Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 06:33
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Jest mi wstyd, chociaż wstydzić powinien się ktoś inny

Starosta Mariusz Węgrzynowski uznał, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest w Tomaszowie Mazowieckim niepotrzebna. Dlaczego? Pan Bóg jeden raczy wiedzieć, ale mnie jest zwyczajnie wstyd....
Jest mi wstyd, chociaż wstydzić powinien się ktoś inny

Nie daję na Owsiaka

I nie dawaj. Przecież ani obowiązku ani przymusu nie ma. Nikt, nikomu nie przystawia do głowy Beretty żądając wrzucenia do puszki 5 zł. (gdyby mi ktoś przystawił taki kawał żelastwa pewnie wrzuciłbym wszystko co mam w kieszeni i dołożył jeszcze kartę bankomatową razem z pinem) na bezbożny cel w postaci zakupu inkubatorów na oddziały dla noworodków, sprzętu na oddziały geriatryczne lub pielęgnacyjno opiekuńcze, czy inne ustrojstwa służące niewątpliwej demoralizacji polskiego bogobojnego społeczeństwa.

Przecież podarowanie tych urządzeń przez jakąś Fundację (nie ważne tak naprawdę jaką, chociaż historia pokazuje, że w przypadku Tomaszowa nie ma ich zbyt wielu a dokładnie mówiąc jest ich ZERO) musi budzić zrozumiałe społeczne oburzenie. Więc być może powodem odmowy wynajęcia sali, w której od lat finał WOŚP zwyczajowo był organizowany (samochodówka) jest obawa przed masowymi protestami, paleniem opon na ulicach, wyrwanym brukiem, wybijanym szybami i zakłóceniami ładu oraz porządku. Jeśli tak, to rozumiem, jeśli nie to... jest mi zwyczajnie wstyd...

Ludzie mają przecież prawo wyboru. Mają prawo decydować na co wydają własne pieniądze, w jakich imprezach uczestniczą, kogo lubią, a kogo niespecjalnie darzą sympatią. Póki nie naruszają wolności innych ludzi, mogą robić co chcą (przynajmniej póki co). Jakim prawem ktoś im tę wolność decydowania o sobie odbiera, czy chociażby próbuje ograniczać? Czym się różni kwesta na odnowienie grobów, czy datek "na ofiarę" kiedy przychodzimy na mszę do kościoła, gdy kościelny wśród tłumu zgromadzonych wiernych spaceruje z tzw. tacą, od zbiórki organizowanej przez WOŚP? Mamy w tych przypadkach taki sam wybór. Dajemy na ofiarę, lub nie.  

Polecam także Prawym okiem: Róbta co chceta

Napiszę więc to jeszcze raz: nie dajesz na Owsiaka? Nie dawaj, ale nie odmawiaj tego prawa komuś innemu. Może ktoś, kto chce to robić ma poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Może nie uważa, że daje cokolwiek Owsiakowi, ale wspiera cel, który i jemu samemu jest bliski. Być może to jedna z nielicznych chwil, kiedy we współczesnym, pełnym zła i podłości świecie, w którym "człowiek człowiekowi wilkiem" ludzie po prostu mogą poczuć delikatny powiew... dobra. I właśnie o to chodzi... 

Moi znajomi wiedzą, że często to powtarzam, kiedy pytają mnie o to, kto nami rządzi (głównie na szczeblu centralnym, ale oczywiście nie tylko).  Mówię: źli ludzie, osoby, które zatraciły zdolność odróżniania dobra od zła, a być może nigdy jej nie posiadali. Im większy cynik, tym jego szanse na sukces w polityce są większe. nie ma etycznych granic, których by nie przekroczyli. Zło wraca? Pewnie tak, tyle, że niektórzy uważają, że wystarczy się z niego wyspowiadać, zapominając przy tym co jest tak naprawdę istotą pokuty... Jako osobie wyznającej chrześcijańskie wartości, jest mi wstyd... 

Jest jeszcze oczywiście kwestia zarobków szefa Fundacji i jego rodziny, często podnoszona w mediach. Ludzie pracują, ludzie zarabiają, przy okazji czyniąc coś dobrego. Jeśli ktoś uważa to za zło, to wypada tylko takiej osobie współczuć i skierować na leczenie psychiatryczne. Trudno się dziwić samemu Owsiakowi, że reaguje emocjonalnie. Rozumiem go bardzo dobrze. To, co facet może czuć sam poczułem swego czasu na własnej skórze, kiedy chory z nienawiści, nasłany na mnie (przez moich co ciekawe znajomych) psychopata wydzwaniał do mnie wysyłał mi o 4 nad ranem smsy, że ujawni rzekome przekręty, jakie robię we własnej fundacji. Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Misia 18.12.2019 11:58
Jeśli nie chcecie nie.dawajcie ale.tez.nie korzystajcie ....przeciez to nie potrzebny sprzet....wedle tych ktorzy nie daja na orkiestre

Ajdejano 12.11.2019 19:42
Do "Vi cary" i "Vlad_Palovnick". Obydwa kawałki są prześmiewcze i ja lubię takie kawałki. Zwłaszcza, dotyczące różnych wygibusów. Do takich wygibusów zaliczam (niestety) niektórych np. starostów powiatów. Już tutaj pisałem: nie przepadam za tym owsikiem, ale bez przesady.

sam 12.11.2019 10:03
nie chceie nie dawajcie przymusu nie ma ale pozwolcie sie innym wykazac....a tak skapicie....a my i tak chocby pod golym niebem zrobimy!!!

Vi cary 11.11.2019 22:38
Wara od Pana Starosty! To dobry człowiek i Wielki Patryjota, a w dodatku kateheta, wie, co jest dobre, a co złe.

Vlad_Palovnick 11.11.2019 23:44
Przekonałeś mnie. Właśnie zmieniłem o nim zdanie. Zastanówmy się czy nie powinien zostac następcą Dudy.

RaV 11.11.2019 21:03
Pan Węgrzynowski powinien poczuć przy okazji następnych wyborów ,,wdzięczność,, . Chyba poprzewracało się co niektórym e głowach mocno. Nie pomaga jego problem ale niech nie przeszkadza .

Etm 11.11.2019 19:47
Jako młody tata mogę potwierdzić że inkubatory WOŚP znajdują się w tym tomaszowskim szpitalnym gównie, sprzęt jest, to jedna sprawa, a drugą że tcz to jedno wielkie gówno

Ajdejano 11.11.2019 18:47
Jeszcze raz podkreślam: do Owsiaka mam pewne, ograniczone zaufanie, jednak nie mam sumienia, aby psioczyć na gościa, który od kilkunastu lat zbiera corocznie tyle kasiory na różne, szpitalne potrzeby. I nie interesuje mnie, że ten człowiek jest zawziętym wrogiem prawicy. To jest Gość, który robi dobrą robotę.

Bratek 10.11.2019 08:20
Szok , szkoda gadać , nie ma już tematów do wywołania sensacji ? I skłucenia ludzi ? A wy dajecie się wciągać ? Jak ten pan napiszę że liście nie zgrabione i kto zawinił ? Tez będzie wina PIS ? Wy nie macie dość ? Arena Lodowa , mamy się czym szczycić wkoncu , ale nie, trzeba zrobić problem, bo nie w samochodówce WOŚP . Nie ma jakiejś terapii dla uzależnionych od siania zamętu ?

Ajdejano 09.11.2019 22:11
Do "maniek" z godziny 21:46 na różowo: jest O.K. Teraz ten Twój wpis dobrze odczytałem o odszczekuję to, co napisałem wcześniej. A jeśli chodzi o moje lata "młodzieńcze" , to pozostańmy przy moim ostatnim wpisie. Pozdrawiam.

Ajdejano 09.11.2019 11:04
Do "maniek": "miszczu" przekręcania cudzych wypowiedzi: gdzie wyczytałeś w moich wpisach, że w moich latach młodzieńczych Owsiak był moim idolem ?! "Miszczu": w moich latach młodzieńczych, tzn. wtedy, kiedy ja już za dziewuchami latałem, Owsiakowi jeszcze wąsy pod nosem nie rosły. Więc, nie wciskaj ludziom kitu o moich idolach w latach młodzieńczych. Poluzuj se w pasie - będzie Ci lżej.

maniek 09.11.2019 21:46
Ajdejano - Nie wiem kto przekręca. Do ciebie odnosi się tylko pierwsza część zdania - tak jak tobie Owisiak mi za bardzo nie leży. W młodości był MOIM idolem.

daje na WOŚP 09.11.2019 08:50
Każdemu malkontentowi narzekającemu na WOŚP, proponuje obejrzeć konferencje, sprawozdanie na co i gdzie zostały wydane pieniądze z zeszłorocznej zbiórki. Pytanie co dobrego zrobił ten z Torunia za miliony z budżetu i wpłat na radio? to jest dopiero firma utrzymywana z naszych pieniędzy i nie dawanych dobrowolnie.

Dzoł Doł 09.11.2019 09:36
każdemu jełopowi ślepo popierającemu WOŚP i owsika zadaję jedno proste pytanie - widzieliście sprawozdania finansowe "fundacji"? No, pytam się, widzieliście, analizowaliście? I co, nie ma problemu? Aha, no, to spoko! xDDD Banda jełopów. Bawi mnie to, że i rydzyk i owsik robią to samo, ale gloryfikuje sie tylko tego pierwszego, a jeden i drugi siebie wart, tak samo jak ci co ich popierają.

Vlad_Palovnick 09.11.2019 13:33
Ja widziałem i analizowałem. Nie było problemu. Z czym ty miałeś problem? Powiedz, chętnie pomogę.

DAJE NA WOŚP 09.11.2019 21:25
Tak Jełopie, widziałem i dokładnie przeanalizowałem. a ten frajer bandyta z torunia coś ci Dał czy na następnego bezdomnego czeka? a widziałeś sprawozdanie demona z torunia parszywcu/

Strong 10.11.2019 10:27
Jełopie artykuł dotyczy Owsiaka nie Rydzyka, więc nie siej fermentu nie na temat, jak masz coś do powiedzenia.

Jaro K 10.11.2019 07:14
Ty jestes mega jełop i loser, bezmózg. Rydzyk to złodziej, tak jak ten twój pis. Baran jesteś. Nawet jak Owsiak ukradnie połowę to i tak za drugą kupi coś co ratuje życia, a Rydzyk dostał 2 auta od bezdomnego, tylko BEZMÓZGI w to wierzą.

Strong 10.11.2019 10:23
Jak to "Nawet jak Owsiak ukradnie połowę" - tzn. złodziej, zdecydowanie jednak do ukarania? Czyli pewności do końca nie masz, czy kradnie, czy też nie. Tobie to wszystko jedno BEZMÓZGU?

PSP 13.11.2019 12:49
Dzoł Dzoł - już sam Twój podpis wskazuje jaki poziom wiedzy posiadasz w tej kwestii. Tak , widzieliśmy sprawozdania fundacji. Gdybyś również " zhańbił " się tą lekturą , już tak głośno byś nie szczekał. Przeczytałeś dziecinko wpis internetowy o rzekomej defraudacji środków z WOŚP i dajesz sobie prawo do wydawania osądów. Musisz sobie uświadomić , że jeden wpis to za mało , tak samo jak w dzisiejszych czasach " za małe" jest wykształcenie gimnazjalne . Po takim stać Cię tylko na wstawianie znaczków "..... xDDDD "

Hello 13.11.2019 12:57
Co dobrego? Przyczynili soe do wywalenia gangstera Tuska z Polski i PO dogorywa wiazac dzisiau sojusze z komunistami

Rozmyslam 08.11.2019 23:01
Dzisiaj jestem kims....... A jutro nikim........ Gdzie ja sie potem podzieje? Do Torunia?

maniek 08.11.2019 22:26
W Tomaszowie jest tak naprawdę dwa PiS-y - bardziej postępowy skupiony wokół Witko i drugi którym steruje tak naprawdę Macierewicz i centrala z Torunia. Dlatego powtarzam ciągle - nie głosować na Antoniego bo potem wrzuca na stanowiska swoich rycerzy. Tak jak Ajdejano - Owsiak mi nie do końca leży, chociaż w latach młodzieńczych był moim idolem. Natomiast jak pojedzie się z dzieckiem do szpitali specjalistycznych w Łodzi - Matka Polka czy Sporna to tam tego sprzętu z serduszkiem jest od groma.

XYZ 09.11.2019 10:58
Wczoraj byłam w Matce Polce i widziałam ten sprzęt z serduszkami jest go tam naprawdę sporo.

Ajdejano 08.11.2019 21:52
Do "jo" dzisiaj 20:52. Źle kumasz kochany. Przy okazji tej orkiestry ludziska dadzą te dwie setki, ale gdybyś spróbował zorganizować taką samą zrzutkę tylko na nasz szpital, to zbierzesz (w porywach) kilka - kilkanaście tauzenów. W orkiestrze ludzie dają, bo wiedzą że dają na ogólnopolską akcję, dlatego dają. PS. Ja nie jestem jakimś entuzjastą tego Owsiaka. Też mam takie swoje (po polsku) podejrzenia. Jednak, facet nie robi jakichś wielkich przekrętów, bo by Jego już dawno wsadzili. Jak tam trochę przekręci z tych corocznych dziesiątków milionów - to co ?! A jajco. Więc piszę: NIECH MA!!!

Ajdejano 08.11.2019 21:17
Nie rozumiem tego podniecenia. Cytat: "Starosta Mariusz Węgrzynowski uznał, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest w Tomaszowie Mazowieckim niepotrzebna." Więc pytam: w jakim zakresie Starosta może cokolwiek decydować o tej styczniowej akcji?! "Starosta Mariusz Węgrzynowski uznał, ..." . Co to, k...., za określenie ?!?!?! Na przykład, ja UZNAŁEM, że np. moja teściowa jest do du..... No i co, k....., z tego wynika ?! A wielkie jajco!!! Więc, Starosta może sobie walnąć kielicha ( jeżeli to były katecheta - to raczej kielicha wody święconej) i niech na tym poprzestanie. A najlepiej, jakby się wziął za drogi powiatowe i za porządek (razem z policją) na tych drogach. Czytam, że styczniowa impreza ma odbyć się w Arenie Lodowej, którą zarządza Marcin Witko. I BARDZO DOBRZE! Myślę, że Prezydent nie pęknie. (Nawet jestem tego pewny). Ten gościu przy kości ze starostwa nie bardzo wie, jak przypodobać się tej Warszawce. Przy okazji: 11.11.2019 r. imieniny Marcina.

meg 08.11.2019 22:55
Areną Lodową zarządza jej prezes, nie pan prezydent.

PSP 13.11.2019 12:51
Hahahaha , no no Pan prezes. A szkołami zarządzają dyrektorzy

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a