Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 16:47
Reklama
Reklama

Lanie wody na szpitalnym parkingu

Często słyszymy o konieczności ograniczenia liczby sprawowanych kadencji przez samorządowców. Teoretycznie wydaje się to dosyć słusznym pomysłem, szczególnie, kiedy spotyka się osoby, których aktywność ogranicza się jedynie do podnoszenia ręki, lub pospolitego pieniactwa, które nie przynosi żadnych wymiernych efektów. Z drugiej strony spotykam często ludzi, zasiadających w radach po 20 lat i nie mających podstawowego pojęcia o funkcjonowaniu samorządu. To nie żart, ludzie nie znają nawet samorządowego elementarza. Często braki w wiedzy można nadrabiać kreatywnością, ciekawymi pomysłami itp. Niestety i tu najczęściej mamy do czynienia z festiwalem populistycznych wniosków, tworzonych "pod publiczkę". Niektóre mądrzejsze, inne głupsze, a jeszcze inne bezmyślnie skopiowane z innych samorządów, nie mające żadnego odniesienia do tomaszowskiej rzeczywistości. W radzie miejskiej naszego miasta w tym względzie przoduje radny Adrian Witczak. Od razu napiszę, że nie chodzi o to, że reprezentuje taki czy inny komitet, zwyczajnie irytują mnie pospolite cwaniactwo i głupota.

Postaram się pokrótce opisać dwa z pomysłów, jakie wpadły mi ostatnio w oczy i w uszy. Pierwszy z nich z dzisiejszego posiedzenia Rady Miejskiej. Samorządowcy debatowali nad uchwałą o zawieszeniu pobierania opłat za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania na drogach publicznych w Tomaszowie Mazowieckim od pracowników Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. wykonujących obowiązki w zakresie zwalczania zakażeń wirusem SARS-CoV-2 (długi i ciężki do przeczytania tytuł, więc być może część radny PO miała problech z jego percepcją). Wspomniany przeze mnie radny Platformy Obywatelskiej wyskoczył niby "Filip z konopii" aby Prezydent miasta wynegocjował (czy wymógł) ze Starostą (lub nie wiadomo kim) zwolnienie z opłat za parkowanie na terenie szpitala pracowników spółki. Zapewne ileś osób, które opłaty wnoszą takiemu pomysłowi przyklaśnie. Może nawet uda się w ten sposób uciułać na przyszłość parę głosów. Tyle, że pomysł jest totalnie... niemądry. 

Dlaczego? Zacznijymy od tego, że Prezydent Miasta ma taki sam wpływ na Starostę Powiatu Tomaszowskiego, jak wnioskujący radny Witczak. Może nawet mniejszy, bo radni PO z powiatu (co widać w głosowaniach i zatrudnieniu) mają nieformalną koalicję z PiSem, reprezentowanym przez Starostę. To jednak najmniejszy problem, bo umówić się na spotkanie i porozmawiać przy kawie, przecież każdy może. Nawet mnie zdarza się czasem z Mariuszem Węgrzynowskim (choć za mną nie przepada) spotykać i zazwyczaj coś udaje się załatwić. Obecnie dofinansujemy na przykład remont oddziału neurologicznego. Tyle tylko, że teren szpitala nie pozostaje we władaniu powiatu, a spółki i to w gestii jej zarządu jest nakładanie i zdejmowannie opłat parkingowych. Do niedawna zresztą (a może nawet wciąż) opłaty te stanowiły element rozliczenia z firmą dozorującą cały obiekt. 

Najważniejsze jednak jest coś innego. Nie wiem jak często Pan radny bywa w szpitalu, ale ja jestem tam codziennie. Nawet z opłatami trudno jest tam zaparkować samochód. Stoją one wszędzie, okupują nawet trawniki, które powinny byc ozdobą i tworzyć przyjazny kllimat placówki. Opłaty wprowadzono nie po to, by na pracownikach zarabiać ( i wydawać by sie mogło, że radny Platformy to pojmuje, bo podobnego argumentu używał w stosunku do miejskiej strefa płatnego parkowania), ale po to, by ilość samochodów była mniejsza. Alternatywą jest całkowity zakaz wjazdu. Zdarzały się niestety sytuacje, że problem z wyjazdem do chorych miały karetki pogotowia. Różnica między ogólnie dostępnym parkingiem a terenem szpitala jest taka, że przez źle zaparkowny samochód ktoś może stracić życie. Dosyć przystępnie to wyjaśniłem?  

Zlikwidujemy więc opłaty, a może kiedyś karetka do kogoś nie dojedzie i nie potrzebny będzie nawet pawulon. Zakład pogrzebowy zarobi na pewno. Może o to radnemu PO chodzi? Lubię jak ludzie są aktywni i zabierają głos, ale nie lubię jak plotą "trzy po trzy". Zanim się coś powie, warto się chociaż odrobinę zapoznać z tematem, odrobinę przemyśleć, zapytać mądrzejszych od siebie (chyba, że radny uważa, że w przyrodzie takie osoby nie występują). Przykro to stwierdzić, ale dedykowany dla szpitala parking znajdował się po drugiej stronie ulicy. Ktoś jednak postanowił (bezprawnie) teren sprzedać. Mimo, że moje Stowarzyszenie zwracało uwagę, że pozbawiamy szpital parkingu, radni SLD śmiali nam się w twarz. 

Opłaty, jakie wprowadził jeszcze prezes Jan Krakowiak, ograniczają liczbę pojazdów. Przynajmniej część pracowników rezygnuje z dojazdu samochodem do pracy. 

A już pomysł zgłoszony przez Witczka, by szpital pokrywał prywatnemu przedsiębiorcy koszty parkingowe, to naprawdę trudna nazwać inaczej niż idiotyzmem. Walczymy w radzie powiatu o każdą złotówkę dla szpitala, a radny Witczak sugeruje, że powinniśmy potrzebne środki przeznaczać na jego partyjniackie i populistyczne fanaberie. Litości!

Innych komentarzy na temat epidemii koronawirusa, wygłaszanych przez radnych opozycji, w tym Piotra Kucharskiego, nie warto szerzej komentować, bo nie da się dyskutować z kimś kto nie pojmuje różnicy między sklepową eskpedientką a przedstawicielami służb medycznych. To ja może wyjaśnię króciutko. Jak zachoruje espedientka, to najwyżej bułki radny Kucharski kupi sobie w innym miejscu, jak zachoruje pielęgniarka lub lekarz, wyłączony z pomocy chorym zostaje oddział, lub cała placówka medyczna. Na ile to istotne można przekonać się, gdy samemu trafi się po pomoc do szpitala (dzisiaj na podjeździe do izby przyjęć stało sześć karetek) i nie ma kto udzielić pomocy. 

Cóż, działanie samorządowców w czasie epidemii, to nie tylko rozdawanie na ulicy maseczek, które uszył ktoś inny, a następnie krytykowanie w internecie osób obdarowanych, że się przepychali i byli nachalni. 

***

Kolejny "genialny" pomysł dotyczy dofinansowywania "zakupu beczek" do gromadzenia deszczówki. Radny tę wiekopomną ideę ogłosił dumnie na Facebooku (ale i na sesji). Tyle, że pomysł sobie zapożyczył i to razem ze zdjęciem z serwisu Money.pl. Nie zdał sobie nawet trudu, by tekst lekko przeredagować. Za to poświęcił nieco czasu na przerobienie zdjęcia, by dodać na nim własne nazwisko. Dosyć to infantylne - delikatnie ujmując. 

Problem polega na tym, że w Polsce jest taki gatunek "samorządowca", który dla taniego poklasku kopiuje rozwiązania, które ktoś inny gdzieś tam zastosował. Wspomniane beczki na deszczówkę z dofinansowaniem pojawiły się na początek we Wrocławiu, Krakowie, później w Kielcach i innych miastach. 

Zanim się je bezkrytycznie przekalkuje na grunt tomaszowski należy zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwości finansowe. Wrocław to nie Tomaszów. Nasze miasto i powiat nie są zagłębiami przedsiębiorczości, nie mają tu swoich siedzib duże firmy i nie odprowadzają u nas swoich podatków. Inne są dochody własne i możliwości spłaty kredytów. Do tego, jesli ktoś składa podobne deklaracje i wnioski w czasach, kiedy budżet traci drastycznie przez epidemię, to sami odpowiedzcie sobie na pytanie, czy taką personę można traktować poważnie, nawet jeśli nosi ładny garnitur z poszetką.

W kwestii niedoboru wody niezbędne są rozwiązania systemowe, w tym takie, które powinny być wprowadzone przez nowelizację ustawy "Prawo budowlane". Samorządy takie jak nasz muszą skupiać się na rozwiązaniach służących ogółowi mieszkańców. A nie indywidulanymi dofinansowaniami na poziomie 5 tysięcy złotych (designerski zbiorki o pojemności ok 500 l kosztuje ok. 1500 zł). Niedługo będę takie instalował, więc zapraszam pana radnego, będzie mógł strzelić sobie selfika

PS

Generalnie mam wrażenie, że radni PO cieszą się za każdym razem, gdy coś się nie powiedzie, bo przecież im gorzej tym lepiej. W następnym felietonie opiszę gluppstwa, jakie radni PO opowiadali na temat wycen nieruchomości. Kompletna, żenująca ignorancja. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Olek 07.06.2020 10:54
Redaktorku naucz się PISać poprawnie i wtedy wrzucaj. dla przykładu "radny PO miała problech" w którym słowniku znalazłeś zaPISane słowo "problech"? Jakieś tajne instrukcje prezesa to wyjaśniają?

Lokalny przygłup 03.06.2020 18:32
Do "komentarz zablokowany" ( na czerwono): dzisiaj już jestem w miarę trzeźwy i napiszę Panu tak: Pańska, umęczona lokalnymi politykami dusza zasłużyła sobie na to "umęczenie", ponieważ Pan sam wcisnął się w to lokalne, "polytycne" bajorko. Chyba trochę mam racji - co ??? Pozdrawiam Pana.

Wiktor 01.06.2020 18:06
Tomaszów nie jest zagłębiem przedsiębiorczości? No co Pan nie powie. Arenę lodową dało radę wybudować jakimś cudem...jej utrzymanie tez nie należy do najtańszych... Bezpłatna komunikacja. Szukanie złoża wód termalnych. Cyklicznie odbywające się koncerty i imprezy. Mówi Pan o kredytach to może warto wspomnieć ile do tej pory zostało zaciągniętych.

Lokalny przygłup 29.05.2020 22:45
Zastanawiam się, o co chodzi z tą ogólną, społeczną apatią. Czego właściwie ludzie boją się, że w internecie zaczęła się taka bryndza ?.... A może ludzie, po prostu stwierdzili, że już mają dosyć tego porąbanego internetu i mogą spokojnie od niego odpocząć.

Lokalny przygłup 29.05.2020 22:33
Widzi Pan, jaka i u Pana jest ogólna bryndza ? My obydwaj się tutaj szarpiemy, a inni internetowi ludzie olewają olewają ten temat. Taka wsiowa, polska wiocha ....

Lokalny przygłup 29.05.2020 21:33
Tak w ogóle, to Panu współczuję z powodu tego wirusa, ponieważ i Pan ma przerąbane. No cóż: takie, ***s.. czasy - prawda ???...

Pan Janek 29.05.2020 21:15
Dzidziuś: dzięki za tę Twoją prośbę. Lubię takich zadziorów - jak Pan. Z pozdrowieniami.

pracownikszpitala 29.05.2020 16:23
Problem parkowania samochodów na terenie szpitala nie powinien być podstawą do wzajemnego oskarżania się i licytowania kto może a kto nie zaparkować. Nie ma szpital szczęścia do prawdziwego gospodarza . nie brak miejsca. Chociażby wymieniona fontanna / ogrodzona po incydencie gdy pacjent wpadł do pustego dołu- na szczęście nie był roszczeniowy i nic złego mu się nie stało/ po pseudotrawniki- część na pewno można zlikwidować i zrobić miejsca parkingowe. Tylko prawdziwy gospodarz z tematem sobie poradzi .Niestety Krakowiak miał za mało czasu .

Widz 29.05.2020 13:57
Panie Mariuszu, warto nagłośnić tą nową koalicję, jak sprytnie starosta ograł za kilka ochłapów PO

Zuzka 29.05.2020 18:16
Tanio się sprzedali, napis konstytucja na bluzce jak widać do niczego nie zobowiązuje. Liche kręgosłupy, pewnie nie tylko moralne.

Obs 29.05.2020 01:24
Parking przed DPS upodobali sobie pracownicy szpitala co komplikuje troche osobom przyjezdzajacym do tej pllacowki.

kaha 28.05.2020 23:32
Do Hk - pewnie masz orzeczenie o niepełnosprawności i pod drzwi by sie podjechało . Pacjenci to te osoby co najcześciej sa zdrowe jak byki i przeszkadzaliby swoimi autami , zarysować by mogli auta personelu . Myslenie prosto z komuny i tylko o sobie .

Hk 28.05.2020 22:49
Idiotyczne to jest to, że pracownicy spółki muszą płacić za parking na terenie 'zakladu'. Zakazać pacjentom wjazdu! Wyznaczyć darmowe strefy parkowania dla personelu i już. Co za bałagan?! P.S. Panie Strzępek Mariuszu, radzę odpocząć. Zrobić restart. Ulewa się Panu. Mam nadzieję, że tym tekstem Pan sobie ulżył.

Aga 28.05.2020 23:03
Czasami to i pacjent musi w jechać ...

MS 28.05.2020 23:11
We wszystkich placówkach tak jest. Typowo platformerskie myślenie. Chory pacjent nie powienien wjeżdżać (płacąc za wjazd, niech zasuwa autobusem albo szuka miejsca na pobliskim osiedlu, a zdrowy pracownik powinien. To dopiero jest logika. W naszej firmie pracownicy nie parkują na naszym parkingu, tylko na ogólniedostępnych miejscach parkingowych. Parking jest u nas dla PACJENTÓW! I nie potrzeba do tego żadnych nakazów ani zakazów. Dziewczyny same wiedzą, jak się zachować. Trochę mnie ten wpis ubawił.

Bosak2020 28.05.2020 23:59
To nie.mozna wyznaczyć strefy pacjenta nagłego? Na załóżmy 30 miejsc? 20? 10? Poza tym auto.mozna bezpłatnie zostawić dookoła szpitala. Nawet Carrefour do godziny udostępnia parking bezpłatnie. 'Patking.jest u nas dla.pacjentow' - a.nie.dla spółki czasem?

K2222 29.05.2020 08:07
Tak, ma Pan rację, "dziewczyny" (personel medyczny z TCZ), wiedzą jak się zachować. Już pisze jak to robią, idąc do pracy na 12 godzin, na 7 do 19 oraz na 19 do 7, parkują samochody na parkingach pod blokami na Granicznej, Słonecznej i Smugowej, skutecznie blokując na cały dzień miejsca mieszkańcom tych ulic. Pod DPS również, jak już ktoś wspomniał wczesniej.

MS 29.05.2020 08:53
Pisałem o naszej firmie. Ja nie pracuję w TCZ, zajmujemy się dystrybucją artykułów medycznych dla osób chorych.

! 29.05.2020 13:58
Parkują przecież w miejscach przeznaczonych do tego. To nie jest K2222 wasz prywatny teren, prywatny parking. Jak coś kup sobie garaż. Nie masz miejsca, zaparkuj na Pl. Kościuszki, na Dz.Polskich lub w Starzycach będziesz miał dalej. Wybór należy do ciebie. Ograniczać parkowanie możesz na swoim łóżku w domu.

K2222 29.05.2020 16:50
Proszę czytać ze zrozumieniem, a o to teraz bardzo trudno. Nikomu nie ograniczam ani nie zabraniam parkowania. To moje spostrzeżenie. Najlepszą obroną jest atak?

parking przed wistomem 28.05.2020 23:25
jakiego zakładu ? a to jest jakiś spoleczny czy jakiś ludowy ? prosze policz ilu ludzi pracuje i ile aut byloby na tych strefach . miejsca braknie i tyle. Komunizm upadl 30 lat temu

H 28.05.2020 23:51
Wow. Słowo zakład był w cudzysłowie. Dla zrozumienia większości. Nie wiem ilu ludzi tam.pracuje i ile miejsc byłoby potrzebnych. Na pewno możnaby zrobić więcej, np. likwidując beznadziejną fontannę. Albo budując prawdziwy parking za dializami. Obok zakaznego też dużo jest miejsca. Chęci brak. Poza tym rzecz rozchodziła się o płatny parking. Darmowy powinien być dla personelu. Pacjent zakaz wjazdu.

Też Tomaszowianka. 29.05.2020 11:31
Nie rozumiem jednego, czy pracownicy szpitala naprawdę muszą przyjeżdżać do pracy własnymi samochodami. Kursuje miejski transport, przystanek pod samym szpitalem, a i odległości w Tomaszowie też nie są takie duże. Możliwości jest wiele, to i zdrowiej i bezpieczniej, a także powietrze mniej zanieczyszczone. Dodam tylko jeszcze, że staliśmy się społeczeństwem bardzo roszczeniowym i to w każdej dziedzinie,tak, że warto czasem popatrzeć na dany problem z trochę innej strony.

Widukind 29.05.2020 09:22
Drogi Hk ,czy jak tam się nazwałeś, w języku polskim nazwiska podlegają odmianie o czym niestety zdają się nie wiedzieć różni " nieodmieńcy",zatem Strzępku Mariuszu, a nie w mianowniku. ( język polski kl.4 )

Prawidłowo 29.05.2020 20:02
powinno brzmieć: Panie Mariuszu Strzępku. W Polsce piszemy imię przed nazwiskiem, a nie po, tak jak na Węgrzech.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama