Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 09:10
Reklama
Reklama

Deko prawdy, Tona plotki

Już niejednokrotnie pisałem o tym, że Tomaszowem Mazowieckim rządzi plotka. Poziom nikczemności w naszym mieście rozwinięty do niewyobrażalnych wręcz rozmiarów, nie spotykanych chyba nigdzie indziej. Uważam, że ta właśnie podłość jest jednym ze źródeł upadku miasta. Tomaszowianie nie działają w sposób konstruktywny ale koncentrują się na zawiści i na tym, by komuś „dowalić”. Oczywiście najlepiej w sposób anonimowy. Osobiście od lat stosuję prostą i ułatwiająca mi życie zasadę. Nie wypowiadam się na temat innych osób w sposób, którego nie byłbym w stanie im samym prosto w oczy powtórzyć. Tej zasady najwyraźniej nie stosuje autor plotki, która jednego z tomaszowskich przedsiębiorców zrobiła winnym przestępstw, o których samo wspomnienie jeży włos na głowie.

 

Dwa tygodnie temu otrzymałem na adres naszej redakcji maila „informującego”, że właściciel jednej z tomaszowskich jadłodajni został aresztowany i trafił do więzienia pod zarzutem handlu mięsem pochodzącym od zdechłych zwierząt. Handlarz padliną miał rzekomo skupować i dokonywać rozbioru zwierząt, które przez służby weterynaryjne przeznaczone zostały do utylizacji.  Temat wydawał się na tyle bulwersujący, że nie pozostawało nic innego jak sprawdzić czy faktycznie do podobnego procederu w Tomaszowie dochodziło

 

„Powiem panu, że wyszedł za kaucją. Żona za niego 200 tysięcy złotych wpłaciła a tak w ogóle to będą mieli też zarzut, bo próbowali 30 tysięcy złotych łapówki wręczyć funkcjonariuszom”

 

Jak zwykle w takich sprawach pierwszy telefon wykonałem do rzecznika prasowego tomaszowskiej policji. Komisarz Katarzyna Dutkiewicz Pawlikowska zaprzeczyła, by jakieś postępowanie albo jakiekolwiek czynności wobec właściciela firmy były w KP Tomaszów prowadzone. W mojej głowie zapaliła się pierwsza żarówka ostrzegawcza. Jednak jeden z zaprzyjaźnionych policjantów potwierdził mi, że o temacie padliny głośno mówi się wśród funkcjonariuszy i że najprawdopodobniej sprawa jest ale prowadzi ją Komenda Wojewódzka z Łodzi a może mieć związek z podobnym procederem, jaki na początku tego roku wykryto w Białej Rawskiej.

 

„Co pan mówi, że to nieprawda? Przecież poza właścicielem tej firmy wsadzili też jednego z tomaszowskich weterynarzy. Jak pan nie wierzy, to niech pan sprawdzi, przecież na drzwiach gabinetu wisi kartka: nieczynne do odwołania”

 

Zatelefonowaliśmy więc do Prokuratury Rejonowej w Rawie Mazowieckiej a następnie do rzecznika prasowego prokuratury okręgowej w Łodzi, pana Krzysztofa Kopani. Prokurator nie krył zaskoczenia. Stwierdził, że nic mu o podobnej sprawie nie wiadomo, a jest ona na tyle nośna i głośna, że musiałby coś wiedzieć. Obiecał jednak, że sprawdzi dokładnie i poprosił o telefon kolejnego dnia. Zatelefonowałem. Okazało się, że nazwisko tomaszowskiego przedsiębiorcy w żadnej sprawie się nie pojawia.

 

„Złapali ich na gorącym uczynku, jak dokonywali rozbioru wołowiny”

 

Informację spróbowaliśmy zweryfikować w komendzie wojewódzkiej policji w Łodzi. Tamtejszy Wydział PG powadził czynności wyjaśniające w sprawie afery związanej z handlem padliną. Rzecznik Joanna Kącka po raz kolejny zaprzeczyła pojawiającym się plotkom.

 

„Nie informują, bo D. poszedł na współpracę i sypie wspólników, podobnie jak kierowca ciężarówki, która padlinę przewoziła”

 

Weryfikacja informacji zajęła trochę czasu. Tymczasem plotka zaczyna żyć własnym życiem. Pojawiają się nowe „fakty”. Powtarzające je z wypiekami na twarzy podpierają się rzekomymi źródłami w policji, prokuraturze, sanepidzie i służbach weterynaryjnych. Starają się za wszelką cenę uwiarygodnić rozpowszechnianą przez siebie wiadomość. Kolejne osoby lądują w więzieniach, kolejnym stawiane są domniemane zarzuty. Miasto żyje, ma przecież największą atrakcję sezonu. W każdym urzędzie , w każdej firmie to temat numer jeden rozmów przy porannej kawie.

 

„Ależ jak to? Przecież siedzą też inspektorzy SANEPiDu”

 

Nikt jakoś nie chce zauważyć, że firma domniemanego złoczyńcy wciąż funkcjonuje, wciąż zapewnia catering, sprzedaje towar i nikt nawet nie myśli o tym, by ją zamykać. Tomaszowski SANEPiD potwierdza przeprowadzane kontrole, podkreślając, że żadnych nieprawidłowości nie wykryto.

 

Czytaj: Plotka szybkie ma nogi

 

Właściciel firmy nie reaguje, nie chce też komentować sprawy. Obroty przedsiębiorstwa spadają a ręce zacierają ci, którzy informację rozpowszechniali. Udało się przecież komuś w sposób „niewykrywalny” dokopać. Przecież mu się należało, ma luksusowy samochód i jeździ amerykańskim motocyklem, inwestuje i  buduje nieruchomości, czyli powodzi mu się lepiej.

 

Dopiero teraz przedsiębiorca postanowił, jakoś ukarać autora rozpowszechnianej szeroko informacji. Wyznaczył 10 tysięcy złotych nagrody za wskazanie tej osoby.

 

Tomaszowskie „obyczaje” zniszczyły już wielu osobom życie. Plotka jest u nas tworzona z premedytacją i w sposób celowy rozpowszechniana. Co z tego, że ostatecznie wychodzi na jaw, że była bujdą. Skoro po czasie nikt nie pamięta, czy osoba X ukradła rower, czy jej ktoś go ukradł. Liczy się tylko to, że była zamieszana w kradzież roweru. I ta łatka pozostaje do niej przyklejona na zawsze. 

 

Czytaj: Głuchy telefon

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jadzia 23.12.2013 11:44
uff, zaczynam robić już zapasy na święta i tylko w deko smaku

mKIKI 23.12.2013 13:56
Co tak późno? Ja już od połowy listopada stopniowo robiłam zakupy, oczywiście też w Deko Smaku i do zamrażarki. Deko Smaku to chyba jedyny w Tomaszowie sklep do którego wchodzi się z przyjemnością, a wychodzi z zadowoleniem z zakupów.

AK-47 18.12.2013 11:39
Prawda to...smutna prawda. Co do mediów....właśnie ukazała się książka "Resortowe dzieci" opisująca zawrotne kariery tuzów " rodzimego dziennikarstwa".

obserwator 18.12.2013 11:22
gorączka zakupów w tym salonie mięsnym już się rozkręca a co będzie w ten weekend chyba komitety kolejkowe się utworzą

Wolontariusz. 18.12.2013 09:58
Może nie do końca,w Logistyk,Ismont,Elektromont,Ka za Bud i wielu wielu innych Tomaszowskich firmach cenią pracowników i zarobki tam to min 10 zł netto na godzinę nie wspominając o 15 i więcej a u nich to standard.Więc skoro Partner płaci jako pośrednik pracy do 9,50 netto to to co piszesz to bzdura a co najmniej liche zainteresowanie Tomaszowskim rynkiem pracy.Pozdrawiam .PS jeśli chcecie lepiej zarabiać nie pozwólcie z siebie drwić i podnieście swoje ego odejdźcie od pozornego dobroczyńcy za 2 zł pracy jest dużo tylko niektórzy ją tak intensywnie szukają modląc się aby jej nie znaleźć.

Vini,,, 18.12.2013 09:44
Pozwolę sobie obnażyć mechanizmy niszczenia naszego narodu i struktur państwa polskiego. Osobiście odpowiedzialnych za taki stan rzeczy nazwałbym V kolumną. Mierne, uchwalane na żenującym poziomie prawo, które pozwala na dużą dowolność interpretacyjną, stanowi zasadniczy instrument zniewalania ludzi. Treść aktów normatywnych proponowaną tzw wybrańcom narodu - posłom, senatorom, i prezydentowi państwa - do akceptacji tworzą nieznani opinii publicznej ludzie, którzy działają w interesach swoich korporacji: lekarskiej, prokuratorskiej, sędziowskiej itd. Dla nich nie liczy się dobro przeciętnego obywatela. Jednostka w ich ocenie jest zerem. Dobrze ma się obwarowana immunitetami kasta VIP-ów, bonzów partyjnych i innych stojących poza prawem. Zdegenerowane jednostki prokuratury za rządów PO osiągnęły mistrzostwo w mataczeniu, odkładaniu i umarzaniu spraw istotnych dla ludzi. Daje się zauważyć dziwną nieudolność tych instytucji przy mega-aferach gospodarczych, finansowych, porachunkach gangsterskich, przestępstw popełnianych przez kolegów po fachu, sędziów, komorników, lekarzy, przedstawicielami kleru, oraz wszelkiego draństwa zasłaniającego się immunitetami. Specjalne przywileje mają też przedstawiciele szeroko rozumianej tzw władzy rządowej i samorządowej. Jak zatem odbudować autorytet i zaufanie społeczne? Bardzo prosto. Wyeliminować ze swoich szeregów, struktur osoby przypadkowe, zdemoralizowane poczuciem władzy, zmieniające się jak kameleon w zależności od sytuacji i opcji rządzącej. Tylko zero tolerancji dla nieprzestrzegania prawa może poprawić wizerunek. I na koniec. Nie miejmy złudzeń. Po 89 roku kolejne wywodzące się z jedynie słusznej opcji władze z małymi przerywnikami skutecznie uwłaszczały się na majątku narodowym wypracowanym przez pokolenia Polaków. Hipokryzja i obłuda za parawanem społecznego ruchu "Solidarność" doprowadziła to wypaczenia idei sprawiedliwości społecznej oraz upodmiotowienia człowieka. Jak żyje przeciętny Polak nie muszę pisać, każdy to widzi. Dla młodych ludzi spoza tzw. nomenklatury perspektywy godnego życia są co raz gorsze. Przecież nie wszyscy są w stanie wyjechać za granicę. Niedawno czytałem gdzieś że pewien "biznesmen" płacił pracownikom 2 zł za godzinę pracy. Jak można żyć za takie pieniądze, to można i przetrwać i bez nich. Jakim cudem np. ludzie we Francji zarabiają 3-4 razy więcej przy tych samych cenach w sklepach. Powstańmy z kolan i żądajmy wyższych płac. Ja rozumiem że jak ktoś założył firmę, to jest od nas mądrzejszy, ale powinna być gdzieś jakaś granica od której zaczynamy się dzielić z pracownikami wypracowanymi przez nich dobrem. Przecież kto będzie nabywcą jak nie będziemy mieć pieniędzy. Traktują nas tak bo im na to pozwalamy. Bo drżymy co będzie jutro gdybyśmy się sprzeciwili i zrezygnowali z tej jałmużny. A władza, no cóż - pokazuje nam jakąś wirtualną średnią brutto. My z brutta nie żyjemy. Najwyższy czas to zmienić. Idźmy na wybory i głosujmy, wyciągajmy wnioski z dotychczasowego rządzenia a nie z mediów. Media nie koniecznie mają z nami zbieżne interesy. Pamiętajcie o tym . Bierność obywatelska nas zniszczy. A nasze dzieci i wnuki nam tego nie wybaczą.

Grześ 15.12.2013 12:03
słuszna racja że można znależć taką pracę ale trzeba mieć plecy i poparcie odpowiednich wpływowych osób, tutaj wiedza i znajomość kilku języków obcych nie ma wogóle znaczenia, liczą się tylko znajomości.

15.12.2013 08:15
W Tomaszowie można znaleśc pracę za normalne pieniądze mam na myśli stawkę około 13 zł brutto oraz z pełną rejestracją ...

Pytający. 15.12.2013 00:58
Sralis mazgalis,to chore Vip społeczeństwo kreuje Tomaszowskie realia a biznesmen z prawdziwego zdarzenia zawsze zadba o pracownika,co innego nowobogaccy ci najlepiej 1 zł brutto by płacili tylko czemu oni za kilka tysięcy pracują!!!co szkoda im kilka zł dla sumiennego pracownika.Apropos panie morderatorze mój wpis 216 kogoś dotknął???Wyrazy współczucia dla pana za brak poszanowania prawdy.

Grześ 14.12.2013 18:57
ho ho, dzisiaj jak już ktoś ma 5 pln na godzinę to już jest szczęściarzem, niestety w większości firm naszego miasta pracodacy nie chcą przekroczyć tej magicznej cyfry 5 pln, i tym samym nakręcają obraz nędzy i rozpaczy mieszkańcom wciąż jeszcze dużego Tomaszowa.

Pytający. 12.12.2013 22:25
Pytanie: 1) czy to prawda że w tym Salonie Mięsnym proponują 2 zł na godzinę przy zmywaku? 2) kto tam pracuje na umowę choćby śmieciową???

pokorna 12.12.2013 22:39
skoro wszystko wiesz to po co pytasz a żyć trzeba!

Pytający. 12.12.2013 22:53
Bo poszukuję legalnej pracy abym mógł z opłaconych składek wspierać nasz biedny kraj i rozkoszować się pokaźną emeryturką np na Wyspach Kanaryjskich....

Pytający. 13.12.2013 23:00
Pytanie do Tomaszowskich Biznesmenów"czy to nie kicha mieć kolegę który żeruje na najbiedniejszych dając im 2 zł na godzinę!!!To żul z pod Kauflandu jest w stanie więcej dać temu biednemu Harleyowcowi jako dar serca niż on pracownikowi który pracuje na niego i jego wymalowaną damulkę z różnicy między wypłacanymi 2 zł a kwotą łącznie ze składką Zus którą powinien za nią odprowadzić,wstyd,chańba ale to nasi zasrasmeni .TM.

m 11.12.2013 16:41
ciekawe... niech każdy napisze źródło (skąd wie o temacie). Może dojdziemy do osoby/firmy, która rozgłośnia sprawę w mieście. Przecież to nic strasznego zapytać jednego z dwóch najbardziej zainteresowanych (właściciel i plotkarz) dlaczego właściciel nadal jest na wolności a firma nadal działa. Gdyby były minimalne dowody na to co tu piszą to sanepid zamknął by wszystkie punkty jednocześnie...

tomaszowiak 08.12.2013 07:58
temat Deko Smaku tak popularny jak jego wyroby, ilość wpisów chyba rekordowa.

Jadzia 05.12.2013 17:51
czy ktoś wie? dlaczego zniknęły listy gończe z drzwi salonów mięsnych DekoSmaku, czy znaleziono już tego złoczyńcę z długim ozorem?

bezstronność dziennikarza ??? 05.12.2013 15:38
List gończy znikł z drzwi salonu mięsnego ale skan artykułu "Deko smaku ,tona plotki "nie.

smakosz 04.12.2013 09:55
załóżmy KLUB FANÓW ,,DEKO SMAKU", zobaczycie jaką popularnością cieszą się te wyroby i nie będzie biadolenia z utyskiwaniem bo nawet nie wiem na co.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama