Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 12:48
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Efekt niszczenia rynku

Nie najlepsze wiadomości dochodzą do nas z rynku pracy. Liczba osób bezrobotnych, zarejestrowanych w tomaszowskim PUP, wyniosła na koniec czerwca tego roku 7827. Jest to o dwieście więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Podobna sytuacja ma miejsce w całej Polsce. W niektórych powiatach stopa bezrobocia przekracza nawet 30%. Polska „zielona wyspa” zaczyna przybierać mocno zgniły kolor i wydawać zdecydowanie nieświeży zapach.

Stan polskiej gospodarki jest katastrofalny. Do tej pory koniunktura delikatnie podtrzymywana jest przez wpompowywane w nią unijne fundusze oraz związane z nimi rosnące lawinowo zadłużenie sektora jednostek finansów publicznych. O tym, że inwestujemy ponad poziom na jaki nas stać, politycy milczą. Dominuje przekaz „propagandy sukcesu”, niczym w najlepszych latach PRL-u. Tymczasem każde 1 EURO dotacji generuje podobny poziom długu publicznego. Dodatkowo większość finansowanych z dotacji inwestycji, to obiekty generujące kolejne koszty, liczone w skali kraju w miliardach złotych.

 

Nie chodzi oczywiście o to, by nie inwestować w obiekty użyteczności publicznej, jak baseny, boiska, muzea, teatry itd. Rzecz jednak w tym, że tego typu transferowanie funduszy przynosi złudny efekt ekonomiczny w krótkim okresie czasu. Należy więc myśleć w sposób perspektywiczny i zanim zostanie wybudowany obiekt, który będzie wymagał co roku „kosmicznych” dopłat, warto zastanowić się na źródłem jego finansowania. Oczywiście jest ono tylko jedno: obciążenia podatkowe obywateli i przedsiębiorstw. Wzrost stawek podatkowych jest efektem wzrostu wydatków poszczególnych budżetów, od najmniejszej gminy poczynając na budżecie całego kraju kończąc. Czy tak powinna wyglądać polityka fiskalna 40 milionowego, europejskiego, państwa?

 

Wygląda ona w ten sposób, ponieważ tak właśnie jest najprościej. Jednak ten sposób myślenia już dzisiaj doprowadził nas na krawędź przepaści. Dzięki urzędniczemu myśleniu, miliony Polaków, zamiast zyskiwać na otwartych funduszach emerytalnych, z każdym miesiącem tracą swoje pieniądze, a poziom odsetek oferowanych przez tzw. fundusze gwarantowane znajduje się poniżej oprocentowania jakichkolwiek lokat w najbardziej nawet pazernym banku.

 

O co w takim razie chodzi? O to, że na przestrzeni minionych dwudziestu lat, sukcesywnie niszczono w Polsce wewnętrzny rynek zbytu oraz, co było tego efektem, rynek pracy. Zapomniano, że liberalizm, może mieć różne oblicza i nie musi wykluczać ochrony rodzimej gospodarki.

 

W dzisiejszym felietonie, opublikowanym na portalu NaTemat, zauważył tę prawidłowość także Janusz Palikot. O ile rzadko zgadzam się z panem posłem, uważając go za wyjątkowego populistę, to jednak trudno nie przytaknąć kontrowersyjnemu parlamentarzyście, kiedy twierdzi on, że najwyższa pora (a może ostatnia chwila) by zadbać o kapitał ludzki, jakim w naszym kraju dysponujemy. - Zwiększenie popytu zależy od wzrostu dochodów ludności i rozwoju inwestycji -  pisze słusznie poseł, dodając w dalszej części, że gdyby 1,5-2 mln bezrobotnych pracowało to np. w ciągu pięciu lat, nasz PKB wzrósłby dodatkowo, zwiększyłby się popyt i zapotrzebowanie na produkcję, a w rezultacie - również dochody firm byłyby większe.

 

Idealnie tę prawidłowość widać na przykładzie Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie na początku lat 90-tych kwitła przedsiębiorczość, powstały nowe firmy, rozwijał się handel i usługi. W mieście czuło się energię, której dzisiaj brakuje. Dla przykładu, nie funkcjonuje już ani jedna spośród kilkudziesięciu działających w mieście i okolicach szwalni, a szwaczka przestała być u nas zawodem deficytowym. - Nie mogło być inaczej, skoro surowiec do produkcji jest obecnie droższy, niż gotowa odzież masowo importowana z Chin - mówi jeden z właścicieli, ówczesnych szwalni. - Interes trzeba było zamknąć a maszyny poszły na złom, bo nikt nie był zainteresowany ich zakupem.

Podobnie sprawa przedstawia się w innych miastach województwa. W co drugim domu  w Koluszkach szyto: koszule, spodnie, kurtki. W każdej manufakturze pracowało od kilku do kilkunastu osób. Rozwijały się też firmy kooperujące.

 

- Największa ilość małych i średnich firm lokuje się w handlu detalicznym - pisze Janusz Palikot. - Tu szczególna rola przypada samorządom, które jednak w większości stają po stronie wielkich międzynarodowych korporacji handlowych, przeciwko lokalnym kupcom. Jednocześnie system podatkowy oparty na zwalnianiu korporacji z podatków, każe drobnym firmom handlowym konkurować z gigantami na dyskryminacyjnych warunkach. Rugowaniu rodzimego handlu detalicznego służy również polityka samorządów polegająca na stosowaniu wyśrubowanych opłat targowych i czynszowych, którym te małe firmy nie są w stanie sprostać.  

 

Zabawne, ale dokładnie to samo, piszący te słowa, próbował wyjaśniać już ponad 10 lat temu tomaszowskim radnym, jako ówczesny prezes Stowarzyszenia Pracodawców na Rzecz Rozwoju Miasta i Regionu. Nasi radni, w większości urzędnicy i nauczyciele patrzyli wówczas na mnie z szeroko otwartymi oczyma, nie rozumiejąc kompletnie, o czym do nich mówię.

 

Ciekawe jest również to, że wiele osób, dyktaturę handlowych gigantów postrzega jako symbol postępu a nie upadku polskiej gospodarki. Rzecz jednak w tym, że ten uproszczony sposób myślenia może być uzasadniony u przeciętnego Kowalskiego, cierpiącego na braki w edukacji, nie mającego bladego pojęcia o mechanizmach rynkowych, dla którego najważniejszym jest kupić tanio, nie ważne z jakimi konsekwencjami dla niego samego. Od władz samorządowych i krajowych, powinniśmy oczekiwać czegoś więcej.

 

Z jednym, z panem Januszem Palikotem się nie zgadzam. Twierdzi on bowiem, że w Polsce potrzebne są ulgi inwestycyjne dla przedsiębiorców. Moim zdaniem, o wiele bardziej stymulującym rozwój jest stabilny system fiskalny, z niskimi stawkami podatków i właśnie wszelkiego rodzaju ulg pozbawiony.

 

 

VI  2011

VI 2012

Zarejestrowani bezrobotni według wybranych kategorii:

Ogółem:

7629

7827

Kobiety:

3768

3643

Zamieszkali na wsi:

3042

3110

Niepełnosprawni:

589

585

Z prawem do zasiłku:

1293

1411

Długotrwale bezrobotni:

3754

3736

W okresie do 12 m-cy od dnia ukończenia nauki:

227

179

Bez kwalifikacji zawodowych:

1802

2099

Do 25 roku życia:

1354

1340

Powyżej 50 roku życia:

1806

1879

Którzy ukończyli szkołę wyższą do 27 roku życia:

89

72

Fluktuacja

"Napływ" w miesiącu:

728

675

"Odpływ" w miesiącu:

922

804

Podjęcia pracy

w miesiącu:

418

449

Niepotwierdzenie gotowości do pracy (wyłączenia)

w miesiącu:

197

170

Miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej

w miesiącu:

91

149

na koniec miesiąca:

15

13

Stopa bezrobocia

powiat tomaszowski

16,5 %

 

Polska

11,9 %

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

aga21194 18.08.2012 09:32
Po pierwsze : likwidujemy urząd pracy,pomoc społeczną i wprowadzamy comiesięczny zasiłek w wysokości 500 zł.Państwo oszczędza na tym 6 miliardów zł.rocznie.Brak potrzeby utrzymania armii urzędników,budynków ,podatków i całej tej administracji daje nam takie wielkie oszczędności.Wilk syty i owca cała. Po drugie: likwidujemy podatek dochodowy PIT i podnosimy podatek Vat z 23% do 32%.Państwo oszczędza na tym 9 miliardów zł rocznie.Możemy śmiało zwolnić 40% pracowników US.Za jednym zamachem likwidujemy szarą strefę i mamy opodatkowanych księży jak również oszczędności z zlikwidowanej zbędnej biurokracji. Po trzecie : prywatyzujemy wszystkie państwowe przedsiębiorstwa bo państwowe to niczyje. Po czwarte :likwidacja agencji rządowych ( ciepłe posadki dla polityków i ich rodzin ) Proste ? pewnie że proste!.Tylko komu na tym zależy ?.Polska to tylko slogan.

Rysiu 10.08.2012 16:18
he he, dobre! na bałorussi przynajmniej mają pracę a u nas gdyby nie rentka babki czy matki to stałbym sie żulem, czy jaskiniowcem he he

kiki 10.08.2012 12:40
@17...weteran,ONI sami się ukarali bo zainteresowanie portalem diametralnie spadło. Narzucanie formy dyskusji,tak jak to czyni stały komentarz nr.1 dyżurnego cenzora redakcji świadczy i o uprawianiu urbanowskiej skali kłamstwa z okresu PRL- u na niby niezależnym portalu. Boją się prawdy i krytyki społecznej więc na siłę próbują opini publicznej zamknąć usta. Nie przypuszczałam,że z tak dobrze zapowiadającego się naszego portalu stanie sie on "onych",mając tu na myśli potomków ormowców,komuchów żydobolszewi. Baj,baj...to już nie ten sam portal i kraj.

Z.G. 09.08.2012 23:29
A kto jak nie Polikot był członkiem POpaprańców.Teraz głupa udaje i nadal popiera rząd Tuska ,tylko pod szyldem swojej partii.A prezydent B.Komorowski uważa Palikota za przyjaciela.Może Palikot najpierw uderzy się w swoje piersi i przyzna,że to on także przyczynił się do klęski Polski.

weteran 09.08.2012 21:42
reasumując/ zostaliśmy jako blogerzy ukarani, za krytykę władzy za marazm i upadek naszego miasta za wszystko co nie cieszy jak w Koreańskiej Republice Ludowo Demokratycznej czy bratniej Białorusi.

Tomaszowienka 09.08.2012 21:21
Wiecie państwo - kultura osobista człowieka to cecha wrodzona i nie można się jej nauczyć lub jej nabyć. I Czy pod pseudonimem, nickiem czy prawdziwym nazwiskiem zawsze można ja odczytać

socjolog 09.08.2012 20:54
do 13 i 14- W państwie gdzie nikt nie może czuć się bezpiecznie, nie warto ryzykować własną twarzą. Słowa krytyki ukazują prawdę i powinny stanowić bodziec do lepszego działania władzy dla naszego wspólnego dobra.

Multi99 09.08.2012 20:12
Mariusz nie łapiesz??? Anonimowo łatwiej ublizac i wysmiewac sie z cudzych wpisów i poglądów!!!!! Jak to robią nie którzy a juź oficjalnie hmm trzeba odrobine kultury i szacunku wykazac a to boli niektórych . pozdrawiam

09.08.2012 18:33
A co stoi na przeszkodzie, by i teraz komentować, dyskutować i krytykować?

debeciara 09.08.2012 13:11
a w ogóle to jaki porządeczek na portalu, od czasu kiedy trzeba logować się na Facebooku żeby coś napisać... zniknęły słowa krytyki dla władzy a nieliczne wpisy są słodziutkie jak wata cukrowa... Ot nasza demokracya, vivat panowie!

debeciara 09.08.2012 13:07
linia dużych prędkości będzie zbawieniem dla Tomaszowa! praca w W-wie to marzenie tysięcy bezrobotnych tomaszowian! a jaki biznes dla kolei...

krzychu 09.08.2012 09:12
popieram kolej dużych prędkości! z mety kupuje bilet miesięczny :)

zaglask 02.08.2012 14:34
a prezydent ma sie dobrze nieudacznik trwoni nasze podatki jedyne co mu wychodzi to ukladanie z bezradnymi potrafil pogodzic przy wspolnym korytku PISOWCOW I czerwonych BRAWO Takich ludzikow nam potrzeba na sejmowych Lawach bylby spokoj w kraju Zagozdon do Warszawy

Sylvia 26.07.2012 13:06
dajmy Tomaszowowi linię kolejową dużych prędkości, mieszkańcy znajdą pracę w Łodzi czy W-wie i problem bezrobocia w mieście będzie załatwiony...

bełchatowianka 26.07.2012 12:14
biedniutka mieścinka ten Tomaszów!, nawet nie mają marketu z prawdziwego zdarzenia a nie wspomnę już o Galerii Handlowej

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama