Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 00:25
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Nie tylko "łowcy skór". Ludzie traktowani gorzej od zwierząt

Nie będę nikogo przepraszał za to, że poniższy felieton ma mocno emocjonalny charakter. Po kilkugodzinnym namyśle usunąłem z niego jednak wszystkie (liczne) wulgaryzmy. Jeśli jednak tekst Was poruszy, możecie bezproblemowo dodawać własne siarczyste epitety. W dowolnej chwili i w jakich chcecie miejscach. Mogą być także pod moim adresem, bo przyznam, że czuję się bezsilny i współodpowiedzialny. Będzie o szpitalu, znieczulicy, głupocie i... łowcach skór.

Szpital.... Ileż to już napisano słów o tomaszowskiej lecznicy przy ulicy noszącej dumne imię Jana Pawła II? Zarówno tych dobrych, jak i tych złych. Oczywiście politycy zarządzający powiatem bardziej lubią te dobre, jak ognia unikają natomiast tych złych. Fora internetowe jednak tętnią tymi właśnie drugimi. Ale nie tylko internet.

Do naszej firmy przychodzą każdego dnia dziesiątki osób. Każda z nich to dla nas przede wszystkim człowiek, ale też osobna historia, osobne ludzkie nieszczęście, ludzka krzywda i żal. Łzy i ból. Każdego dnia słuchamy skarg, staramy się pomóc, ale często bezradnie rozkładamy ręce. Dzisiaj jedna zaprzyjaźniona ze mną pielęgniarka płakała przez kilka godzin a później nakrzyczała na mnie mówiąc: zrób coś z tym! Tylko co ja mam zrobić? W tym tygodniu nosiłem się z zamiarem rezygnacji z przewodniczenia komisji. Po dwóch dniach mi przeszło, ale złość pozostała. 

Zacznę od samej góry. Dlaczego? Ponieważ uważam, że cały problem z tomaszowskim szpitalem leży w braku zarządzania pionowego. Powiem wprost: jeśli ktoś myśli, że szpital jest wyłącznie problemem jego Prezesa i że to tylko on odpowida za to, co się w nim dzieje, to się grubo myli. Taka sama odpowiedzialność leży po stronie Starosty, Zarządu Powiatu i radnych!. Tak, to również nasza odpowiedzialność. Tymczasem mam wrażenie, że na tym by zmieniać szpital na taki, by był naszą pozytywną wizytówką zależy tylko mnie i Piotrkowi Kagankiewiczowi. Pozostali radni mają TCZ w głębokim poważaniu. Nie wierzycie? Posłuchajcie relacji z sesji.

Zawsze chętni, by przeciąć wstęgę, kiedy kupione są nowe karetki (widzieliście te tłumy), kiedy przychodzi do decydowania i rozmowy o sprawach ważnych nagle nabierają wody w usta. Nikt nie ma nic do powiedzenia. Generalnie drugą już kadencję widzę, że główna aktywność samorządowców skupia się wyłącznie na wykonywaniu fragmentów dróg i chodników. Ludzie! Mamy ponad 100 tysięcy mieszkańców, którzy mają prawo do własciwej opieki medycznej! Ona powinna być priorytetem. Przekonacie się jak to ważne, kiedy Wasza córka, żona lub babcia trafią do szpitala i... umrą... żaden kawałek betonu na drodze do lasu życia im nie uratuje. Nie chodzi o to, żeby drogami się nie interesować, bo sam też to robię, ale nie może być to sensem i celem bycia radnym. Noż k.... nie o to przecież chodzi. 

Podobnie rzecz ma się z Zarządem Powiatu. Zdjęcia, "słit focie" z Pałacu Prezydenckiego, wycieczki, pielgrzymki, festyny i inne głupoty. Poza Michałem Czechowiczem, to ja nawet nie wiem, czy inni członkowie Zarządu wiedzą, jakie oddziały są w naszym szpitalu. Cieszy tylko, że Mariusz Węgrzynowski zrozumiał potrzebę dofinansowania i dosprzętowienia placówki. Chwała mu za to. Ale sprzęt i uroczyste pokropienie go kropidłem, to jeszcze nie wszystko. Nawet najlepsze urządzenia nie zastąpią ludzkiego serca. Bo bez serca nie ma zaangażowania w pracę. Zapytajcie naszych pacjentów, jak są u nas traktowani, to pojmiecie różnice. To z jednej strony predyspozycje samych pracowników, a z drugiej wymogów, jakie stawiają szefowie i wymaganie jakiś konkretnych standardów.

Przejdźmy teraz do Prezesa, który jest następnym szczeblem tej zarządczej drabiny. W Tomaszowie Mazowieckim nawet najlepszy Prezes nie da rady. Akurat Wiesława Chudzika mimo początkowych wątpliwości oceniam nienajgorzej. Ale i on musi zderzać się z murem. Jakiego rodzaju? Politycznego - towarzyskiego. U nas zawsze ktoś kogoś ochrania, ktoś stoi za czyimiś plecami i robi sobie z nich tarczę. Nic więc dziwnego, że tajemnicą poliszynela jest, że szarą eminencją szpitala tomaszowskiego jest obecnie największy szpitalny łapówkarz. Tak sie mowi na szpitalnych korytarzach, po których spaceruje każdego dnia. Potrzebny tu jak widać nie tylko prezes ale i starosta posiadający... jaja

Tu każdy ma jakieś interesy i prowadzi jakiś dziwaczny biznes. Oddziały szpitalne ukierunkowane są na obsługę pacjentów z prywatnych gabinetów. Ludzie to widzą. Niech mi ktoś powie, w jaki sposób ma dyscyplinować pielęgniarki ordynator, o którym wszyscy wiedzą, że  każdego dnia robi lewizny i potrafi się pochwalić tym, że "samo to że babcia da koperte, powoduje, że lepiej sama z siebie się poczuje". Dramat. Niedawno trafił do nas pacjent z wyłonioną stomią (do tego za chwilę jeszcze wrócę). Opowiadał, że jeden z lekarzy zdziwił się, że ma być operowany właśnie przez niego, bo człowieka nie znał. Kiedy kilka miesięcy temu poprosiłem o dane dotyczące pacjentów, by dokonać ich uszeregowania geograficznego, okazało się, że ich uzyskanie wymaga dużej ilości pracy. Cholera. No przecież to podstawowe dane o charakterze statycznym. Powinny bć dostępne od ręki w "metorgu". 

Nie chodzi zresztą o samych lekarzy czy ordynatorów. Tu ktoś chce być prezesem, ktoś inny kierownikiem. Zamiast sobie to wypracować, kopie dołki. Teraz jeden z lekarzy z SOR-u, jak słyszę, domaga się usunięcia Dawida Budnego. Wcześniej inny lekarz opowiadał mi, że tamten doktor lubi o sobie opowiadać, że jest "wyrokowcem". Zresztą doktor to najprawdopodbniej jedynie narzędzie, bo stołkiem Budnego być może zainteresowany jest ktoś inny.  No szok po prostu. Chcecie wiedzieć, co myślą ratownicy medyczni o wyrzuceniu Budnego? Jak macie jakiegoś znajomego poproście, by powklejał Wam trochę screenów z zamknietych grup na FB. Mnie znają, więc czasem podsyłają (przepraszam, miało to być tajemnicą). 

Wcześniej ktoś wymyślił, że pozbędzie się lekarzy - konsorcjum z interny. Zgodnie z umową mieliśmy zapewnioną obsługę oddziału jeszcze przez dwa lata. Przegoniono więc dr Słomkę i jego zespół. W Tomaszowie ekipa była zła i ponoć zbyt dużo zarabiała. Za to w szpitalu klinicznym im. Barlickiego lekarze zostali przyjęci z otwartymi ramionami. Super! Komu przeszkadzała młoda ekipa z ambicjami? Może właśnie jakimś ludziom, którzy mieli w tym interes, by się zespołu pozbyć. Miałem okazję niejednokrotnie słuchać jak doktor Miłosz rozmawia z pacjentami i członkami ich rodzin na korytarzu. Daję słowo, że chciałbym na swojej drodze spotykać samych tak życzliwych ludzi. 


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Z żółtaczką. 13.09.2019 11:18
Jeszcze większy problem jest na oddziale obserwacyjno zakaźnym tu personel razem z lekarzami kradnie papierosy i zapalniczki chorym tłumacząc się zakazem palenia.Gdzie prawo pacjenta gdzie prawo posiadania własnych rzeczy. Gbura i chamstwo ibrak poszanowania pacjęta.

ktos 01.09.2019 11:30
Nawiązując do sytuacji szpitala która ponoć jest katastroficzna i na nic nie ma pieniędzy.Chcę zadać pytanie Panu Prezesowi.Jak to dzieje że dla personelu brak jest środków natomiast przyjmuje Pan całą rzeszę stażystów.Nie byłoby w tym nic dziwnego bo stażystów oplaca Biuro Pracy.Problem w tym że po skończonym stażu większość otrzymuje etat.Czy ktoś to kontroluje??.Oczywiście że nie bo co druga osoba to po ciotek miłościwie panujących.

Porypane npl 29.08.2019 22:01
Npl w tcz to jakaś porażka za każdym razem gdy trafiam tam z dzieckiem zostaje odesłany z niczym hit 3 dni gorączki powyżej 38 stopni, kaszel i dreszcze to zbyt krótki wywiad , ci lekarze w większości patrzą się na człowieka jak na debila ze wogole po co tu przyszedł. Po co ta npl wogole istnieje jak dzień czy dwa dni później lekarz rodzinny stwierdza ewidentne zapalenie płuc/gardła/oskrzeli czy szkarlatynę ...

? 29.08.2019 22:30
Wszystko na raz.

Taka ja 21.08.2019 08:50
kilka lat temu miałam "przyjemność" leżeć na tomaszowskiej ortopedii po wypadku komunikacyjnym. Opatrunek na nodze z izby przyjęć został zmieniony po trzech dniach po awanturze od mojej mamy. Żadnych badań nie miałam zrobionych (a rana na nodze była dosyć konkretna) bo był strup i uznali że rana się goi. Po paru dniach zostałam wypisana do domu. Po jakimś tygodniu od wypisu strup na nodze odpadł (całe szczęście!) i okazało się że w ranie była gangrena!! Od razu udałam sie do lekarza poz gdzie dostałam skierowanie do chirurga. Od razu udałam sie do poradni chirurgicznej gdzie chirurg najpierw na mnie nakrzyczał że doprowadziłam nogę do takiego stanu (ciekawe ze w ciagu kilku godzin martwica byla na cala szerokość rany czyli ok 10 cm i jakieś 2 cm głęboko) i stwierdził że on nic nie zrobi bo już kończy zmianę. Zaczekałam do popołudniowej zmiany i drugi chirurg najpierw wyczyścił dokładnie ranę (chwała mu za to) następnie obejrzał wypis i rozpytał mnie jak to dokladnie było i stwierdził, że jest to niemożliwe żeby rana przez kilka godzin aż tak została zainfekowana...

x 20.08.2019 22:38
Panie Mariuszu, to że jakaś lekarka Pana znała nie oznacza wcale że pacjenci muszą Pana znać. Mogli czuć się najzwyczajniej skrępowani Pana spacerem wieczorową porą po oddziale. Bez obrazy, ale też bym Pana poprosił o wizytę w innych godzinach. Pozdrawiam

McMarek 07.09.2019 09:37
A niby dlaczego??????????????

J 19.08.2019 21:43
Dobra robota przed kolejnymi wyborami. Co do tej pory Pan zrobił? Nic oprócz napchania swoich kieszeni jak to robią wszyscy. Raczej szpiatl nie służy do spacerowania i zaglądania gdzie się Panu podoba. Szkoda,ze doktor z neurologii nie wezwała policji. Tyle lat siedzenia w komisji i jakoś nie widać zmian. A jak pacjent pójdzie z nastawieniem na.oddział tak będzie traktowany. Nikt do chamskiego i wulgarnego pacjenta nie będzie obchodził sie jak z jajkiem. Ja lezalam na kilku i nie narzekam. Fachowa pomoc. Lekarze jak i pielęgniarki z podejściem. Co do pielęgniarki z POZ,pacjent ma też rodzinę. Wszyscy uważają pielęgniarki za woły robocze. To też ludzie,one też mają rodziny i swoje problemy. Każdy ma.prawo godnie zjeść posiłek,nawet między zmianą pacjentowi pampersa a pobraniem krwi. Szanujmy będziemy szanowani. Prezesa wybiera starosta,któremu zależy na dorobieniu się. Co za różnica ten czy ten.

Mocno pojechane i brzmi wiarygodnie 20.08.2019 03:39
To mocny (i nie moj), glos w dyskusji Panie Redaltorze. Ustosunkuje sie Pan?

MS 20.08.2019 08:34
Poważnie uważasz, że powinienem na te brednie odpowiadać? Ani to mądre, ani jak piszesz mocne, ani poważne. Wiarygodne? Ech, jak ktoś pisze wiele komentarzy udając różne osoby, mając na celu odwócenie uwagi od istoty problemu i wszędzie widzi politykę, to jest to twoim zdaniem wiarygodne? Nie wdaję się w dyskuję z trollami. No może czasem z tobą lekko popolemizuje

B.Zwarra 20.08.2019 13:15
I nawet Ci podlajkowalem ;)) Z tym "J" to nie ja.

Pawełek 24.08.2019 21:56
Ostatnie zdanie odnośnie prezesa w 100% prawdziwe... i realistyczne teraz i poprzednio.

... 19.08.2019 20:53
Po pierwsze jako redaktor piszący felietony należałoby chyba lepiej skupić się na stylistyce i prawidłowym zestawieniu liter tworzących słowo. Po drugie - uważam, że osoba nie będąca ekspertem w danej dziedzinie nie ma prawa oceniać postępowania innych osób, które posiadają kwalifikacje, aby pełnić konkretną rolę w służbie zdrowia. Czy nie więcej korzyści wszyscy odnieśliby gdyby każdy koncentrował się na tym co do niego należy? Szpitala nie uzdrowią oszczerstwa rzucane na jego pracowników (mogę tak powiedzieć jako osoba znająca sytuację ze znacznie bardziej obiektywnej strony niż pan redaktor). Proszę przyjść na oddział rano kiedy te same pielęgniarki ścielą łóżka i myją chorych, o których nikt inny nie zadba. To zawsze są czyjeś matki, babcie czy dziadkowie. A nie wytykać im, że w pracy odważą się jeść śniadanie. Nikt nie wytyka radnym, że podczas sesji rady miasta pogryzają ciasteczka, łamiąc zasady szacunku dla osób, które w tym czasie przemawiają. Patrzmy obiektywnie, jeśli w ogóle uważamy się za kompetentnych do wypowiadania na dany temat. Natomiast jako przedstawiciel władzy politycznej w tym mieście mógłby Pan osiągnąć więcej budując i walcząc o kwestie leżące w Pana zakresie obowiązków niż oceniając niesprawiedliwie pracę innych i burząc to co z takim trudem jest wznoszone. Na pewno nie pomoże to zmniejszyć deficyt personelu pielęgniarskiego... Czytając ten "felieton" chyba każdej osobie związanej z jakimkolwiek zawodem medycznym odechciewa się robić coś "więcej". Kolejnym aspektem jest przedstawianie nieprawidłowych danych w tak "obiektywnym" artykule - 164 to jednak nie 200, chyba że wszystko będziemy zaokrąglać do setek... Może warto najpierw uświadomić sobie własne błędy i niedociągnięcia, a nie tłumaczyć ich wyszukiwaniem cudzych potknięć (w dziedzinie, w której nie ma Pan chyba wystarczających kompetencji). Dziwnym zbiegiem okoliczności artykuł pojawia się w czasie zbliżających się wyborów, po tym jak w czasie ostatniej kadencji nic się w tej kwestii nie zmieniło. Ale chyba to z łatwością zauważy każdy bardziej spostrzegawczy czytelnik.

Nilu 20.08.2019 10:57
Pielęgniarki wykonują swoją pracę, mają za nią wynagrodzenie i to jest takie dziwne? To świadczy o tym jak chory jest ten szpital.

@Nilu 20.08.2019 13:16
Sam jestes chory.

Anna 20.08.2019 16:22
Farsa, w skrócie my się znamy i nawet jak lecimy sobie w kulki, to wy sie nie wpieprzajcie. Każdy ma prawo oceniać pracę personelu, zwaszcza wtedy, kiedy odbiega ona od przyjętych norm. To jest jednostka powiatowa, a nie prywatny folwark tam zatrudnionych. I to powielające się haslo obronne - artykul przed wyborami - proszę zerknąć w kalendarz - ciągle jesteśmy przed jakimiś wyborami, czyli co - przed wyborami sza, bo a nuż komuś zaszkodzi???? Wystarczy robić SWOJE DOBRZE i wtedy żaden artykul nie zaszkodzi.

x 20.08.2019 22:28
Zasłanianie się kwalifikacjami, heheheh A jakie trzeba mieć kwalifikacje żeby być dobrym człowiekiem?

Zrozpaczony 19.08.2019 19:54
Tego szpitala sie nie uda naprawic bo rządzić chcą wszyscy .miasto powiat i poszczególni lekarze. D9 tego problemy systenu i masa najemnikow z łodzi którym zalezy na kasie i spokoju.

@Zrozpaczony 20.08.2019 13:17
Nie przesadzaj

pracownik szpitala 19.08.2019 17:05
uważnie czytam i cieszę się bo temat jest tak ważny i w większości poważnie komentowany , ale z drugiej strony może trochę pomyj na radnych tych miejskich i powiatowych -mam wrażenie bo znam osobiście niektórych - wybrali mnie to fajnie odwalę sesje i komisje odbiorę kasę i jestem zadowolony- myśli i planuje za mnie pan prezydent lub pan starosta a ja sobie posłucham i zagłosuję tak jak sobie życzą .Kompletna klapa! To nie tak-oby was już nikt więcej nie wybrał. Mam prawo tak napisać bo byłem radnym jednej kadencji oraz członkiem komisji zdrowia. Za naszych czasów nastąpiła prywatyzacja podstawowej opieki , która do dzisiaj funkcjonuje .Apeluję o aktywność i pomyślunek!!!

Tak wyglada Polska! 19.08.2019 12:32
Wejdzcie na Wykop i wrzućcie tam do wyszukiwarki: ”Piotr Woźniak-Starak pasierb-bananeka potentata farmaceutycznego (Polpharma), po pijaku nocą hałasował motorówką ludziom odpoczywającym na Mazurach. Ale Bóg go pokarał” Tu są pieniądze, ktore powiny być w polskich szpitalach. #postkomunizm Na Wykop bo masa w dechę komentarzy. Jeszcze mało moderują. Ludzie na Wykopie pomogli ostatnio schwytać plebs, który napdał na taksówkarza Wawa Taxi przykładając mu nóż do gardła. Dziadek pewnie ma traume do dziś :( A chciał tylko swoim passatem z 98 pracować. Tych młodych wychowała tzw. wolna Polska. Wychowały gimnazja. Pseudoedukacja!

WuPe 19.08.2019 10:19
Kiedyś byłem świadkiem jak starszy półprzytomny pan siedzący na wózku miał trafić z izby przyjęć na zakaźny. Na prośbę pielegniarki o przewiezienie karetką młody ratownik medyczny rzekł: ,,ja go nie będe woził, niech se przefrunie" i wyszedł z poczekalni.

x 20.08.2019 22:30
Być może nie należało to do jego kompetencji, co nie zmienia faktu iż forma odpowiedzi żałosna.

Pacjent 19.08.2019 01:15
Dobrze że poruszył Pan temat szpitala tam nie dzieje się dobrze i wiele osob o tym wie...to jest panstwo w panstwie niestety...i pomijajac juz braki kadrowe rozumiem to jest problem to braku empatii, szacunku i traktowanie ludzi czasem naprawde gorzej niż zwierzęta nie da sie wytłumaczyć...Znam wiele przypadkow z naszego szpitala ktore wołają o pomste do Nieba...sama wiele razy tez mialam przyjemność w zwiazku z chorobami moich bliskich miec kontakt zarowno z lekarzami jak i pielegniarkami..co niejednokrotnie nie bylo przyjemne. Ktos moze mowic ze jestem roszczeniowa i to jego sprawa ale uwazam, ze jezeli jest sie lekarzem to podstawową wartością powinno byc zycie ludzkie..a w tym szpitalu tak nie jest.Widzialam jak traktuje sie alkoholików(co mimo wszystko jest chorobą),ludzi starszych czy tez schorowanych ale tez rodziny pacjentów. I owszem zgadzam sie z tym ze niektórzy bliscy potrafią grubo przesadzić ale w wielu przypadkach to nie rodziny są winnetylko lekarze i personel...Najbardziej bolesny jest fakt że mimo iż personel jest wykształcony to kieruje wlasnym ego czyli ja tu rządzę a nie dobrem pacjenta czy tez chęcią wyleczenia go niestety...Moja mama bedac w tym szpitalu wyszla z rozpoznaniami kompletnie bzdurnymi i wyssanymi chyba z palca...tata z racji tego iz był alkoholikiem i jest po amputacji 2 kończyn ma przyklejoną juz do czoła nalepkę "pijak i do wykończenia" a syn w wieku 6 tyg z poziomem bilirubiny 27.1 i nikt przy wypisie nie poinformował nas że dziecko powinno byc pod opieką specjalistów i wyszedl z zapaleniem płuc...Brak mi słow zeby w ogole opisac postepowanie wielu lekarzy w tych czasach. W tym zyciu pewnie nikt ich nie rozliczy ale co sie odwlecze to nie uciecze...smutne jest tylko że wielu ludzi umiera a przy odrobinie chęci niektórzy wcale by nie jeszcze musieli...Zresztą nawet umierający w tym szpitalu w wielu przypadkach nie spotykają sie z empatią i szacunkiem..Praca lekarza i pielęgniarki jest bardzo trudna i wymagająca ale tez wymaga powołania i wielu chyba po latach pracy o tym zapomina bo co tam ze ten z 7 umiera...?na koniec zycia uslyszy "no i czego sie drzesz???"a rodzina nie znajaca praw pacjenta opuści szpital na rozkaz personelu a on umrze sam słysząc chichot z pokoju socjalnego...

? 19.08.2019 17:12
Moze Pan Redaktor lepoej sformulowal jakis pozytywny program dla szpitala. W przypadku oswiaty udalo mu sie, czy tez moze nie udalo a po prostu stworzyl calkiem porzadny model na schemacie drzewa. Moze tutaj tez warto usiasc i rozrysowac jak powinien wygladac szpital na miare XXI wieku? Krytyczne teksty zawsze zwracaja uwage, ale to nic nie wnosi.

MS 19.08.2019 21:16
To jest możliwe, a nawet taki stworzyłem. Jest tylko jeden problem. Zgadnie ktoś jaki?

... 20.08.2019 00:42
Ja zgadnę. Trzeba mieć możliwość wprowadzenia tego programu w życie. A do tego trzeba wygrać wybory. A żeby wygrać wybory, trzeba mieć program, na który ludzie zagłosują. A jak wiemy, opozycja w tym kraju nie istnieje, wiec obecnie rządzący nie mają z kim przegrać. Więc nawet najgenialniejszy program, tudzież stronnicze show, ku uciesze gawiedzi, które obecnie robi Pan Redaktor na swoim portalu, pisząc w ten sposób o ludziach pracujących w szpitalu, jest psu na budę. Psy poszczekaja, a karawana i tak dalej pojedzie.

Iwona Kozdęba 20.08.2019 10:55
Trzeba mieć do czynienia z ludźmi, którzy potrafią czasem posłuchać i którym zależy, by coś dobrego zrobić. Nie tylko na pokaz

t 18.08.2019 23:14
Panie Mariuszu. Może by Pan poruszył ciężki temat karetek pogotowia. Co jakiś czas słychać o zakupach i przekazywaniu nowych karetek. Czy posiadamy (ile) karetki na terenie miasta. Bardzo często po zgłoszeniu o karetkę słyszymy, że karetka przyjedzie z Piotrkowa Tryb. za 40 min lub dłużej bo tam jest baza karetek (kiedyś baza karetek była w Tomaszowie Maz. ul. Barlickiego). Ciekawe dlaczego można bardzo często spotkać karetkę, która parkuje pod zakładem Energetyczny po kilkanaście godzin.

x 20.08.2019 22:32
Kiedyś na Barlickiego była baza Wojewódzkiej Kolumny Transportu Sanitarnego.

Pracownik tcz 18.08.2019 22:53
Odpowiadając na Pana artykuł podejrzewam ,że wiem komu zależało na usunięciu konsorcjum z interny.Osoba ,która w tym szpitalu stoi za wieloma idiotycznymi decyzjami,jest doradzcą obecnego Pana Prezesa ,a nawet za Jej przyczyną ów Pan pojawił się w Tomaszowie .Osoba ,której nikt nie jest w stanie usunąć bo towarzyszy zawsze osobom rządzącym miastem niezależnie od opcji politycznej,ot taka chorągiewka ,która na prawdę rządzi szpitalem od lat....Dobrze ,że pojawił się ten temat ,przynajmniej można na forum wylać swoje żale ,do tej pory nie było okazji ,ale sprawy zaszły już za daleko i grozi szpitalowi katastrofa pracownicza ,z pewnością pacjenci to odczują i oby nie skończyło się dramatami ludzkimi od września.

Cypis 19.08.2019 09:09
Do pracownik tcz. Naczelny neurologii? Mi tak wychodzi. Jeśli to prawda, wychodzi logicznie że szpital rządzony pokoleniowo... Dobrze ze Pan Mariusz poruszył ta sprawę, ludzie boją się mówić ale trzeba.

Maria 18.08.2019 22:25
I N F Z pieniądze dostaje ale pacjenci leczyć muszą prywatnie, ponieważ gdy zachrują na coś poważnego to kolejka jaka jest aby wykonać badania potrzebne do postawienia trafne diagnozy grozi zgonem oczekujące!

Opinie

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: Wczoraj, 16:49 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 1
Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić Nowe ekopracownie w Tomaszowie. Dwie szkoły z dofinansowaniem na nowoczesne wyposażenie Jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, gdy rodzice pracują? Sprawdźcie ofertę półkolonii! Wianki popłynęły Wolbórką. Biesiada Świętojańska połączyła tradycję, muzykę i rodzinną zabawę Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Filmowy początek wakacji w Heliosie. Supergirl, Minionki, horrory i wielkie powroty na ekran Biznesowe spotkanie na wysokości: jak nowoczesny taras widokowy w Warszawie robi wrażenie na klientach? 24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Wózek inwalidzki Meyra SMART F WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra SMART F WERSJA STAB

Cena: Do negocjacji Aktywny wózek inwalidzki dopasowany do potrzeb użytkownikaW naszej ofercie dostępny jest lekki, aluminiowy wózek inwalidzki, zaprojektowany z myślą o osobach, które cenią mobilność, wygodę i możliwość indywidualnego dopasowania sprzętu do codziennego funkcjonowania.Wózek posiada składaną krzyżakowo ramę aluminiową, zintegrowany z ramą podnóżek oraz możliwość wyboru przedniej części ramy — z przewężeniem lub bez. Dostępne są także trzy długości ramy, co pozwala lepiej dopasować konstrukcję do wzrostu, sylwetki i sposobu poruszania się użytkownika.Komfort jazdy zwiększa oparcie z regulacją napięcia pasami, poduszka siedziska oraz możliwość regulacji środka ciężkości, kąta i wysokości siedziska. Do wyboru są różne rozmiary i rodzaje kółek przednich, szeroka gama kół tylnych na szybkozłączkach, a także kamber 0,5° lub 3°. Wózek można wyposażyć w ciągi aluminiowe lub stalowe oraz hamulce dociskowe pionowe albo poziome.To sprzęt, który można skonfigurować bardzo indywidualnie — od koloru ramy i tapicerki, przez rodzaj rączek do pchania, po rozwiązania dla osób z większymi potrzebami stabilizacji. Dostępne są m.in. tapicerki oddychające, ciągi dla tetra- i paraplegików, zagłówek, pas, kamizelka, klin, pasy odwodzące nogi, kółka podporowe, osłony na szprychy, śpiwór oraz plecak.Wózek wyposażony jest również w boczek aktywny, jednoczęściowy stopień podnóżka oraz pas podudzia. Dzięki szerokiej gamie opcji może być dopasowany zarówno do użytkownika aktywnego, jak i osoby wymagającej dodatkowego wsparcia w codziennym poruszaniu się.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów. 

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama