Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 19:46
Reklama
Reklama

Z ekologią do spółki

Bez wątpienia czystość powietrza spędza nam wszystkich sen z powiek. Wskaźniki airly, szczególnie w sezonie zimowym pokazują dane, które biją wszelkie europejskie rekordy. Zabójcze pyły unoszą się w stężeniach wielokrotnie przekraczających dopuszczalne normy. Co robi miasto i nadzorowane przez nie spółki komunalne aby ten stan rzeczy zmienić.

Pierwszą rzeczą, jaką najczęściej się wymienia w kontekście ekologii, to zakup nowego taboru dla komunikacji miejskiej oraz wprowadzenie bepłatnych przejazdów dla mieszkańców miasta. Ma to ograniczyć liczbę poruszających się po ulicach samochodów. Czy tak stało się rzeczywiście w czasie ostatnich lat? Trudno powiedzieć. W każdym razie według danych Miejskiego Zakładu Komunikacji, autobusy przewożą coraz więcej pasażerów. Kolejne działania MZK planuje po połączniu ze ZDiUM. 

W te działania w zakresie komunikacji ekologicznej włącza się też bezpośrednio miasto, które przymierza się do budowy stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. - Podpisaliśmy już umowę z PGE Nova Energia na budowę trzech stacji ładowania. W tej chwili prace nieco zwolniły ze względu na epidemię. Pojawią się one przy Arenie Lodowej, Urzędzie Miasta i na Placu Kościuszki. Mamy też w planach kolejne dwie lokalizacje przy Skansenie Rzeki Pilicy oraz w MZK. Dla miasta będą to inwestycje bezkosztowe - wyjaśnia dyrektor Adam Koziełek. 

Prezydent Witko poszukuje też rozwiązań w zakresie mozliwości budowy farm fotowoltaicznych. Magistrat zinwentaryzował tereny miejskie, na których mogły by one być zlokalizowane. Urzędnicy zapoznają się też z dostępnymi na rynku technologiami. - Chcemy wejść też w  projekt hydro agro, gdzie będziemy mieli możliwość nie tylko wytwarzania energii ale również zbierać wodę spływającą po panelach do zbiorników a następnie wykorzystywać do podlewania roślin. Wspólnie z moimi współpracownikami niedawno podobne instalacje oglądaliśmy - tłumaczy Prezydent. Miasto złożyło jakiś czas temu wniosek o dofinansowanie wymiany oświetlenia na ulicach. Dzięki temu projektowi będzie taniej i bezpieczniej. Zredukowana zostanie też ilość pobieranej energii. 

Zakład Gospodarki Cieplowniczej, zgodnie z opracowaną strategią, przymierza się do zdywersyfikowania źródeł dostarczanego przez siebie ciepła. ZGC będzie wytwarzać je z tzw. biomasy. Podpisano już umowę z firmą, która zbuduje przy ulicy Wierzbowej nowy kocioł na biomasę o mocy 5 MW. Dzięki tej inwestycji spółka nie będzie ponosić opłat związanych z emisją dwutlenku węgla.

Prezes Jan Woźniak zapowiada także budowę nowoczesnej kotłowni gazowej. Inwestycja będzie możliwa na przełomie roku 2023/2024 kiedy PGNIG doprowadzi do Tomaszowa odpowiednią linię przesyłową. Ponadto ZGC wystąpił o zmianę w planie zagospodarowania przestrzennego terenów  przy ul. Wierzbowej pod budowę farmy fotowoltaicznej 0 mocy 0,5 MW. Spółka zamierza finasować swoje inwestycje m.in. z tzw. funduszy norweskich. 

Roman Derks, prezes Areny Lodowej planuje inwestycje, które pozwolą mu zaoszczędzić w skali roku ok. 300 tys. zł. Jedna z największych w Polsce "chłodni" ma wysokie zapotrzebowanie energetyczne. W spółce powinny pojawić się instalacje fotowoltaiczne. 

Zakład Gospodarki Wodnej i Kanalizacyjnej chce wprowadzić energetyczny obieg zamknięty. Początek to gospodarka odpadami (więcej na ten temat: W Tomaszowie Mazowieckim powstanie nowoczesny PSZOK). ZGWIK złożył do Narodowego Funduszu Ochrony  Środowiska wnioski o dofinansowanie szeregu inwestycji w tym obejmujących wykorzystanie osadów powstałych po oczyszczaniu ścieków. Chciałoby również zainwestowac w farmę fotowoltaiczną. Spólka z środków NFOŚ zbudowała wzorcową turbinę wodną, która wykorzystuje do wytwarzania energii odprowadzane do Pilicy oczyszczone  ścieki. 

Największe problemy z działaniami związanymi z ochroną czystości powietrza ma Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Zarządza zasobami nieruchomości, w których duża liczba mieszkań nie jest wyposażona w instalacje centralnego ogrzewania. To między innymi z nich dobywa się trujący dym. Spółka ponosi kolosalne koszty związane z adaptacją lokali mieszkalnych.

W ubiegłym roku przeprowadzono kompleksową termomodernizację (w tym doprowadzenie miejskiego ciepła) budynku wielorodzinnego wprzy ul.Farbiarskiej. Obecnie TTBS przymierza się do remontu kolejnych budynków. Montuje też panele (m.in. na swojej siedzibie przy ul. Majowej). Panele zaprojektowano także na nowych blokach przy ul. Barlickiego. Inwestycji mogłoby być więcej, gdyby spółka nie ponosiła strat przez lokatorów nie płacących czynszów oraz nie wnoszących opłat za zużyte media. 

Warto pamiętać też, że na przestrzeni lat zmodernizowano szereg podległych miastu szkół i przedszkoli. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 29.06.2020 21:20
Cytaty z powyższego materiału, autorstwa kogoś z Urzędu Miasta lub Admina: 1. "Stacje szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, Prezydent Witko poszukuje też rozwiązań w zakresie mozliwości budowy farm fotowoltaicznych." 2. " Magistrat zinwentaryzował tereny miejskie, na których mogły by one być zlokalizowane.Zakład Gospodarki Cieplowniczej, zgodnie z opracowaną strategią, przymierza się do zdywersyfikowania źródeł dostarczanego przez siebie ciepła. ZGC będzie wytwarzać je z tzw. biomasy. Prezes Jan Woźniak zapowiada także budowę nowoczesnej kotłowni gazowej. " 3. "Zakład Gospodarki Wodnej i Kanalizacyjnej chce wprowadzić energetyczny obieg zamknięty. Początek to gospodarka odpadami (więcej na ten temat: W Tomaszowie Mazowieckim powstanie nowoczesny PSZOK). ZGWIK złożył do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wnioski o dofinansowanie szeregu inwestycji w tym obejmujących wykorzystanie osadów powstałych po oczyszczaniu ścieków. Chciałoby również zainwestowac w farmę fotowoltaiczną. Spólka z środków NFOŚ zbudowała wzorcową turbinę wodną, która wykorzystuje do wytwarzania energii odprowadzane do Pilicy oczyszczone ścieki. " Smutna refleksja na temat tej "amerykanskiej" bajki dla.... no właśnie: dla kogo ?! Ad. 1. Stacje szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. No, tak: będą tysiące tych samochodów, jak, kur... , w Japonii !!! I tymi samochodami będą jeździły - kur...., również dziesiątaki tysięcy ludzi, jak w Tokio w Japonii.....Nie wiadomo: śmiać się, czy płakać ?! Ad. 2. Skąd będzie ten pier.... gaz z biomasy w ciepłowni w ZGC przy Wierzbowej ? Z odpadów przy ul. Wapiennej ???... (inna strona miasta, odległa o ok. 5 km od ZGC). Ad. 3. Fotowoltaika. Nie mieszajcie w to g.ó.w.n.o tego ZGWiK. To g.ó.w.n.o już za rok - dwa lata pójdzie do lamusa. Czytajcie trochę, m.a.t.o.ł.y, najnowsze wiadomości z tego tematu: Japońcy i Amerykańcy już wymyślili fotowoltaiczne dachówki na budynki. Pytam: kto i za ile podpuszcza Was na tę fotowoltaikę, co...???? I dodatkowo: gdzie tę fotowoltaikę będziecie masowo stosować ????

Zenek 01.07.2020 21:45
No moje gratulacje Adejano mimo takich tam k.... a to za...... y komentarz, pierwszy raz 10

Ajdejano 02.07.2020 19:57
"Miszczu" pingpongowej piłeczki: jak już chcesz mnie pochwalić (wyjątkowo), to przynajmniej przy tej (wyjątkowej) okazji - mógłbyś jeden, jedyny raz poprawnie napisać moja ksywkę. Pomogę ci: AJDEJANO, a nie Adejano. Będę dozgonnie wdzięczny, jeżeli spełnisz moją prośbę - "Miszczu" pingpongowej piłeczki. PS. Ja rzeczywiście jestem zatwardziałym pisiorem i katolem, jednak większość z naszego zatwardziałego towarzystwa miewa również i "normalne" ( w waszym - europejskim, "nowocesnym" pojęciu) pomysły na życie. Jak przestaniecie wierzyć w tego ryżowatego Tuska, frajera Lewandowskiego z Gdańska i innych zdrajców Polski - to wam daruję wiele waszych błędów.

Zenek 03.07.2020 06:21
Ajdejano ok, no właśnie ta wiara chyba Ci nie pozwala normalnie oceniać ludzi a nie ich ciągle obrażać. Jeszcze może być normalnie j a poprawiłem twoją ksywkę a ty teraz odpuść nazywanie ludzi którzy inaczej widzą niż Ty.

M 27.06.2020 08:16
Piękna laurka i nic więcej. M to piece węglowe w kamienicach i budynkach jednorodzinnych. Większość opisanych działań przyniesie spółkom oszczędności, ale nie zmniejszy smogu. Ilu Tomaszowian stać na samochód elektryczny, w ogóle ilu Tomaszowian stać na nowy samochód. Ilu Tomaszowian nie korzysta z MZK bo autobusy jeżdżą za rzadko np. co 2 godziny.

marian 27.06.2020 16:38
Serio chciałbyś żeby miasto darmowo woziło ludzi na wielką skalę? Rozumiem dowozy do pracy czy szkoły chociaż i tu mam wątpliwości czemu ta usługa ma być udostępniana za darmo. Symboliczna złotówka za bilet nie byłaby zbyt wygórowaną stawką.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama