Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 18:19
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Jest mi wstyd, chociaż wstydzić powinien się ktoś inny

Starosta Mariusz Węgrzynowski uznał, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest w Tomaszowie Mazowieckim niepotrzebna. Dlaczego? Pan Bóg jeden raczy wiedzieć, ale mnie jest zwyczajnie wstyd....

Nie daję na Owsiaka

I nie dawaj. Przecież ani obowiązku ani przymusu nie ma. Nikt, nikomu nie przystawia do głowy Beretty żądając wrzucenia do puszki 5 zł. (gdyby mi ktoś przystawił taki kawał żelastwa pewnie wrzuciłbym wszystko co mam w kieszeni i dołożył jeszcze kartę bankomatową razem z pinem) na bezbożny cel w postaci zakupu inkubatorów na oddziały dla noworodków, sprzętu na oddziały geriatryczne lub pielęgnacyjno opiekuńcze, czy inne ustrojstwa służące niewątpliwej demoralizacji polskiego bogobojnego społeczeństwa.

Przecież podarowanie tych urządzeń przez jakąś Fundację (nie ważne tak naprawdę jaką, chociaż historia pokazuje, że w przypadku Tomaszowa nie ma ich zbyt wielu a dokładnie mówiąc jest ich ZERO) musi budzić zrozumiałe społeczne oburzenie. Więc być może powodem odmowy wynajęcia sali, w której od lat finał WOŚP zwyczajowo był organizowany (samochodówka) jest obawa przed masowymi protestami, paleniem opon na ulicach, wyrwanym brukiem, wybijanym szybami i zakłóceniami ładu oraz porządku. Jeśli tak, to rozumiem, jeśli nie to... jest mi zwyczajnie wstyd...

Ludzie mają przecież prawo wyboru. Mają prawo decydować na co wydają własne pieniądze, w jakich imprezach uczestniczą, kogo lubią, a kogo niespecjalnie darzą sympatią. Póki nie naruszają wolności innych ludzi, mogą robić co chcą (przynajmniej póki co). Jakim prawem ktoś im tę wolność decydowania o sobie odbiera, czy chociażby próbuje ograniczać? Czym się różni kwesta na odnowienie grobów, czy datek "na ofiarę" kiedy przychodzimy na mszę do kościoła, gdy kościelny wśród tłumu zgromadzonych wiernych spaceruje z tzw. tacą, od zbiórki organizowanej przez WOŚP? Mamy w tych przypadkach taki sam wybór. Dajemy na ofiarę, lub nie.  

Polecam także Prawym okiem: Róbta co chceta

Napiszę więc to jeszcze raz: nie dajesz na Owsiaka? Nie dawaj, ale nie odmawiaj tego prawa komuś innemu. Może ktoś, kto chce to robić ma poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Może nie uważa, że daje cokolwiek Owsiakowi, ale wspiera cel, który i jemu samemu jest bliski. Być może to jedna z nielicznych chwil, kiedy we współczesnym, pełnym zła i podłości świecie, w którym "człowiek człowiekowi wilkiem" ludzie po prostu mogą poczuć delikatny powiew... dobra. I właśnie o to chodzi... 

Moi znajomi wiedzą, że często to powtarzam, kiedy pytają mnie o to, kto nami rządzi (głównie na szczeblu centralnym, ale oczywiście nie tylko).  Mówię: źli ludzie, osoby, które zatraciły zdolność odróżniania dobra od zła, a być może nigdy jej nie posiadali. Im większy cynik, tym jego szanse na sukces w polityce są większe. nie ma etycznych granic, których by nie przekroczyli. Zło wraca? Pewnie tak, tyle, że niektórzy uważają, że wystarczy się z niego wyspowiadać, zapominając przy tym co jest tak naprawdę istotą pokuty... Jako osobie wyznającej chrześcijańskie wartości, jest mi wstyd... 

Jest jeszcze oczywiście kwestia zarobków szefa Fundacji i jego rodziny, często podnoszona w mediach. Ludzie pracują, ludzie zarabiają, przy okazji czyniąc coś dobrego. Jeśli ktoś uważa to za zło, to wypada tylko takiej osobie współczuć i skierować na leczenie psychiatryczne. Trudno się dziwić samemu Owsiakowi, że reaguje emocjonalnie. Rozumiem go bardzo dobrze. To, co facet może czuć sam poczułem swego czasu na własnej skórze, kiedy chory z nienawiści, nasłany na mnie (przez moich co ciekawe znajomych) psychopata wydzwaniał do mnie wysyłał mi o 4 nad ranem smsy, że ujawni rzekome przekręty, jakie robię we własnej fundacji. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Misia 18.12.2019 11:58
Jeśli nie chcecie nie.dawajcie ale.tez.nie korzystajcie ....przeciez to nie potrzebny sprzet....wedle tych ktorzy nie daja na orkiestre

Ajdejano 12.11.2019 19:42
Do "Vi cary" i "Vlad_Palovnick". Obydwa kawałki są prześmiewcze i ja lubię takie kawałki. Zwłaszcza, dotyczące różnych wygibusów. Do takich wygibusów zaliczam (niestety) niektórych np. starostów powiatów. Już tutaj pisałem: nie przepadam za tym owsikiem, ale bez przesady.

sam 12.11.2019 10:03
nie chceie nie dawajcie przymusu nie ma ale pozwolcie sie innym wykazac....a tak skapicie....a my i tak chocby pod golym niebem zrobimy!!!

Vi cary 11.11.2019 22:38
Wara od Pana Starosty! To dobry człowiek i Wielki Patryjota, a w dodatku kateheta, wie, co jest dobre, a co złe.

Vlad_Palovnick 11.11.2019 23:44
Przekonałeś mnie. Właśnie zmieniłem o nim zdanie. Zastanówmy się czy nie powinien zostac następcą Dudy.

RaV 11.11.2019 21:03
Pan Węgrzynowski powinien poczuć przy okazji następnych wyborów ,,wdzięczność,, . Chyba poprzewracało się co niektórym e głowach mocno. Nie pomaga jego problem ale niech nie przeszkadza .

Etm 11.11.2019 19:47
Jako młody tata mogę potwierdzić że inkubatory WOŚP znajdują się w tym tomaszowskim szpitalnym gównie, sprzęt jest, to jedna sprawa, a drugą że tcz to jedno wielkie gówno

Ajdejano 11.11.2019 18:47
Jeszcze raz podkreślam: do Owsiaka mam pewne, ograniczone zaufanie, jednak nie mam sumienia, aby psioczyć na gościa, który od kilkunastu lat zbiera corocznie tyle kasiory na różne, szpitalne potrzeby. I nie interesuje mnie, że ten człowiek jest zawziętym wrogiem prawicy. To jest Gość, który robi dobrą robotę.

Bratek 10.11.2019 08:20
Szok , szkoda gadać , nie ma już tematów do wywołania sensacji ? I skłucenia ludzi ? A wy dajecie się wciągać ? Jak ten pan napiszę że liście nie zgrabione i kto zawinił ? Tez będzie wina PIS ? Wy nie macie dość ? Arena Lodowa , mamy się czym szczycić wkoncu , ale nie, trzeba zrobić problem, bo nie w samochodówce WOŚP . Nie ma jakiejś terapii dla uzależnionych od siania zamętu ?

Ajdejano 09.11.2019 22:11
Do "maniek" z godziny 21:46 na różowo: jest O.K. Teraz ten Twój wpis dobrze odczytałem o odszczekuję to, co napisałem wcześniej. A jeśli chodzi o moje lata "młodzieńcze" , to pozostańmy przy moim ostatnim wpisie. Pozdrawiam.

Ajdejano 09.11.2019 11:04
Do "maniek": "miszczu" przekręcania cudzych wypowiedzi: gdzie wyczytałeś w moich wpisach, że w moich latach młodzieńczych Owsiak był moim idolem ?! "Miszczu": w moich latach młodzieńczych, tzn. wtedy, kiedy ja już za dziewuchami latałem, Owsiakowi jeszcze wąsy pod nosem nie rosły. Więc, nie wciskaj ludziom kitu o moich idolach w latach młodzieńczych. Poluzuj se w pasie - będzie Ci lżej.

maniek 09.11.2019 21:46
Ajdejano - Nie wiem kto przekręca. Do ciebie odnosi się tylko pierwsza część zdania - tak jak tobie Owisiak mi za bardzo nie leży. W młodości był MOIM idolem.

daje na WOŚP 09.11.2019 08:50
Każdemu malkontentowi narzekającemu na WOŚP, proponuje obejrzeć konferencje, sprawozdanie na co i gdzie zostały wydane pieniądze z zeszłorocznej zbiórki. Pytanie co dobrego zrobił ten z Torunia za miliony z budżetu i wpłat na radio? to jest dopiero firma utrzymywana z naszych pieniędzy i nie dawanych dobrowolnie.

Dzoł Doł 09.11.2019 09:36
każdemu jełopowi ślepo popierającemu WOŚP i owsika zadaję jedno proste pytanie - widzieliście sprawozdania finansowe "fundacji"? No, pytam się, widzieliście, analizowaliście? I co, nie ma problemu? Aha, no, to spoko! xDDD Banda jełopów. Bawi mnie to, że i rydzyk i owsik robią to samo, ale gloryfikuje sie tylko tego pierwszego, a jeden i drugi siebie wart, tak samo jak ci co ich popierają.

Vlad_Palovnick 09.11.2019 13:33
Ja widziałem i analizowałem. Nie było problemu. Z czym ty miałeś problem? Powiedz, chętnie pomogę.

DAJE NA WOŚP 09.11.2019 21:25
Tak Jełopie, widziałem i dokładnie przeanalizowałem. a ten frajer bandyta z torunia coś ci Dał czy na następnego bezdomnego czeka? a widziałeś sprawozdanie demona z torunia parszywcu/

Strong 10.11.2019 10:27
Jełopie artykuł dotyczy Owsiaka nie Rydzyka, więc nie siej fermentu nie na temat, jak masz coś do powiedzenia.

Jaro K 10.11.2019 07:14
Ty jestes mega jełop i loser, bezmózg. Rydzyk to złodziej, tak jak ten twój pis. Baran jesteś. Nawet jak Owsiak ukradnie połowę to i tak za drugą kupi coś co ratuje życia, a Rydzyk dostał 2 auta od bezdomnego, tylko BEZMÓZGI w to wierzą.

Strong 10.11.2019 10:23
Jak to "Nawet jak Owsiak ukradnie połowę" - tzn. złodziej, zdecydowanie jednak do ukarania? Czyli pewności do końca nie masz, czy kradnie, czy też nie. Tobie to wszystko jedno BEZMÓZGU?

PSP 13.11.2019 12:49
Dzoł Dzoł - już sam Twój podpis wskazuje jaki poziom wiedzy posiadasz w tej kwestii. Tak , widzieliśmy sprawozdania fundacji. Gdybyś również " zhańbił " się tą lekturą , już tak głośno byś nie szczekał. Przeczytałeś dziecinko wpis internetowy o rzekomej defraudacji środków z WOŚP i dajesz sobie prawo do wydawania osądów. Musisz sobie uświadomić , że jeden wpis to za mało , tak samo jak w dzisiejszych czasach " za małe" jest wykształcenie gimnazjalne . Po takim stać Cię tylko na wstawianie znaczków "..... xDDDD "

Hello 13.11.2019 12:57
Co dobrego? Przyczynili soe do wywalenia gangstera Tuska z Polski i PO dogorywa wiazac dzisiau sojusze z komunistami

Rozmyslam 08.11.2019 23:01
Dzisiaj jestem kims....... A jutro nikim........ Gdzie ja sie potem podzieje? Do Torunia?

maniek 08.11.2019 22:26
W Tomaszowie jest tak naprawdę dwa PiS-y - bardziej postępowy skupiony wokół Witko i drugi którym steruje tak naprawdę Macierewicz i centrala z Torunia. Dlatego powtarzam ciągle - nie głosować na Antoniego bo potem wrzuca na stanowiska swoich rycerzy. Tak jak Ajdejano - Owsiak mi nie do końca leży, chociaż w latach młodzieńczych był moim idolem. Natomiast jak pojedzie się z dzieckiem do szpitali specjalistycznych w Łodzi - Matka Polka czy Sporna to tam tego sprzętu z serduszkiem jest od groma.

XYZ 09.11.2019 10:58
Wczoraj byłam w Matce Polce i widziałam ten sprzęt z serduszkami jest go tam naprawdę sporo.

Ajdejano 08.11.2019 21:52
Do "jo" dzisiaj 20:52. Źle kumasz kochany. Przy okazji tej orkiestry ludziska dadzą te dwie setki, ale gdybyś spróbował zorganizować taką samą zrzutkę tylko na nasz szpital, to zbierzesz (w porywach) kilka - kilkanaście tauzenów. W orkiestrze ludzie dają, bo wiedzą że dają na ogólnopolską akcję, dlatego dają. PS. Ja nie jestem jakimś entuzjastą tego Owsiaka. Też mam takie swoje (po polsku) podejrzenia. Jednak, facet nie robi jakichś wielkich przekrętów, bo by Jego już dawno wsadzili. Jak tam trochę przekręci z tych corocznych dziesiątków milionów - to co ?! A jajco. Więc piszę: NIECH MA!!!

Ajdejano 08.11.2019 21:17
Nie rozumiem tego podniecenia. Cytat: "Starosta Mariusz Węgrzynowski uznał, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest w Tomaszowie Mazowieckim niepotrzebna." Więc pytam: w jakim zakresie Starosta może cokolwiek decydować o tej styczniowej akcji?! "Starosta Mariusz Węgrzynowski uznał, ..." . Co to, k...., za określenie ?!?!?! Na przykład, ja UZNAŁEM, że np. moja teściowa jest do du..... No i co, k....., z tego wynika ?! A wielkie jajco!!! Więc, Starosta może sobie walnąć kielicha ( jeżeli to były katecheta - to raczej kielicha wody święconej) i niech na tym poprzestanie. A najlepiej, jakby się wziął za drogi powiatowe i za porządek (razem z policją) na tych drogach. Czytam, że styczniowa impreza ma odbyć się w Arenie Lodowej, którą zarządza Marcin Witko. I BARDZO DOBRZE! Myślę, że Prezydent nie pęknie. (Nawet jestem tego pewny). Ten gościu przy kości ze starostwa nie bardzo wie, jak przypodobać się tej Warszawce. Przy okazji: 11.11.2019 r. imieniny Marcina.

meg 08.11.2019 22:55
Areną Lodową zarządza jej prezes, nie pan prezydent.

PSP 13.11.2019 12:51
Hahahaha , no no Pan prezes. A szkołami zarządzają dyrektorzy

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama