczególnie wsławił się tym, że poprawił jakość obsługi mieszkańców. Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego jest tego najlepszym przykładem.

dr Forester 22.01.2014 15:31
prawdziwa sztuka krytyki się nie boi ... a promocja trwa ... a z innej beczki ... podobno mamy mieć galerię ... tylko skąd My tyle obrazów zbierzemy ;o)

tomek 22.01.2014 12:26
który starosta więcej zrobil od kagankiewicza?kytykantow jest dużo,niech się pochwala soimi osiagnieciami na rzecz miasta czy powiatu.Nie maja czym to krytykuja

kocur... 22.01.2014 11:07
...dziś Dzień Dziadka a mój dziadek mawiał kiedyś "szkłem dupy nie utrzesz" ja też miałem okazje zobaczyć ten materiał - starosta prowadzi szeroko zakrojoną akcję promocyjną na FB. Starosta próbuje się chwalić jednak za bardzo nie ma czym....przyglądałem się temu rankingowi i większość kategorii za które dostaje się punkty jest absurdalna a najbardziej rozśmieszyła mnie radość radnego Żegoty- no ale cóż trzeba pilnować bratu dyrektorskiego stołeczka.

łukasz 22.01.2014 10:12
Właśnie, gdzie jest odpowiedzialność za źle podjęte decyzje?

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama