Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 08:01
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Polska to dziś niewątpliwie bardzo chory kraj

Upokorzona i tonąca Grecja będzie właśnie przewodzić Unii Europejskiej. Szwecja obniża podatki, Polska zaś podnosi. Łotwa wprowadza euro mimo, że blisko 70 proc. obywateli nie chce wspólnej waluty. Chiny pozwolą na posiadanie drugiego dziecka, a Polka z Bielska - Białej właśnie urodziła dziecko mając we krwi 3 promile alkoholu.

autor: Janusz Szewczak 

 

Papierosy mentolowe i e-papierosy mają być zakazane lub opodatkowane, ale marihuanę można już legalnie kupić w stanie Kolorado w USA. W ramach zwijania się polskiego państwa władza likwiduje kolejne placówki Straży Granicznej oraz zostaje rozformowane Dowództwo Marynarki Wojennej i przeniesione z Gdyni do Warszawy. A może by tak od razu przenieść Dowództwo Marynarki Wojennej do Szczyrku lub Zakopanego, byłoby przecież jeszcze śmieszniej?

 

Szkoda, że tak trudno nadal jest w Polsce rozformować pułki durniów i nieudaczników. Prezydent RP w Noworocznym Orędziu proponuje nowe górnolotne nazwy dla fragmentów autostrad w Polsce, bajdurząc o Autostradzie Wolności - ta na zachód od Warszawy i Autostradzie Solidarności - ta od Torunia na północ. A przecież równie dobrze można by je nazwać Autostradą Rozrzutności, Autostradą bez stacji benzynowych, Obwodnicą Korupcyjną czy Drogą Ekspresową z przekrętami.

 

Polska to dziś niewątpliwie bardzo chory kraj, którego premier Tusk w ramach konsultacji i dialogu społecznego odrzuca milion lub nawet 2 miliony podpisów obywateli, a porozumiewa się z narodem przy pomocy jedynie 140 znaków na Twitterze.

 

Polska wkracza w siódmy rok tworzenia sukcesu gospodarczego tyle, że na opak. Noworoczne koncerty, tęczowe marsze, leczenie bezpłodności, 5.5 tys pacjentów in-vitro, propagowanie gender w przedszkolach ma nam wybić z głowy racjonalne myślenie i zajmowanie się gospodarką. Ciemny lud ma wszystko kupić jak leci. Nic dziwnego, że rząd się chwali, między innymi takimi osiągnięciami jak 117 projektów ustaw w 2013 r. z których część już okazała się niekonstytucyjna oraz że 11 tys. dzieci bawiło się na terenie Kancelarii Premiera podczas Dnia Dziecka. A przecież zabawa dużych dzieci trwa tam nadal w najlepsze. Prawie 1400 osób odwiedziło Kancelarię Premiera w czasie Nocy Muzeów. Strach pomyśleć ilu Polaków chciałoby obejrzeć Noc Cudów w Kancelarii Premiera.

 

Rząd tak stara się ulżyć biedakom w Polsce, że w ramach dodatku energetycznego, w ramach wyrównania cen prądu dla najuboższych przyznał dodatek energetyczny w wysokości 11,36 zł na osobę miesięcznie, pod warunkiem, że zainteresowany wcześniej dokona opłaty skarbowej w wysokości 10 zł, bo taka opłata obowiązuje przy wydaniu decyzji administracyjnej. Daje to gigantyczny zarobek rzędu 1,36 zł na osobę. Biedni, walić więc będą drzwiami i oknami.

 

Chciałoby się zawołać; ludzie w jakim kraju my żyjemy! Pomysłów na naprawę sytuacji w polskiej gospodarce jest prawie tyle samo co na polskiej kolei. Wybitny reżyser komediowy Stanisław Bareja mógłby popaść w kompleksy. Zamiast remontować toalety w pociągach, proponuje się połowę zamknąć. Czystość toalet mają zaś sprawdzać "tajni użytkownicy".

 

Poczucie sprawiedliwości i szacunek dla prawa oraz autorytet organów wymiaru sprawiedliwości wydaje się, że sięgnął dna. Gdy sąd w procesie pseudo-kibiców, oskarżonych o brutalne zabójstwo kibica innego krakowskiego klubu ogłaszał wyrok w trakcie jego odczytywania, oskarżeni śmiali się, drwili i śpiewali w kierunku sędzi piosenkę; "Jesteś szalona". No, bo jak inaczej zareagować na niezbyt surowe kary: od 3 do 8 lat więzienia.

 

Policjant zabija na przejściu dla pieszych w okolicach Lublina 19-letnią dziewczynę, po czym ucieka z miejsca wypadku, pijana bogaczka wpada luksusowym Mercedesem do podziemnego przejścia w centrum Warszawy, a następnie targuje się z prokuraturą w sprawie paszportu niezbędnego na świąteczny wyjazd w zamorskie kraje. Napadnięty rencista z Lipna (Kujawsko-pomorskie), brutalnie pobity i okradziony pójdzie do więzienia, bo bronił się przed młodym bandytą niewielkim scyzorykiem, zaś bandyta pozostaje na wolności. Nic dziwnego, że w tej sytuacji premier nazywa tych, dla których sądy są ostatnią, niestety coraz częściej, wyłącznie zawiedzioną nadzieją na uzyskanie sprawiedliwości - pieniaczami.

 

W Polsce, w tym "kraju   dobrobytu, ładu i porządku" za długi można eksmitować, nawet kobiety w ciąży, małoletnich, niepełnosprawnych czy obłożnie chorych. Na Stadionie Narodowym ma od stycznia tego roku zacząć działać lodowisko, a nowy minister finansów Mateusz Szczurek właśnie pozazdrościł szefowi MSW młodych sił fachowych  i zatrudnił w swoim gabinecie politycznym 21-letniego studenta, no ale syna ambasadora.

 

Polski fiskus postuluje coraz bardziej innowacyjne propozycje podatkowe. Uważa np. że rodzice, którzy z powodu biedy oddali dziecko do rodziny zastępczej lub domu dziecka i zostali zwolnieni z opłat mają zapłacić od tego podatek, bo przecież odnieśli korzyść majątkową; uzyskali nieodpłatne świadczenie.

 

Polski, europejski "tygrys gospodarczy" jest dziś najlepszy w Europie i na świecie w produkcji i eksporcie jabłek, malin, wiśni, pieczarek oraz w pakowaniu łososia i produkcji palet drewnianych.Istnieje realna groźba likwidacji produkcji spirytusu w Polsce. Masowo bankrutują krajowe gorzelnie, ich liczba zmalała o połowę, choć akcyza na alkohol wzrosła o 15 proc. to cena polskiego spirytusu ciągle spada i wynosi już zaledwie 2,15 zł za litr.

 

Chyba jednak nie te problemy Polski miała na myśli - podobno intelektualistka i człowiek kultury - Agnieszka Holland, gdy stwierdziła

 

Kiedy przyjeżdżam do Polski, uderza mnie fala niedobrego powietrza, coś takiego jakby w zamkniętym pomieszczeniu, ktoś bez przerwy puszczał bąki. Jest coś takiego, że jest duszno.

 

Jak widać Polskę można dziś dowolnie obrażać, nie tylko "polskimi obozami zagłady", o których pisze niemiecka prasa, bo nie rodzi to konsekwencji prawnych ze strony polskiej prokuratury.

 

Związek Ludności Narodowości Śląskiej odcina się w skandalicznym liście do premiera W.Putina od Polski i nakierowanie rakiet w inną stronę niż na Śląsk. Można jak widać całkowicie bezkarnie drwić i obrażać Polskę i Polaków, a publiczna TVP nie musi nawet ujawniać Polakom ile zapłaciła za anty-polski paszkwil -produkcji niemieckiej "Nasze matki, nasi ojcowie". Na dodatek sędzia orzekający w tej sprawie, odrzucający skargę przywracającego polakom resztki godności i honoru, olsztyńskiego stowarzyszenia Patria Nostra uznał, że musimy być otwarci na różne światopoglądy.

 

Ciekawe czy równie otwarci będą Polacy zamieszkujący w Niemczech gdy Jugentamt odbierze im bez powodu własne dzieci. Totalna głupota, śmieszność, absurd i żenada oraz coraz powszechniejsze kłamstwo opanowały nie tylko media i polską politykę. Nieudacznicy, durnie, zwykli zdrajcy i kłamcy stali się medialnymi autorytetami. Podobno to wszystko dlatego, że słońce stanęło dęba, bo biegun północny i południowy zamieniły się miejscami i do pierwotnej wersji powrócą dopiero za 11 lat. Mamy więc prawdziwy przewrót w układzie słonecznym. Ciekawe czy również w sferze gospodarczej, społecznej i politycznej czeka nas w najbliższych latach prawdziwy przewrót. Jak mawiał słynny Polak Roman Dmowski:

 

Wszystko co polskie jest moje: niczego się wyrzec nie  mogę. Wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to, co jest w nim marne.

 

Skoda tylko, że tak dużo jest ciągle tego marnego i coraz więcej zwyczajnie głupiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kiki 07.01.2014 16:53
Tak to prawda ,bowiem Polska to naprawdę bardzo chory kraj. Pijaństwo kwitnie pod rządami dziadostwa, kurestwa i złodziejstwa !!!

Ajdejano 07.01.2014 15:45
Do Obywatela (wpisy 11 i 13): jak piszesz we wpisie nr 11 "do póty" i "do póki" i przy okazji lubujesz się w obrażaniu ludzi (nieroby, nieudacznicy) tylko dlatego, że mają o te 5 złotych mniej w kieszeni od ciebie - to do szkół zbyt długo nie uczęszczałeś i przy okazji musisz być niezłym krętem, jeśli przy twoim podwórkowym "wykształceniu" kręcisz kasiorkę w sposób, który z ciekawością bym poznał. I nie wychwalaj się, że tak pracujesz. Nie wiem czy możesz sobie wyobrazić, że w tym państewku pt. Polska jest jeszcze paru ludzi, którzy może mniej kręcą od ciebie, ale potrafią pracować, jakoś sobie radzić i zarabiać niezłą kasę - nie koniecznie "kręceniem lodów". PS. I jednak miałem rację, że poprzez te twoje wpisy jednak czuć od ciebie tego "obywatela - szmaciaka" . I żebyś miał nie wiem ile kasy, to ten "obywatel-szmaciak" i ta słoma w gumofilcach zawsze będzie u ciebie widoczna - nawet jak będziesz wysiadał z mercedesa. Tego nie odkleisz - "tomasiowski beznesłumenie". Natomiast z wrodzoną kulturą trzeba po prostu się urodzić !!! Tego cię nie nauczy żadna szkoła. Nawet ta twoja - podwórkowa.

... 04.01.2014 00:57
"Skoda tylko, że tak dużo jest ciągle tego marnego i coraz więcej zwyczajnie głupiego"... Rzeczywiście tekst marny i głupi.

Obywatel 03.01.2014 23:50
Mam głęboko w D..e ten wasz ZUS, tego waszego Tuska, Kaczyńskiego i cała resztę. Sam sobie potrafię dać radę w życiu i nie liczę na żadną pomoc, jak wy.... Na mnie dzieci nie muszą pracować, bo sobie samemu odkładam na przyszłą emeryturę. Bo nie jestem hipokrytą bym liczył na młodych tak jak wy nieroby i nieudacznicy! Poza tym mam też gdzieś czy ten skrawek ziemi na którym mieszkam jet pod zaborem Tuska, Merkel, Putina czy kogokolwiek innego. Do póki wy możecie swoje brednie wypisywać, to do póty nie jest tak źle jeszcze w tym państewku co zwiecie Polską!

m&m 04.01.2014 20:23
A ty jak zwiesz to "państewko". Kogo konkretnie obrażasz? Na jakiej podstawie? "...Poza tym mam też gdzieś czy ten skrawek ziemi na którym mieszkam jet pod zaborem Tuska, Merkel, Putina czy kogokolwiek innego..." - brak rozumu wychodzi w pełnej krasie. To czy ogół obywateli ma gdzieś, czy nie, decyduje o jakości ich życia. Brawo za zaradność- na zus nie ma co liczyć, ale współczuję dzieciom mieć ojca, którego gówno obchodzi w jakim kraju będą żyć...ale co się dziwić przy tak wysoko posuniętym poziomie egozimu...

Obywatel 05.01.2014 00:22
Będąc ojcem tak zapewniam byt i przyszłość swoich dzieci by nie musieli liczyć na jałmużnę od Państwa... ty pewnie im od małego wpajasz co to MOP-S, renta w ZUS i chorobowe...

AK-47 03.01.2014 20:49
Pisząc z niejaką pogardą o tej naszej szabelce podtrzymujesz pogardliwy propagandowy fałsz wymyślony przez poprzedników Merkel i Putina. Podtrzymywany również przez Tuska (choć to Cię nie może usprawiedliwiać).Skoro wystarczy ci tylko talerz zalewajki to trudno.....Tak się jednak składa, że ten kraj był wielki dzięki ludziom którym talerz zalewajki to było za mało a Naród był potężny dzięki ludziom którzy wyśmiewaną przez Ciebie szabelką potrafili dzielnie się dla tego Narodu sprawiać. W tym wszystkim chodzi o to, że dla Ciebie najważniejsze jest, że masz talerz zalewajki dzisiaj a Ajdejano żebyś tą zalewajkę miał za tydzień, miesiąc, rok....żeby Twoje wnuki może miały coś więcej niż tylko to. I jeszcze jedno. Sądzisz, że dzisiaj nie ma wojny? Tak to prawda. W jej klasycznym wydaniu nie ma. Ale czy sądzisz, że wojna to tylko w takim wydaniu jak w latach 1939-1945?.......Czyżbyś był jednak naiwny?

Ajdejano 03.01.2014 18:10
Do Obywatela (wpis nr 5). Szanowny kolego: jeśli jesteś tak zniesmaczony artykułem Janusz Szewczaka i akurat tobie jest tak dobrze w kraju ryżowatego tusku-tusku, to mam wrażenie że ty z pewnością jesteś takim typowym obywatelem-szmaciakiem z epoki Gomułki i wczesnego Gierka, co oznacza, że wystarczy ci tylko w miarę pełna micha zaliwajki i taki świat jest dla ciebie w sam raz. Przy okazji: "Janusz Szewczak – jest byłym doradcą przewodniczącego Sejmowej Komisji Przekształceń Własnościowych. W swojej karierze pełnił funkcję prezesa Polskiego Centrum Badań Społeczno – Ekonomicznych oraz eksperta w dwóch Komisjach Śledczych: ds. prywatyzacji PZU SA i ds. prywatyzacji sektora bankowego. Szewczak obecnie jest głównym ekonomistą SKOK." Oczywiście, że nie jest mu finansowo ciężko, ale, mimo to, chyba może mieć swoje zdanie na temat tego burdelu, tego syfu, jaki nam zgotowała ryżowata tuskolandia - co? Oczywiście - aktualnie nie jest to gość na tym najwyższym ekonomicznym, a raczej polityczno-ekonomicznym świeczniku, bo jest to facet zdecydowanie po prawej politycznej stronie. A po tej prawicowej stronie raczej ciężko będzie spotkać lewiznę, lewactwo i temu podobne dziadostwo lewusów. Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/tag/j...z2pM5f3Frf PS. Specjalne pozdrowienie dla ciebie - obywatelu-szmaciaku: proletariusze wszystkich krajów - łączcie się !!! I po czesku: holodupki - hop do kupki !!!

Obywatel 03.01.2014 19:16
a ty szabelkę i najlepiej leć na Tuska, Putina, Merkel i wszystkich Twoich wrogów. Tylko nie wciągaj proszę reszty społeczeństwa w to. Tak masz rację, mnie wystarczy talerz zalewajki. Dzisiaj jednak stać mnie na dużo więcej, bo nie siedzę z dziurawymi gaciami w domu i nienarzekam, a poprostu pracuję. I stać mnie na wiele więcej niż w czasach PRL, które Ty opluwasz, a pewnie są ci one bliższe niż mnie. Bo ja cieszę się z tego co mam, że nie ma wojny, konfliktów, mam pracę i co do gara włożyć. A Tobie zawsze będzie źle, bo masz ideologicznie zmarnowany umysł. I mam gdzieś głęboko w d... ten wasz pseudo patriotyzm co tylko szabelka się zwie!!!

ja 03.01.2014 21:03
i to jest właśnie myślenie o własnym tyłku. Ważne, że Ty masz co do gara włożyc. Cudze ubóstwo Cie interesuje bo po co wszak Ty masz pełny brzuch. Nieważne, ze młodzi uciekaja za granice,ale uwaga. Kiedyś będzie Cię to interesowaąło- jak ZUS nie wypłaci Ci emerytury bo nie będzie miał kto na nie pracowac bo wszyscy juz dawno wyjechali.

bp przy...bie krzesłem 03.01.2014 15:21
A agent Tomek w Sejmie, to pikuś????

Obywatel 03.01.2014 11:58
Jak ci tak źle drogi autorze w tym kraju, to czas najwyższy pędem błyskawicy przenieść się na Białoruś...

dr Forester 03.01.2014 09:29
widać, że rok dożynek się zaczął... a autor stara się chyba o wrzątek w Naszych głowach przed nimi... a do lata jeszcze trochę. Ale każdy ma prawo do głosu. Ja szanuję Nasz kraj a Pani AH może ma astmę? Czasami też mam zły moment jak każdy... ale tylko moment, dlatego myślę pozytywnie bo dbam o zdrowie swoje i bliskich. Autorowi też życzę pozytywnego spojrzenia na świat choć oczami pieniędzy chyba nie możliwe, nie wspominając o różnicy w poglądach politycznych. Słonecznego przedłużonego weekendu! mimo nieciekawych prognoz ;o) Darz Bór

kiki 03.01.2014 07:26
Nie wyrżnęło się komuchów więc po głupiemu rządzą jak im pasuje. Swołocz i to wszystko na ten temat.

AK-47 02.01.2014 22:52
Rodzina Hollandów to stara komunistyczna rodzina! Agnieszka Holland i Magdalena Łazarkiewicz to córki Henryka Hollanda i Ireny Rybczyńskiej.Tatuś zasłynął z opluwania AK i Żołnierzy Wyklętych. Cóż więc może mówić córcia tak zasłużonego tatusia? To taka fajna resortowa rodzinka.

masakra 02.01.2014 22:43
tomaszowskie dziecko jest dużo lepsze, bo 4,5 :D

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama